تعمیرات کولر گازی

علت روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی چیست و نحوه رفع مشکل

با گرم شدن هوا و آغاز فصل تابستان خیلی از افراد جهت خنک نگه داشتن محل کار و یا خانه خود از کولر گازی استفاده می کنند. یکی از مشکلاتی که گاهی اوقات برای کولر گازی رخ می دهد روشن شدن چراغ مربوط به تایمر در کولر گازی می باشد. عوامل گوناگونی باعث این مشکل خواهند شد.چنانچه عامل بروز این مشکل کثیف شدن فیلتر هوا و تمام شدن باتری ریموت کنترل کولر گازی باشد خودتان می توانید این مشکل را رفع کنید اما چنانچه علت روشن شدن چراغ تایمر خراب شدن ترموستات یا وجود نشتی در کولر گازی باشد، جهت رفع ایراد باید حتماً از یک تکنسین کمک بگیرید.

عواملی که باعث می‌شوند چراغ تایمر در کولر گازی روشن شود

همانطور که گفتیم عوامل گوناگونی می تواند موجب روشن شدن چراغ تایمر در کولر گازی شود. از اساسی ترین و مهمترین دلایل ایجاد این مشکل می توانیم موارد زیر را نام ببریم.

ممکن است سیم برق دچار آسیب دیدگی شده باشد

اولین علت روشن شدن چراغ قرمز در کولر گازی این است که سیم دچار آسیب شده باشد. اگر به هر علتی سیم های برق در کولر گازی دچار آسیب شده باشد، اسپلیت نیز با مشکل مواجه شده و عملکرد درستی نخواهد داشت. بهترین راهکار جهت رفع مشکل این است که سیم برق تعویض شود و سیم جدید جایگزین آن گردد. در غیر این صورت دیگر قطعات سالم دستگاه نیز با آسیب جدی مواجه می شوند.

ممکن است کولر گازی دچار نشتی شده باشد

یکی دیگر از عوامل روشن شدن چراغ قرمز چشمک زن در کولر گازی وجود نشتی در دستگاه می باشد. چنانچه به هنگام استفاده کردن از کولر گازی متوجه شدید که آب از دستگاه چکه می کند سریعاً باید کولر را خاموش کنید و به دنبال راهکاری برای رفع مشکل باشید. به همین خاطر می توانید از تکنسین های تعمیر کولر گازی کمک بگیرید. علت روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی چیست و نحوه رفع مشکلیکی از عواملی که باعث ایجاد نشتی در کولر گازی می شود سیستم گردش اشتباه آب و یا شکستگی لوله و همچنین عایق کاری نامناسب لوله می باشد.

ممکن است اتصالات برق دچار مشکل شده باشند

گاهی ممکن است روشن شدن چراغ تایمر در کولر گازی به علت به وجود آمدن مشکل و ایراد در اتصالات برق آن باشد. این مورد حتما باید توسط تکنسین که به تعمیر کولر گازی آشنا است بررسی و رفع گردد زیرا کوچکترین اشتباه ممکن است باعث بروز خسارات جبران‌ ناپذیر گردد.

ممکن است باتری ریموت کولر گازی تمام شده باشد

یکی دیگر از موارد مهمی که باعث روشن شدن چراغ چشمک زن در کولر گازی می شود تمام شدن باتری ریموت است. بنابراین قبل از اینکه با تکنسین برای تعمیر کولر گازی خود تماس بگیرید، باتری ریموت کنترل را چک کنید و اگر تمام شده بود حتماً آن را تعویض نمایید. ممکن است با تعویض باتری کهنه مشکل چشمک زدن چراغ در کولر گازی رفع شود.

