تعمیرات اجاق گاز

عیب‌یابی و تعمیر فر توکار لاجرمانیا|نمایندگی تعمیرات لاجرمانیا در کرج

عیب‌یابی و تعمیر فر توکار لاجرمانیا|نمایندگی تعمیرات لاجرمانیا در کرج، ایرادات رایج فر توکار لاجرمانیا

در آشپزخانه‌های امروزی استفاده از فر تو کار لاجرمانیا بسیار متداول می باشد. در هنگام استفاده از فر توکار امکان دارد که این دستگاه با خرابی های مواجه گردد در برخی مواقع امکان دارد این ایرادها و خرابی ها بتوانید در منزل رفع کنید اما چنانچه مشکل جدی و اساسی است باید برای عیب یابی و تعمیر فر توکار لاجرمانیا از افراد ماهر و با تجربه کمک بگیرید در این مطلب ایرادات و مشکلات رایج فر تو کار لاجرمانیا را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای مناسبی برای رفع آنها بیان خواهیم کرد.

سرویس دوره ای فر تو کار لاجرمانیا

از جمله خدماتی که مصرف کنندگان باید به آن توجه کافی داشته باشند، سرویس دوره ای فر توکار لاجرمانیا می باشد. در صورتی که دستگاه خود را به صورت مرتب و دوره ای سرویس کنید، عمر مفید فر تو کار لاجرمانیا بیشتر شده و کارایی آن بسیار بهتر خواهد بود. برای افزایش کارایی فر تو کار لاجرمانیا باید سرویس دوره ای را جدی بگیرید. نمایندگی های مجاز فر تو کار لاجرمانیا در این مورد تجربه های زیادی دارند و انواع گوناگون و مدل های متفاوت فر تو کار لاجرمانیا را به راحتی سرویس خواهند کرد.

عیب‌یابی فر تو کار لاجرمانیا

وقتی که می خواهید از فر تو کار لاجرمانیا استفاده کنید، باید از کارکرد بی نقص و بی عیب دستگاه خود مطمئن باشید. چون اگر فر تو کار لاجرمانیا دارای مشکل باشد، خطرات فراوانی خواهد داشت. در این بخش به نحوه ی عیب یابی کردن و رفع ایرادات و خرابی های متداول فر تو کار لاجرمانیا می پردازیم. در صورتی که مشکل به وجود آمده را نمی توانید خودتان برطرف کنید، می توانید از خدمات تعمیر نمایندگی های مجاز فر توکار لاجرمانیا استفاده کنید.

فر توکار لاجرمانیا روشن نمی‌شود

 • در صورتی که فر توکار لاجرمانیا روشن نمی گردد، برای عیب یابی و تعمیر آن باید موارد زیر را کنترل کنید. در ابتدا باید جریان برق و گاز ورودی را که به فر توکار لاجرمانیا متصل است را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که به درستی متصل است. چنانچه مسیر ورودی گاز دچار انسداد شده باشد، فر توکار لاجرمانیا روشن نخواهد شد.
 •  چنانچه جرقه زن بعد ترموستات فر توکار لاجرمانیا مشکل و خرابی شده باشد، دستگاه شما روشن نخواهد شد. برای رفع مشکل باید فر توکار لاجرمانیا توسط تعمیرکاران متخصص فر مورد بررسی قرار بگیرند.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات اجاق گاز فریجیدر Frigidaire | راهنمای تعمیرات

فن فر توکار لاجرمانیا خاموش نمی‌شود

از جمله مشکلات متداول فر توکار لاجرمانیا خاموش نشدن فن آن می باشد. برای رفع مشکل دلایل زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • در صورتی که ترموستات فر توکار لاجرمانیا به صورت صحیح و درست کار نکند، می تواند موجب بروز این خرابی و ایراد شود. در این شرایط شما باید ترموستات فر را عوض کنید.
 •  چنانچه المنت دچار خرابی شده باشد، موجب خواهد شد، که فن توکار لاجرمانیا کار نکند. در این شرایط بهتر است، که المنت فر خود را عوض نمایید.
 •  چنانچه سنسور دما و سیم‌های رابط خرابی داشته باشند، موجب به وجود آمدن این مشکل خواهند شد. در این صورت بهتر است، که برای تعمیر آن از تعمیرکار کمک بگیرید.

