تعمیرات لباسشویی

تفاوت ماشین لباسشویی‌ درب از بالا و درب از جلو چیست؟

هنگام خرید ماشین لباسشویی، جدا از برند و مدل، دو نوع محصول کاملاً متفاوت وجود دارد که انتخاب بین این دو را بسیار دشوار می‌کند و برای تصمیم گیری باید سؤالات بسیار مهمی را در نظر بگیرید، مثلاً چه برندی را انتخاب کنید. لباس‌ها را تمیز بشوید؟ در این مقاله ایبک امداد به چند موضوع بسیار مهم می‌پردازیم که از جمله آن‌ها می‌توان به مقایسه سهولت استفاده بین ماشین لباسشویی‌های مدل درب بالا و مدل درب جلو، تفاوت های سرعت شستشو در بین ماشین لباسشویی‌های مدل درب بالا و درب جلو پرداخته‌ایم، و اینکه کدام لباس را تمیز می‌کند؟ تفاوت بین ماشین های لباسشویی درب از بالا و ماشین های لباسشویی درب از جلو از نظر امکانات، تفاوت بین این دو از نظر قیمت، و تفاوت‌های ظاهری، تفاوت درب ورودی و ماشین لباسشویی در از بالا از نظر ظرفیت و میزان مصرف برق و آب اشاره شده است.

جدول تفاوت های ماشین لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا:

در جدول پایین برخی از تفاوت های ماشین های لباسشویی درب از بالا و درب از جلو را به طور خلاصه برای شما آورده ایم:

سهولت در نوع استفاده از ماشین لباسشویی های درب از بالا و درب از جلو را مقایسه کنید؟
  • در ماشین‌های لباسشویی با درب بالا، می‌توانید لباس‌های باقی مانده در ماشین را اضافه کنید.
  • ماشین لباسشویی با درب بالا بیشتر برای افراد مسن مناسب است زیرا نیازی به خم شدن نیست.
تفاوت در سرعت شستشو در بین ماشین لباسشویی های درب از جلو و بالا
  • ماشین لباسشویی هایی که درب بالا دارند دارای سرعت بیشتری در شستشو می باشند.
تفاوت بین نوع شستشو
  • ماشین های لباسشویی با درب جلو لباس ها را تمیز تر می شویند زیرا برنامه های مجزا دارند.
تفاوت بین امکانات
  • با توجه به جدیدتر بودن ماشین لباسشویی‌های پایه این ماشین لباسشویی‌ها از امکانات و ظرفیت‌های بیشتری برخوردار هستند.
تفاوت قیمتی بین دو نوع ماشین لباسشویی
  • ماشین لباسشویی های درب از جلو به دلیل جدید تر بودن و مدرن بودن و همچنین داشتن برنامه های زیاد گران تر می باشند.
تفاوت های ظاهری
  • ماشین لباسشویی های درب جلو دارای ظاهری مدرن تر و جدیدتر می باشند.
تفاوت بین گنجایش و مصرف آب و برق
  • وزن ماشین لباسشویی درب جلو بیشتر است.
  • مصرف برق و آب ماشین لباسشویی‌های جلوی درب کمتر از ماشین لباسشویی‌های درب بالاست.
حتما بخوانید:   نحوه شستن انواع جوراب در ماشین لباسشویی

روش استفاده از ماشین لباسشویی های درب از بالا و درب از جلو را کدام بهتر است؟

مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

معمولاً روش استفاده از ماشین‌های لباسشویی با بارگیری از بالا آسان‌تر می‌باشد. زیرا نیاز نیست برای ریختن لباس‌ها و تخلیه‌ی ماشین لباسشویی بیش از حد خم شوید. ماشین‌های لباسشویی که درب بالا دارند معمولاً برای افرادی که مسن‌تر هستند و مشکلات مفصلی دارند، بهترین می‌باشد، زیرا از دردسر خم شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. توصیه می‌کنیم این مشکل را در ماشین‌های لباسشویی درب جلو با قرار دادن تکیه گاه زیر دستگاه تا حدود ۳۰ تا ۳۸ سانتی متر بالا بیاورید. ماشین‌های لباسشویی درب بالایی دارای ویژگی‌های دیگری هستند، از جمله قابلیت قرار دادن لباس‌های دیگر در وسط چرخه شستشو یا حتی بلافاصله پس از شروع چرخه شستشو. از آنجایی که درهای آن‌ها قفل نمی‌شود، اگر جورابی در سبد لباسشویی جا بماند، به آسانی می‌توان آن را داخل ماشین بیندازید. علاوه بر این، ماشین‌های لباسشویی درب بالا پرزها را بهتر تمیز می‌نماید و مواد شوینده را بهتر پخش می‌کند.

ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو از لحاظ سرعت چه تفاوتی دارند:

شستشوی لباس‌ها در ماشین‌های لباسشویی درب از بالا کمی سریعتر از ماشین‌های لباسشویی درب جلو می‌باشد، بنابراین استفاده از آن برای بسیاری از خریداران راحت‌تر است. دلیل اصلی شستن سریع آن‌ها این است که لباس‌ها کاملا خیس هستند. لباسشویی‌های درب از بالا دارای هم زن می‌باشد که همزن وسیله‌ای می‌باشد که باعث تکان خوردن دستگاه می‌شود، آب را فشار می‌دهد و دستگاه را به لرزش در می‌آورد. ماشین‌های لباسشویی همزن اغلب لباس‌ها را کمی سریع‌تر شستشو می‌دهند، لباسشویی‌هایی که هم زن ندارند لباس‌ها را با آب کمتری می‌شویند و همچنین تمیز‌تر شستشو می‌دهند.

کدام ماشین لباسشویی لباس را تمیز تر می شوید:

بازوهای اسپری ماشین لباسشویی درب جلو در اطراف کاسه

شستشو، چرخش کاسه و صافی وظیفه‌ای است که بر عهده دارند. به همین دلیل لباس‌ها با اصطکاکی که ایجاد می‌کند، تمیز می‌شوند. اما در ماشین‌های لباسشویی که درب از بالا دارند لباس‌ها به صورت عمودی قرار می‌گیرد که چرخش نرمی را فراهم می‌کند. بنابراین باعث می‌شود چرخش لباس‌ها دچار تغییر در جهت دایره‌ای شود. بنابراین در این دستگاه شستشوی لباس به دلیل دو حرکت چرخشی و اصطکاک می‌باشد.

حتما بخوانید:   معرفی تلویزیون های بزرگ دنیا | تلویزیون‌های هوشمند

به دلیل اینکه ماشین لباسشویی‌های درب جلو، درب مرکزی ندارند، لباس‌ها کشیده و گیر نمی‌کنند، و هیچ آسیبی به ساختار آن وارد نمی‌شود و به راحتی لباس‌ها خشک می‌شود. به دلیل اینکه در ماشین‌های لباسشویی درب از جلو برنامه‌های شستشوی زیادی وجود دارد، لباس‌ها با بخار شسته شده و ضد عفونی می‌شوند. این ویژگی برای افرادی که فرد مسن در خانه دارند و یا نوزاد دارند بسیار مهم می‌باشد ولی در لباسشویی‌های درب از بالا این ویژگی وجود ندارد. ماشین لباسشویی‌های درب از بالا لباس‌ها را سریع‌تر می‌شستند ولی به لطف فناوری‌های جدید در ماشین لباسشویی‌های درب جلو نیز این امکان وجود دارد.

در ماشین‌های لباسشویی با درب از بالا، علاوه بر سهولت ریختن لباس‌ها در دستگاه ماشین لباس‌شویی، لباس‌ها با قدرت بیشتری شستشو می‌شوند، مخصوصاً زمانی که بار سنگین باشد. ماشین‌های لباسشویی که درب جلو دارند، لباس‌ها را با آرامش بیشتری می‌شویند. شستن اقلام حجیم‌تر مانند انواع پتو و بالش در ماشین‌های لباسشویی با درب بالا سخت است. زیرا به طور کامل در آب فرو نمی‌روند. بنابراین می‌توان گفت که ماشین لباسشویی‌های پایه در این بخش عملکرد بهتری خواهند داشت.

ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از

جلو از لحاظ امکانات چه تفاوتی دارند:

ماشین لباسشویی با توجه به اینکه روز به روز تکنولوژی پیشرفت می‌کند، و همچنین برندها برای رقابت بین آن‌ها هر روز بیشتر می‌شود برند‌ها را وادار می‌کند هرسال محصولاتی که به بازار ارائه می‌دهند دارای ویژگی‌های منحصر به فردی نسبت به دیگر رقبا داشته باشد تا بتوانند فروش بیشتری نسبت به سایر رقبا داشته باشند. و همچنین رضایت مشتریان خود را داشته باشند. از آنجایی که ماشین‌های لباسشویی که دارای درب جلو می‌باشند نسبت به درب از بالا جدید‌تر می‌باشد امکانات بیشترین نسبت به مدل درب از بالا دارند. برخی از این امکانات عبارتند از: سیستم‌هایی مانند خشک کن، تولید حباب، ضد چروک و اتصال به گوشی و همینطور ریموت کنترل و مجموعه برنامه‌های دیگر برای شستشو می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به اینکه جنس لباستان چیست یکی از برنامه‌های ماشین لباسشویی را انتخاب کنید و شستشو را آغاز کنید، و همینطور می‌توانید وقتی در خانه نیستی با کنترل از راه دور ماشین لباسشویی را روشن کنید. این ویژگی‌ها در ماشین‌های لباسشویی درب از بالا وجود ندارد

ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو از لحاظ قیمت چه تفاوتی دارند:

اساساً یک ماشین لباسشویی با درب از جلو هزینه بیشتری نسبت به ماشین لباسشویی درب از بالا دارد. یک ماشین لباسشویی با درب از جلو تقریبا ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می‌نماید، به

همین دلایل است که خرید ماشین‌های لباسشویی با درب جلو مقرون به صرفه‌تر می‌باشد. قیمت ماشین لباسشویی به پارامترها و ویژگی‌های زیادی بستگی دارد. برخی از این علام

حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی حایر

ت‌های که در قیمت ماشین لباسشویی تاثیر گذار است عبارتند از زیبایی، کارایی دستگاه، ظرافت ماشین لباسشویی، مصرف انرژی و تکنولوژی می‌باشد. ماشین لباسشویی درب از جلو در

تمامی موارد پیشرو می‌باشد. ماشین لباسشویی درب از بالا قیمت بالاتری دارد محبوبیت بیشتری نیز دارد و همین امر باعث استفاده بیشتر مردم از ماشینهای لباسشویی درب از جلو استفاده کنند.

ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو از لحاظ ظاهری چه تفاوتی دارند:

مهم‌ترین تفاوت این دو نوع ماشین لباسشویی در محلی است که لباس قرار می‌گیرد. ماشین‌های لباسشویی درب جلو، درب دستگاه در جلو می‌باشد، درحالی که دستگاه ماشین‌های لباسشویی درب بالا، درب آن‌ها در بالای دستگاه قرار دارد. این توضیحات بسیار ساده می‌باشد، تفاوت ظاهری ماشین لباسشویی درب بالا و جلو را می‌توان با نگاهی به دو نوع ماشین به راحتی متوجه شد. قبل از خرید به نوع درب دستگاه دقت نمایید و با توجه به سلیقه و کارایی که در دستگاه انتظار دارید خرید خود را انجام دهید.

مقایسه لباسشویی درب از بالا و درب از جلو

ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو از لحاظ گنجایش و میزان مصرف برق و آب چه تفاوتی دارند:

تفاوت بین ماشین‌های لباسشویی درب جلو و ماشین‌های لباسشویی درب بالا از نظر ظرفیت و مقدار مصرف برق و همچنین آب بسیار مهم است و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود. ماشین‌های لباسشویی درب جلو، همزن در مرکز ندارند، بنابراین دارای فضای بیشتری برای قرار دادن لباس‌ها دارد. ماشین لباسشویی درب پایین لباس‌ها را با دقت بیشتری می‌شویید و آب کمتری نسبت به ماشین لباسشویی‌های درب بالا مصرف می‌کند. هزینه بالای آب مربوط به ماشین لباسشویی را می‌توان با انتخاب صحیح کاهش داد.

ماشین‌های لباسشویی که درب جلو دارند نسبت به مدل دربر از بالا ۴۰ درصد آب بیشتری مصرف می‌کنند. در اکثر ماشین‌های لباسشویی درب جلو، می‌توان یک شستشوی بخار را به چرخه اضافه کرد تا با از بین بردن لکه‌ها، لباس‌ها را بسیار تمیز‌تر کند. این عملکرد برای کسانی که لباس‌های زیادی را برای کودکان یا ورزشکاران می‌شویند بسیار مفید است. اگر دنبال وسایلی هستید که کوچک‌تر باشند ماشین لباسشویی‌های درب از جلو برای شما مناسب‌تر است.

ماشین لباسشویی های درب از بالا و درب از جلو چه تفاوتی با هم دارند

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تفاوت های ماشین لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا در مورد قیمت و ظاهر و نوع کارایی را در این مطلب برای شما آورده ایم . ماشین های لباسشویی درب از جلو برای افرادی که به وسایل مدرن و پیشرفته علاقه دارند مناسب می باشد و ماشین های لباسشویی درب از بالا برای افراد مسن مناسب تر است.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا