خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

برند برتر لوله فاضلاب | با کیفیت ترین لوله فاضلاب

برای اینکه بتوانید برند برتر لوله فاضلاب را بشناسید باید از بین چهار مدل لوله فاضلاب هایی که در بازار موجود هستند یکی را انتخاب کنید و شروع به بررسی دیگر برند ها با آن نمایید. از جمله لوله فاضلاب هایی که در ساختمان ها استفاده می شود می توان به لوله فاضلاب های پلیکا، لوله های پلی اتیلن، لوله فاضلاب های پوش فیت و لوله های چدن اشاره کرد. باید با توجه به محل و شرایط ساختمان و به ویژه بودجه کار یکی از این چهار مورد را انتخاب نمایید.

البته در فاضلاب های شهری از لوله های کاروگیت و یا لوله های سیمانی استفاده می شود.

برترین لوله فاضلاب ساختمان چیست

برای انتخاب لوله کشی فاضلاب چند گزینه پیش رو دارید که می توان به لوله اتصالات پلی اتیلن، لوله اتصالات پلیکا یا یو پی وی سی UPVC و لوله اتصالات پوش فیت اشاره کرد. در بین این لوله ها رایج ترین ها را می توان لوله های پوش فیت و پلیکا نامم برد و لوله اتصالات پلی اتیلن نسبت به دو گزینه ی دیگر کمتر استفاده می شود. همچنین لوله های چدنی نیز وجود دارند که بسیار کم رواج دارند. قیمت لوله های پوش فیت نسبت به لوله اتصالات پولیکا بیشتر می باشد. در برخی از مناطق ناظران تاسیسات مکانیکی لوله کشی با اتصالات پلیکا را تایید نمی کنند.

در ادامه برند های تولید کننده لوله پلیکا و پوش فیت را بررسی خواهیم کرد.

لوله پلیکا برند گلپایگان

یکی از بهترین و گرانترین لوله پلیکا ها را می توان لوله پلیکا گلپایگان دانست. این برند از کوچک ترین تا بزرگترین سایز لوله و اتصالات را تولید می کند. به دلیل اینکه این برند شهرت بالایی دارند در ایران برخی از تولید کنندگان نام این برند را روی محصولات خود درج می کنند تا از لحاظ ذهنی خریدار را تحت تاثیر قرار داده و کالای تقلبی را به جای اصلی به فروش برسانند. لوله و اتصالات برند پلیکا گلپایگان با علامت PG که روی آن درج شده است و نام پلیمر گلپایگان شناخته می شود که باید در زمانی که قصد خرید دارید به این نکته مهم توجه نمایید. برند گلپایگان یکی از برند های قدیمی است که در ایران مشغول به تولید لوله های پی وی سی می باشد.

حتما بخوانید:   علت قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی چیست؟

لوله پلیکا برند پارس پلاست زنده رود

امروزه در بازار به دلیل کیفیت بالا و قیمت به نسبت کمتری که لوله پلیکا برند پارس پلاست زنده رود دارد جایگاه ویژه ای را پیدا کرده است. لوله پلیکا های برند پارس پلاست زنده رود به دلیل محصولات متنوع و همچنین ابداعات جدید که با کیفیت بالا تولید می شوند و در کنار این ویژگی ها سیستم پخش قوی برند پارس پلاست در شهر های اصفهان و تهران به یکی از قوی ترین و بهترین برند ها تبدیل شده است.

لوله پوش فیت برند پلی ران

یکی از برند های با سابقه پوش فیت برند پلی ران می باشد. این برند محصولات گران قیمتی را دارد و با استفاده از ارینگ های برند آلمانی و همچنین مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی های جدید در دنیا تولید می شوند و به همین دلیل برند پلی ران بهترین برند پوش فیت در ایران به حساب می آید.

لوله پوش فیت برند نیوفلکس

از دیگر برند های تولید کننده لوله های پوش فیت برند نیوفلکس است که زیر مجموعه برند بزرگ گیتی پسند می باشد. مجموعه گیتی پسند بعد از عرضه انواع مختلف لوله های تک لایه و پنج لایه به بازار ایران تصمیم به تولید انواع لوله های پوش فیت نمود اما به دلیل وجود برند های قوی نتوانست جایگاه خاصی را به دست آورد. ولی این برند توانست با کاهش قیمت محصولات خود و کیفیت خوبی که داشتند رضایت بعضی از مشتریان را بدست آورد و قسمتی از بازار لوله و فاضلاب را به خود اختصاص داد.

لوله های پوش فیت برند سوپر درین

شرکت سوپرپایپ اینترنشنال محصولات فاضلابی به نام پوش فیت سوپر درین را وارد بازار کرد. این محصولات دارای کیفیت بالایی هستند و همچنین نسبت به محصولات نیوفلکس از کیفیت بالاتری نیز برخوردار می باشند به دلیل داشتن کیفیت بالا بخشی از بازار در دست این برند می باشد.

لوله پلیکا چه خصوصیاتی دارد

در بازار لوله و اتصالات تنوع زیادی از لحاظ وزن و قیمت دارند. اجرای راحت، در دسترس بودن پلیکا که در اکثر فروشگاه های تاسیساتی وجود دارند و همچنین قیمت پایینی که دارند در کنار دستمزد بسیار کمتر این محصولات در کنار دیگر محصولات از مزیت های لوله پلیکا می توان شمرد. نقاط ضعف لوله پلیکا را نیز می توان فاسد شدن چسب بعد از گذشت چند سال و شکستگی آن بر اثر ضربه دانست.

برند برتر لوله فاضلاب

لوله اتصالات پوش فیت چه خصوصیاتی دارند

لوله های پوش فیت به دلیل اینکه با واشر آب بندی می شوند در برابر ضربه انعطاف خوبی را دارند. کیفیت واشر کونیک پوش فیت مشخص کننده میزان آب بندی و فیکس این اتصالات می باشد. به همین دلیل است که د موقع انتخاب یک برند خوب برای لوله های پوش فیت باید به کیفیت لاستیک پوش فیت توجه نمایید. برای اینکه از جدا شدن و تکان خوردن لوله و اتصالات پوش فیت جلوگیری کنید باید هر یک از لوله ها و اتصالات را با کمک یک بست به دیوار یا سقف وصل کنید. با انجام این کار از یکپارچگی و آب بندی لوله های پوش فیت در تکان های ساختمان و نشست های احتمالی حفاظت می کنید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر لوله فاضلاب ساختمان بدون تخریب

نقاط ضعف لوله پوش فیت را می توان دستمزد گران، قیمت بالاتر نسبت به پلیکا، پوسیدگی واشر، احتمال نشت آب و زمان بیشتر اجرا نام برد. برخی برند های لوله پوش فیت صدای جریان آب را منتشر می کردند که به نقطه ضعف این محصولات به شمار می رفت که بعد از مدتی لوله های سایلنت به بازار آمدند.

در سال های اول تولید لوله های پوش فیت این لوله ها در هنگام آتش سوزی آتش می گرفتند و مشکل ایجاد می کردند که امروزه لوله های پوش فیت کند سوز تولید شده اند و آتش زا هستند.

لوله پلی اتیلن چه خصوصیاتی دارد

این نوع لوله فاضلاب ها اتصالات به وسیله جوش لب به لب را دارند. استفاده لوله های پلی اتیلن در ایالات متحده ممنوع است زیرا این نوع اتصالات را ضعف جدی می دانند. اما این نوع لوله ها حسن هایی نیز دارند که عبارتند از : یکپارچگی لوله ها و اتصالات، مقاومت در برابر ضربات فیزیکی و مقاومت در برابر تکان

اکثر افراد لوله های پوش فیت و پلیکا را به پلی اتیلن ترجیح می دهند زیرا لوله کشی پلی اتیلن مجریان کمی دارد و همچنین دسترسی به این محصولات کم است و قیمت بالایی نیز دارند.

لوله های چدنی برای فاضلاب چه ویژگی هایی دارند

تا سی سال گذشته از لوله های چدنی برای فاضلاب استفاده می کردند اما امروزه به دلیل قیمت بالای لوله های چدنی و هزینه بالای نصب این لوله ها کمتر در ساختمان ها استفاده می شود. لوله های چدنی بیشتر برای زهکشی و در استادیوم ها استفاده می گردد.

لوله پلیکا فاضلاب چند نوع دارد

قیمت گذاری لوله های پلیکا بر اساس وزن لوله و مواد به کار رفته مشخص می شود. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت استاندارد بودن و یا نبودن لوله پلیکا می باشد که تاثیر زیادی بر روی قیمت این محصول می گذارد. اکثر تولید کنندگان قیمت کلی برای محصولات خود در نظر می گیرند و با توجه به میزان خرید مشتریان درصدی تخفیف نیز به مشتریان خود می دهند.

سه نوع لوله پولیکا به نام های لوله نیمه قوی، لوله هوا کشی، لوله فاضلابی و یا لوله قوی وجود دارد. از لوله های قوی برای آبرسانی نیز استفاده می کنند.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید چند لوله بازکن قوی و فوری

برای لوله پلیکا ها یک وزن شاخص در نظر می گیرند که با شاخه اندازه گیری می شود. لوله های ۶۳ دارای ۴۸۰۰ گرم وزن می باشند، لوله های ۹۰ دارای ۶۳۰۰ گرم می باشند، لوله های ۱۱۰ دارای ۹۱۰۰ گرم وزن می باشند. البته بعضی برند ها لوله های سنگین تر نیز تولید می کنند. بر روی لوله های پلیکا مهر استاندارد وجود دارد که در زمان خرید باید به آن توجه نمایید.

برند لوله پلیکا گلپایگان به دلیل معروف بودن برند قیمت خیلی بالایی نسبت به دیگر برند ها دارد که حدود ۵۰ درصد از دیگر برند ها بالاتر می باشند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به جای ای برند از دیگر برند های استاندارد موجود در بازار استفاده نمایید زیرا قیمت معقول تر و کیفیت خوبی را نیز دارند.

برترین برند لوله پوش فیت چیست

کیفیت اورینگ پوش فیت به غیر از جنس بدنه تاثیر زیادی بر قیمت و مرغوبیت این محصول دارد. به دلیل اینکه شرکت پوش فیت پلی ران قدمت زیادی دارد یکی از بهترین کیفیت ها در بازار ایران نیز می تواند باشد. اما قیمت محصولات پلی ران دو برابر دیگر برند های ایرانی می باشد و بسیاری از مالکان ساختمان ها ترجیح می دهند از مارک های دیگری مانند نیوفلکس، نیک بسپار، یزد پوش فیت استفاده کنند. محصولات برند سوپردرین که جزو شرکت سوپر پایپ است دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر برند ها می باشند.

برند برتر لوله فاضلاب

برترین برند لوله پلی اتیلن چیست

پلی ران یکی از برترین تولید کننده های لوله پلی اتیلن در کشور می باشند. اما تولیدات این شرکت با شرکت هایی که تخصصی لوله پلی اتیلن درست می کنند تفاوت قیمت زیادی دارند.

لوله های پلی اتیلن ۲ کاربرد در ساختمان دارند. آبرسانی و لوله کشی های فاضلاب از مهمترین کاربرد های این لوله ها می باشند.

از مهم ترین شرکت های تولید کننده لوله پلی اتیلن می توان به کوشان اتصال، لوله های پلی غرب، پارسیان، اتصالات پلی رود، کاوه گستر، حافظ و دینا پلیمر اشاره کرد.

از لوله های پلی اتیلن در موارد آبرسانی، فاضلاب، آبیاری قطره ای و فاضلاب اگو استفاده می شود. همچنین در انتقال کابل های برق و خط گاز شهری نیز از این لوله ها استفاده می گردد.

البته در انتهای مقاله لازم به ذکر است که در کنار انتخاب یک برند خوب باید یک مجری کار خوب را نیز انتخاب کنید تا به نتیجه راضی کننده ای در زمینه لوله کشی دست یابید.

31

برند برتر لوله فاضلاب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برند برتر لوله فاضلاب | با کیفیت ترین لوله فاضلاب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x