تعمیرات اجاق گاز

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز لتو LETO|نمایندگی مجاز اجاق گاز لتو

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز لتو LETO|نمایندگی مجاز اجاق گاز لتو، ایرادات رایج اجاق گاز لتو

اجاق گاز ها از جمله وسایل پرمصرف در هر منزلی می باشند. در صورتیکه اجاق گاز لتو شما دچار ایراد و مشکلی شود، دردسرهای زیادی را خواهید داشت. اجاق گاز لتو دارای کیفیت خوبی است، اما در حین استفاده از آن، به دلایل گوناگونی می تواند دچار خرابی و ایراد شود. برای اینکه بتوانید دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر کنید و شناخت دقیقی از مشکلات رایج اجاق گاز لتو داشته باشید، در این مطلب نحوه عیب یابی و تعمیر اجاق گاز لتو را مورد بررسی قرار خواهیم.

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز لتو

دقت داشته باشید، که عیب یابی و تعمیر اجاق گاز لتو یک کار تخصصی بوده و نیاز به مهارت کافی دارد. در ادامه برخی از ایرادات رایج اجاق گاز لتو را توضیح داده و نحوه رفع آنها و راهکارهای مناسب و کاربردی را ارائه خواهیم داد.

مشعل اجاق گاز لتو روشن نمی‌شود

از جامعه ایرادات و مشکلات رایج اجاق گاز لتو مربوط به روشن نشدن مشعل این دستگاه می باشد. عوامل مختلفی می تواند موجب بروز این مشکل شود. برای رفع این مشکل موارد زیر را کنترل کنید:

 • امکان دارد که سوراخ های مشعل یا پیلوت کثیف شده و دچار انسداد شده باشند. در این صورت باید سوراخ شعله اجاق گاز لتو را با استفاده از یک برس مناسب تمیز کنید. همچنین می توانید از سوزن استفاده کنید و انسداد آنها را رفع کنید.
 • از دیگر دلایل روشن نشدن مشعل اجاق گاز لتو می‌توان به خرابی ترموکوپل اشاره کرد. در صورتی که ترموکوپل اجاق گاز شما خراب است، باید این قطعه را عوض کنید.

گاز به مشعل اجاق گاز لتو نمی‌رسد

 • یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای اجاق گاز لتو پیش آید، نرسیدن گاز به مشعل این دستگاه می باشد. در صورتی که مسیر گازرسانی و فندک دچار ایراد و مشکل شده باشند، می توانند موجب بروز این مشکل شود. اجاق گاز برای این که بتواند کار کند، باید جریان گاز به پیلوت یا مشعل وارد شود و شعله روشن شود. اگر در گازرسانی اختلال وجود داشته باشد، کارکرد اجاق گاز لتو نیز با اختلال مواجه خواهد شد. برای رفع این مشکل اطمینان حاصل کنید، که در مسیر گازرسانی ایرادی وجود ندارد.
 • اگر هیچکدام از شعله های اجاق گاز لتو روشن نشدند، باید از وصل بودن جریان گاز مطمئن شوید. چنانچه جریان گاز وجود دارد ولی مشعل اجاق گاز لتو روشن نمی شود، باید فندک و نازل را بررسی نمایید. چنانچه نازل انسداد داشته باشد، جریان گاز از آن عبور نخواهد کرد و در نتیجه مشعل اجاق گاز روشن نمی شود.
 •  اگر رنگ جرقه نارنجی و زرد است، نشان‌دهنده خراب بودن فندک اجاق گاز لتو می باشد. برای برطرف کردن این ایراد باید فندک اجاق گاز لتو را عوض کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر آبمیوه گیری لتو | نمایندگی مجاز آبمیوه گیری LETO

اجاق گاز لتو

انتشار بوی گاز از اجاق‌ گاز لتو

 • انتشار بوی گاز از اجاق گاز لتو از خطرناک ترین مشکلاتی است، که می تواند رخ دهد. اگر در فضای اجاق گاز لتو بوی گاز احساس کردید احتمال دارد، که به دلیل شل بودن یا پارگی اتصالات شیر و بست باشد.
 •  همچنین در صورتی که شیر گاز به صورت کامل بسته نشده باشد و یا شیلنگ گاز دچار فرسودگی و تاخوردگی شده باشد، همگی موجب انتشار بوی گاز از اجاق گاز لتو خواهند شد.
 •  برای اینکه اجاق گاز لتو را عیب یابی نمایید، باید همه اتصالات و بست‌های اجاق گاز لتو را مورد ارزیابی قرار دهید.
 •  اگر شلنگ گاز شما پارگی یا تاخوردگی دارد، حتماً باید آن را عوض کنید.
 •  بست میان شلنگ و لوله اصلی گاز را از نظر شل نبودن آنها بررسی کنید. بهتر است، که از بست های محکم و با کیفیت و دارای استاندارد استفاده نمایید.

روشن نماندن شعله اجاق گاز لتو

 • در برخی مواقع مصرف کنندگان این محصول از روشن نماندن شعله اجاق گاز لتو شکایت می کنند. بروز این مشکل به عوامل مختلفی بستگی دارد. احتمال دارد، که خرابی پیلوت، خرابی مشعل، جابجا شدن الکترود جرقه زن، خرابی ترموستات، مناسب نبودن محل سرشعله تنظیم نبودن تایمر و… موجب به وجود آمدن این ایراد در اجاق گاز لتو شده باشند.
 • از دلایل مهم روشن نمودن شعله اجاق گاز لتو داغ کردن بیش از اندازه گاز می باشد. برای اینکه شعله اجاق گاز لتو ثابت باشد، باید هوا و اکسیژن کافی به آن برسد. چنانچه تهویه هوا به صورت درست انجام نگردد، گاز بیش از اندازه گرم و داغ می شود و ترموستات که میزان حرارت را کنترل می کند، شعله اجاق گاز شما را خاموش خواهد کرد، تا از حرارت و گرمای زیاد درون گاز جلوگیری نماید.
 • احتمال دارد دلیل خاموش شدن شعله اجاق گاز لتو به دلیل پیلوت باشد. وقتی می خواهید اجاق گاز لتو را عیب یابی کنید. باید گاز را خاموش کرده و پس از خنک شدن قاب پیلوت آن را بردارید و با استفاده از وسیله ای تیز و باریک سوراخ های پیلوت اجاق گاز لتو را با دقت تمیز نمایید. اگر پس از تمیز کردن پیلوت شعله اجاق گاز شما دوباره خاموش می شود، باید پیلوت اجاق گاز را عوض کنید.
 • خراب بودن ترموستات اجاق گاز لتو از دیگر دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز می باشد. ترموستات وظیفه گرم کردن اجاق گاز را برعهده دارد و از گرمای بیش از حد جلوگیری خواهد کرد. در صورتی که ترموستات اجاق گاز لتو به دلایل گوناگونی دچار خرابی شود، باید آن را عوض کنید. عوض کردن ترموستات اجاق گاز لتو باید توسط تعمیرکاران متخصص و افراد حرفه ای انجام شود.
 • از دلایل دیگری که موجب می شود مشعل اجاق گاز لتو روشن نماند، کثیف بودن مشعل ها می باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید اجاق گاز خود را خاموش کرده و پس از خنک شدن اجاق گاز خود را با دقت تمیز کنید. قطعاتی که قابل شستشو هستند را باید شستشو دهید و سپس اجازه دهید، که به صورت کامل خشک شوند و سپس باید آنها را در محل مناسبشان قرار دهید. اگر متوجه شدید، که مشعل گاز فرسوده است، باید اقدام به تعویض آن کنید.
 • در صورتی که سر شعله اجاق گاز به صورت صحیح در مکان مناسب قرار نگرفته باشد، موجب خاموش شدن مشعل اجاق گاز خواهد شد. برای رفع مشکل، گاز را خاموش کنید و پس از سرد شدن سر شعله، آنها را در مکان مناسب خود به درستی قرار دهید. در بیشتر مواقع این دلیل پیش پا افتاده موجب روشن نماندن شعله در اجاق گاز ها می شود.
حتما بخوانید:   روش تعویض شیر اجاق گاز

تغییر رنگ شعله‌ها در اجاق گاز لتو

 • در برخی موارد امکان دارد متوجه شوید، که شعله اجاق گاز شما به صورت زرد و یا نارنجی می سوزد. در صورتی که شعله سالم رنگش آبی است. این مشکل اغلب به دلیل تنظیم نبودن میزان هوا و گاز به وجود می آید.
 •  در حالت عادی شعله گاز شما باید ارتفاع مناسبی داشته و رنگ آن آبی باشد. اگر سرشعله اجاق گاز لتو کثیف است، می تواند دلیل بروز این مشکل باشد. برای برطرف کردن آن باید چربی ها و مواد غذایی که بر روی صفحه اجاق گاز لتو به جا مانده است را با راهکارهای مختلف برطرف کنید.
 • همچنین باید میزان هوا و گاز اجاق گاز لتو را به صورت صحیح تنظیم کنید، تا رنگ شعله اجاق گاز شما آبی رنگ شود. برای تنظیم کردن میزان هوا و گاز اجاق گاز لتو از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

اجاق گاز لتو

صدای زیاد اجاق گاز لتو

 • در شرایطی که احساس می کنید، که صدای اجاق گاز لتو غیر طبیعی است، باید این مورد را جدی بگیرید، تا برای اجاق گاز شما مشکلات بیشتری پیش نیاید. اولین دلیل بروز این مشکل از کار افتادن فن خنک کننده اجاق گاز لتو می باشد. از قطعات کاربردی در هر اجاق گاز فن خنک کننده می باشد، که پس از اتمام کار اجاق گاز روشن شده و اجاق گاز شما را خنک می‌کند. اگر فن خنک کننده دچار کثیفی شده باشد، چون با اعضای داخلی دارای ارتباط مستقیمی است، موجب خواهد شد، که اجاق گاز شما صدا دهد. بنابراین باید آن را با استفاده از مواد شوینده و جرم گیر به خوبی تمیز کنید.
 •  اگر پروانه فن هرز شده و یا کثیف شده باشد، می‌تواند موجب صدا دادن شعله اجاق گاز لتو شود. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید پروانه فن را به خوبی جرم گیری و تمیز کنید. اگر پروانه فن هرز شده بود، بهتر است آن را تعویض نمایید.
 • در صورتی که نسبت هوا به گاز به هم ریخته باشد احتمال دارد، که تنظیمات اجاق گاز لتو به هم بخورد و موجب ایجاد صدا در این دستگاه شود. معمولاً دلیل اصلی صدا دادن شعله اجاق گاز لتو به هم ریخته بودن نسبت تنظیمات گاز به هوا می باشد. این مشکل را باید با کمک تکنسین مخصوص اجاق گاز خود برطرف کنید.
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات جارو شارژی لتو Leto |خدمات نمایندگی لتو

سخن تکمیلی

در این مقاله مشکلات و ایرادات رایج اجاق گاز لتو مورد ارزیابی قرار گرفته و راهکارهای مناسبی برای رفع هر کدام از آنها ارائه گردید. در صورتیکه برای عیب یابی و تعمیر اجاق گاز لتو مهارت و دانش کافی ندارید، بهتر است که از خدمات تعمیر نمایندگی و دیگر تعمیرگاه های مجاز استفاده کنید، تا عیب یابی و تعمیر اجاق گاز لتو به صورت صحیح و اصولی انجام شده و کارایی و عملکرد دستگاه شما مختل نشود. همچنین اگر نیاز به تعویض قطعات در اجاق گاز لتو بود، باید دقت داشته باشید، که از قطعات فابریک و اصلی استفاده کنید. در غیر این صورت موجب کاهش عمر مفید دستگاه خود خواهید شد.

00000000000999999

31

 

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز لتو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکل‌های رایج اجاق گاز لتو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا