خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

صفر تا صد تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

وقتی که فلاش تانک بعد از مدتی استفاده دچار خرابی می شود شما متوجه می شوید که فلاش تانک درست عمل نمی کند در این موقع باید سیفون توالت را تعمیر کنید تا هم آب به هدر نرود و هم این که بتوانید دوباره از آن استفاده کنید در این مقاله می خواهیم صفر تا صد تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت را برای شما به طور کامل توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

روش کار فلاش تانک چگونه است ؟

برای اینکه شما بتوانید فلاش تانک را عیب یابی و تعمیر کنید نیاز دارید که ابتدا با روش کار و سیستم این قطعه آشنا شوید فلاش تانک یا همان سیفون توالت مخزنی برای ذخیره کردن آب است که در این مخزن آب ذخیره می‌شود به طور ناگهان و با فشار رها شده و باعث تمیز کردن لوله های فاضلاب و توالت می شود فلاش تانک و یا همان سیفون مثل هر وسیله دیگری بعد از استفاده های طولانی مدت دچار خرابی و استهلاک می‌شود و باید آن را عیب یابی و تعمیر کنید.

همانطور که گفتیم فلاش تانک با تخلیه کردن آب با فشار زیاد باعث تمیز شدن لوله های فاضلاب و پاکسازی توالت می شود ولی این اتفاق چگونه می افتد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که در مخزن آب پوششی قرار داده شده که مانع از خارج شدن آب از پایین مخزن می شود وقتی شما دکمه تخلیه را می زنید و یا اینکه نازل تخلیه را می کشید این درپوش کنار رفته و آب با سرعت زیاد و با فشار از آن خارج خواهد شد وقتی که آب موجود در مخزن کاملاً تخلیه نشود قطعه ای به نام فلوتر درپوش را بالا نگه خواهد داشت بعد از اینکه مخزن خالی می شود درپوش به جای خود برمی گردد و دوباره مخزن به طور خودکار پر می شود استفاده زیاد از سیفون در اثر گذشت زمان باعث خرابی این قطعه شده و شما باید آن را تعمیر کنید.

حتما بخوانید:   نحوه نصب و بستن سیفون ظرفشویی | راهنمای نصب سیفون ظرفشویی

اولین مرحله تعمیر فلاش تانک عیب یابی فلاش تانک

فلاش تانک ها به دو دسته تقسیم می شوند توکار و روکار ، بیشتر مردم فکر می کنند که تعمیر این دو فلاش تانک با هم فرق می کند ولی باید بگوییم  که تعمیر هر دو فلاش تانک تقریباً به یک شکل می باشد.

قبل از اینکه اقدام به تعمیر فلاش تانک کنید باید دلیل خراب شدن فلاش تانک را تشخیص دهید متداول ترین دلایل خرابی فلاش تانک عبارت می باشد از:

 •  خراب شدن فلوتر
 •  خراب شدن واشرهای لاستیکی
 •  خرابی دسته فلوتر و اتصالات پلاستیکی

بعد از اینکه فلاش تانک را عیب یابی کردید با ما همراه باشید تا روش برطرف کردن این عیب ها را برایتان توضیح دهیم.

روش تعمیر فلاش تانک به دلیل خراب شدن فلوتر

فلوتر در فلاش تانک قطعه ای است که وظیفه دارد حجم مایع فلاش تانک را کنترل کند و هر زمان که آب پر و خالی می شود ارتفاع فلوتر هم کم و زیاد خواهد شد یکی از مهمترین دلایل خرابی فلاش تانک، فلوتر می باشد خرابی فلوتر می تواند باعث بروز مشکلات زیر شود:

 1. آب داخل فلاش تانک نمی ماند
 2. حجم کمی آب می ریزد
 3. آب از فلاش تانک نشت می کند

برای تعمیر کردن سیفون باید در مرحله اول شیر ورودی فلاش تانک را کامل ببندید و دسته سیفون را کشیده و آن را کاملاً خالی کنید سپس برای تعمیر کردن فلاش تانک آن را از جای خود برداشته و مخزن را از لوله ها جدا کنید اگر حجم آب خروجی فلاش تانک کم است دقت داشته باشید که باید در جهتی که فلوتر به طرف بالا بایستد پیچ تنظیم فلوتر را بپیچانید تا حجم آب مخزن زیاد شود یا اینکه امکان دارد شناور نایستد در این حالت شما باید حتما آن را تعویض کنید.

روش تعمیر فلاش تانک به دلیل خرابی واشر ها

سیفون توالت

گاهی امکان دارد از بدنه فلاش تانک آب بچکد در این حالت برای اینکه فلاش تانک توالت را تعمیر کنید باید مثل تعمیر فلوتر ابتدا فلاش تانک را باز کنید و بعد از آن همه واشرها را بازدید کنید اگر متوجه شدید که واشری از جای خود حرکت کرده باید آن را در جای خود قرار دهید به طور معمول فلاش تانک با پیچاندن یک قطعه سفت خواهد شد به همین دلیل قطعاتی را که واشر دارند سفت کنید اگر واشر آنها خراب شده بود واشر ها را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   ترکیدگی لوله ساختمان | تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تعمیر کردن فلاش تانک توالت به دلیل خراب شدن اتصالات پلاستیکی

همه فلاش تانک ها از قطعات پلاستیکی درست شده اند که می توانند در مقابل آب گرم مقاومت کنند و از بین نروند اگر بعد از مدتی این قطعات فرسوده شود و عمرشان تمام شود شما می توانید با یک بار کشیدن دسته فلاش تانک باعث خرابی و شکستن آنها شوید. بیشتر اتصالات پلاستیکی که باعث خرابی فلاش تانک می شوند مهره هایی هستند که قطعات را بر جای خود نگه می دارند و یا زنجیر و دسته ای که به فلوتر وصل می باشد شکسته و یا کنده می شود که شما می توانید به راحتی زنجیر را ترمیم کنید و یا دسته شکسته را عوض کنید.

نحوه تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی و توالت ایرانی

گاهی امکان دارد فلوتر فلاش تانک توالت شما درست بسته نشود این باعث خواهد شد که آب داخل فلاش تانک نمانده و خارج شود در این صورت برای اینکه شما فلاش تانک را تعمیر کنید ابتدا باید شیر ورودی فلاش تانک را ببندید و بعد سیفون را دوبار بکشید تا کاملا خالی شود.

نحوه تعمیر فلاش تانک توالت ایرانی

اگر شما هم از فلاش تانک در توالت ایرانی استفاده می کنید امکان دارد با مشکل چکه کردن آب فلاش تانک روبرو شده باشید می‌خواهیم در ادامه مطالب برای شما روش جلوگیری از چکه آب فلاش تانک در توالت ایرانی را بیان کنیم.

چگونه از چکه آب فلاش تانک توالت ایرانی جلوگیری کنیم؟

سعی کنید حداقل هر چند ماه یکبار نشتی آب فلاش تانک توالت را چک کنید برای این کار می‌توانید روش زیر را انجام دهید.

مراحل چک کردن نشتی آب در فلاش تانک توالت ایرانی:

 1. مقداری جوهر را در تانکر آب بریزید و خوب مخلوط کنید.
 2. حدود سه چهار ساعت صبر کرد و بعد از آن توالت را چک کنید ببینید آیا جوهر روی سنگ توالت شما اثر گذاشته است یا خیر ؟
 3. اگر متوجه اثر جوهر روی سنگ توالت شدید این نشان دهنده نشتی از فلاش تانک می باشد باید آن را تعمیر کنید تا نشتی آب را برطرف شود.

اگر متوجه شدید که فلاش تانک نشتی دارد از این روش می توانید استفاده کنید بیشتر مواقع این روش جواب می دهد:

 1. آخر شب بعد از اینکه فلاش تانک را کشیدید شیر آن را کاملا ببندید.
 2.  روزها می توانید دوباره شیر فلاش تانک را باز کنید.
 3. اگر شما تقریباً ۱۰ شب این کار را انجام دهید دور لوله آب را جرم خواهد گرفت و باعث قطع شدن چکه آب می شود.
 4. در اصل وقتی که فلاش تانک خالی شده باشد مقداری آب ته فلاش تانک باقی می ماند این آب کم باعث خیس شدن لوله ها می شود وقتی شما فلاش تانک را بستید آب خشک شده و باعث می شود که جرم کمی بر روی لوله ها باقی بماند و همین جرم کم باعث جلوگیری از چکه می شود
حتما بخوانید:   رفع گرفتگی تراس | مسدود شدن فاضلاب تراس و بالکن

 سرویس کردن فلاش تانک جلوگیری از خرابی آن

سیفون توالت

سرویس و نگهداری فلاش تانک می تواند به ماندگاری زیاد و جلوگیری از مشکلات احتمالی در فلاش تانک کمک کند  اگر مخزن توالت در پایین توالت قرار داشته باشد به آسانی می‌توان آن را سرویس کرد و اگر مخزن توالت روی دیوار نصب شده بود شما می توانید به کمک یک چهار پایه آن را سرویس و تعمیر کنید.

البته مخازن امروزی غیر از نشتی آب تنها  مشکلی که در آنها به وجود می آید شکستن شیر شناور است.

انواع مختلف سیفون توالت

تا اینجا شما را با روش کار فلاش تانک و تعمیر و عیب یابی آن آشنا کردیم بد نیست کمی هم انواع مختلف سیفون توالت را بشناسید امروزه سیفون توالت در انواع مختلفی در بازار عرضه می شود ولی ما می خواهیم پر استفاده ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

 • سیفون نازل دار یا دکمه ای: در این سیفون شما برای تخلیه کردن آب باید دکمه را فشار دهید و یا اهرم را چرخانده و یا اینکه نازل نخی را بکشید این نوع سیفون از قدیمی ترین سیفون ها هستند.
 • سیفون دو مخزنه: این سیفون دو مخزن مجزا دارد با سایزهای مختلف ، این سیفون طوری طراحی شده که از هدر رفتن آب جلوگیری می کند گاهی آب  مخزن کوچکتر برای تمیز کردن کفایت می کند و در غیر این صورت شما باید مخزن آب را بزرگتر هم تخلیه کنید.
 • سیفون اتوماتیک: در این نوع سیفون ها نیازی به دخالت شما نیست این سیفون ها به طور اتوماتیک و خودکار کشیده می شوند.
 •  سیفون دو زمانه: سیفون دو زمانه همه آب خود را ناگهان خالی نمی کند بلکه در دو مرحله و با فاصله زمانی چند ثانیه آب را تخلیه می کند.
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

صفر تا صد تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه از چکه آب فلاش تانک توالت ایرانی جلوگیری کنیم؟

امتیاز کاربر: 3.55 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x