فر توکار لاجرمانیا کار نمی‌کند

در صورتی که فر توکار لاجرمانیا روشن می شود و کار نمی کند، برای رفع آن باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ترموستات فر توکار لاجرمانیا را چک کنید. چنانچه ترموستات آن دچار خرابی شده است و صحیح کار نمی کند، نیاز به تعمیر و یا تعویض خواهد داشت.
 •  اگر المنت یا موتور فن خراب باشد، موجب خواهد شد، که قادر به کار کردن نباشد.

شعله فر توکار لاجرمانیا روشن نمی‌شود

در هنگام استفاده از فر توکار لاجرمانیا ممکن است متوجه شوید، که شعله آن روشن نمی شود، در این صورت باید برای پیدا کردن علت بروز این مشکل این موارد را ارزیابی کنید:

 •  دریچه و دیگر اجزای مشعل را برداشته و چنانچه در آن مواد غذایی مشاهده کردید، با استفاده از مسواک تمیز نمایید.
 • دریچه، سری و روکش مشعل را هم باید به صورت کامل تمیز نمایید، وقتی این وسایل را تمیز می کنید، باید توجه داشته باشید، که از ابزار تیز نباید استفاده کنید.
 • سیم هایی که به جرقه زن فر توکار لاجرمانیا وصل هستند را برای کنترل نمودن مدار بررسی نمایید. چنانچه این اتصالات شل هستند، باید آنها را محکم نمایید. اگر با انجام دادن این موارد مشعل فر توکار باید جرقه زن آن را عوض کنید.

فر توکار

گرم نشدن المنت فر توکار لاجرمانیا

 • در صورتی که فر شما از نوع برقی است، گرم نشدن المنت آن از مشکلات رایج این نوع فر ها می باشد. برای اینکه فر توکار گرم شود به الکتریسیته نیاز خواهد داشت. به دلایل گوناگون المنت دچار خرابی می‌شود و در این صورت گرم نخواهد شد.
 •  در این شرایط بهتر است، که المنت فر تو کار لاجرمانیا را عوض کنید. قبل از تعویض آن بهتر است، که المنت دستگاه خود را با یک المنت دیگر جایگزین کرده و ببینید که مشکل از المنت است یا خیر. چنانچه المنت دوم به خوبی کار کرد، بنابراین مشکل از المنت خواهد بود و باید آن را عوض کنید. اما اگر المنت دوم هم کار نکرد، احتمالاً مشکل مربوط به سوئیچ یا سوکت است و باید عوض شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اجاق گاز آاگ AEG | آموزش تعمیر اجاق گاز آاگ

بسته نشدن درب فر توکار لاجرمانیا

چنانچه درب فر توکار لاجرمانیا به صورت صحیح بسته نشود و مواد غذایی که در آن قرار دادید به خوبی پخته نخواهد شد. چون هرگونه درز موجب خواهد شد، که کیفیت پخت پایین تر باشد و همچنین دستگاه شما دچار نوسانات دمایی نیز خواهد شد. برای اینکه بتوانید این مشکل را از بین ببرید باید اینگونه عمل کنید:

 •  احتمال دارد واشر های درزگیر مشکل داشته و یا سوخته و کثیف شده باشند. در این شرایط بهتر است، که واشر های فوق را با واشر اصلی عوض کنید.
 •  اطمینان حاصل کنید، که درب فر شما تاب نداشته باشد. برای انجام دادن این کار باید پیچ های درب فر را شل کرده و چندین بار آن را به جلو و عقب نمایید و سپس دوباره پیچ ها را محکم کنید و درب فر را بسته و بررسی نمایید.

پخته نشدن یکنواخت غدا در فر توکار لاجرمانیا

 • در صورت بروز این مشکل در فر توکار لاجرمانیا باید حسگرهای دما و حرارت را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید. چنانچه المنت ها و حسگرهای دما به صورت صحیح کار نمی کردند، احتمالاً ایراد از قفسه و سینی زیر سینی است، که در محل خود قرار نگرفته اند.
 •  اگر ارتفاع قفسه ها را به صورت صحیح تنظیم کنید، احتمالاً مشکل یکنواخت پختن مواد غذایی رفع خواهد شد.
 •  چنانچه با رعایت کردن این موارد هنوز مواد غذایی به صورت یکنواخت در فر تو کار لاجرمانیا نمی پزد بهتر است، که ظرف خود را عوض کنید.

فر توکار

بهترین روش ها برای تمیز کردن فر توکار لاجرمانیا

پس از مدتی استفاده از فر تو کار لاجرمانیا احتمال دارد، که دستگاه شما ظاهری نامناسب داشته باشد. چون در فر توکار مواد غذایی و روغن ها ریخته می شود و به مرور زمان به کربن تبدیل می‌شوند و موجب ایجاد بوی نامطبوع در فر می شود. به همین دلیل باید به صورت مرتب فر توکار لاجرمانیا تمیز شود. برای تمیز کردن این دستگاه راهکارهای مختلف و موثری وجود دارد، که در ادامه هرکدام را توضیح می دهیم.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات اجاق گاز کارینو|مشکلات رایج اجاق گاز کارینو

اجزای مختلف فر توکار لاجرمانیا را بیرون آورید. نصف فنجان پودر نوشابه گازدار و ۴۴ میلی لیتر آب را در یک کاسه با هم ترکیب نمایید. این خمیر را به سرتاسر فرتوکار لاجرمانیا پخش نمایید. برای این کار می توانید از برس تمیز استفاده کنید. این خمیر باید در حدود ۱۲ ساعت بر روی فر قرار داشته باشد. در این مدت شما می‌توانید سینی های فر توکار لاجرمانیا را در سینک ظرفشویی خود قرار داده و با دقت تمیز کنید. برای انجام دادن این کار می توانید از پودر صابون و آب گرم استفاده نمایید. قفسه ها و سینی ها بهتر است، که چند ساعت خیس بخورند و پس از آن با استفاده از اسفنج آلودگی ها راحت تر پاک خواهند شد. پس از اینکه ۱۲ ساعت گذشت با استفاده از یک دستمال مرطوب خمیری که به سراسر فر توکار زده بودید را پاک نمایید.

سپس از سرکه سفید استفاده کنید. برای درست کردن محلول باید نصف فنجان سرکه سفید را با حدود دو فنجان آب به خوبی ترکیب نمایید و به درون محفظه فر خود اسپری نمایید. باقیمانده پودر نوشابه با سرکه سفید واکنش خواهند داد و ایجاد کف می کنند، که کف به وجود آمده موجب تمیز شدن بیشتر فر توکار خواهد شد و باقیمانده پودر نوشابه به صورت کامل پاک خواهد شد. پس از انجام دادن این مراحل باید فر توکار خود را با پارچه خشک به صورت کامل پخش کنید. چنانچه از فر تو کار بیشتر استفاده می کنید، باید فاصله بین تمیز کردن را کمتر کنید. در غیر این صورت هر سه ماه تمیز کردن آن کافی خواهد بود.

سخن تکمیلی

در این مقاله ایرادات و مشکلات رایج فر توکار لاجرمانیا را معرفی کرده و در ادامه راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها ارائه داده ایم، تا بتوانید در زمان بروز این مشکلات و خرابی ها اقدامات مناسب و لازم را انجام دهید. در صورتی که ایرادات و خرابی های به وجود آمده اساسی هستند، بهتر است که عیب یابی و تعمیر فر توکار لاجرمانیا را به افراد متخصص بسپارید، تا دستگاه شما را به صورت اصولی مورد بررسی قرار دهند.

31

عیب‌یابی و تعمیر فر توکار لاجرمانیا|نمایندگی تعمیرات لاجرمانیا در کرج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه عیب‌یابی و تعمیر فر توکار لاجرمانیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x