خدمات دوربین مداربستهخدمات

چگونگی انتقال تصویر دوربین مدار بسته به تلفن همراه

چگونه می توان اطلاعات دوربین مداربسته را به تلفن همراه منتقل نمود؟

نکات برگزیده مطلب
 • ما در این مقاله درصدد هستیم تا شما را با راه های انتقال اطلاعات دوربین مداربسته به تلفن همراه آشنا نماییم.
شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021تـ

کنولوژی در دنیای امروز نقش مهمی در زندگی ما انسان ها دارد، تنها باید طریقه استفاده از آن را آموخت. یکی از ابزار مهم که در جهت حفظ جان و مال خود ما را یاری می رساند دوربین مدار بسته است.

پیشرفت جوامع مختلف در حوزه های کنترل یک مکان بدون مراجعه نمودن به آن جا و روند رو به رشد اتوماسیون در هر حوزه ای قابل توجه و گریز ناپذیر است. از حوزه های اتوماسیون کنترلی و حفاظتی در یک مکان، نصب کردن دوربین های مداربسته و کنترل کردن و بازبینی آن ها است. که این کار از در هر نقطه ای از دنیا تنها با استفاده از اینترنت و بدون مراجعه نمودن به محل صورت می پذیرد. بسیاری از افراد، به دلیل دور بودن از محیط خانه یا محل اشتغال خود، نا‌گذیر هستند که از روش کنترل از راه دور کار نظارت را انجام دهند. با آپشن انتقال تصویر در دوربین های مدار بسته، در هر زمان و مکان به وسیله اینترنت امکان نظارت و کنترل وجود خواهد داشت.

در برخی از مواقع نیاز است با استفاده نمودن از اینترنت، تصاویر دوربین مداربسته خود را مشاهده نمایید به گونه ای که در هر زمان و مکان، حتی بتوان از راه بسیار دور بر مکان نصب دوربین مدار بسته کنترل و مدیریت داشته باشید. مناسب ترین راه برای انجام دادن این کار، استفاده از اینترنت و تلفن همراه یا لپ تاپ است. به گونه ای که با نصب نمودن یک نرم افزار انتقال تصویر دستگاه DVR یا NVR بر روی تلفن همراه اندروید یا ios خود بتوانید از فاصله دور بر مکان مورد نظر نظارت و کنترل کامل داشته باشید. فراموش نکنید که برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته به تلفن همراه ، باید دستگاه DVR یا NVR نیز به اینترنت وصل باشد. دوربین های مدار بسته در همه جا قابل استفاده هستند. می توان در منازل ، باغ ها ، کارخانه ها و… از آن ‌ها بهره گرفت.
اما از مهم ‌ترین موضوعاتی که بعد از نصب دوربین مدار بسته اهمیت دارد، روش انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه است.
هنگامی که تصویر از دوربین مدار بسته به تلفن همراه انتقال یابد، شما قادر خواهید بود که به‌راحتی تمام تصاویر دوربین را با استفاده از اینترنت، در تلفن همراه خود مشاهده نمایید. راه های مختلفی برای منتقل کردن تصویر وجود دارد که عبارتند از P2P و انتقال تصویر بدون IP. ما در این مقاله موارد مربوط به روش های انتقال تصاویر دوربین مداربسته به تلفن همراه را برای شما تشریح خواهیم کرد.

مراحل اصلی طریقه انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه

 • اولین گام پس از نصب دوربین مداربسته، تنظیم دستگاه NVR یا DVR است. پیشنهاد می کنیم که انجام این کار را به یک فرد متخصص بسپارید.
 • مرحله بعدی تنظیم نمودن مودم است. این تنظیمات باید با توجه به نوع مودم و دفترچه راهنما صورت پذیرد.
 • گام سوم، دانلود و نصب نرم‌افزاری است که برای روش انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه طراحی شده است.
حتما بخوانید:   نحوه باز کردن قفل درب ماشین، خانه و کمد چگونه است؟

دوربین

 

IP چیست؟

IP یک آدرس است که برای هر دستگاهی منحصربه‌فرد و تک بوده و نباید در یک شبکه تکراری باشد. به عبارت دیگر امکان ندارد که در یک شبکه دو دستگاه با یک IP مشترک باشد چون در این‌ صورت دچار تداخل شده و باعث ایجاد اختلال در شبکه و انتقال تصویر می‌شوند.

IP Static یا آی پی ثابت

کاربرد IP Static برای مشاهده تصاویر از راه دور است. IP Static و آی پی دستگاه با هم تفاوت دارند. آی پی دستگاه برای شبکه داخلی است اما IP Static برای ارائه دهنده‌های اینترنت مانند مخابرات، های وب و … است که به مودم اختصاص دارد. با استفاده از IP Static شما قادر به مشاهده تصاویر از راه دور هستید.

روش های منتقل کردن تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه

برای منتقل کردن تصویر دوربین مدار بسته به تلفن همراه سه روش وجود دارد؛ که عبارتند از:

۱. انتقال دادن تصویر دوربین مدار بسته p2p

در این روش منتقل کردن تصویر از طریق ID یا شناسه دستگاه ذخیره‌ساز یا دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)، صورت می پذیرد.

P2P

 

2. انتقال تصویر دوربین مدار بسته با IP static

در این روش انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه از طریق IP static که پیش تر آن را شرح دادیم، صورت می‌گیرد.

۳. انتقال تصویر دوربین مدار بسته با استفاده از ساتا

خوب است بدانید که ساتا به یک سرویس ابری داخلی و ایمن گفته می شود و اتصال به این سرویس با استفاده از دستگاه‌های XVR و DVR و NVR انجام می شود. پس از اتصال، شما با استفاده از هر گیرنده اینترنتی قادر خواهید بود به اینترنت متصل شوید و تصاویر دوربین مدار بسته را دریافت و مشاهده نمایید.

حتما بخوانید:   روش سریع و تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه

 • برای منتقل کردن تصاویر دوربین مدار بسته به تلفن همراه، پیش از هر چیز باید یک مودم برای اتصال به اینترنت تهیه نمایید.
 • گام بعدی انتخاب و تهیه نمودن دستگاه NVR یا DVR است تا به وسیله آن بتوانید تصاویر دوربین‌های مدار بسته را ضبط کنید.
 • لازم است یکی از نرم‌افزارهای مورد استفاده برای انتقال تصویر دوربین مداربسته به موبایل را انتخاب کرده و روی تلفن همراه خود نصب کنید.
 • پس از نصب کردن نرم‌افزار روی تلفن همراه باید دستگاه DVR را از طریق یک کابل HDMI یا VGA به مانیتور متصل کنید.
 • در گام بعدی باید تنظیمات مربوط به DVR را انجام داده و قسمت های مربوط به آدرس IP، HTTP Port ،Client port ،Default Gateway ،Subnet Mask را یادداشت نمایید.
 • اکنون لازم است تا تنظیمات مربوط به مودم را انجام دهید. آدرس IP مودم را در صفحه مرورگر وب وارد نمایید. (غالباً به صورت پیش‌فرض آی پی مودم‌ها ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است.)
 • نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. ( به طور معمول نام کاربری و رمز عبور به صورت پیش‌فرض، admin است.)
 • در بخش تنظیمات وارد منوی Advanced Setup شده و گزینه NAT را انتخاب نمایید.
 • سپس با تغییر گزینه انتخابی در بخش Virtual Circuit از بین PVC0 تا PVC7 به سراغ گام بعدی بروید. چنانچه در این بخش گزینه درست را انتخاب کنید، DMZ و Virtual Server نمایش داده می‌شوند.
 • در مرحله بعدی نوبت Port Forwarding است. Port Forwarding را می توان به یکی از 2 روش Virtual Server یا DMZ انجام دهید.
 • در مرحله نهایی نرم‌افزار مربوط به روش انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه را نصب نموده و تلفن همراه را به شبکه اینترنت تصاویر دوربین مدار بسته متصل نمایید تا بتوانید تصاویر را بر روی تلفن همراه خود مشاهده کنید.

