خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد ممکن است با آن مواجه شده باشند گرفتگی توالت فرنگی می‌باشد. افتادن گوشی تلفن همراه، ساعت، دستمال توالت و … می‌تواند باعث اختلال در امور فاضلاب شده و این مشکل را به وجود بیاورد. رفع انسداد توالت فرنگی با چند ترفند امکان پذیر خواهد بود و بیشتر مواقع قابل برطرف کردن است اما گاهی اوقات نیز برای رفع گرفتگی توالت فرنگی تجهیزات خاصی مورد نیاز می‌باشد. شرکت خدماتی ایبک امداد آماده ارائه خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی به صورت شبانه روزی به کاربران عزیز می باشد. در این مقاله از ایبک امداد به روش های برطرف کردن انسداد در توالت فرنگی می پردازیم.

قدم اول، تشخیص دلیل گرفتگی در توالت فرنگی

عوامل مختلفی می تواند باعث انسداد در لوله توالت فرنگی شود. برای هر کدام از این عوامل روش خاصی وجود دارد تا با کمترین آسیب و سریع ترین زمان ممکن مشکل برطرف شود. نکته مهم در رفع انسداد در توالت فرنگی سرعت عمل است یعنی بلافاصله بعد از تشخیص گرفتگی در توالت فرنگی باید اقداماتی صورت گیرد تا گرفتگی تشدید نشود. به علت آنکه لوله خروجی در توالت فرنگی نسبت به توالت های سنتی کمی باریک‌تر است احتمال گرفتگی در آن نیز بیشتر می باشد.  به طور کلی عواملی که می تواند باعث انسداد در لوله توالت فرنگی شود عبارتند از:

  • ورود مواد زائد و مو در مسیر تخلیه توالت فرنگی
  • انداختن مواردی از قبیل پوشک و یا نوار بهداشتی درون توالت فرنگی
  • ورود رسوبات و چربی داخل توالت فرنگی
  • انداختن دستمال کاغذی و یا نایلون داخل توالت فرنگی
  • افتادن اشیایی مثل اسباب بازی یا گوشی درون توالت فرنگی

چنانچه گرفتگی با هر کدام از موارد بالا صورت گرفته بود جهت برطرف کردن آن روش خاص خودش نیز باید انجام شود. بهتر است تا جای ممکن از روش های خانگی برای برطرف کردن گرفتگی استفاده شود. چنانچه برای رفع مشکل از تکنسین کمک گرفتید باید علت گرفتگی توالت فرنگی را به درستی به او بگویید زیرا تکنسین ممکن است با یک ترفند ساده مشکل را با کمترین هزینه رفع کند. قبل از آنکه هر اقدامی جهت برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی انجام دهید باید به دنبال دلیل اصلی آن بگردید. روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگیعوامل زیادی می تواند باعث گرفتگی در توالت فرنگی شوند از قبیل انباشته شدن مدفوع، جمع شدن دستمال کاغذی، افتادن اسباب بازی و یا دیگر وسایل از قبیل صابون و … هر یک از موارد بالا می تواند به شیوه ای باعث انسداد در مسیر فاضلاب شود. روش های گوناگونی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

حتما بخوانید:   دلایل بوی بد فاضلاب در آپارتمان | روش های رفع بوی بد فاضلاب

برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی به کمک آب گرم

یکی از آسان ترین راه ها جهت برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی استفاده از آب گرم می باشد. از آنجایی که سرامیک توالت فرنگی در مقابل آب جوش نمی تواند مقاومت بالایی داشته باشد و دچار شکستگی و ترک می شود لذا توصیه ما به شما این است که هرگز از آب جوش جهت برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی استفاده نکنید. برای این منظور می توانید کاسه توالت فرنگی را پر از آب گرم کنید و اجازه دهید تا مسیر باز شود. اگر علت گرفتگی در توالت فرنگی صابون باشد بهترین راهکار جهت برطرف کردن آن استفاده از آب گرم است.

رفع گرفتگی در توالت فرنگی به کمک مایع ظرفشویی

یکی دیگر از روش های خوب جهت برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی مایع ظرفشویی می باشد. برای انجام این کار کافیست مقداری مایع ظرفشویی را داخل آب گرم ریخته و خوب با هم مخلوط کنید و داخل توالت فرنگی بریزید. حدودا ۱۵ دقیقه به آن زمان دهید تا گرفتگی برطرف شود. اگر گرفتگی توالت فرنگی به علت افتادن اشیای جامد داخل لوله توالت باشد این روش هیچ کاربردی نخواهد داشت.

برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی به کمک فنر زنی

در خیلی از موارد انباشته شدن دستمال کاغذی و مواردی مثل آن می تواند باعث انسداد در لوله توالت فرنگی شود. برای برطرف کردن این مشکل استفاده از آب گرم و مایع ظرفشویی کمک کننده نخواهد بود. برای آنکه بتوانید مشکل را برطرف کنید می توانید از ابزار فروشی ها فنر دستی خریداری کنید و به برطرف کردن مشکل بپردازید. یک سمت فنر را تا جایی که امکان دارد به درون توالت هدایت کنید و سمت دیگر آن را حرکت داده و کاملاً بچرخانید تا بتواند موانعی که در لوله وجود دارد را جمع آوری کند پس از آن فنر را از لوله بیرون بکشید. توجه کنید که هرگز نباید موادی که داخل لوله انباشته شده است را به طرف جلو هدایت کنید و تلاش کنید تا همه آنها را خارج کنید. پس از آنکه گرفتگی را در توالت فرنگی برطرف کردید مقدار زیادی آب داخل آن بریزید.

حتما بخوانید:   انواع اتصالات لوله آب فاضلاب | آشنایی با اتصالات مختلف سیستم لوله کشی

رفع گرفتگی در توالت فرنگی به کمک میله فلزی

ممکن است مواد انباشته شده که در لوله وجود دارد حجم خیلی زیادی داشته باشد. در این مواقع فنر کاربرد زیادی ندارد. اگر با این شرایط مواجه شدید می توانید از یک میله فلزی کمک بگیرید و مسیر را کاملا باز کنید.روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی به عنوان مثال از یک چوب لباسی می توانید استفاده کنید و آن را به میله بزرگی تبدیل کنید سپس یک طرف میله را به شکل قلاب در بیاورید و آن را داخل لوله هدایت کنید و به کمک آن سعی کنید وسایل و یا موادی که داخل لوله قرار دارند را بیرون بکشید.

برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی به کمک مواد شیمیایی

در برخی موارد می توان از مواد شیمیایی که خاصیت اسیدی دارند و با رعایت کردن موارد ایمنی جهت باز کردن گرفتگی در لوله توالت فرنگی استفاده کرد. به خاطر داشته باشید برای استفاده کردن از مواد شیمیایی حتماً باید از دستکش و ماسک استفاده کنید و درب سرویس بهداشتی را باز بگذارید. پس از آن مواد شیمیایی را درون توالت فرنگی بریزید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه داخل آن بماند. پس از گذشت این مدت زمان می توانید سیفون را بکشید.

برطرف کردن گرفتگی در لوله توالت به کمک جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما قابلیت مکش آب و مایعات را دارد می توانید از آن استفاده کنید و دهانه آن را در مسیر لوله قرار دهید و روشن کنید. جارو برقی می تواند حجم زیادی از مواد را بکشد. برای این منظور می‌توانید لوله جاروبرقی را داخل و یا روی کاسه توالت فرنگی قرار دهید و دهانه آن را با یک پارچه کاملا مسدود کنید. با انجام دادن این کار همه راه های هوا را به داخل چاه مسدود خواهید کرد و پس از آن با روشن کردن جاروبرقی تمام محتوای لوله به داخل کیسه جاروبرقی کشیده می شود.

برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی به کمک تلمبه دستی

یکی از راهکارهای کاربردی جهت رفع گرفتگی در توالت فرنگی استفاده کردن از تلمبه دستی می باشد. برای انجام این کار می‌توانید تلمبه را در قسمت خروجی توالت فرنگی بگذارید و چندین مرتبه تلمبه بزنید. این کار باید چند بار تکرار گردد تا زمانی که مسیر به طور کل باز شود. پس از آن که مسیر لوله کاملاً باز شد می توانید سیفون را بکشید و همه گرفتگی و انسداد را کاملاً برطرف کنید.

حتما بخوانید:   لایروبی چاه چیست و چه زمانی به لایروبی چاه نیاز داریم؟

رفع انسداد در توالت فرنگی به کمک جوش شیرین و آب گرم

روش ساده دیگر جهت برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی استفاده از جوش شیرین و آب گرم می باشد. برای انجام این کار می توانید مقداری جوش شیرین را درون لوله بریزید یک تا دو ساعت اجازه دهید که جوش شیرین کار خود را انجام دهد. معمولاً جوش شیرین می تواند گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کند. پس از گذشت مدت زمانی که گفته شد می توانید سیفون را بکشید. اگر هنوز گرفتگی برطرف نشده بود می توانید این کار را ۲ تا ۳ بار دیگر نیز انجام دهید.

رفع انسداد و گرفتگی در توالت فرنگی به صورت شبانه روزی در تهران

اگر در تهران هستید و همه موارد بالا را انجام دادید و موفق به رفع انسداد در لوله توالت نشدید می توانید با شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید.روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی ایبک امداد به کمک دو راهکار کاربردی و موثر مشکل به وجود آمده را برطرف می کند. رفع انسداد توالت فرنگی به کمک فنر برقی و همچنین پمپ هوا راهکارهایی موثر برای برطرف کردن مشکل گرفتگی توالت فرنگی می باشند.  این کار توسط افراد متخصص و حرفه‌ای بدون کمترین کثیف کاری انجام می گیرد. مهم نیست چه ساعتی از روز و یا شب دچار مشکل شده باشید شما می توانید به صورت شبانه روزی از خدمات شرکت ایبک امداد بهره ببرید.

کلام آخر

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای توالت فرنگی پیش آید گرفتگی و انسداد در لوله فاضلاب می باشد که معمولاً نسبت به توالت های سنتی بیشتر دچار این مشکل می شوند. در این مقاله به روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی پرداخته ایم. چنانچه با انجام این روش ها نتوانستید مشکل را برطرف کنید می توانید با شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست خود را جهت اعزام لوله بازکن ثبت کنید. ایبک امداد به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که مشکل توالت فرنگی شما در کمترین زمان ممکن و با کمترین آسیب و کثیف کاری انجام خواهد شد. چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ایبک امداد در این زمینه مشورت کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های برطرف کردن گرفتگی در توالت فرنگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x