تعمیراتتعمیرات آبسردکن

حل مشکل گرم نشدن آب در آبسردکن

چرا آبسردکن نمی تواند آب را به خوبی گرم کند ؟

آبسردکن از وسایلی به حساب می آید که می تواند بخشی از نیازهای روزمره یک انسان را برآورده کند در زمان های گذشته آبسردکن تنها برای سرد کردن و خنک کردن آب استفاده می شد، ولی با پیشرفت علم و فناوری قابلیت گرم کردن آب نیز به این دستگاه اضافه شد با گرم کردن آب نیاز های زیادی از مصرف کنندگان بر طرف شد چرا که دیگر برای گرم کردن آب نیاز نبود تا به سراغ چای ساز و آبگرمکن و کتری گاز بروند و تا حد زیادی در مصرف وقت صرفه جویی می شد اما با وارد شدن سیستم آب گرم به آب سرد کن ها بدون شک پیامدهای نظیر خرابی در این دستگاه و گرم نشدن آب در آبسردکن و… دیده شد.

حال تصور کنید قصد نوشیدن یک چای نسکافه را دارید و به سراغ آبسردکن می روید اما به جای آب گرم داخل لیوان شما یک آب معمولی ریخته می شود در اینجا متوجه اهمیت آب گرم در این وسیله خواهد شد و طبیعی است که به دنبال رفع این مشکل بر خواهید آمد در ادامه این مقاله از ایبک امداد با ما باشید تا راهکارهای مناسبی برای رفع مشکل گرم نشدن آب در آب سرد کن ، همچنین عیب‌یابی این مشکل و تعمیر آن به شما ارائه دهیم.

گرم نشدن آب در آبسردکن

علت گرم نشدن آب در آبسردکن چیست؟

مشکل گرم نشدن آب در آبسردکن هم مانند هر مشکل دیگر می تواند علت های زیادی از خود دستگاه و یا از لوازم جانبی و برق و… داشته باشد ، که بعضی از این مشکلات با هزینه خیلی کم و یا بدون هزینه رفع می شوند و بعضی دیگر برایتان هزینه خواهد داشت که در ادامه به صورت تک تک این موارد را بررسی خواهیم کرد.

 • در مورد اولی که معمولاً گزارش می شود می توان به هم متصل نبودن جریان برق به دستگاه شما اشاره کرد معمولاً افراد سعی می کنند از آب گرم دستگاه استفاده کنند اما موفق به این کار نمی شود غافل از اینکه دستگاه خاموش است و آنها در تلاش استفاده از آب گرم آن هستند در این هنگام ابتدا به بررسی روشن بودن و متصل بودن جریان برق بپردازید.
 • در پشت دستگاه شما اگر دقت کرده باشید یک کلید قرمز رنگ وجود دارد که مربوط به سیستم گرم کردن آب دستگاه شما می باشد این کلید طوری تعریف شده که یک چراغ نیز درون خود دارد و اگر دقت کنید این چرا باید هنگام گرم کردن آب روشن شود و بعد از چند دقیقه و چند ثانیه خاموش شود در صورتی که این چراغ روشن و خاموش نشود یا دکمه خاموش باشد با مشکل گرم نشدن آب در آبسردکن مواجه خواهید شد .
 • مورد بعدی که باید به آن دقت کنید دمای محیط است ممکن است به قدری سرد باشد که آب گرم مناسبی از دستگاه خارج نشود و یا محل قرارگیری آبسردکن دقیقاً در زیر کولر های گازی باشد که خود این مورد می تواند باعث اختلال در عملکرد خروج آب گرم از دستگاه آبسردکن شما شود.
 • اما مورد بعدی که به آنها اشاره خواهیم کرد تنظیمات دستگاه است در آبسردکن ها برای آبگرم تنظیماتی تعریف شده که در صورت تغییر دادن آنها و یا به هم زدن تنظیمات مناسب آب گرم دلخواه شما از دستگاه خارج نمی شود در صورتی که این تنظیمات به هم خورده بود اقدام به تنظیم مجدد دستگاه نمایید تا بتوانید مجدد از آب گرم دستگاه تان لذت ببرید.
 • در رابطه با المنت دستگاه هایی که با حرارت کار می کنند قبلا صحبت کردیم ، در آبسردکن هایی که آبگرم ارائه می دهند هم المنت وجود دارد و در صورتی که المنت خراب شده باشد یا سوخته باشد آب گرم از دستگاه خارج نخواهد شد و شما یک آب ولرم و نهایت هم آب شهری مستقیم را دریافت خواهید کرد.
 • ترموستات همانطور که میدانید وظیفه قطع و وصل کردن انرژی برای المنت را دارد زمانی که ترموستات نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و یا خرابی در این قطعه صورت گرفته باشد المنت هم نمی تواند دستور گرم کردن یا سرد کردن آب را دریافت کند، بنابراین شما آب گرم مناسب را از دستگاهتان دریافت نمی کنید ، پس دقت کنید اگر ترموستات دستگاه تان دچار خرابی شده بود اقدام به تعمیر یا تعویض آن نمایید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس

گرم نشدن آب در آبسردکن

برای حل مشکل گرم نشدن آب در آبسردکن چه باید کرد

در مقاله های قبل مشکل کار نکردن آبسردکن را به دقت بررسی کردیم و راهکارهای آن را ارائه دادیم حال به سراغ مشکل گرم نشدن آب در آبسردکن خواهیم رفت ، خوب همانطور که میدانید هر مشکلی یه راهکاری دارد همانند مثل قدیمی که می گویند هر درد یک درمان نیز دارد، در اینجا برای مشکل گرم نکردن آب در آبسردکن نیز راهکارهای مختلفی وجود دارد که ما آنها را برایتان مطرح کنید کرد البته دقت کنید اگر در زمینه های فنی برای آبسردکن دانش خاصی ندارید سعی کنید از یک متخصص نیز در این موارد کمک بگیریم یا حداقل از کسی که تجربه چنین کارهایی را داشته است تا به جای رفع مشکل مشکلات دیگری برایتان رخ ندهد.

 • همانطور که در بالاتر شرکت کردیم ابتدا به سراغ اتصالات دستگاه بروید و آنها را چک نمایید.
 • سپس به سراغ تنظیمات دستگاه بروید ممکن است شما تنظیمات دستگاه را تغییری در آن اعمال نکرده باشید اما بنا به تعویض فصل و متفاوت بودن دمای محیط نیاز به آن است که شما تنظیمات دمای دستگاه را تغییر دهیم پس پس آن را با دقت بررسی کنید.
 • به سراغ بررسی المنت دستگاه تان بروید و همانطور که در بالاتر گفته شد اگر المنت دستگاه خرابی یا سوختگی داشت در اسرع وقت اقدام به تعمیر و یا تعویض آن کنید و در هنگام تهیه المنت جدید به کیفیت و اصالت آن دقت کنید تا دوباره دچار مشکل خرابی المنت نشوید.
 • یکی از مواردی که باعث خرابی سیستم آبگرم آبسردکن می شود استفاده همزمان از آب سرد و آب گرم دستگاه است به دفعات و به مراتب این مورد را پیشنهاد میدهیم که به صورت همزمان از سیستم آب سرد و آب گرم دستگاه استفاده نکنید.
 • موردی که باید به آن دقت کنید چراغ دستگاه برای تولید آب گرم است زمانی که قصد گرفتن آب گرم را دارید دقت کنید تا چراغ آبگرم خاموش شود چرا که قبل از خاموش شدن چراغ دمای آب به حد مناسب نرسیده و آبگرم دلخواه شما را به شما ارائه نخواهد داد.
حتما بخوانید:   تعمیر یخساز یخچال ایندزیت Indesit | راه اندازی یخساز

گرم نشدن آب در آبسردکن

سخن آخر

تا به اینجا با اهمیت این دستگاه آشنا شدید و متوجه شدیم که اگر سیستم آب گرم دستگاه آبسردکن به درستی عمل نکند می‌تواند دردسرهای زیادی را برای ما ایجاد کند ،دستگاه آب سرد کن می تواند یک لیوان آب خنک گوارا در گرمای تابستان و یا یک لیوان آب گرم برای درست کردن یک قهوه لذت بخش را در زمستان به شما ارائه دهد پس بهتر است در حفظ و نگهداری این دستگاه بیشتر دقت کنیم مواردی نظیر استفاده از محافظ برق قرار دادن دستگاه در محل مناسب و عدم استفاده همزمان از آب گرم و سرد را برای همیشه رعایت کنیم تا دستگاه نیز بتواند برای همیشه به شما سرویس مناسب ارائه دهد ، از عزیزانی که در این زمینه تجربه یا دانش خاصی دارند دعوت می کنند از طریق بخش دیدگاه ها تجربیات خود را به اشتراک بگذارند تا همگان بتوانند از این تجربیات ارزشمند استفاده کنند.

گرم نشدن آب در آبسردکن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل در رابطه با گرم نشدن آب در آبسردکن و راهکارهای حل آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا