تعمیرات لباسشویی

عیب‌یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو

عیب‌یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو | قابلیت های ماشین لباسشویی دوقلو

ماشین های لباسشویی در طرح ها و شکل های گوناگونی در بازار موجود می باشند، که هر کدام امکانات و قابلیت های خاصی دارند. یکی از انواع ماشین های لباسشویی مدل دوقلو می باشد، که در حین استفاده از این دستگاه ممکن است، که با مشکلات و خرابی هایی مواجه گردد. در صورتی که آشنایی کافی با این مشکلات و خرابی ها داشته باشید، می توانید برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو اقدامات لازم را انجام دهید.

قابلیت های لباسشویی دوقلو

ماشین های لباسشویی دوقلو یا همان نیمه اتوماتیک دارای دو مخزن هستند، که قابلیت های منحصر به فردی دارند، که می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • می توانید در هنگام کار کردن ماشین های لباسشویی دوقلو به آن لباس اضافه کرده یا از لباس ها بکاهید.
 • ماشین های لباسشویی دوقلو برای شستشو دارای تایمر هستند و همچنین این دستگاه ها قفل کودک نیز دارند.
 • می توانید در ماشین های لباسشویی دوقلو تنظیمات مربوط به برنامه و وضعیت آب دستگاه را انجام دهید.
 • ماشین های لباسشویی دوقلو دو موتور دارند.
 • ماشین های لباسشویی از بالا باز می‌شوند و دارای پمپ تخلیه هستند.
 • در این دستگاه ها می توانید سرعت چرخش موتور خشک کن را تنظیم نمایید.

لباسشویی

مشکلات رایج ماشین لباسشویی دوقلو

ماشین های لباسشویی دوقلو به دلایل گوناگونی امکان دارد، که با مشکلات، خرابی ها و ایراداتی مواجه شوند. برخی از آنها به راحتی قابل برطرف کردن می باشند و برخی دیگر حتماً باید توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شوند. در ادامه به ایرادات رایج این دستگاه می پردازیم.

ماشین لباسشویی دوقلو کار نمی کند

 • وقتی که کلید روشن این دستگاه را می‌زنید و ماشین لباسشویی دوقلوی شما آغاز به کار نمی‌کند، در ابتدا باید دوشاخه و پریز آن را بررسی نمایید. چنانچه از سالم بودن دوشاخه و پریز برق اطمینان حاصل کردید، احتمالاً مشکل مربوط به سیم رابط ماشین لباسشویی خواهد بود.
 • چنانچه فیوز داخلی و سیم رابط خرابی داشته باشند، موجب خواهد شد لباسشویی دوقلوی شما کار نکند.
 • اگر همه این موارد مورد بررسی قرار گرفته و مشکل در آنها پیدا نشد احتمال دارد، که موتور ماشین لباسشویی دوقلو ایرادی داشته باشد، که حتما باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.
حتما بخوانید:   آشنایی با عملکرد بلبرینگ ماشین لباسشویی | دلایل خراب شدن بلبرینگ

موتور خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو کار نمی‌کند

 • اگر موتور خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو در ابتدا باید بلبرینگ آن را بررسی نمایید. چنانچه ایرادی در آن وجود داشت، باید اقدامات لازم برای عوض کردن آن را انجام دهید.
 • از دیگر مواردی که با بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد، خازن لباسشویی می باشد. چنانچه مشکل در خازن راه انداز وجود داشته باشد، لباسشویی دوقلو استارت نخواهد زد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید خازن دستگاه شما توسط تعمیرکار مجرب تست شود.
 • از دیگر دلایلی که موجب استارت نزدن لباسشویی می شود، مشکلات مربوط به سیم پیچی لباسشویی دوقلو می باشد. برای اینکه مشکلات سیم پیچی دستگاه را برطرف نمایید، حتماً از تکنسین مجرب باید کمک بگیرید.
 • از دلایل دیگر که موجب می‌شود موتور خشک کن لباسشویی کار نکند، جدا شدن لنت ترمز می باشد. چنانچه از مدار لنت ترمز جدا گردد، موتور خشک کن دستگاه استارت نخواهد زد. برای برطرف کردن این مشکل باید موتور خشک کن، درب لباسشویی و پس از آن لنت‌ها را بررسی نمایید.

