تعمیرات لباسشویی

دلیل ماندن پودر روی لباس در ماشین های لباسشویی

دلیل ماندن پودر روی لباس در ماشین های لباسشویی | حل نشدن پودر در لباسشویی

یکی از مشکلاتی که برای خانم‌ها در زمان استفاده کردن از لباسشویی به وجود می‌آید، به ماندن پودر بر روی لباس‌ها در ماشین های لباسشویی مربوط می شود. پس از اتمام چرخه شستشوی لباس ها و زمانی که انتظار دارید لباس های شما تمیز شده باشند، با لکه هایی که از پودر لباسشویی بر روی آنها مانده است مواجه می شوید. این لکه‌ها در لباس‌های تیره و مشکی به حالت رسوب سفید و بر روی لباس های روشن به حالت رسوب سبز و آبی ظاهر می گردد. این مشکل موجب می شود، که خستگی ریختن لباس‌ها در لباسشویی، جمع کردن آنها، پهن کردن و جابجایی در تن افراد باقی بماند.

زمانی که از پودر ماشین لباسشویی استفاده می‌شود، برای از بین بردن کثیفی و چربی روی لباس ها می باشد، ولی چنانچه پودر لباسشویی خودش موجب لکه و آلودگی لباس ها می شود، بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده خواهد بود. این لکه‌ها به راحتی پاک شده و موقتی هستند. در ادامه دلیل ماندن لکه های پودر روی لباس ها و نحوه برطرف کردن آن را بیان خواهیم کرد.

دلایل ماندن پودر روی لباس‌ها در لباسشویی

از جمله دلایل بدیهی که پودر بر روی لباس‌ها در لباسشویی باقی می ماند این است، که پودر لباسشویی به خوبی در دستگاه حل نمی شود. این مورد دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. ماندن پودر بر روی لباس‌ها زمان‌بر و خسته کننده می باشد. چون باید دوباره وقت گذاشته و همه لباس‌ها را مجدداً بشویید. در ادامه دلایلی که موجب می‌شود، تا پودر بر روی لباس‌ها در ماشین لباسشویی باقی بماند را خواهیم گفت.

پودر خوب حل نشده است

وقتی که از پودر ماشین های لباسشویی استفاده می نمایید، باید بدانید، که این پودرها امکان دارد، که به صورت کامل حل نگردند. قبل از اینکه لباس ها را درون لباسشویی قرار دهید، محفظه پودر را پر کنید. این کار موجب خواهد شد، که برای حل شدن زمان بیشتری بدهید.

چنانچه برای شستشوی لباس ها از آب سرد استفاده می نمایید و منطقه زندگی شما سردسیر است، پودر لباسشویی امکان دارد، که به طور کامل حل نگردد. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، در ابتدا بهتر است، که درون استکانی که آب گرم وجود دارد پودر را ریخته و حل نمایید و تنظیمات دستگاه خود را به شوینده مایع تغییر دهید، تا این مشکل کمتر به وجود آید. حل نشدن پودر از جمله دلایل اصلی می‌باشد، که موجب می گردد پودر بر روی لباس‌ها در لباسشویی باقی بماند.

حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی آبسال Absal

مشکل حل نشدن در بعضی از شوینده های مایع و یکبار مصرف هم وجود دارد، که موجب می‌شود بر روی لباس ها ردهای آبی باقی بماند. دلیل به وجود آمدن مشکل این است، که مواد شوینده را در زمان درستی اضافه نکردید. باید توجه داشته باشید، که مواد شوینده را هیچ وقت بر روی لباس های خشک به طور مستقیم نریزید. همچنین نباید بالای لباس ها بسته شوینده را قرار دهید. این مواد شوینده را بهتر است در لباسشویی اول قرار دهید و سپس لباس ها را درون دستگاه بریزید.

چنانچه لباسشویی شما از مدل اتوماتیک می باشد احتمال رسوب گرفتگی محفظه دستگاه وجود دارد. در این صورت پودر در آن خوب حل خواهد شد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید محفظه شوینده را درآورده و با مخلوط سرکه سفید و آب داغ محفظه را تمیز کنید. چنانچه نمی‌توانید محفظه را خارج کنید، می‌توانید داخل آن سرکه سفید بریزید و پس از سی دقیقه دستگاه خود را با برنامه شستشوی سریع اجرا نمایید، تا محفظه مواد شوینده خوب تمیز گردد.

پودر روی لباس

از پودر زیادی استفاده شده است

برخی از افراد فکر می‌کنند، که با استفاده بیشتر از پودر ماشین لباسشویی شست و شوی لباس ها بهتر انجام خواهد شد. اما همیشه استفاده زیاد از پودرها بهتر نخواهد بود. چون موجب می‌شود، که پودر بر روی لباس‌ها باقی بماند. این موضوع در لباسشویی های کم مصرف بیشتر صدق می کند. چون آنها آب کمتری در حین شستشو نسبت به ماشین‌های لباسشویی معمولی استفاده می کنند. بنابراین باید با توجه به جنس لباس ها و میزان کثیفی آنها از میزان پودر مناسب استفاده نمایید.

استفاده از نرم کننده زیاد

باید به یاد داشته باشید، که هیچ موقع نرم کننده لباس ها را روی آنها به طور مستقیم نریزید و بهتر است، که از کمترین مقداری که توصیه شده است استفاده نمایید. چنانچه محفظه نرم کننده در مدل لباسشویی شما اتوماتیک می باشد، باید آن را تمیز نگه دارید.

پمپ آب خراب یا رسوب گرفته

چنانچه از لباسشویی آب به طور آهسته خارج گردد، خاک ها، پرز ها و پودرهای لباسشویی دوباره بر روی لباس‌ها رسوب خواهند کرد. در برخی از دستگاه‌های جدیدتر در قسمت پایین لباسشویی درب کوچکی وجود دارد، که می توانید به فیلتر بالای پمپ به طور مستقیم دسترسی داشته باشید. اما در دستگاه های قدیمی تر برای دسترسی باید از قسمت پشت دستگاه به محفظه درونی وارد شده و پمپ آب را پاک کنید.

حتما بخوانید:   آموزش گام به گام تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

وقتی که فیلتر پمپ آب را یافتید، باید آن را از موادی که از گردش آب جلوگیری می‌کنند، مانند پرز لباس ها و دیگر موارد پاک کنید. در برخی موارد ممکن است، که با چیزهایی مانند سکه، دکمه و… روبه‌رو شوید و شگفت‌زده گردید. این مورد موجب خواهد شد، که پودر بر روی لباس‌ها درون لباسشویی باقی بماند.

چنانچه فیلتر پمپ را به خوبی تمیز نمودید، اما مشکل برطرف نشد، احتمالا پمپ آب خرابی دارد. برای رفع این مشکل بهتر است، که پمپ را عوض کنید. این کار حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود، تا دستگاه شما آسیبی نبیند.

بار لباسشویی زیاد است

برخی از افراد برای صرفه جویی در زمان و هزینه خود بسیاری از لباس ها را به یکباره درون لباسشویی قرار داده و در یک در مورد شستشو قرار می‌دهند. اما باید بدانید، که در این حالت رسوبات و خاک ها و آلودگی ها به خوبی شسته نخواهند شد. بنابراین بهتر است، که به ظرفیت دستگاه خود توجه کافی داشته باشید و به اندازه لباس درون لباسشویی قرار دهید. در غیر این صورت علاوه بر اینکه لباس‌ها خوب شسته نخواهند شد و پودر بر روی آنها باقی خواهد ماند، امکان آسیب دیدن دستگاه نیز بسیار زیاد است.

کثیف بودن لباسشویی

برخی از افراد به نظافت دستگاه لباسشویی خود اهمیت زیادی نمی دهند و آن را هیچ وقت تمیز نمی کنند. در این حالت امکان دارد، که پودر، مواد معدنی و رسوبات بر روی لباس‌ها باقی بمانند. بنابراین باید به محفظه مواد شوینده در لباسشویی نگاهی بیندازید و چنانچه در آن آلودگی و رسوب وجود دارد باید آن را تمیز کنید. دستگاه هایی که کم مصرف هستند، چون از آب کمتری استفاده می‌کنند، باید هر ماه نظافت اساسی شوند، اما در لباسشویی های معمولی نظافت دوبار در سال می باشد. البته فاصله زمانی تمیز کردن ماشین لباسشویی به تعداد دفعات استفاده شما از این دستگاه بستگی خواهد داشت. بنابراین باید بدانید، که از جمله علت‌های مهمی که پودر روی لباس‌ها در لباسشویی باقی می ماند، همین کثیف بودن دستگاه می‌باشد.

پودر روی لباس

سختی آب

پودر شوینده با آب سخت واکنش هایی ایجاد می نماید، که موجب می‌شود رسوب ها بر روی لباس‌ها در ماشین لباسشویی باقی بماند. آبی که در آن مواردی مثل منیزیم و کلسیم زیاد است، آب سخت نام دارد. وقتی آب مورد استفاده شما از سختی زیادی برخوردار باشد، منیزیم و کلسیم آن روی لباس ها رسوب کرده و موجب خشکی و سفتی آنها می شود.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی تی سی ال TCL

دمای آب

پودر ماشین لباسشویی در آب هایی که دارای دمای بیشتری هستند، بهتر و سریعتر حل می شوند. چنانچه میزان سختی آب مورد استفاده شما زیاد است بهتر است، که از دمای بالای آب استفاده نمایید، تا پودر بتواند راحت تر در لباسشویی حل گردد. وقتی که آب سرد باشد، حل شدن پودر ماشین لباسشویی با تأخیر انجام خواهد شد.

جلوگیری از ماندن پودر بر روی لباس

برای اینکه از ماندن پودر بر روی لباس‌ها در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید، باید دلایلی که برای وجود این مشکل بیان شد را حذف کنید. لباس هایی که بر روی آنها لکه پودر باقی مانده است، را باید دوباره شستشو دهید. برای از بین بردن این لکه ها بهتر است، که از آب با حرارت بالا استفاده کنید و همچنین از نرم کننده یا پودر دوباره استفاده نکنید. به جای نرم کننده و پودر برای شستشو این لباس ها می توانید از سرکه سفید استفاده کنید.

اگر در لباس های شما به دلیل باقی ماندن پودر لکه آبی به وجود آمده است، باید آنها را خشک کنید و تشکیل را از سفید کننده های اکسیژن محور به آب گرم پر نمایید. لباس های لکه دار و رسوب گرفته را به طور کامل داخل این تشت قرار دهید و اجازه دهید، که یک شب در آن بماند و پس از آن لباس های خود را با توجه به دستور سفید کننده، بدون اینکه از شوینده و پودر دیگری استفاده نمایید، آبکشی کنید.

پودر روی لباس

سخن تکمیلی

در این مطلب دلایلی که موجب می‌شود پودر بر روی لباس‌ها در لباسشویی باقی بماند را مورد بررسی قرار داده و راهکارهایی برای برطرف کردن این مشکل ارائه دادیم. برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید، بهتر است، که از آب با دمای بالاتر استفاده کنید و قبل از قرار دادن لباس ها درون ماشین لباسشویی پودر را در محفظه مخصوص بریزید، تا زمان بیشتری برای حل شدن داشته باشند.

31

دلیل ماندن پودر روی لباس در ماشین های لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x