ممکن است فیلتر هوا در کولر گازی کثیف شده باشد

یکی دیگر از مواردی که موجب بروز مشکل چشمک زدن چراغ در کولر گازی می شود، کثیف بودن فیلتر هوای اسپلیت می باشد. فیلتر کثیف و مسدود در اسپلیت همچنین می‌تواند عامل اصلی دیگر مشکلات جدی در کولر نیز باشد. به عنوان مثال ممکن است هنگام کار کردن دستگاه بوی ناخوشایندی از آن حس شود و یا اینکه به دیگر قطعات موتور آسیب های جدی وارد کند. جهت تمیز کردن فیلتر می توانید از اسپری های مخصوص پاک کننده استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید کولر گازی | انواع کولرهای گازی

ممکن است ترموستات کولر گازی خراب شده باشد

یکی از دلایل روشن شدن چراغ چشمک زن در کولر گازی خراب شدن ترموستات می باشد. ترموستات یکی از قطعات بسیار حیاتی و مهم در اسپلیت به شمار می‌آید. اگر به هر علتی ترموستات دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد چراغ چشمک زن روشن خواهد شد. چنانچه ترموستات آسیب ببیند لازم است که تعمیر شود و یا در صورت لزوم تعویض گردد.

چگونه می توانیم مشکل روشن شدن چراغ چشمک زن در کولر گازی را رفع کنیم؟

این روزها بیشتر لوازم خانگی مانند اسپلیت، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و … دارای نمایشگرهایی می باشند که اصلی‌ ترین کاربرد آنها به نمایش در آوردن کدهای ارور و هشدار است. چنانچه کد ارور روی صفحه نمایشگر کولر گازی خود مشاهده کردید می توانید با مراجعه کردن به دفترچه راهنمای آن، بررسی کنید کدام قسمت از دستگاه دچار مشکل گردیده است. در برخی از مدل ها ممکن است گاهی اوقات چراغ چشمک زن رنگ دیگری داشته باشد و قرمز نباشد. علت روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی چیست و نحوه رفع مشکلهر کدام از چراغ های رنگی چشمک زن در کولر گازی می تواند بیانگر یک مشکل خاص در قطعات داخلی کولر گازی باشد. در ادامه مطلب روش برطرف کردن مشکل چشمک زدن اسپلیت را بیان می کنیم و توضیح می دهیم که هر رنگ نشان دهنده کدام ایراد داخل دستگاه می باشد.

بررسی رنگ چراغ های چشمک زن در کولر گازی

همان طور که گفتیم چراغ چشمک زن با رنگ های مختلف در کولر گازی نشان دهنده وجود مشکلی در یک قسمت از دستگاه می باشد. در ادامه معنای هر کدام از رنگ های چراغ را توضیح می دهیم.

چراغ چشمک زن زرد در کولر گازی: یکی از مهمترین دلایل چشمک زدن چراغ زرد در کولر گازی وجود مشکل در سیم پیچی و یا سنسورهای دستگاه می باشد. گاهی نیز نشتی گاز می تواند باعث اختلال در عملکرد کولر گازی و چشمک زدن چراغ زرد شود.

چراغ چشمک زن قرمز در کولر گازی: از مهمترین علل چشمک زدن چراغ قرمز در کولر گازی عدم عملکرد سنسور و همچنین پایین یا بالا بودن دما در کولر گازی می باشد. گاهی نیز مسدود شدن فیلتر هوا و یا کثیف شدن آن می تواند باعث بروز این اختلال در کولر گازی شود.

چراغ چشمک زن نارنجی در کولر گازی: وجود چراغ چشمک زن نارنجی در کولر گازی به علت کثیف شدن استریمر می‌تواند رخ دهد که روش برطرف کردن آن تمیز کردن این قطعه می باشد.

روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی

یکی از مهمترین بخش های کولر گازی فیلتر آن می باشد. فیلتر در واقع وظیفه تصفیه کردن ذرات هوا را دارد. بنابراین چنانچه فیلتر کولر گازی به صورت منظم تمیز نشود و آلودگی‌ های آن از بین نرود، راندمان و بهره وری دستگاه کاهش پیدا می کند. هوای گرمی که داخل پنل دستگاه وارد می شود باید حتما از فیلتر گذشته تا تمیز شود. در ادامه مطلب به روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی می‌پردازیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از کولر گازی گاسونیک Gosonic | دفترچه راهنمای کولر گازی گاسونیک

مراحل تمیز کردن و رفع انسداد در فیلتر کولر گازی

یکی از علت هایی که می تواند باعث خنک نکردن کولر گازی شود کثیف بودن و انسداد در فیلتر دستگاه می باشد. مراحل زیر را جهت تمیز کردن و رفع انسداد فیلتر دنبال کنید.

