مجله لوازم خانگی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ تعمیر چرخ گوشت گلد فراست Gold frost

آموزش ۰ تا ۱۰۰ تعمیر چرخ گوشت گلد فراست Gold frost|عیب‌یابی چرخ گوشت گلد فراست

در این مقاله آموزش تعمیر چرخ گوشت گلد فراست را در اختیار شما قرار می دهیم و توضیحات مربوط به عیب یابی و تعمیر این دستگاه را به صورت کامل خواهیم داد. شما می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که در این مقاله آورده شده است، بسیاری از خرابی های چرخ گوشت را در منزل بدون نیاز به تعمیر کار برطرف نمایید.

آموزش تعمیر چرخ گوشت گلد فراست

چرخ گوشت گلد فراست نیز مانند دیگر وسایل پرکاربرد امکان دارد، که روزی خراب شود و نیاز به عیب یابی و تعمیر داشته باشد. اگر مشکل پیش آمده جزئی باشد، شما می توانید با داشتن اطلاعات و دانش کافی آنها را برطرف کنید. اما اگر مشکل به وجود آمده اساسی است، باید توسط متخصص دستگاه شما مورد بررسی قرار بگیرد، تا تعمیر چرخ گوشت گلد فراست بدون نقص و به صورت اصولی انجام شود.

برای انجام دادن تعمیرات چرخ گوشت گلد فراست ابتدا باید عیب یابی به صورت درست انجام شود. چون اگر ایراد به وجود آمده به درستی تشخیص داده شود، قطعاً تعمیرات به صورت صحیح انجام خواهد شد.

چرخ گوشت

چرخ گوشت گلد فراست روشن نمی‌شود

چنانچه چرخ گوشت گلدفراست روشن نمی‌شود باید سیستم برق رسانی منزل خود را مورد بررسی قرار دهید. ابتدا پریز برق را چک کنید و اگر از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمودید، باید دوشاخه و سیم رابط دستگاه را بررسی نمایید. برای تست کردن پریز برق می توانید از فازمتر استفاده نمایید. اما اگر فازمتر در دسترس شما نیست، می توانید از وسیله برقی دیگر استفاده کنید. اگر وسیله دوم روشن شد پریز برق سالم است و اگر وسیله روشن نشد، پریز ایراد دارد و باید مشکل آن را برطرف کنید. سیم رابط و دوشاخه اگر آسیب دیده باشند چرخ گوشت نمی تواند روشن شود. بنابراین در صورت لزوم باید آنها را تعمیر و یا تعویض نمایید.

مورد دیگری که در این مواقع نیاز به بررسی دارد، کلید روشن و خاموش چرخ گوشت گلد فراست می باشد. اگر چرخ گوشت به برق وصل است و با استفاده از کلید دستگاه روشن نمی شود، احتمال دارد که کلید خراب شده باشد. در این حالت باید این قطعه را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر بخارشوی پاناسونیک Panasonic

در مرحله آخر باید موتور چرخ گوشت گلد فراست از نظر نیم سوز شدن یا سوختن کامل بررسی شود. اما در بیشتر مواقع موتور دستگاه به صورت کامل نخواهد سوخت. سوختن موتور چرخ گوشت با علائم و نشانه‌هایی مانند بوی سوختگی به همراه خواهد بود.

چرخ گوشت گلد فراست کند شده است

بنا به دلایل مختلفی می تواند چرخ گوشت گلد فراست کند شود. در اولین مرحله قبل از اینکه اقدامی انجام دهید، باید از درستی قرار گرفتن اجزای مختلف چرخ گوشت گلد فراست اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید، که رنده و سری چرخ گوشت و تیغ در محل خودشان به صورت درست قرار گرفته باشند.

اگر این موارد را چک کردید و مطمئن شدید، که به درستی در مکان خودشان قرار گرفته اند احتمال دارد، که تیغ چرخ گوشت گلد فراست کند شده باشد. با گذشت زمان و در اثر استفاده زیاد برندگی سابق را نداشته باشد. می توانید با استفاده از سوهان تیغه چرخ گوشت را تیز کنید و دوباره آن را درون چرخ گوشت قرار دهید.

وقتی که چرخ گوشت گلد فراست کند عمل می‌کند، باید به نحوه استفاده خود دقت بیشتری کنید. احتمال دارد، که بیشتر از ظرفیت دستگاه گوشت داخل آن ریخته باشید. بنابراین باید از مقدار گوشت خود بکاهید و گوشت ها را در چندین نوبت چرخ کنید.

همچنین باید قبل از اینکه گوشت ها را درون دستگاه چرخ گوشت گلد فراست قرار دهید، آنها را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید و قسمت هایی از گوشت که چربی و رگ دارد را برای چرخ کردن انتخاب نکنید. چون در چرخ گوشت گلد فراست گیر می کند و موجب کند شدن آن می‌شود.

استفاده از موادی مانند پیاز در چرخ گوشت گلد فراست نیز از عواملی می باشد، که در کند شدن چرخ گوشت گلد فراست تاثیر گذار است.

چرخ گوشت گلد فراست جرقه می‌زند

برای اینکه دلیل جرقه زدن چرخ گوشت گلد فراست را پیدا کنید، باید قسمت های گوناگون آن را مورد بررسی قرار دهید. چون این مشکل دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. وجود اصطکاک و اتصالی در چرخ گوشت موجب بروز جرقه در این دستگاه می شود. همچنین رطوبت زیاد، معیوب بودن اورلود موتور و… می تواند از دیگر دلایل جرقه زدن چرخ گوشت گلدفراست باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت ژانومه Janome/ نمایندگی چرخ گوشت ژانومه

وقتی این مشکل برای چرخ گوشت گلد فراست پیش می آید، پیشنهاد می‌کنیم که برای عیب یابی و تعمیر آن از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

موتور چرخ گوشت گلدفراست روشن می‌شود ولی مارپیچ چرخ گوشت نمی چرخد

این مشکل امکان دارد به دلیل ساییده شدن چرخ دنده مارپیچ اتفاق بیفتد. در این صورت شما از ظاهر چرخ دنده به صورت کامل می‌‌توانید علائم ساییدگی را ببینید. در این شرایط باید این بخش را عوض کنید.

آسیب دیدگی و شکستن شفت موتور، پین فنر و چرخ دنده نیز موجب می‌شود، که مارپیچ چرخ گوشت نتواند بچرخد. اگر این بخش ها را عوض کنید ایراد به وجود آمده رفع خواهد شد.

صدای زیاد چرخ گوشت گلد فراست

چرخ گوشت ها به صورت طبیعی نیز از جمله لوازمی محسوب می شوند، که دارای سر و صدای زیادی می باشند. اما اگر متوجه شدید، که چرخ گوشت گلد فراست نسبت به سابق صدای بیشتر و غیر طبیعی دارد، برای رفع مشکل در ابتدا باید جعبه دنده آن را باز نمایید. چنانچه گریس درون جعبه دنده فاسد شده باشد باید آن را عوض کنید. پیشنهاد می کنیم در صورتی که حتی علائمی از فرسودگی گریس را مشاهده نکردید، بازهم آن را عوض کنید.

این امکان نیز وجود دارد، که جعبه دنده به دلیل نشت گریس موجود، خالی از گریس باشد. بنابراین صدای بیشتری از چرخ گوشت گلد فراست خواهید شنید.

وقتی که جعبه دنده را از گریس نسوز پر کردید چرخ دنده ها را نیز مورد بررسی قرار دهید. اگر دچار آسیب دیدگی و شکستگی شده باشند، باید آنها را عوض کنید، تا صدای زیاد چرخ گوشت گلد فراست برطرف شود.

اگر مشکل از اجزای جعبه دنده نبود باید موتور دستگاه را بررسی نمایید. احتمال دارد، که یاتاقان گشاد شده باشد و دلیل صدای زیاد در چرخ گوشت گلد فراست شده باشد.

گوشتی که در چرخ گوشت گلد فراست چرخ می‌شود، خشک است

وقتی که در حین عمل چرخ کردن، اصطکاک زیاد باشد گوشتی که در چرخ گوشت چرخ می شود خشک خواهد بود. اصطکاک یعنی نیروی مقاومتی که در برابر حرکت اجسام به وجود می آید. اگر در چرخ گوشت این نیرو زیاد باشد، موجب خواهد شد، که گوشت از تیغه و لوله نتواند عبور کند و به درستی چرخ نشود. بنابراین باید به نحوه استفاده خود از چرخ گوشت گلد فراست توجه بیشتری کنید، تا این چنین مشکلات برای شما کمتر به وجود آید. قبل از اینکه گوشت ها را چرخ کنید، باید آنها را از فریزر خارج کنید، تا در دمای محیط ذوب شوند.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات لوازم خانگی باکنشت Bauknecht | تعمیر در محل

چرخ کردن گوشت های منجمد اشتباه بوده و موجب آسیب دیدن چرخ گوشت گلد فراست می‌شود. برای اینکه میزان اصطکاک در چرخ گوشت را کاهش دهید کمی روغن خوراکی در حین چرخ کردن به گوشت ها اضافه کنید. در این حالت گوشت ها راحت تر چرخ خواهند شد و میزان اصطکاک کمتر خواهد بود.

چرخ گوشت گلد فراست

چرخ گوشت گلد فراست داغ می‌کند

وقتی دستگاه های برقی روشن هستند مقدار کمی گرما تولید می کنند، اما نباید این گرما بیشتر از حد باشد. چون خطر آفرین خواهد بود.

وقتی متوجه شدید، که چرخ گوشت گلد فراست در حین کار کردن گرمای بیشتری تولید می کند باید از سالم بودن فن دستگاه اطمینان حاصل کنید. از روزنه هایی که برای خروج هوا قرار داده شده است، بادی خارج می‌شود. این باد نشان دهنده کار کردن فن می باشد. چنانچه این باد خارج نشود فن چرخ گوشت گلدفراست آسیب دیده است و در نتیجه موتور دستگاه داغ خواهد کرد.

اگر متوجه شدید، که باد از روزنه ها خارج می شود، ولی این باد گرم است و بوی سوختگی به مشام شما می‌رسد، باید فوری چرخ گوشت گلد فراست را خاموش کرده و با تعمیرکار متخصص تماس حاصل کنید. احتمالاً موتور دستگاه نیم سوز شده است. اگر چرخ گوشت گلد فراست را به موقع متوقف نمایید، تعمیرکار می تواند از سوختن کامل موتور دستگاه جلوگیری کند.

نکات کلیدی در نگهداری و استفاده چرخ گوشت گلد فراست

قبل از اینکه چرخ ها را درون دستگاه قرار دهید، باید آنها را به قسمت‌های کوچک تر تقسیم کنید. این کار موجب می‌شود، که به موتور چرخ گوشت فشار زیادی وارد نشود.

به صورت مداوم از چرخ گوشت گلد فراست نباید استفاده کنید. بهتر است، که هر ۱۵ دقیقه به چرخ گوشت خود استراحت دهید، تا خنک شود و پس از آن دوباره از دستگاه استفاده کنید.

پس از هر بار استفاده از این دستگاه باید قسمتهای مختلف آن را شستشو دهید و بدنه آن را با پارچه مناسب تمیز کنید.

چرخ گوشت گلد برای چرخ کردن سبزی و پیاز مناسب نیست. چون آب آنها ممکن است به موتور دستگاه نفوذ کند و موجب سوختن آن شود.

دستگاه خود را به صورت خالی روشن نکنید. این کار موجب می‌شود، که سرعت چرخش بیشتر شده و موتور آسیب ببیند.

31

آموزش ۰ تا ۱۰۰ تعمیر چرخ گوشت گلد فراست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت گلد فراست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x