تعمیرات ظرفشویی

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی از پر کاربرد ترین ابزار و دستگاه های امروزی است ماشین ظرفشویی در انواع طرح های گوناگون به بازار عرضه گردیده است شما در بازار شاهد برندهای متفاوتی از ماشینهای ظرفشویی هستید شما می توانید با توجه به بودجه و طرح دلخواهتان ماشین ظرفشویی مورد نظر را خریداری نمایید اما پس از خرید ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید که از جمله آن می‌توان به ماندن کف در ماشین ظرفشویی پس از هر بار استفاده اشاره کرد ما در ادامه این مقاله به دلایل پدید آمدن این مشکل و روشهای برطرف کردن آن می‌پردازیم:

Remove Dish Soap from a Dishwasher

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی

 1. پر بودن مخزن ظرفشویی :شما برای هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی نیازمند به مقدار کافی از شوینده های مناسب هستید اگر شما بیش از حد استاندارد در ماشین ظرفشویی مواد شوینده بریزید ممکن است در داخل ماشین پس از استفاده مقداری کف مشاهده کنید برای پیشگیری از این اتفاق نکات زیر را جدی بگیرید.
 2. توجه به برچسب حک شده بر روی بطری پودر سبب می شود تا شما راحت تر بهتر اقدام به انتخاب مواد شوینده و اقدام به استفاده از آن کنید.
 3. معمولاً کارخانه برای اندازه گیری مقدار پودر و مواد شوینده هنگام خرید ماشین ظرفشویی به شما ظرفی مخصوصی را می دهند تا شما بتوانید به اندازه کافی و استاندارد از مواد شوینده استفاده کنید بهتر است در هنگام ریختن مواد شوینده در داخل ماشین ظرفشویی از این ظرف ها استفاده کنید تا خیالتان از سرریز شدن کف در داخل ماشین ظرفشویی راحت شود.
 4. استفاده از قیف برای ریختن مواد در داخل محفظه مواد شوینده باعث جلوگیری از سرریز شدن مواد شوینده می شود شما با استفاده از قیف می توانید مقدار و اندازه مواد شوینده مورد نظر نظر خود را کنترل کنید و به نحوی از باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید.
 • استفاده از مواد شوینده نامناسب

از دیگر دلایل که سبب باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی می شود می توان به استفاده از مواد شوینده شوینده نامناسب اشاره کرد برای مثال شما برای شستن ظرف هایی که مقدار کمی کثیفی هستند و مقدار کمی از مواد شوینده نیاز دارند از قرص های شوینده قوی استفاده می کنید سپس با قرار دادن ماشین ظرفشویی در حالت سریع اقدام به شستن ظرف‌ها می کنید این کار باعث می‌شود مقداری کف پس از هر بار استفاده از ماشین درون آن باقی بماند و شما را با مشکل مواجه کند ما در ادامه به بررسی انواع شوینده ها می‌پردازیم:

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بیشل Bishel/ ماشین ظرفشویی بیشل

قرص ها :این نوع از شوینده ها که انحلال پذیری سریع تری دارند برای از بین بردن انواع کثیفی ها مناسب اند.
پودر ها :این نوع از شوینده ارزان تر حلال پذیری بالایی دارند اما مناسب ظروف کریستالی نیستند.
ژل ها: نوع دیگر از مواد شوینده که قدرت کم و مناسب برای ظروف حساس و کریستالی اند شما می توانید هنگام شستن ظروف با طرح حساس از این شوینده ها استفاده کنید.

 • خراب بودن دریچه ورودی آب

از دیگر دلایل ماندن کف در ماشین ظرفشویی خراب بودن درجه ورودی آب است در این هنگام ماشین ظرفشویی آب کافی برای شستن و آبکشی اضافه را نخواهد داشت و کف پس از هر بار شستشو در ماشین ظرفشویی باقی خواهد ماند برای حل این مشکل با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

 1. محل دریچه ورودی آب را پیدا کنید دریچه ورودی معمولاً در قسمت پایین و سمت راست دستگاه قرار دارد شما می‌توانید برای پیدا کردن محل دقیق آن از دفترچه راهنما استفاده کنید.
 2. شیر تخلیه را پیدا کنید برای این کار شما باید دستگاه را باز و محل دقیق شیر تخلیه را پیدا کنید آنرا بررسی کنید و از مسدود بودن و نشتی نداشتن آن مطمئن شوید در صورت خراب بودن شیر تخلیه آن را تعویض کنید تا مشکل دستگاه برطرف شود شما می توانید برای سهولت کار خود با یک تعمیرکار تماس بگیرید.
 • خراب بودن پمپ آب

از دیگر دلایل باقی ماندن کف در داخل ظرف شویی پس از هر بار استفاده از آن می توان به خراب بودن پمپ آب اشاره کرد پمپ آب یکی از مهم ترین قسمت های ماشین ظرف شویی است که با خراب بودن می تواند مشکلات زیادی را برای شما پدید آورد اما  چرا با خراب بودن پمپ در ماشین ظرف شویی کف باقی می ماند؟

پمپ آب به طور کلی وظیفه دارد آب را به داخل ظرف شویی با فشار زیاد پمپاژ کند اگر این قطعه از ماشین ظرف شویی شما خراب باشد می تواند سبب ایجاد کف در ماشین ظرف شویی شما شود.

 

 • کم بودن فشار آب

از دیگر دلایل باقی ماندن کف در ماشین ظرف شویی شما کمبود فشار آب است ماشین ظرف شویی برای اینکه بتواند به نحو احسن چربی هارا از سطح ظروف شما پاک کند نیازمند فشار آب بالایی است اگر فشار آب ساختمان و یا خانه شما کم باشد پیشنهاد ما به شما این است که بعد از بیشتر شدن فشار آب اقدام به استفاده از ماشین ظرف شویی کنید.

حتما بخوانید:   دلایل گرفتگی سینک ظرف‌شویی و روش های حل آن

چگونه فشار آب خانه خود را زیاد کنیم؟

با افزایش خشکسالی در کشور ایران امروزه شاهد کاهش فشار آب در مناطق گرمسیر و یا سردسیر هستیم راهکار های متفاوتی برای افزایش فشار آب منازل وجود دارد که ما در ادامه این مقاله به کارامد ترین آن می پردازیم:

 1.  استفاده از منبع آب:از کارامد ترین روش های افزایش فشار آب می توان به استفاده از منبع آب اشاره کرد  روش استفاده از منبع آب به این گونه است که شما پس از خرید یک منبع آب به اندازه استفاده مقدار آب مورد نیاز روزانه آنرا در یک مکان با ارتفاع نسبتا زیاد نصب می‌کنید به این دلیل که فشار مورد نیاز آن را تامین کنید سپس مسیر ورودی آب خانه را منبع آب متصل می کنید بهتر است برای اجرایی بهتر این ایده با یک لوله کش مشورت کنید.

 

چگونه کف باقیمانده در ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

پس از عیب یابی دستگاه نوبت تمیز کاری ماشین ظرفشویی می‌رسد اگر شیر ورودی آب خراب نبود بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا ایرادات فنی را به شما گوشزد کند و اگر شیر ورودی خراب بود و شما آن را تعویض کردید برای از بین بردن کف های موجود در ماشین ظرفشویی اقدامات زیر را انجام دهید:

از خود ماشین ظرف شویی کمک بگیرید:ماشین ظرفشویی را روشن و چرخه شستشو با آب سرد را فعال کنید بگذارید ماشین به کار خود ادامه دهد پس از اتمام کار شما دیگر شاهد کف در ماشین ظرفشویی خود نخواهید بود.

از ظرف استفاده کنید: شما می توانید برای اینکه کف های داخل ماشین ظرف شویی را از بین ببرید از ظرفی با گودی زیاد استفاده کنید این کار زمانی کار آمد است  که حجم کف ها زیاد باشد.

از دمای یخ بهره ببرید: دمای بالای آب و گرم بودن آب سبب افزایش حجم کف می شود اما کاهش دما رفتاری بر عکس دارد شما می توانید برای از بین بردن کف های داخل ظرف شویی از یخ استفاده کنید.

نمک را فراموش نکنید: کمی نمک بر روی کف ها بریزید و بگذارید دستگاه به شستشو ادامه دهد این کار باعث از بین رفتن کف های داخل ماشین ظرف شویی می شود.

حتما بخوانید:   تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک Magic | نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مجیک

از سرکه استفاده کنید: شما می توانید برای از بین بردن کف های داخل ماشین ظرف شویی از سرکه استفاده کنید اما این نکته را به یاد داشته باشید که پس از استفاده از سرکه ماشین شما بوی نا مطبوعی به خود می گیرد بنابراین پس از پاک کردن کف ها دستگاه را با مواد شوینده با قدرت پاک کنندگی اندک شستشو دهید.

آیا وجود جرم می توان در باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی تاثیرگذار باشد

جواب ما به این سوال مثبت است اگر ماشین ظرفشویی خود را پس از چندین بار استفاده جرم گیری نکنید ممکن است پس از گذشت چند روز شاهد مقدار کمی کف در قسمت داخلی ماشین ظرفشویی شوید علاوه بر آن برای جلوگیری و رفع بوی بد ماشین جرم گیری تاثیر مثبتی دارد عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی در گرو تمیز بودن و جرم نداشتن آن است.

چه عواملی می تواند باعث جرم گرفتن ماشین ظرفشویی شود؟

به طور کلی سختی آب و چرب بودن ظروف می توان از علل اصلی جرم گرفتن ماشین ظرفشویی شود شما می توانید برای جلوگیری از جرم گرفتن ماشین ظرفشویی از گزینه های داخل ماشین ظرفشویی نیز استفاده کنید.

rid soap suds dishwasher

چگونه می توان با استفاده از برنامه های ماشین ظرفشویی از جرم گرفتن آن جلوگیری کنیم؟

می‌توان یک ژل ،پودر و قرص جرم گیری را تهیه نمایید و دستگاه روشن کنید سپس بلند ترین برنامه شستشو ماشین را انتخاب کرده و بگذارید دستگاه به کار خود ادامه دهد.

هر چند بار دستگاه ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنیم کنیم؟

جرم گیری دستگاه با توجه به مقدار زمان استفاده روزانه از آن می تواند متغیر باشد هرچه از دستگاه بیشتر استفاده کنیم دستگاه کمتری نیاز به جرمگیری دارد اما به طور کلی اگر روزانه از دستگاه استفاده کنید شما پس از ۶ ماه می توانید دستگاه را جرم گیری کنید اگر گاه گاه از دستگاه استفاده می کنید پس از گذشت سه ماه اقدام به جرم گیری نمایید.

سخن آخر

امیدواریم از مطالعه این مقاله نهایت لذت و بهره را برده باشید ما در این مقاله به علت باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی و اقدامات موثر برای جلوگیری از این اتفاق پرداختیم علاوه بر آن ما در این مقاله روش تمیز کردن کف داخل ماشین ظرف شویی را نیز برای شما شرح دادیم اگر انتقاد و یا پیشنهادی از این مقاله و سایت ما دارید می توانید آنرا با ما در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی

امتیاز سر دبیر

مجموع امتیازات

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x