  • قبل از هرکاری باید کولر گازی را خاموش کنید و پس از آن اقدام به شستن فیلتر و تمیز کردن آن نمایید.
  • در حالی که دو سمت کولر گازی را گرفته‌اید پنل جلوی آن را باز کنید.
  • بخش جلوی فیلتر در کولر گازی را آزاد کرده و سپس کل فیلتر را با دقت و به آرامی بیرون بیاورید.
  • فراموش نکنید هر دو فیلتر باید از دستگاه خارج شده و تمیز شود.
  • در این مرحله می توانید اقدام به شستن و تمیز کردن فیلتر کولر گازی کنید.
  • از یک برس نرم باید استفاده کنید و فیلتر را با آن تمیز کنید.
  • قبل از آن که فیلتر را در جای خود قرار دهید از خشک شدن آن مطمئن شوید.
  • در پایان پنل جلوی کولر گازی را محکم ببندید.

نکته مهم: اگر کولر گازی شما در محلی قرار گرفته که عمومی می باشد و کف آن فرش نیست، فیلتر آن باید خیلی زود به زود و تقریباً هر دو روز یک بار تمیز شود. اما چنانچه کولر گازی در منزل نصب گردیده بر اساس میزان استفاده شما از دستگاه هر دو تا سه هفته یک بار اقدام به تمیز کردن فیلتر کنید.

روش تعویض فیلتر کولر گازی چگونه است؟

ممکن است فیلتر کولر گازی کارایی خود را از دست داده باشد و یا دچار شکستگی یا پارگی شده باشد. در این زمان وقت آن رسیده که تعویض گردد. تعویض کردن فیلتر کولر گازی زیاد پیچیده نیست و مثل تمیز کردن آن می باشد با این تفاوت که می توانید به جای شستن فیلتر آن را دور انداخته و فیلتر جدیدی جایگزین کنید. علت روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی چیست و نحوه رفع مشکلنکته مهم برای تعویض فیلتر این است که حتماً به هنگام خرید این قطعه نمونه قبلی فیلتر را با خود همراه ببرید و فیلتر مناسب با دستگاه خود تهیه کنید. نحوه تعویض کردن فیلتر در همه کولر گازی ها مشابه هم می باشد و تنها تفاوتی که دارد نحوه باز کردن پنل جلویی کولر است. برای آنکه بتوانید این کار را درست انجام دهید می توانید به دفترچه راهنمای کولر خود مراجعه کرده و با دقت آن را مطالعه نمایید.

سخن آخر

یکی از لوازم بسیار ضروری در فصل تابستان و آغاز گرما کولر گازی می باشد. از آنجایی که کولر گازی بسیار پر کاربرد است و زیاد از آن استفاده می شود گاهی نیز ممکن است مشکلاتی برای این دستگاه به وجود آید. کولر گازی دارای صفحه نمایشگر می باشد و کدهای ارور روی آن به نمایش در می‌آید. علاوه بر آن چراغ چشمک زن نیز به رنگ های مختلف وجود دارد که هر کدام از رنگ ها می تواند نشانه ای از یک مشکل در دستگاه باشد. در این مطلب از ایبک امداد به بررسی مشکلات مربوط به چراغ چشمک زن کولر گازی پرداختیم و نحوه رفع این مشکل را نیز بیان کردیم. تکنسین‌های ماهر ایبک امداد در زمینه تعمیرات کولر گازی آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشند.

علت روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت روشن شدن چراغ تایمر کولر گازی

امتیاز کاربر: ۳.۳۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا