تعمیرات کولر گازی

علت ارور کولر گازی لوید | معنی کدهای خطا کولر گازی لوید

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ارور کولر گازی لوید یکی از مشکلاتی است که نشان دهنده نوعی اختلال در سیستم کولرگازی را نشان می‌دهد؛ امروزه ساختار کولرگازی ها به صورتی است که وجود هر گونه اختلالی را در برد دستگاه نمایش می‌دهد. در صورت بروز چنین اختلالی در سیستم کولر گازی خود می‌توانید از یک متخصص کمک بخواهید. در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم تا با انواع کد های خطا کولر گازی لوید آشنا شویم.

منظور از ارور یا کد خطا در کولر گازی لوید چیست؟

بروز خطا یا نمایش کد در انواع کولر گازی یعنی بروز یک مشکل و نقص فنی در دستگاه؛ این کد ها معمولا برای نمایش یک خطا در یک قطعه با قطعه دیگر متفاوت است و به تعمیرکاران کمک می‌کند تا راحت تر به تعمیر و رفع مشکل بپردازند.

علت انواع کد های خطا کولر گازی لوید چیست؟

علت انواع کدهای خطای کولر گازی لوید بر اساس انواع مدل مختلف متفاوت است؛ همان طور که بیان نمودیم هر کد خطا از یک حرف و یک عدد تشکیل شده است. بر اساس حروف و ارقام علت خطا شناسایی می‌شود. کد خطا در کولر گازی به علت وجود برخی از مشکلات در قطعات داخلی و یا خارجی رخ می‌دهد. از جمله مهم ترین علت های بروز انواع کدهای خطا در کولر گازی به شرح زیر است.

 1. اتمام گاز کولر
 2. مسدود بودن سیستم اسپیلت
 3. از کار افتادن فن های کولر گازی
 4. انسداد لوله تخلیه کولرگازی
 5. مسدود بودن فیلترهوا
 6. کار نکردن سنسور های اسپیلت
 7. نشت گاز مبرد کولر
 8. افت ولتاژ
 9. اشکال در موتور

ارور کولر گازی لوید

انواع کدهای خطا کولرگازی لوید

کد خطا شرح خطا
E2 غیر عادی بودن سنسور دمای اتاق
E3 غیر عادی بودن سنسور دمای پایپ
E4 وجود نقص در سنسور پایپ یونیت خارجی
E6 وجود نقص در سونیت خارجی
E7 بروز خطا در آی سی
E8 وجود نقص در سطح و فشار آب
حتما بخوانید:   9 اشتباه در استفاده از کولرهای گازی که نباید انجام دهید.

چرا کولر گازی لوید خطا E2 می‌دهد؟

علت این که چرا کولر گازی لوید خطا E2 می‌دهد این است که سنسور دمای اتاق غیر عادی است و نیاز است که سنسور دما را بررسی کنید. در صورتی که این ارور را مشاهده نمودید بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا کولر گازی لوید روشن نمی‌شود؟

یکی دیگر از ارور ها و کد های خطا ممکن است مربوط به روشن نشدن کولر گازی باشد از این رو بهتر است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • آسیب دیدن یکی از قطعات داخلی کولر گازی
 • تغییرات شدید ولتاژی
 • وجود نقص فنی در مدار شکن کمپرسور
 • نبود برق نیز یکی از مواردی است که سبب روشن نشدن کولر گازی می‌شود؛ بهتر است جریان برق و تمامی اتصالات مربوط به کولر گازی را بررسی کنید.

ارور کولر گازی لوید

علت ارور E4 کولر گازی لوید چیست؟

یکی از انواع کد ها E4 است؛ علت بروز این کد خطا وجود نقص فنی در سنسور یونیت خارجی است پس بهتر است سنسور خارجی آن را بررسی کنید و از سوی دیگر پیشنهاد می‌شود با تعمیرکار تماس بگیرید. گفتنی است مقاله ای با عنوان چگونه طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهیم؟ در همین وبسایت موجود است که به کمک لینک موجود قابل مطالعه است.

مهم ترین اقدامات اولیه پس از مشاهده کدخطا کولرگازی لوید چیست؟

پس از مشاهده اولین کد خطا بهتر است ابتدا آن را خاموش و سپس از برق کشیده و در صورت وجود دکمه بر روی کولر برق داخل مدار را تخلیه کنید و بعد از ان اجازه دهید تا حدود 20 دقیقه در این حالت مانده و تا ریست شدن کامل آن صبر کنید. پس از آن می‌توانید آن را به برق زده و روشن کنید. در صورت مشاهده مجدد کد خطا بهتر است که با تعمیرکار تماس گرفته و از دست کاری مجدد دستگاه خودداری کنید.

ذکر این نکته ضروری است در هنگامی که پس از ریست نمودن دستگاه، با هیچ اروری مواجه نشدید باز هم نیاز است که با یک متخصص تماس گرفته و علت اصلی آن را بیابید و رفع کنید. و بهتر است که برای جلوگیری از بروز خطای بیش تر حتما با یک تعمیرکار تماس گرفته و علت را بررسی کنید.

حتما بخوانید:   تفاوت کولر گازی جنرال و اجنرال از لحاظ قیمت و کیفیت | میزان صدای کولر گازی اجنرال

توضیح هر ارور کولر گازی را از کجا باید دریافت کرد؟

توضیح هر ارور کولر گازی را می‌توان از دفترچه راهنمای آن دریافت نمود و معمولا هر دستگاهی دو یا یک دفتر راهنما و سرویس دارد از این رو شما می‌توانید به کمک آن علت انواع خطا را بدانید. در صورتی که بنا بر هر دلیلی دفترچه سرویس راهنما را نداشتید بهتر است با جستجو در اینترنت سرچ در خصوص مدل دستگاه خود می‌توانید توضیح هر ارور را پیدا کنید.

چگونه از آلارم مجدد کولر گازی جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از آلارم مجدد کولر گازی بهتر است مواردی که اکنون بیان می‌شود را به دقت انجام دهید. انواع ارور کولر گازی به علت سهل انگاری یا رعایت نکردن مواردی رخ می‌دهد؛استفاده نادرست از کولرگازی لوید سبب ایجاد انواع ارور های می‌شود. یکی از نکات مهم در این خصوص این است که هر چند ماه یک بار بهتر است کولر گازی را توسط یک متخصص سرویس کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در خصوص نگهداری و استفاده بهتر از این دستگاه، استفاده طولانی مدت سبب آسیب به آن می‌شود. در هنگامی که به صورت مداوم از دستگاه استفاده کنید فشار زیادی به کمپرسور وارد شده و دستگاه بیش از حد داغ می‌شود. به همین خاطر بهتر است در فواصل زمانی کولر گازی را خاموش کنید.

 

ارور کولر گازی لوید

هزینه تعمیر کولر گازی لوید چقدر است؟

یکی از سوالات بسیاری که در خصوص تعمیرات است؛ هزینه تعمیرات می‌باشد از این رو در این قسمت به بررسی هزینه تعمیرات کولرگازی لوید می‌پردازیم. هزینه تعمیرات با توجه به انواع مدل های مختلف کولر گازی در بازار و میزان خرابی دستگاه، قطعه آسیب دیده و همچنین نرخ اتحادیه تعمیرکاران تعیین می‌شود. به همین علت نیاز است که حتما دستگاه توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود.

مهم ترین فواید سرویس کردن کولر گازی لوید چیست؟

همان طور که تاکنون بیان نمودیم سرویس کردن هر وسیله برقی سبب عملکرد بهتر آن و همچنین بهبود راندمان کاری دستگاه می‌شود. همه دستگاه ها و لوازم برقی نیازمند سرویس کاری هستند. در ادامه به مهم ترین مزیت های سرویس کردن کولرگازی می‌پردازیم.

 1. کاهش مصرف برق و درنتیجه کاهش هزینه برق
 2. وجود فیلتر های کثیف سبب می‌شود تا کولر نتواند هوای درون خانه را به خوبی به گردش درآورده و تغییر دهد.
 3. وجود آلودگی در کویل کندانسور سبب می‌شود تا کمپرسور سرد کننده سخت تر کار کند.
 4. با سروس نکردن ممکن است پس از مدتی دستگاه هزینه هنگفتی را به شما تحمیل کند.
 5. سرویس کاری به موقع دستگاه سبب می‌شود تا از نشتی آب در سیستم که سبب صدمه دیدن دستگاه می‌شود رفع نماید.
 6. سرویس کاری به موقع سبب افزایش طول عمر دستگاه تان می‌شود.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولر گازی پاناسونیک Panasonic

تعمیر کولر گازی لوید بهتر است یا خرید آن؟

در صورتی که کولر گازی لوید شما دچار مشکل شده است ممکن است این سوال برای شما هم ایجاد شود که آیا تعمیر کولر گازی بهتر است یا خرید آن برای پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به میزان خرابی و قطعات آسیب دیده می‌توان به این نتیجه رسید که هزینه تعمیرات به صرفه تر است یا هزینه خرید یک کولر گازی جدید؛ متخصصان مجموعه ایبک امداد برای یافتن این پاسخ به شما کمک می‌کنند و به صورت کاملا کارشناسی برای رفع این مشکل به شما کمک خواهند کرد. متخصصان این مجموعه با داشتن دانش به روز می‌توانند به راحتی تمامی مشکلات مربوط به انواع مدل های کولر گازی را رفع نمایند.

نکات مهم در خصوص نگهداری بهتر از کولر گازی لوید

در این سمت از مقاله به بررسی نکات مهمی که سبب نگهداری بهتر از کولر گازی می‌شود می‌پردازیم.

 • هر چند مدت یکبار بهتر است کولر گازی خود را سرویس کنید.
 • در فصل های سرد بهتر است فیلتر هوا را تعویض کنید.
 • در فصل های گرم حتما کولر گازی خود را تمیز و قطعات آن را بررسی کنید.
 • در صورتی که تهویه شما قدیمی شده و یا دچار خرابی بسیار است بهتر است آن را تعویض نمایید.

نتیجه گیری از انواع کدهای خطا کولرگازی لوید

در این مقاله به بررسی انواع مختلفی از ارور های کولر گازی لوید و راه های برطرف کردن کدهای خطا پرداختیم. در اینجا به بررسی انواع مختلفی از خطا ها و علت های آن مانند از کارافتادگی سنسور های داخلی و خارجی، بیش از اندازه داغ شدن کمپرسور یا تمام شدن گاز کولر و … سبب ایجاد نقص فنی و بروز انواع کد های خطا می‌شود. هر گاه با انواع هشدارها مواجه شدید بهتر است که دستگاه را از برق جدا کرده و با یک تعمیرکار تماس بگیرید. تکنسین های مجموعه در اسرع وقت برای رفع هر گونه مشکل در خدمت شماست.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

علت ارور کولر گازی لوید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه از آلارم مجدد کولر گازی جلوگیری کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x