تعمیرات تلویزیون

آموزش تنظیم کانال تلویزیون|تنظیم کانال تلویزیون پاناسونیک

آموزش تنظیم کانال تلویزیون|تنظیم کانال تلویزیون پاناسونیک، تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

وقتی که به دلایل گوناگون تنظیمات کانال تلویزیون به هم می‌ریزد و یا برای اولین بار پس از خریدن تلویزیون می خواهید کانال‌های آن را دریافت نمایید، باید تنظیم کانال تلویزیون را انجام دهید. نحوه تنظیمات کانال در تلویزیون های مختلف فرق می کند. اگر تلویزیون را تازه خریداری نموده اید، می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای همراه دستگاه، با طریقه تنظیمات و کانال یابی آن آشنا شوید. اما چنانچه این دفترچه در اختیار شما نیست، در این مطلب نحوه انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش تنظیم کانال تلویزیون های برند مختلف

باید به این نکته توجه داشته باشید، که سیگنال تلویزیونی از یک منطقه به منطقه دیگر فرق میکند و وقتی تلویزیون جابجا می شود کانال ها به هم ریخته خواهد شد و مجددا لازم است، که تنظیم کانال را انجام دهید. چنانچه با روش‌های تنظیم کانال تلویزیون آشنا باشید، در هر شرایط می‌توانید تنظیمات تلویزیون و کانال های آن را به راحتی انجام دهید.

تنظیمات کانال تلویزیون پاناسونیک

از جمله تلویزیون هایی که در بین مردم زیاد استفاده می شود تلویزیون برند پاناسونیک می باشد. بنابراین شاید نیاز به راهنمای تنظیم کانال این تلویزیون وجود داشته باشید. برای تلویزیون های پاناسونیک بهتر است، که قبل از هر اقدامی دفترچه راهنمای این تلویزیون را مطالعه کرده و نکاتی که در آن آورده شده است را رعایت کنید. وضعیت آنتن تلویزیون پاناسونیک را قبل از انجام کانال یابی مورد بررسی قرار دهید. سپس برای انجام دادن تنظیمات کانال تلویزیون پاناسونیک باید ابتدا گزینه منو را انتخاب کنید و به بخش کانال یابی وارد شوید. سپس گزینه setopرا باید بزنید. در این بخش برای وارد شدن به قسمت کانال یابی تلویزیون پاناسونیک گزینه Channel program قرار دارد، که باید آن را بزنید. برای اینکه تنظیم کانال تلویزیون پاناسونیک تکمیل شود، از کادری به عنوان AaNT IN باید گزینه Antenna برگزینید.

وقتی این گزینه را انتخاب می کنید، به صورت اتوماتیک تلویزیون کانال های موجود را جستجو کرده و آنها را خواهد یافت. وقتی که جستجوی کانال ها تمام شد. لیست کانال هایی که تنظیم شده است، نمایش داده خواهد شد و کانال یابی تلویزیون پاناسونیک به پایان می‌رسد.

حتما بخوانید:   عیب یابی تلویزیون | مشکلات رایج تلویزیون

کانال یابی تلویزیون های سامسونگ

وقتی که تلویزیون برند سامسونگ را نصب نمودید و به آنتن گیرنده دستگاه متصل نموده اید برای اینکه بتوانید تنظیمات کانال این دستگاه را انجام دهید باید به قسمت تنظیمات بروید. برخی از تلویزیون ها از گیرنده ها و کانال‌های دیجیتالی پشتیبانی می کنند و برخی دیگر برای کانال یابی باید به صورت دستی عمل شود. در ادامه هر دو مسیر را مورد بررسی قرار می دهیم.

