تعمیرات تلویزیونتعمیرات

علت خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شاید برای شما پیش آمده باشد که تلویزیون را روشن کرده باشید ولی تصویر نداشته باشد، ممکن است این مشکل از بک لایت تلویزیون شما باشد. این مقاله از ایبک امداد جهت راهنمایی شما تهیه شده است. دلایل خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا را با هم مرور می کنیم، همراه ما باشید.

علت خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا

یک بخش مهم در تلویزیون های جدید وجود دارد که در تلویزیون های قدیمی وجود نداشت، این بخش بک لایت است. که به شکل  پنل در داخل تلویزیون جای گرفته است. این پنل دارای لامپ های زیادی است که این لامپ ها یک منبع نوری را تشکیل می دهند، تا تصویر برای شما مشخص و واضح باشد. وقتی این لامپ های بسیار کوچک در کنار هم قرار می گیرند، مجموعه تصاویر را تشکیل می‌دهند. اگر بک لایت تلویزیون اسنوا خراب شود، صفحه تصویر سیاه می شود. رایج ترین مشکلات تلویزیون های ال ای دی سوختن بک لایت تلویزیون در هر مارک و مدلی می باشد. کیفیت پایین لامپ های تشکیل دهنده بک لایت، به وجود آمدن فاصله در بین لامپ ها و سینی خنک کننده  می توانند ازعوامل خراب شدن بک لایت تلویزیون اسنوا  باشد. همچنین گرما باعث خراب شدن بک لایت تلویزیون اسنوا می شود، اگر تلویزیون را در معرض تابش شدید نور خورشید قرار دهید حرارت ناشی از نور خورشید باعث گرم شدن بیش از حد لامپ های بک لایت شده و گرمای زیاد باعث می شود به مرور زمان خراب شود و یا بسوزد اگر تلویزیون را در طی روز یکسره و بطور مداوم روشن بگذاریم، عمر مفید تلویزیون کم می شود و باعث فرسودگی تلویزیون اسنوا می شود.

در تلویزیون های مختلف، با هر برندی دلیل خرابی در نور و تصویر،  خیلی به هم شباهت دارند.

بک لایت چیست

منبع نور تلویزیون های LED بک لایت نام دارد. دلایل زیادی وجود دارد بک لایت تلویزیون دچار مشکل شود. گاهی اوقات ولتاژ بالای برق باعث خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا می شود. هر وسیله برقی به ولتاژ مناسب نیاز دارد، ولی وقتی ولتاژ بسیار بالا باشد به سیستم صدمه می‌زند و باعث آسیب دیدن سیستم می شود. بک لایت بسیار حساس است و اگر ولتاژ برق به یکباره افزایش پیدا کند، میزان نور به سرعت زیاد می شود و این سبب خرابی زود هنگام بک لایت تلویزیون می شود. پشت لامپ های بک لایت یک فلز وجود دارد، به نام هیت سینک که وظیفه دارد لامپ های بک لایت را خنک کند و اگر بین هیت سینک و لامپ های موجود در بک لایت فاصله  پیش آید، باعث می شود گرما از تلویزیون خارج نشود و این امر سبب خراب شدن بک لایت تلویزیون اسنوا می شود.

حتما بخوانید:   رفع مشکل گیر کردن سوزن چرخ خیاطی

در LED ها و LCD ها برای بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون از یک نور پس زمینه استفاده می شود. اما در LCD ها،  لامپ فلورسنت نور تصویر را تأمین می کند. با پیشرفت تکنولوژی و ارتقاء یافتن لامپ های فلورسنت لامپ LED جایگزین لامپ های قدیمی، فلورسنت شده است. بک لایت در برابر ضربه و رطوبت حساس هستند و بیشترین دلایل خرابی آنها ضربه و رطوبت است. استفاده از ال ای دی در بک لایت تلویزیون  باعث می شود، مصرف برق بسیار کاهش پیدا کند و تصویری با کیفیت بالا، را در صفحه نمایش تماشاگر باشید.

دلیل خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا چیست؟

همانگونه که از اسم بک لایت یا نور پس زمینه معلوم می باشد، در واقع همان نور صفحه نمایش تلویزیون است. اگر بک لایت تلویزیون مشکل داشته باشد، هیچ نور و تصویری در تلویزیون مشاهده نمی شود و شما باید تلویزیون خود را تعمیر کنید.

دلیل خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا اکثر مواقع از ۲ جزء مهم،  تشکیل دهنده نور بستگی دارد:

 • نوارهای نور (در پس زمینه)
 • پاور برد (نور پس زمینه)

اصلا نگران نباشید حل مشکل بک لایت تلویزیون اسنوا راحت می باشد، توصیه می شود در صورت بروز این مشکل ابتدا با نمایندگی اسنوا تماس بگیرید و از آنها کمک بگیرید.

دلایل خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا 

بک لایت تلویزیون اسنوا

خرابی ایجاد شده در نور پس زمینه ی تلویزیون اسنوا به دلایلی که در ادامه برایتان می شماریم ایجاد می شود:

 • خراب شدن لامپ های ال ای دی
 • افزایش ناگهانی ولتاژ جریان برق
 • آسیب های آبی یا فیزیکی
 • مشکلات پاور برد
 • مشکلات برد درایو ال ای دی

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا

این علائم نشان دهنده خرابی نور بک لایت تلویزیون اسنوا می باشد

۱-صفحه‌ تلویزیون نور کمی دارد ( احتمالا لامپ های ال ای دی مشکل دارد)

۲- تلویزیون روشن است ولی تصویر نیست.

۳- سوسو زدن صفحه نمایش. ( نشان می دهد عمر ال ای دی به پایان آن نزدیک است)

۴- نقاط روشن روی صفحه نمایش.

۵- بوجود آمدن تیرگی در بعضی از بخش‌های تلویزیون. ( از کار افتادن لامپ ال ای دی )

۶- خارج بودن نور از لبه های تلویزیون یا نشت نور. ( حرکت کردن لامپ های ال ای دی)

 

روش حل مشکل خرابی بک لایت  تلویزیون اسنوا

تلویزیون اسنوا

خراب شدن نور پس زمینه در صفحه تلویزیون فقط در مورد تلویزیون های LED بوجود می آید چون در تلویزیون های OLED و  QLED نور پس زمینه وجود ندارند. در تلویزیون های ال سی دی برای نور پس زمینه از لامپ های فلورسنت استفاده می شد، ولی الان بخاطر پیشرفت تکنولوژی، تولید آنها به علت قدیمی بودن متوقف شده است.

حتما بخوانید:   دلایل صدای یخچال فریزر سینجر چه می باشد

تعمیر نور پس زمینه

نور پس زمینه

ابتدا مطمئن شوید مشکل از نور پس زمینه می باشد. اگر به هنگام روشن بودن تلویزیون، روی صفحه‌ نمایش نور سفید بگیرید اگر نور بر روی صفحه گرافیک، تصویر مشخص شد حتما دستگاه شما، مشکل نور پس زمینه دارد.

 • تلویزیون را روی یک تشک نرم بگذارید به شکلی که صفحه نمایش رو به پایین باشد به صورتی که صفحه نمایش خراشی نبیند.
 • برای اینکه بتوانید قطعات تلویزیون را مجددا سوار کرده و راحت دوباره به حالت اولیه برگردانید از تمام مرحله های تعمیر عکس بگیرید.
 • پیچ های باز کرده از تلویزیون را داخل ظرفی بریزید و روی آن‌را برچسب بزنید تا بدانید مربوط به کدام قسمت می باشند.

تعمیر بک گراند تلویزیون اسنوا

برای تعمیر کردن بک لایت، باید تمام لامپ های LED و یا قسمتی که دچار آسیب و خرابی شده است، تعویض شود. این عمل حساس می باشد در صورت اشتباه امکان‌ دارد به بقیه قسمت ها هم آسیب بزنید، بهتر است انجام آن‌را به تکنسین های نمایندگی اسنوا بسپارید.

گاهی وقتها تعویض کردن قسمتی از خرابی، این احتمال می رود که به قسمت‌ های دیگر تلویزیون هم آسیب برسد و یا کل LED ها را خراب کند. اگر تعداد بالایی از لامپ ها سوخته باشند، می بایست کل بک لایت تلویزیون اسنوا را تعویض کنید. تشخیص دادن خرابی تلویزیون به عهده تکنسین است و به شما توصیه می کنیم برای تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا و رفع آن حتما از متخصص نمایندگی اسنوا کمک بگیرید.

روش تعویض بک لایت تلویزیون اسنوا

برای تعویض بک لایت تلویزیون اسنوا ۲ روش وجود دارد:

 • تعویض کردن یک لامپLED
 • تعویض کردن کل نوار LED بک لایت

روش تعویض یک لامپ بک لایت تلویزیون اسنوا

جهت تعویض یک لامپ بک لایت این کارها را انجام بدهید:

اول ببینید کدام لامپ ها دچار مشکل شده اند.

لامپ‌های خراب شده را خارج کنید و لامپ های جدید را در جای آن ها بگذارید.

قبل از اینکه لامپ‌ را جدید جایگزین لامپ های خراب کنید، باید از، یکسان بودن جریان و ولتاژ لامپ های LED مطمئن شوید. چون اگر یکسان نباشد بک لایت کار نمی کند و یا خیلی زود خراب می شوند. ولتاژ جریان برق نباید خیلی بالا باشد. بک لایت هر مارک تلویزیون نیاز به ولتاژ مشخص برق دارند و بالا رفتن این ولتاژ باعث می شود گرما بیش از توان بک لایت، وارد لامپ های بک لایت شود میزان نور هم زیاد شده و باعث خراب شدن و سوختن بک لایت تلویزیون اسنوا می شود.

روش تعویض کل نوار LED بک لایت تلویزیون اسنوا

این روش هزینه بالایی دارد، چون کل نوار خراب شده باید تعویض شود. برای تعویض و تهیه نوار بک لایت جدید، حتما باید ولتاژ و اندازه لامپ های LED را بررسی کرده و بر اساس همان، نوار جدید خریداری کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از برنامه های شستشوی لباسشویی فیلیپس philips

علت روشن نشدن تلویزیون اسنوا

علت روشن نشدن تلویزیون اسنوا به‌ پاور مربوط می شود. اگر پاور آسیب ببیند یا سوخته باشد، تلویزیون روشن نمی شود. یا ممکن است در برد اصلی مشکلی بوجود آمده باشد که تلویزیون اسنوا روشن نشود. ابتدا  باید اطمینان پیدا کنید. که اتصال سیم ها در مدار به درستی انجام شده باشد. بعضی وقتها ممکن است تلویزیون دیر روشن شود، که به دلیل لحیم کاری نامناسب در برد یا عدم اتصال درست سوکت های خازن و تغذیه می باشد.

علت سیاه شدن تلویزیون اسنوا

اصلی ترین عامل در سیاه شدن تصویر، خرابی بک لایت در تلویزیون های اسنوا است. چنانچه بک لایت کلا از کار افتاده باشد، تصویر در تلویزیون تیره و تاریک می شود. اگر قسمتی از بک لایت خراب شده باشد، قسمتی از تصویر سیاه می شود. و یا امکان دارد نقاط روشن و تاریک در صفحه ی تصویر دیده شود.

علت دیر روشن شدن تلویزیون

ممکن است زمانی که دکمه پاور را فشار می‌دهید، مدت زیادی طول بکشد تا تلویزیون شما روشن شود. بیشتر وقتها مشکل از پاور است، ولی ممکن است در اتصالات برد پاور، مشکلی ایجاد شده و یا خراب شدن بعضی از قطعات داخلی هم باعث دیر روشن شدن تلویزیون می شوند.

پاور دارای خازن هایی است، که خازن های خارجی نامیده می شوند. از کار افتادن این خازن ها و یا سوختن آن ها باعث روشن نشدن یا دیر روشن شدن تلویزیون اسنوا می شود. اگر بطور مرتب تلویزیون شما دچار مشکل روشن نشدن یا دیر روشن شدن می شود، حتما از یک تکنسین کمک بخواهید.

برای حل کردن مشکل دیر روشن شدن تلویزیون بهترین کار  تعمیر برد پاور و پاور می باشد و در صورت نیاز باید آنها را تعویض کرد. بیاد داشته باشید تعویض این قطعات حتما باید توسط متخصص انجام شود، در غیر این صورت حتما به بقیه قطعات تلویزیون اسنوا  آسیب خواهید رساند.

بک لایت قطعه ی بسیار مهمی در تلویزیون اسنوا است، وجود عیب و خرابی در LED تلویزیون تصویر را با اختلال مواجه می کند، البته بستگی دارد که چه میزان از LED های، بک لایت دچار مشکل شده باشند، مقدار تاریکی تصویر در صفحه نمایش متفاوت است. تعمیر بک لایت تلویزیون اسنوا کار تخصصی می باشد، تشخیص اختلال و عیب یابی و همچنین تعمیر بک لایت تلویزیون اسنوا را باید به تکنسین مربوطه بسپارید.

در این مقاله از ایبک امداد در مورد دلایل خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا توضیح دادیم. فراموش نکنید برای تعمیر بک لایت تلویزیون اسنوا از تکنسین های ماهر در این راه کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دلایلی مهمی که باعث خرابی بک‌لایت تلوزیون اسنوا می شوند

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

علت خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا، علت دیر روشن شدن تلویزیون، روش تعویض بک لایت تلویزیون اسنوا، نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا، بک لایت چیست، تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x