لباسشویی

بدنه لباسشویی دوقلو برق دارد

از دیگر مشکلات متداول که امکان دارد برای لباسشویی دوقلو به وجود آید این است، که بدنه آن ممکن است برق داشته باشد. چنانچه این خطا در دستگاه شما به وجود آمد، باید سیم های مدار لباسشویی خود را چک کنید.

چنانچه سیمی لخت است، می تواند دلیل برق داشتن بدنه لباسشویی دوقلو باشد، که برای رفع مشکل باید آن را عوض کنید.

از جمله علت‌های دیگری که موجب می‌شود بدنه ماشین لباسشویی برق داشته باشد، خراب بودن عایق لباسشویی و یا کشش جریان المنت آن می باشد. چنانچه یکی از اجزای مدار اتصالی داشته باشد موجب خواهد شد، که این مشکل به وجود آید، که در این صورت باید در کمترین زمان ممکن قطعات برقی دستگاه را تست کنید، تا علت را به صورت دقیق بیابید.

نشت آب در ماشین لباسشویی دوقلو

در صورتی که ماشین لباسشویی دوقلوی شما با مشکل نشت آب روبرو شد، باید این موارد را چک کنید.

در ابتدا باید محل دقیق نشت آب از ماشین لباسشویی دوقلو مشخص شود به همین دلیل باید ببینید، که آب از کف لباسشویی چکه می‌کند یا آبریزش از قسمت شلنگ ماشین لباسشویی است. امکان دارد، که شلنگ به صورت صحیح به ماشین لباسشویی متصل نشده باشد.

حتما بخوانید:   دلایل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

نشت آب ممکن است به علت خراب بودن کاسه نمد در ماشین لباسشویی دوقلو به وجود آید. موتور آسنکرون و کاسه نمد در لباسشویی دو قلو وظیفه آب بندی را برعهده دارند. برای اینکه مشکل برطرف شود، باید کاسه را عوض کنید. چون احتمال دارد، که با انجام دادن تعمیر کاسه، دوباره این مشکل بروز کند.

چنانچه واشر لباسشویی دوقلو دچار خرابی شده باشد موجب خواهد شد، که آب لباسشویی تخلیه شده و نشت کند. در این صورت باید واشر لباسشویی دوقلوی خود را عوض کنید. همچنین احتمال دارد، که واشر دستگاه شما به صورت محکم و خوب وصل نشده باشد.

آخرین دلیلی که موجب بروز این مشکل می شود، پمپ تخلیه دستگاه است. چنانچه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوقلو خرابی داشته باشد و یا فرسوده باشد، موجب نشت آب شده و تخلیه دستگاه با مشکل روبرو خواهد شد.

پروانه لباسشویی دوقلو نمی‌چرخد

اولین دلیلی که موجب می شود پروانه ماشین لباسشویی دوقلو نچرخد این است، که در بستن موتور دستگاه اشتباهی وجود داشته و جهت آن درست نیست. در این صورت پروانه موتور ماشین لباسشویی دوقلو نمی چرخد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید پروانه را مورد بررسی قرار داده و از درست بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید. برای اینکه پروانه را به صورت صحیح تنظیم نمایید، باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را با دقت مطالعه کنید. تنظیم کردن پروانه ماشین لباسشویی دوقلو کار پیچیده‌ای نبوده و نیاز به تخصص خاصی نخواهد داشت.

دومین دلیلی که موجب می‌شود پروانه ماشین لباسشویی دوقلو نچرخد این است، که تسمه ای که از طرف موتور نیروی چرخشی را به مخزن شستشو منتقل می‌کند، آسیب ببیند. در این حالت ارتباط فوق قطع شده و در این شرایط پروانه نمی تواند بچرخد. بنابراین برای برطرف کردن این مشکل باید تسمه را عوض کنید.

در لباسشویی دوقلو لباس نخ کش می شود

در حین شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی دوقلو ممکن است، که لباس ها نخ کش و پاره شوند. وقتی که پروانه دستگاه از مخزن فاصله زیادی داشته باشد، موجب بروز این مشکل خواهد شد. این فاصله در حالت عادی و نرمال باید دو میلیمتر باشد. چنانچه این فاصله بیشتر باشد، لباس بین مخزن و پروانه گیر کرده و موجب نخ کش شدن و پاره شدن آنها می شود. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید فاصله بین مخزن و پروانه را در حالت استاندارد قرار دهید.

خشک کن لباسشویی دوقلو صدا دارد

صدای غیر طبیعی که در خشک کن لباسشویی های دوقلو ایجاد می‌شود، می‌تواند به دلیل موارد گفته شده در زیر باشد:

حتما بخوانید:   لیست کامل ارور های لباسشویی هایسنس | کد هشدار لباسشویی هایسنس

ممکن است، که موتور دستگاه شما دچار ایراد و خرابی شده و این مشکل به وجود آید.

چنانچه پروانه موتور ایراد و خرابی داشته باشد، می‌تواند موجب صدای خشک کن لباسشویی دوقلو شود.

موارد دیگر حتماً باید توسط افراد تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرند.

لباسشویی

خشک نشدن لباس در لباسشویی دوقلو

یکی از دلایل ساده‌ای که موجب می‌شود لباس‌ها در ماشین لباسشویی دوقلو به خوبی خشک نشوند، این است، که به خشک کن دستگاه شما برق وارد نمی شود و امکان دارد، که قطعی برق اتفاق افتاده باشد، که این قطعی برق ممکن است به ایرادهایی در سیم ها، پریز برق، برد الکترونیک و تایمر مربوط باشد. بنابراین در ابتدا باید از برق داشتن دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.

چنانچه در لباسشویی دوقلو بیش از اندازه لباس قرار دهید، لباس ها به صورت صحیح خشک نخواهند شد و همچنین شست و شوی آنها نیز به خوبی انجام نخواهد شد. بنابراین باید به ظرفیت دستگاه خود توجه داشته باشید.

در صورتی که تنظیمات ماشین لباسشویی دوقلو به صورت صحیح انجام نشده باشد، ممکن است لباس ها خشک نشوند. باید با توجه به میزان کثیفی لباس ها و نوع پارچه تنظیمات به درستی انجام شود. در صورتی که در انتخاب برنامه و دیگر تنظیمات دقت کافی نداشته باشید، عمل خشک کردن لباس ها به خوبی انجام نمی‌شود.

چنانچه ایراد و مشکلی در المنت هیتر لباسشویی دوقلو به وجود آید، می تواند موجب اختلال در خشک کن این دستگاه شود، تا وقتی که این قطعه معیوب باشد، ماشین لباسشویی نمی تواند تولید باد گرم داشته باشد و به این ترتیب لباس ها خیس می مانند.

چنانچه ترموستات یا فیوز حرارتی در ماشین لباسشویی دوقلو خرابی داشته باشد، این مشکل به وجود می آید. برای بررسی این مورد باید ماشین لباسشویی دوقلو را از برق جدا کرده و از افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند، بخواهید، که دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهند و برای برطرف کردن این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

اگر در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوقلو ایرادی وجود داشته باشد، نیز این مشکل به وجود خواهد آمد. چون آب در لباسشویی به صورت صحیح تخلیه نخواهد شد و در این شرایط لباس ها نمی توانند به خوبی خشک شوند.

31

عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی دوقلو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج ماشین لباسشویی دوقلو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x