تعمیرات لباسشویی

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA|راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی یونیوا را مورد بررسی قرار داده و آموزش های لازم برای رفع آنها را ارائه می دهیم. به طور مثال امکان دارد، که ماشین لباسشویی یونیوا آب دستگاه را خوب تخلیه نکند و یا سر و صدای زیادی داشته باشد و… در برخی موارد که مشکلات پیش آمده جزئی است می توانید خودتان آنها را برطرف کنید. اما اگر مشکل اساسی است، حتماً باید دستگاه شما توسط تکنسین متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا

به این نکته توجه داشته باشید، که راهکار هایی که در این مقاله ارائه شده است صرفاً برای وقتی می باشد، که ایراد ماشین لباسشویی یونیوا عمیق نبوده و جزئی است. باز کردن ماشین لباسشویی یونیوا و دستکاری کردن قسمت های گوناگون آن خطرناک خواهد بود. بنابراین بررسی سایر مشکلات ماشین لباسشویی که نیاز به بررسی تخصصی دارد را بهتر است برای اینکه تعمیر بدون نقص انجام شود، به تکنسین با تجربه بسپارید.

قبل از اینکه اقدام به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا کنید حتماً دستگاه خود را از برق جدا کنید و به این نکته توجه داشته باشید، که ماشین لباسشویی یونیوا وزن نسبتاً زیادی دارد و احتمال واژگون شدن آن وجود دارد. بنابراین وقتی که قصد دارید ماشین لباسشویی را تعمیر کنید، آن را کج نکنید و برای حرکت دادن دستگاه خود از کسی کمک بگیرید.

ماشین لباسشویی یونیوا روشن نمی‌شود

 •  در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید، که ماشین لباسشویی یونیوا به برق متصل باشد. سیم برق پشت دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید، که به برق وصل است. چون امکان دارد وقتی ماشین لباسشویی کار می‌کند به خاطر حرکت های شدید سیم از برق خارج شده باشد.
 •  جعبه فیوزها یا جعبه تقسیم را مورد بررسی قرار دهید و یک بار آن را قطع و وصل کنید.
 •  این امکان نیز وجود دارد، که سوئیچ درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد و درنتیجه ماشین لباسشویی نتواند شروع به کار کند. در این حالت باید دقت کنید، که آیا درب ماشین لباسشویی یونیوا به خوبی چفت می شود و یا خیر. اگر سوئیچ درب ماشین لباسشویی یونیوا خراب است، باید آن را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض نمایید.
حتما بخوانید:   خطای ماشین لباسشویی ال جی | معنی کد های صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی یونیوا لباس‌ها را خوب تمیز نمی‌کند

 • یکی از دلایل مهم این مشکل این است، که ماشین لباسشویی یونیوا دارای اضافه بار می باشد. باید به ظرفیت دستگاه خود توجه کنید و از بارگذاری اضافه خودداری نمایید. در صورتی که اضافه بار در ماشین لباسشویی یونیوا قرار دهید، آب به دلیل نبود فضای کافی نمی‌تواند به خوبی کثیفی ها و مواد شوینده را از بین ببرد و لکه ها بر روی لباس ها باقی خواهند ماند.
 •  از مواد شوینده باید به اندازه نیاز استفاده شود. استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده موجب می‌شود، که سفیدی و لکه ها در روی لباس ها ایجاد شود. بنابراین برای برطرف کردن مشکل به مقدار استفاده از مواد شوینده باید دقت داشته باشید.
 •   وسایل حیوان خانگی مثل لباس و پتو و… را به صورت جداگانه بشویید و پس از اینکه چرخه شستشو به اتمام رسید، محفظه درونی ماشین لباسشویی یونیوا را به صورت دستی تمیز نمایید.

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یونیوا خشک نمی‌کند

 •  در مواقعی که ماشین لباسشویی یونیوا لباس ها را نمی تواند به خوبی خشک کند، باید کمی از حجم لباس ها را کمتر نمایید. چون امکان دارد که دستگاه از تعادل خارج شود و به صورت خودکار متوقف شود. بنابراین برای حفظ تعادل محفظه شستشوی ماشین لباسشویی یونیوا، از حجم لباس ها کاسته و در آن را ببندید.
 • اطمینان حاصل کنید، که ماشین لباسشویی یونیوا به صورت تراز قرار دارد. امکان دارد، که در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی لباس ها خشک نشوند. برای این کار می‌توانید از یک تراز سنج استفاده کنید.
 •   مورد بعدی که باید مورد بررسی قرار دهید، شلنگ تخلیه است که باید از نظر مسدود نبودن چک کنید. احتمال دارد، که اقلام و ذرات کوچک در این شلنگ گیر کرده و مسیر خروجی آب ماشین لباسشویی یونیوا بسته شده باشد.

ماشین لباسشویی یونیوا صدای زیادی دارد

 •  این احتمال وجود دارد، که بلبرینگ مخزن دچار فرسودگی شده باشد و در این صورت باید آن را عوض کنید. چنانچه ماشین لباسشویی یونیوا در زمان کار کردن صدای جیر جیر می دهد احتمالاً بلبرینگ به روغن کاری نیاز خواهد داشت.
 • یکی دیگر از عواملی که موجب می‌شود ماشین لباسشویی یونیوا ایجاد سر و صدا کند فرسوده بودن قرقره موتور و یا تسمه می‌باشد. تعمیر و تعویض آنها باید توسط تکنسین انجام شود. چون کاری پیچیده بوده و ماشین لباسشویی در این شرایط باید باز شود.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA

ماشین لباسشویی یونیوا آب را تخلیه نمی‌کند

 • بروز این مشکل امکان دارد به گرفتگی پمپ توسط پارچه، رسوبات و یا چیزهای دیگر مربوط باشد. با استفاده از وسیله مناسب آب موجود در دستگاه را خارج کنید و ماشین لباسشویی را از برق بکشید. پیچ های پنل جلوی ماشین لباسشویی یونیوا را باز کنید و به سمت بالا دستگاه را خم کنید. برای اینکه ماشین لباسشویی در این حالت ثابت بماند از تخت استفاده کنید. اگر در این حالت مشاهده کردید، که محفظه پمپ دچار گرفتگی شده است، با استفاده از انبردست مشکل را برطرف نمایید.
 •  عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی یونیوا امکان دارد به دلیل مسدود بودن لوله تخلیه نیز باشد. لوله تخلیه را باز کنید و آبی که در آن وجود دارد را داخل لگن یا سطل بریزید. سپس لوله تخلیه را با دقت چک کنید، اگر گرفتگی در وجود دارد باید آن را رفع کنید.

ماشین لباسشویی یونیوا لرزش و حرکت زیادی دارد

 •  از جمله ایرادات رایجی که امکان دارد ماشین لباسشویی یونیوا با آن مواجه شود این است، که در زمان کار کردن لرزش و تکان‌های شدیدی دارد. اگر دستگاه شما با سرعت زیاد آبگیری کند، این حالت تشدید خواهد شد. حرکت و لرزش زیاد ماشین لباسشویی یونیوا خطرناک است. چون امکان دارد، که اتصالات و سیم برق و همچنین لوله ها از دستگاه شما جدا شوند.
 •  یکی از مواردی که موجب می‌شود ماشین لباسشویی یونیوا حرکت زیادی داشته باشد، تراز نبودن دستگاه است. چنانچه دستگاه شما تراز باشد، تا حد زیادی مانع از بروز مشکل خواهد شد.
 • از متعادل بودن بار ماشین لباسشویی یونیوا باید مطمئن شوید. از جمله عوامل مهمی که موجب حرکت و لرزش‌های شدید در ماشین لباسشویی یونیوا می‌شود، بار نامتعادل است.

نکات کلیدی در نگهداری ماشین لباسشویی یونیوا

خراب شدن ماشین لباسشویی یونیوا از جمله اتفاق هایی است که می‌تواند دردسر ساز باشد. به همین علت نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی یونیوا در داشتن عملکرد بالای این دستگاه و همچنین در طولانی شدن عمر مفید ماشین لباسشویی بسیار اهمیت دارد. در صورتی که از ماشین لباسشویی یونیوا به درستی استفاده نکنید و در نگهداری آن کوتاهی نمایید، دستگاه شما با خرابی زودهنگام قطعات مواجه خواهد شد.

ماشین لباسشویی

برای ماشین لباسشویی یونیوا خود باید محل مناسبی را انتخاب کنید، که خشک و خنک باشد. چون گرما و رطوبت موجب می شود، که عمر قطعات این دستگاه کاهش پیدا کند. همچنین سطح زمین باید صاف باشد، تا دستگاه به صورت تراز قرار بگیرد.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور ماشین لباسشویی آاگ AEG | آموزش رفع خطاهای لباسشویی

در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی یونیوا به این نکته توجه داشته باشید، که اگر برنامه اشتباهی را انتخاب کنید، هم لباس های شما آسیب خواهند دید و هم در طولانی مدت موجب خرابی دستگاه شما خواهد شد. برای هر نوع پارچه باید از برنامه‌ای با زمان و دمای مناسب آن انتخاب کنید. در برخی موارد انتخاب اشتباه برنامه های ماشین لباسشویی موجب خواهد شد که خشک کن دستگاه کار نکند.

یکی از نکات مهم برای نگهداری ماشین لباسشویی یونیوا این است، که اگر لباس زیادی برای شستن دارید، باید این کار را در فاصله حداقل یک ساعت انجام دهید، تا به موتور ماشین لباسشویی یونیوا فشار زیادی وارد نشود.

چنانچه نوسانات شدید برقی وجود داشته باشد این احتمال وجود دارد، که موتور ماشین لباسشویی یونیوا نیم سوز و یا به صورت کامل بسوزد. بنابراین پیشنهاد می کنیم، که از دستگاه خود در زمان اوج مصرف استفاده نکنید و همچنین برای اتصال دستگاه خود به برق از محافظ برق استفاده نمایید.

در ماشین لباسشویی یونیوا از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. چنانچه شوینده ای که استفاده می‌کنید، غیر استاندارد و نامرغوب باشد، به دلیل کف بسیار زیاد موجب خواهد شد، که لباس های شما آسیب ببینند و قطعات ماشین لباسشویی یونیوا مثل سنسور دما و پمپ تخلیه نیز آسیب ببینند. همچنین در برخی مواقع امکان دارد، که این مواد شوینده بی کیفیت به صورت جامد درون دستگاه باقی بمانند و موجب مسدود شدن قسمت‌های مختلف ماشین لباسشویی شود و مشکلات زیادی مثل باقی ماندن آب در محفظه و نشتی آب را به همراه خواهد داشت. علاوه بر استفاده از شوینده مرغوب، باید به اندازه آن نیز توجه داشته باشید و بیش از اندازه مواد شوینده داخل دستگاه نریزید.

فیلتر ماشین لباسشویی یونیوا که در قسمت پایین آن قرار دارد موجب می شود، که آشغال ها و مواردی که مسیر تخلیه را مسدود می کنند وارد دستگاه نشوند. چنانچه فیلتر دستگاه تمیز نشود و آشغال ها و موادی که در آن گیر کرده است بیرون آورده نشود، فیلتر ماشین لباسشویی مسدود شده و آب درون دیگ باقی خواهد ماند. قبل از اینکه لباس ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید بهتر است، که از عدم وجود هرگونه اشیا و آشغال بر روی لباس خود اطمینان حاصل کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی یونیوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x