خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

روش سریع و تضمینی رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه اغلب بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که بیشتر مردم فکر می‌کنند. در حالی که ممکن است لازم باشد مقدار مشخصی از زمان و تلاش خود را برای رفع مشکل صرف کنید، اما معمولا ارزشش را دارد. بیشتر گرفتگی‌ها را می‌توان با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای نسبتاً ساده و سرراست برطرف کرد.

گرفتگی‌های فاضلاب، در حالی که یک مشکل معمولی لوله کشی خانه هستند، هرگز به روز صاحب خانه خوشایند نیستند. حتی بدتر از آن، به نظر می‌رسد همیشه در بدترین زمان اتفاق می‌افتدبنابراین چگونه می‌توانید به سرعت با این مشکلات مقابله کنید و آن‌ها را به روشی مقرون به صرفه پشت سر بگذارید؟

خوشبختانه، تعدادی از روش‌ها وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید، که اغلب به صاحبان خانه کمک می‌کنند تا مشکلات گرفتگی فاضلاب خود را به طور کامل حل کنند. با دانستن اینکه چه تکنیک‌ها، اقدامات پیشگیرانه و ابزارهایی را می‌توانید در حال حاضر برای از بین بردن گرفتگی‌های ناامیدکننده استفاده کنید، می‌توانید تأثیر گرفتگی روی لوله‌کشی خانه‌تان را تا حد زیادی محدود کنید.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا در رابطه با نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه بحث نماییم و شما را بصورت کامل با بهترین روش های رفع این گرفتگی آشنا کنیم تا از دردسر گرفتگی این لوله ها برای همیشه راحت شوید، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

چند راه سریع برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

ساده‌ترین راه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه در وهله اول این است که از مسدود شدن آن‌ها جلوگیری کنیم. این حقیقت است، اما زمانی که آب در آشپزخانه یا سینک حمام شما ایستاده باشد کمک چندانی نمی‌کند. در این بخش چند راه حل سریع برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده نمایید.

کاربرد ساده آب گرم

یکی از ساده‌ترین و مرسوم ترین راه‌ها برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شما، شستشوی آسان آب گرم است. گرما، همراه با فشار و نیروی فزاینده آب، اغلب از طریق لوله‌های تخلیه مسدود شده می‌ترکد و هر چیزی را که درون لوله قرار گرفته بود آزاد می‌کند. این راه حل باید اولین تلاش شما برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه باشد، زیرا به هیچ چیز دیگری به جز یک شیر آب گرم شده نیاز ندارد.

آب داغ را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از لوله‌های تخلیه عبور دهید و گرفتگی را دوباره ارزیابی کنید. اگر این مرحله اول ناموفق بود، زیاد نگران نباشید. تعدادی روش دیگر در خانه برای رفع گرفتگی زهکشی وجود دارد که می‌توانید قبل از اینکه نیاز به تماس با یک متخصص باشد، آن‌ها را امتحان کنید.

محلول‌های شیمیایی خانگی

یکی از این روش‌های اضافی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، مخلوط شیمیایی خانگی است، نه محلول‌های خطرناک و شیمیایی که می‌توانید در فروشگاه‌های لوازم خانگی محلی خود بخرید؛ این محلول‌ها در واقع می‌توانند به لوله‌های شما آسیب برسانند، در حالی که خطرات زیادی برای سلامتی شخصی به همراه دارند.

یک مخلوط جوش شیرین و سرکه امتحان شده و واقعی می‌تواند در رفع گرفتگی لوله‌های تخلیه خانه شما معجزه کند. هنگامی که این عناصر مخلوط واکنش نشان می‌دهند، اغلب از طریق اسفنج مسدود شده یا مواد دیگر حل می‌شوند. این اغلب وظایف مشابه پاک کننده‌های شیمیایی را انجام می‌دهد، اما بدون خطرات بهداشتی و عوامل آسیب رسان لوله که با پاک کننده‌های تجاری ارائه می‌شود. 

فنر

یکی از ابزارهای بسیار ارزشمندی که بسیاری از صاحبان خانه‌ها نمی‌دانند که می‌توانند برای استفاده در خانه پیدا کنند، فنر تخلیه هستند که متخصصان حرفه‌ای لوله‌کشی از آن برای جدا کردن و آزاد کردن گرفتگی‌ها استفاده می‌کنند. این ابزارها که اغلب در فروشگاه‌های لوازم خانگی یافت می‌شوند، می‌توانند مواد مسدود شده را در عرض چند ثانیه از بین ببرند و هرگونه غلظت سرسختی را که ممکن است بر زهکشی شما تأثیر بگذارد، خارج کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  رفع بوی بد فاضلاب پشت بام | راهکار های ساده رفع بوی فاضلاب

این ابزارهای مفید که در جدا کردن مواد گرفتگی یا بیرون کشیدن توده‌های بزرگتر از طریق ورودی تخلیه موثر هستند، اغلب راه حل مناسبی برای گرفتگی متوسط ​​هستند و استفاده از آن‌ها نسبتاً ساده است. با فنر به راحتی می‌توانید نسبت به رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه خود اقدام کنید.

استفاده از پیستون استاندارد

یکی از راه حل‌هایی که ممکن است حتی برای رفع گرفتگی لوله‌های تخلیه خانه و تمیز کردن کلی زهکشی در نظر نگرفته باشید، پیستون استاندارد خانه شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سینک یا وان خود را با حدود سه اینچ آب پر کنید، با پیستون خود یک مهر و موم محکم در اطراف ورودی تخلیه ایجاد کنید و به طور ریتمیک به جلو و عقب فشار دهید.

این کار را حدود نیم تا یک دقیقه و با سرعت ثابت ادامه دهید. این باعث ایجاد فشار هوا در لوله‌های تخلیه شما با هر فشار فردی می‌شود که می‌تواند به طور موثر اکثر مواد گرفتگی را از بین ببرد. علاوه بر این، پیستون‌های سینک تخصصی مخصوصاً برای این کاربردها ساخته شده‌اند که می‌توانید آنها را با قیمت مقرون به صرفه در فروشگاه لوازم خانگی محلی خود پیدا کنید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

دریچه‌های سرریز را بپوشانید

با این حال، در حالی که سرریز شدن به تنهایی می‌تواند یک راه برای گرفتگی باشد، یک مرحله حیاتی وجود دارد که بسیاری از صاحبان خانه هنگام امتحان این روش فراموش می‌کنند. دریچه های سرریز خود را بپوشانید! این سر ریزها شکاف‌ها و سوراخ‌های هوا در امتداد لبه سینک شما هستند که از بروز سرریز جلوگیری می‌کنند. از آنجایی که آن‌ها مستقیماً به لوله‌های تخلیه شما باز می‌شوند، در حالی که گرفتگی را از بین می‌برید، آن‌ها را باز می‌گذارید و تنها منجر به خروج نیروی فیزیکی ناشی از فرو رفتن می‌شود.

استفاده از پیستون برای از بین بردن گرفتگی زهکشی تنها در صورتی موثر است که این دهانه‌ها محکم مهر و موم شده باشند. سعی کنید از یک بسته مرطوب، یک سطح صاف و سخت (اگر خود سطح دریچه صاف است) یا حتی نوار چسب برای آب بندی این دریچه‌ها استفاده کنید.

نوشابه را امتحان کنید

دقیقاً مانند راه حل‌های خانگی مانند بازکردن لوله فاضلاب با نوشابه و… که قبلاً در این وبلاگ در مورد آن‌ها صحبت کردیم، یکی دیگر از راه حل‌های کامل پاک کننده گرفتگی ممکن است درست در یخچال خانه شما باشد. در واقع می توانند برای حل کردن مواد مسدود شده با موفقیت خیره کننده استفاده شوند.

عوامل حل کننده مانند اسید فسفریک در محصولات نوشابه قندی، چربی و گرفتگی را از بین می‌برند و هر گونه گرفتگی را به روشی ایمن‌تر از پاک کننده‌های تجاری از بین می‌برند. پس از اتمام، به سادگی زهکشی خود را با آب بشویید تا مواد شل از زهکش پاک شود.

تله‌های لوله کشی خود را بررسی کنید

اغلب، گرفتگی‌های روزمره که صاحبان خانه با آن مواجه می‌شوند را می‌توان با برداشتن و تمیز کردن تله لوله کشی لوله فاضلاب به طور کامل از بین برد. این تله‌ها انحناهایی هستند که در مسیر کوتاهی در امتداد لوله‌های تخلیه قرار دارند، که با استفاده از گرانش یک آب بندی طبیعی بین هوای خانه و گازهای مضر لوله فاضلاب ایجاد می‌کنند.

در حالی که این بخش‌های لوله نقش مهمی در کارآمد نگه داشتن زهکشی شما و ایمن نگه داشتن خانواده شما از گازهای فاضلاب دارند، گرفتگی‌ها می‌توانند در انتهای این منحنی‌ها ایجاد شوند، زیرا در یک سیستم تخلیه نقطه پایینی هستند. خوشبختانه، معمولاً تله‌های لوله‌کشی را می‌توان با کمی تلاش برداشته تمیز کرد و فاضلاب‌های شما را به حالت عادی بازگرداند. 