نرم‌افزارهای کاربردی انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه

 • نرم‌افزار XMeye
 • نرم‌افزار آلباترون
 • نرم‌افزار IP Pro
 • نرم‌افزار gDMSS Lite
 • نرم‌افزار T Meye

طریقه انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه بدون IP ثابت

 • برای شروع به بخش NETWORK و پس از آن به Cloud بروید‌. QR CODE اول برای گوشی‌های آیفون است. دومین QR CODE برای گوشی‌های ا‎ندرو‌ید و سومین QR CODE مربوط به دستگاه DVR است.
 • یک اپلیکیشن بارکد‌خوان را روی تلفن همراه خود نصب نموده و با بهره گیری از آن QR CODE مناسب تلفن همراه خود را اسکن نمایید. اکنون نرم‌افزار انتقال تصویر را دانلود و نصب کنید.
 • پس از نصب، اپلیکیشن را اجرا کرده و گزینه LoginFree را انتخاب نمایید، حال وارد منوی Device manager شوید.
 • در قسمت پایینی صفحه Device manager، گزینه Add Device را انتخاب نمایید.
حتما بخوانید:   وسایل تمیزکاری خانه چه چیزهایی هستند؟

ADD DEVICE

 • در این مرحله در بخش Alias نام شخص یا سازمانی که قصد دارید تصویر را برای آن انتقال دهید را وارد کنید. بعد از آن در Link mode گزینه P2P را انتخاب نمایید.
 • قسمت QR CODE در Cloud ID را انتخاب کنید تا QR CODE خوان مربوط به اپلیکیشن انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه باز شود.

QR CODE

 • پس از آن QR CODE مربوط به DVR یا NVR را به وسیله اپلیکیشن بخوانید.
 • در این بخش شماره سریال دستگاه ضبط کننده تصاویر به وسیله اپلیکیشن انتقال تصاویر نصب‌شده بر روی تلفن همراه خوانده‌ می‌شود.
 • در هر دو بخش User ID (نام کاربری) و Password (رمز عبور) DVR یا NVR را وارد نمایید.
 • سپس در قسمت Channels تعداد کانال‌های متناسب با دستگاه DVR یا NVR خود را درج نمایید.
 • در ادامه کار Stream Type بدون هیچ گونه تغییری بر روی گزینه sub باقی می‌ماند و با انتخاب دکمه + این مرحله به پایان می‌رسد.
 • در گام بعد، وارد منوی اصلی نرم‌افزار انتقال تصویر نصب‌شده بر روی تلفن همراه می شوید.
 • گزینه Real time monitoring را انتخاب می نمایید.

REAL TIME

 • پس از طی این مراحل شما قادر خواهید بود تصویر هر دوربینی که انتخاب می کنید را بر روی تلفن همراه خود مشاهده نمایید.

سخن پایانی

امروزه به دنبال پیشرفت تکنولوژی، کلیه ابزارها و وسایل امنیتی و نظارتی هم پیشرفت نموده اند. همان طور که مستحضر هستید یکی از این وسایل دوربین‌های مدار بسته است. هنگامی که شما از محیطی که با دوربین های مداربسته تحت نظارت است فاصله دارید، باید قادر باشید تصاویر دوربین ها را مشاهده نمایید. اما لازمه انجام این کار، آشنایی با طریقه انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه است. برای این کار تنها کافی است که شما یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و آن را به دوربین‌های نظارتی خود وصل کنید.
در نظر داشته باشید که کارشناسان ایبک امداد همواره از طریق بخش نظرات پاسخگوی، سوالات شما عزیزان خواهند بود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

انتقال اطلاعات دوربین مداربسته به تلفن همراه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مراحل اصلی طریقه انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه-IP Static یا آی پی ثابت-نرم‌افزارهای کاربردی انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلفن همراه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x