تلویزیون

کانال یابی دیجیتالی تلویزیون های سامسونگ

اگر تلویزیون سامسونگ شما از کانال های دیجیتالی پشتیبانی می کند و به این گیرنده مجهز است، برای تنظیم کانال باید به قسمت Smart Hub در دستگاه مورد نظر وارد شوید. وقتی وارد این قسمت می شوید، گزینه Source Menu را برگزینید. در قسمت تنظیمات، گزینه هایی برای تنظیم کانال به اسم Channel setting را باید انتخاب نمایید، لیستی برای شما به نمایش درمی‌آید. در این لیست به کانال یابی خودکار دسترسی خواهید داشت. گزینه مربوط به حالت خودکار با نام های Auto Store یا Automatic Scan مشخص می گردد. وقتی این گزینه ها را انتخاب می کنید، کانال یابی به صورت خودکار شروع خواهد شد و وقتی این فرایند به اتمام رسید، کانال‌هایی که یافت شده است، بر روی دستگاه شما به نمایش در خواهد آمد و فرایند تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ به اتمام می رسد.

کانال یابی تلویزیون سامسونگ به صورت دستی

برای تنظیم کانال‌های تلویزیون سامسونگ می توانید از روش دستی نیز استفاده کنید. برای انجام دادن این کار منو را انتخاب کرده و به قسمت تنظیمات وارد شوید. در این قسمت باید گزینه کانال یابی را انتخاب نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که در مدل های گوناگون تلویزیون برند سامسونگ عبارت های گوناگون و مختلفی برای بخش کانال یابی وجود دارد. با دیدن عباراتی مثل Channel setting یا Broadcasting و یا دیگر عباراتی که شبیه این موارد است، وارد قسمت کانال یابی می شوید. در این قسمت باید کانال یابی دستی را انتخاب کنید، تا بتواند به صورت دستی کانال یابی تلویزیون سامسونگ را انجام دهید. فرکانس کانالی که مورد نظر شما است، باید وارد شود تا تنظیم کانال در دستگاه انجام شود.

کانال یابی تلویزیون ال جی

در تلویزیون برند ال جی تنظیم کانال و کانال یابی کار راحتی است. ولی باید توجه داشته باشید، که تلویزیون ها در مقابل دستکاری های غیر حرفه ای و بدون آگاهی بسیار حساس هستند و اگر تنظیمات به صورت اشتباه انجام شود، مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

حتما بخوانید:   راهنمای روش استفاده از تلویزیون فیلیپس philips

برای اینکه بتوانید تلویزیون ال جی را کانال یابی کنید، باید دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه نمایید و بر اساس نکاتی که در آن گفته شده است، پیش بروید. اگر با کمک دفترچه راهنما قادر نبودید، که کانال های تلویزیون ال جی را به صورت درست تنظیم نمایید، می توانید با انجام دادن مراحل زیر فرایند تنظیم کانال تلویزیون ال جی را انجام دهید. برای کانال یابی تلویزیون ال جی می توانید از دو روش کانال یابی دستی و کانال یابی اتوماتیک استفاده کنید. در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت اتوماتیک

در کانال یابی اتوماتیک و خودکار کانال ها بر اساس آنچه که منبع یا صدا و سیما در نظر گرفته تنظیم می‌شوند. برای اینکه کانال یابی تلویزیون ال جی را به صورت اتوماتیک انجام دهید، باید منو را از روی کنترل دستگاه انتخاب نمایید و به بخش تنظیمات وارد شوید. این بخش در مدل‌های گوناگون تلویزیون ال جی با عناوینی مانند Setup یا Program مشخص خواهد بود. این گزینه ها را انتخاب کنید و اجازه دهید که تلویزیون به صورت خودکار کانال ها را جستجو کند. وقتی که کانال یابی اتوماتیک تلویزیون ال جی به اتمام برسد، پیغام جستجوی ۱۰۰درصدی کانال ها را خواهید دید.

کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت دستی

در قدم اول برای کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت دستی باید کدهایی که مربوط به شبکه های مد نظر شما است را در اختیار داشته باشید چون به صورت دستی باید آنها را وارد نمایید برای انجام این کار منو را انتخاب کرده و وارد قسمت کانال یابی دستگاه شوید در این مرحله باید کانال یابی دستی را برگزینید وقتی وارد قسمت کانال یابی دستی شدید و گزینه CH VHF/UHF مشاهده نمودید باید به پهنای باند شبکه مورد نظر را وارد نمایید سپس گزینه Add را انتخاب نمایید.

با انجام دادن این مراحل وقتی هر کد را وارد می نمایید، تعدادی شبکه بالا خواهند آمد. هر استان کد مخصوص به خود را دارد. وقتی این کدها را بدانید و وارد کنید، شبکه های دلخواه بیشتری را می‌توانید در دستگاه خود ذخیره کنید. نکته مهمی که در کانال یابی و تنظیم کانال تلویزیون ال جی باید به آن توجه داشته باشید این است، که آنتن را در وضعیت درستی قرار دهید. اگر سیگنال دهی به صورت درست انجام نشود، باید کابل ها و آنتن را مورد بررسی قرار دهید. اگر این کد ها در دسترس شما نیست بهتر است، که از کانال یابی اتوماتیک استفاده شود.

حتما بخوانید:   خدمات تخصصی تعمیر پاور تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی پلاس

تلویزیون

تنظیمات کانال تلویزیون سونی

برای انجام دادن تنظیم کانال در تلویزیون برند سونی وارد تنظیمات دستگاه شوید. برای تنظیم کانال تلویزیون سونی باید تنظیمات دیجیتال و آنالوگ را انجام دهید، که می توانید به صورت اتوماتیک و خودکار و یا همچنین به صورت دستی این کار را انجام دهید. در کانال یابی اتوماتیک آنالوگ همه کانال ها به صورت خودکار جستجو خواهد شد.

وقتی که کانال های مورد نظر شما یافت شد، باید این کانال ها را مرتب سازی نمایید. کانال یابی خودکار همه کانال ها را جستجو و ذخیره می کند. در تلویزیون سونی موج یابی نرمال و موج آبی دیجیتال وجود دارد. در موج‌یابی نرمال کانال های که در کشور یا منطقه موجود است جستجو خواهد شد. در موج یابی کامل نیز کانال ها را بدون اینکه به کشور و منطقه توجه شود، جستجو خواهد شد.

نکات مهم در کانال یابی تلویزیون

این نکته را در نظر داشته باشید، که امکان دارد وقتی فرایند کانال یابی را در تلویزیون های مختلف انجام می دهید، ارور ها و خطاهایی بر روی تلویزیون مشاهده کنید. برای این شرایط باید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را مطالعه کنید و یا از مراکز سرویس دهی تلویزیون خود کمک بگیرید و دلیل به وجود آمدن آنها را یافته و برطرف کنید. در اکثر مواقع این مشکل به نصب صحیح آنتن تلویزیون و همچنین کابل های دستگاه مربوط می‌شود. وقتی فرایند کانال یابی تلویزیون خود را چه به صورت خودکار باید چه به صورت دستی انجام می دهید، می توانید کانال ها را به طور دلخواه نظم دهید و با استفاده از قابلیت جابجایی کانال ها، کانال های موجود را به صورت دلخواه تنظیم نمایید.

در صورتی که تنظیم کانال تلویزیون خود را به درستی انجام ندهید، قطعاً با محدودیت‌هایی مواجه خواهید شد و به صورت عملی از تلویزیون خود نمی توانید استفاده بهینه داشته باشید. اگر کانال ها به هم ریخته باشند و یا عدم دریافت درست آنها مشکلاتی را برای کاربران به وجود خواهد آورد. مثل اینکه کانال های تکراری در لیست کانال‌های خود داشته باشند و یا اینکه کانال ها به صورت مرتب دریافت نشوند. پس پیشنهاد می کنیم، که برای تنظیم کانال تلویزیون خود حوصله بیشتری به خرج دهید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آموزش تنظیم کانال تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای کانال‌یابی و تنظیم کانال تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x