از یک متخصص کمک بگیرید

وقتی همه چیز شکست خورد، در تماس با یک حرفه‌ای تردید نکنید! اگر متوجه علائم هشداردهنده گرفتگی یا تجمع کثیفی شدید، فورا برای ارزیابی تخصصی با متخصص خدمات لوله کشی محلی خود تماس بگیرید. اقدام در حال حاضر می‌تواند به شما کمک کند از گرفتگی و آسیب‌های شدید فاضلاب و همچنین تعمیرات گران تر در آینده جلوگیری کنید. می‌توانید با تماس به یک متخصص نسبت به رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه خود اقدام کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خانه

متخصصان نظافت فاضلاب، تجربه و ابزار مناسبی برای مقابله با گرفتگی لوله‌های تخلیه، صرف نظر از شرایط، دارند. بهتر از همه این است که این خدمات با هر بودجه‌ای مقرون به صرفه هستند و ارزش بازسازی فاضلاب شما را دارند. 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

به طور کلی از گرفتگی لوله فاضلاب اجتناب کنید

البته، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه، اجتناب از ایجاد آن است. این روش را می‌توان با توجه قبلی و مراقبت صحیح از لوله کشی انجام داد و در درازمدت شما را نجات می‌دهد. مهم‌تر از همه، مراقب چیزهایی باشید که زباله‌های خود را به زمین می‌اندازید.

از اجرای موارد زیر در محل دفع زباله خودداری کنید:

  • محصولات غذایی فیبری مانند پوست غذا و سبزیجات رشته‌ای
  • استخوان‌های حیوانات و ضایعات غضروف
  • بسته بندی‌های پلاستیکی یا محصولات کاغذی خانگی
  • بسته بندی مواد غذایی یا هر چیز غیر قابل تجزیه زیستی
  • محصولات غذایی قابل افزایش
  • روغن و گریس آشپزخانه

فاضلاب خود را به طور منظم بررسی کنید

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد گرفتگی در لوله کشی خانه شما این است که به طور نیمه منظم فاضلاب خود را چک کنید و از مشکلات عملکردی احتیاط کنید. متوجه بوهای عجیب و غریبی که از زهکشی شما می‌آید، یا آب پشتیبان در هنگام کار سینک خود را ببینید؟ روش‌های فوق را امتحان کنید یا فورا با یک متخصص خدمات لوله کشی تماس بگیرید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

علائم گرفتگی فاضلاب آشپزخانه

گرفتگی تهویه آشپزخانه

مواردی وجود دارد که متوجه می‌شوید آب سینک به درستی تخلیه نمی‌شود. حباب‌هایی به سطح می‌آیند که انگار کسی از طرف دیگر زهکشی می‌وزد و فقط آشپزخانه را به هم می‌ریزد. چیزی که باعث این مشکل می‌شود این است که دریچه هوا در تخلیه سینک آشپزخانه مسدود شده است.

اغلب اوقات این اتفاق نمی‌افتد، اما زمانی که این اتفاق می‌افتد باید بدانید که چه چیزی باعث آن شده است. زیر سینک را چک کنید، لوله کوچکی را می‌بینید که در کنار سینک وصل می‌شود. آنچه شما باید انجام دهید این است که آن را حذف کنید تا آن را بررسی کنید. می‌توانید با بازکردن پیچ اتصالات لوله با چرخاندن معکوس در جهت عقربه‌های ساعت، آن را به راحتی جدا کنید. لوله را به خوبی تمیز کنید و دوباره روی آن قرار دهید. آب باید به طور معمول تخلیه شود، بدون اینکه هیچ حبابی از آن خارج شود.

سینک آشپزخانه دوتایی مسدود شده است

وقتی مشکل گرفتگی دارید فرقی نمی‌کند که از یک سینک آشپزخانه استفاده می‌کنید. با خود فکر می‌کنید که چون یک طرف سینک گرفتگی دارد، می‌توانید از دومی استفاده کنید تا گرفتگی نادیده گرفته شود. اگر گرفتگی درست زیر سینک و قبل از اتصال دو لوله باشد، خوب است. اگر گرفتگی بیشتر باشد، فاضلاب در سینک دیگر جمع می‌شود و در همان سطح سینک اول قرار می‌گیرد.

سریع ترین راه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده از پیستون است. قبل از اعمال بر روی یکی از سوراخ ها، باید مطمئن شوید که سوراخ تخلیه دیگر آب بندی شده است، بنابراین فشار به درستی اعمال می‌شود. پیستون را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا زهکشی مسدود شود. هنگامی که متوجه شدید که کار می‌کند، سوراخ بعدی را در طرف دیگر سینک باز کنید. آب باید به طور معمول تخلیه شود زیرا مشکل برطرف شده است.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

سخن پایانی

در این مقاله به شما آموختیم که چگونه می توانید از مشکلات گرفتگی لوله های فاضلاب با بهترین روش ها رها شوید و هزینه های اضافه برای چنین مواردی پرداخت نکنید، امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا