خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام را چگونه انجام دهیم؟

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام می‌تواند یکی از اصلی‌ترین مشکلات گرفتگی باشد. چه چیزی را دوست دارید یک حمام بخار داغ، یا یک دوش طولانی و آب گرم؟ در هر صورت، این یک بخش اساسی از روال بهداشتی شما است و پس از یک روز طولانی یا تمرین بسیار آرام بخش است. اما هر دو گزینه به دلیل مسدود شدن حمام یا فاضلاب به طور کامل خراب می‌شوند!

متأسفانه، مسدود شدن مجرای حمام یا فاضلاب اصلاً خوشایند نیست. در واقع، یکی از رایج ترین مشکلات لوله کشی در سراسر جهان گرفتگی لوله فاضلاب و حمام است. با این حال، خوشبختانه، قبل از اینکه یک گرفتگی کامل و یک آشفتگی بزرگ برنامه‌های حمام شما را به طور کامل خراب کند، علائم هشدار دهنده زیادی وجود دارد. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

در حالی که سیستم لوله کشی خانگی در بیشتر مواقع شگفت انگیز است، مانند هر چیزی که توسط انسان ساخته شده است، کامل نیست. متأسفانه، مسدود شدن مجرای حمام یا لوله فاضلاب به دلیل صابون، شامپو، مو، خمیر دندان و هر چیز دیگری که این زهکش‌ها هر روز باید از آن استفاده کنند، بسیار رایج است. در موارد دیگر، این یک مشکل اساسی‌تر است که شما را وادار می‌کند تا در جستجوی چگونگی رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام باشید.

اما قبل از اینکه بیش از حد نگران نیاز به تماس با لوله کش باشید، چرا نمی‌توانید یاد بگیرید که چگونه به تنهایی انسداد فاضلاب حمام را باز کنید؟ مسدود شدن ناامید کننده حمام یا زهکشی به این معنی نیست که تعمیر آن باید بیش از حد دشوار باشد، بنابراین قبل از مراجعه به تیم مجرب لوله کش برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام خود به صورت زیر عمل کنید.

جوش شیرین

در واقع، شما باید آن جوش شیرین را که ممکن است قبلاً در انبار داشته باشید با سرکه سفید معمولی مخلوط کنید. این یک دمنوش تمیزکننده خانگی طبیعی، سازگار با محیط زیست، تجاری و بدون مواد شیمیایی است که به دلیل انسداد حمام به خوبی شناخته شده است. فقط نصف فنجان جوش شیرین را به آن اضافه کنید، نصف فنجان دیگر سرکه را به آن اضافه کنید و بگذارید بماند و بجوشد. جوش شیرین یکی از موثرترین روش‌ها برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام شما به حساب می‌آید.

محصول تجاری

اگر انسداد شما به چیز سخت تری نیاز دارد، به راهروی نظافت در سوپرمارکت یا فروشگاه سخت افزار بروید. فقط دستورالعمل‌ها را به شدت دنبال کنید و از پوست، چشم‌ها و ریه‌های خود محافظت کنید. محصول‌های تجاری مانند اسید وایتکس و غیره را می‌توانید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام خود استفاده کنید.

آب جوش

گفته می‌شود، گاهی اوقات یک کتری آب جوش نیز بسیار موثر است. مخصوصاً در حمام مسدود شده یا حمام که همه آن مو و پوست با صابون و کف مخلوط شده است. برای تأثیر بیشتر، حداقل یک بار در هفته و با کمی شانس که از مشکلات بعدی جلوگیری می‌کند، این کار را ادامه دهید.

پیستون

پیستون قابل اعتماد ابزار دیگری است که هر حمامی به آن نیاز دارد و دلیل اینکه این روزها کمتر کارآمد است این است که بسیاری از مردم نحوه استفاده صحیح از آن را فراموش کرده‌اند. کلید همیشه یک مهر و موم عالی برای مکش کامل است و یک راز درونی استفاده از وازلین در اطراف لبه‌های پیستون است.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

با دست

اگر درپوش فاضلاب را بکشید، می‌توانید آنچه را که باعث انسداد شده است را ببینید. شاید ارزش آن را داشته باشد که یک جفت دستکش لاستیکی بپوشید و دستتان را در داخل لوله ببرید و ببینید چه چیزی را می‌توانید پیدا کنید. ممکن است فقط یک گلوله بزرگ مو و گن نزدیک به سطح باشد که باعث ایجاد مشکل شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بوی بد ماشین لباسشویی

رخت آویز

برای عمیق‌تر شدن در زهکشی، به سادگی یک رخت آویز سیمی را با یک قلاب در انتهای آن باز کنید. یک گزینه حتی بهتر یک مار تخلیه دستی است که می‌توانید آن را از هر فروشگاه سخت افزاری مناسب و بسیار ارزان تهیه کنید. رخت آویز یک وسیله بسیار عالی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام است.

نشانه‌های گرفتی لوله فاضلاب

نگران این هستید که ممکن است خط فاضلاب اصلی گرفتگی داشته باشید، اما قبل از شروع تماس تلفنی کمی اطلاعات بیشتری می‌خواهید؟ در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد خط اصلی شما مسدود شده است.

چند زهکشی با سرعت کند

اگر بیش از یک تخلیه کند کار می‌کند، احتمالاً تصادفی نیست، بلکه نشانه‌ای از این است که یک گرفتگی باعث ایجاد مشکلاتی برای همه آن‌ها می‌شود. معمولاً می‌بینید که آن‌ها ابتدا در طبقه اول به آرامی شروع به دویدن می‌کنند، جایی که نزدیک‌ترین مکان به انسداد هستند و با بدتر شدن وضعیت، زهکشی‌های طبقه دوم نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

برگشت آب به زهکش‌های دیگر 

اگر آب در وان یا دوش کف اصلی شروع به خروج از فاضلاب کرد، یا هنگامی که از زهکشی یا ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، توالت‌ها شروع به پر شدن می‌کنند، به احتمال زیاد شما گرفتگی خط فاضلاب اصلی دارید. آب باید جایی برود و از آنجایی که معمولاً نمی‌تواند از خانه خارج شود، روزنه دیگری پیدا می‌کند.

صداهای غرغر

اگر زمانی که آب را به داخل فاضلاب می‌کشید، سیفون توالت یا ماشین لباسشویی را روشن می‌کنید، صدای غرغر می‌شنوید، این نشانه این است که آب در تخلیه مشکل دارد. صداها، غرغر آب هستند که به سختی از انسداد عبور می کنند.

بوی فاضلاب از زهکش‌ها می‌آید

اگر زهکشی‌های شما بوی بدی می‌دهد، به‌ویژه در سطوح پایین‌تر، نشانه خوبی است که آب فاضلاب به داخل آن‌ها برگشت می‌کند.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

اگر با انسداد فاضلاب مواجهه شدیم چه کنیم؟

اگر شما علائم گرفتگی خط فاضلاب اصلی را دارید، نترسید! معمولاً برای کسی که تجهیزات و تجربه مناسبی دارد، راه حلی آسان است.

استفاده از آب را متوقف کنید!

 بدون هیچ جای دیگری برای رفتن، آب فقط به سمت خانه شما می‌رود. به یاد داشته باشید، این آب تمیز نیست، بنابراین در صورت امکان از اضافه کردن به آن خودداری کنید.

خط تمیز فاضلاب خود را پیدا کنید

ممکن است بتوانید با باز کردن درپوش روی خط تمیز کردن فاضلاب، فشار را آزاد کنید و آب را تخلیه کنید. گاهی اوقات آن‌ها در حیاط قرار دارند، اما اگر مال شما در زیرزمین یا فضای خزیدن شما است، ممکن است بخواهید منتظر لوله کش باشید تا از آسیب آب به خانه شما جلوگیری کند.

گرفتگی را پاک کنید

اگر شما یک کار اختصاصی برای انجام کارهای شخصی خود با کارت پروازهای مکرر به فروشگاه اجاره سخت افزار هستید، ممکن است به اندازه کافی دانش و تجربه داشته باشید که بتوانید خطوط اصلی فاضلاب را که گرفتگی خود را پاکسازی کنید. این امر مستلزم اجرای یک مار لوله کشی درجه یک، که به عنوان مارپیچ نیز شناخته می‌شود، در خط اصلی شما تا رفع انسداد است. از طرف دیگر، می‌توانید با یک حرفه‌ای مانند تماس بگیرید.

اجتناب از گرفتگی‌های آینده

برخورد با یک خط فاضلاب اصلی مسدود شده جالب نیست، حتی اگر به متخصصان اجازه دهید آن را برای شما پاکسازی کنند. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از دیگری در آینده وجود دارد.

  • چربی، تفاله قهوه، رنگ و غیره را از فاضلاب خود دور نگه دارید: این مواد همگی تمایل به جمع شدن و جامد شدن دارند و می‌توانند باعث انسداد در آینده شوند یا به آن‌ها کمک کنند.
  • مواظب آنچه می‌شویید باشید: چیزی مانند دستمال کاغذی را که به سرعت یا به اندازه کافی در لوله‌ها حل نمی‌شوند، شستشو ندهید.
  • از دستمال توالتی که حل می‌شود استفاده کنید: همه دستمال توالت یکسان ساخته نمی‌شوند. برای اینکه مطمئن شوید دستمال توالت شما در لوله‌ها حل می‌شود، یک مربع از آن را به مدت یک ساعت در کاسه توالت بگذارید. اگر بعد از یک ساعت هنوز سالم است، فکر کنید که در لوله‌های شما چه می‌کند!
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین اسید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

لوله کش‌ها چگونه باعث رفع گرفتگی فاضلاب و حمام می‌شوند؟

هیچ شروع روز بدتر از این نیست که بفهمید فاضلاب حمام شما مسدود شده است. البته گرفتگی‌های فاضلاب فقط به سینک ظرفشویی محدود نمی‌شوند. ما می‌توانیم آن‌ها را در زهکشی وان، حمام، زهکشی ماشین لباسشویی و حتی توالت‌ها پیدا کنیم. گرفتگی فاضلاب ممکن است یک مشکل جدی لوله کشی به نظر برسد، اما معمولاً در یک فاضلاب یا حمام موضعی است و می‌توان به سرعت آن را برطرف کرد.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام را چگونه انجام دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام را چگونه انجام دهیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا