تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جارو شارژی یونیک Unique

در بین وسایل خانه ای که امروزه در هر منزلی وجود دارد جارو برقی نقش ویژه ای در نظافت منازل دارد. اما حمل و نقل جارو برقی در هر جای خانه و همه روزه کار سختی است. بنابراین در کنار جارو برقی نیاز به وسیله ای که بدون وصل شدن به پریز برق بتوانیم با آن همه جای خانه و حتی داخل ماشین را تمیز کنیم احساس می شود. وسیله مورد نیاز شما جارو شارژی یونیک است. جارو شارژی سبک و جمع و جور است و می توان همه روزه از آن استفاده کرد و دردسرهای جارو برقی را از نظر حمل و نقل ندارد. در این مقاله ضمن معرفی این وسیله کاربردی و آشنا کردن شما با جارو شارژی یونیک، خرابی های احتمالی این دستگاه را با شما در میان خواهم گذاشت و موارد مهم در استفاده از این ابزار خانگی را به شما خواهم گفت. همچنین راهکار مناسب در زمان خراب شدن جارو شارژی را در اختیارتان خواهم گذاشت. پس اگر می خواهید جارو شارژی بخرید و یا اگر جارو شارژی یونیک دارید و دستگاهتان دچار مشکلی شده با این مطلب همراه باشید.

درباره برند یونیک

شرکت یونیک شرکتی چند ملیتی است که در ساخت و عرضه انواع لوازم خانگی فعال است. این شرکت با سهام شرکت هایی از اروپا مثلا آلمان و انگلیس و خاور دور ساخته شده است. همچنین محصولات این شرکت در کشورهایی مثل چین و ایران نیز تحت لیسانس برند یونیک ساخته می شود. زمان زیادی از عمر برند یونیک نمی گذرد اما در همین مدت نظر بسیاری را در جهان به خود جلب کرده است و محصولاتش از جمله جارو شارژی یونیک مورد توجه قرار گرفته است. محصولات یونیک تنوع بی نظیری از نظر طرح و رنگ دارد. قیمت مناسب این محصولات در کنار کیفیت خوبشان مشتریان زیادی را متوجه این برند کرده است. در مورد خواستگاه اصلی شرکت یونیک اطلاعات دقیقی در دست نیست و تا حدی شرکتی مرموز است اما به هر روی لوازم خانگی یونیک در بین رقیبان اروپایی و آسیایی قدرتمندش تا به این جا سربلند بیرون آمده است. این شرکت امروزه بیش از 200 محصول گوناگون برقی و غیر برقی را به بازار جهانی می فرستد. کیفیت قطعات دستگاه های یونیک ایده آل و مناسب است و تمام متخصصان به این امر اذعان دارند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اسپرسوساز یونیک | عیب یابی اسپرسوساز Unique

جارو شارژی یونیک

مشخصات جارو شارژی یونیک

کیفیت و زیبایی دو مشخصه اصلی ای است که در ساخت جارو شارژی یونیک لحاظ شده است. این محصول ابعاد و سایز کمتری به نسبت جارو برقی دارد که همین ویژگی سبب شده که بتوان روزانه از آن استفاده کرد. جارو شارژی یونیک در انواع ایستاده یا عصایی و دستی و با ظرفیت های متفاوت برای فضاهای گوناگون طراحی شده است. این جارو تشکیل شده از یک مخزن و سری است. مخزن جارو شارژی یونیک قابل جدا شدن است که امتیازی خوبی است زیرا با هر بار استفاده می توان به راحتی آن را تخلیه کرد. آداپتور جارو شارژی یونیک کیفیت خوبی دارد و به راحتی خراب نمی شود. مدت زمانی که جارو شارژی یونیک برای شارژ شدن کامل نیاز دارد حدود سه ساعت است. همچنین مدتی که می توان از جارو به طور یکسره و تا خالی شدن کامل شارژ استفاده کرد تا 30 دقیقه است ولی بهتر است زیر 20 دقیقه از آن کار کشیده شود. جارو شارژی یونیک مکش خیلی خوبی دارد و هر گرد و خاکی بر روی سطوح را به خود جذب می کند. این جارو شارژی امکان تنظیماتی دارد که روی بدنه اش تعبیه شده و توسط این تنظیمات می توانید بر حسب نیاز مکش دستگاه را کم یا زیاد کنید. جارو شارژی یونیک برای تمیز کردن گوشه کناره های خانه و جاهایی که جارو برقی به راحتی نمی تواند جارو بکشد بسیار وسیله خوبی است. بدنه جارو شارژی یونیک از جنس پلاستیک فشرده باکیفیت است. این وسیله دارای پایه شارژر است و کابل آن بسیار نیرومند است. همراه این محصول چند سری مختلف برای مواقع نیاز وجود دارد.

موارد مهم استفاده از جارو شارژی یونیک

  • جارو شارژی یونیک را پیش از استفاده کاملا شارژ کنید و نیمه کاره از شارژ در نیاورید.
  • به ظرفیت مخزن جارو شارژی توجه کنید و پس از هر بار استفاده آن را خالی و تمیز کنید.
  • جارو شارژی یونیک را در جایی خشک نگه دارید.
  • با کار کشیدن بیش از اندازه از جارو شارژی در زمان طولانی از عمر آن نکاهید.
  • جارو شارژی یونیک مناسب جمع کردن مایعات نیست پس از این کار اجتناب کنید.
  • در صورت هر تغییری در کارکرد جارو شارژی یونیک بلافاصله آن را خاموش کنید و با تعمیرکار معتبر و کار بلدی تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   بررسی مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک | عملکرد جاروبرقی رباتیک

خرابی های جارو شارژی یونیک

خرابی هر وسیله الکترونیکی و غیر آن پس از گذشت مدتی طبیعی است. جارو شارژی یونیک نیز احتمال خرابی هایی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی یونیک؛ قبل از هر چیز باید مطمئن باشید که به مدت کافی جارو شارژی یونیک شما به شارژر وصل بوده است و مشکل خاموشی ناگهانی آن ناشی از خالی کردن شارژ نیست. همچنین ممکن است آداپتور یا سیم شارژ آن دچار مشکلی شده باشد که با تعویض آداپتور یا سیم این مشکل برطرف می شود. پس از بررسی این موارد دلایل دیگری برای خاموشی جارو شارژی احتمال می رود. کثیفی فیلتر یا گرفتگی لوله ها از جمله این دلایل است. در بدترین حالت ممکن خرابی و سوختن موتور یا برد الکترونیکی می تواند سبب خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی شود. روشن نشدن جارو شارژی؛ غیر از مواردی که گفته شد ممکن است که مشکل مکانیکی ساده ای باعث روشن نشدن جارو شارژی شود. مثلا ممکن است دکمه روشن و خاموش دستگاه خراب شده باشد و نیازمند تعویض و تعمیر باشد.  تست خرابی توسط یک تکنسین ماهر دلیل اصلی روشن نشدن را مشخص می کند. شارژ نشدن باتری جارو شارژی؛ این مشکل بسیار دردسر ساز است. در چنین مواقعی ممکن است ساعتها دستگاه را به شارژ وصل کنید ولی شارژ نشود. از دلایل شارژ نشدن باتری می توان به خرابی آداپتور، نقص در اتصالات، خرابی برد و یا تمام شدن عمر مفید باتری اشاره کرد. مکش کم و ناکافی جارو شارژی یونیک؛ جارو شارژی یونیک مکش خوبی دارد و در اصطلاح خوش مکش است ولی به دلایلی ممکن است دچار مشکل مکش شود. برای مثال ممکن است محفظه مخزن جارو شارژی پر باشد یا فیلتر آن کثیف باشد. اگر این موارد را تمیز و خالی کردید و باز هم جارو شارژی مشکل مکش داشت نیاز به بررسی بیشتر است. زود داغ شدن جارو شارژی یونیک؛ در صورت وجود چنین مشکلی نیز باید مخزن را خالی کنید و یا برای مدتی به جارو شارژی خود استراحت بدهید. فیلتر و محفظه آن را تمیز کنید و با دستمال و برس گوشه و کنارهایش را غبارگیری نمایید. اما با همه این ها وجود مشکلی در موتور جارو شارژی یا توان کم باتری به دلیل فرسایش و تمام شدن عمر باتری می تواند سبب شود بدنه جارو شارژی پس از کمی استفاده زود داغ شود. عدم چرخش غلتک برس؛ نچرخیدن غلتک برس جارو شارژی دو دلیل اصلی دارد. پاره شدن تسمه یا خرابی موتور آن. در صورتی که تسمه خراب شود باید تعویض شود. و موتور نیز اگر سوخته باشد نیازمند تعویض است.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات اسپرسوساز یونیک | خدمات تعمیر اسپرسوساز Unique

جارو شارژی یونیک

کجا جارو شارژی یونیک را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر جارو شارژی یونیک که وسیله ای پیشرفته و امروزی است لازم است به تعمیرکارانی آموزش دیده و ماهر و مطمئن مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم شرکت تعمیراتی که انتخاب می کنید از هر جهت امتحان پس داده باشد. تعمیرکاران شما باید دست شما را برای انتخاب محل تعمیر باز بگذارند. اگر بخواهید در محل زندگی شما حاضر شوند و در همان جا دستگاهتان را بررسی و تعمیر کنند و در صورتی هم که تمایل دارید دستگاه را به کارگاه تعمیرات خود ببرند. مشتری مداری و تحویل به موقع جارو شارژی پس از تعمیر از دیگر ویژگی های تعمیرکاران معتبر و مجرب است. این متخصصان با یک بررسی اجمالی حدود هزینه های تعمیر را به شما خواهند گفت و شما می توانید حساب و کتاب های لازم را پیش از تعمیر بکنید و به زحمت نیافتید یا در عمل انجام شده قرار نگیرید. همچنین شرکت تعمیراتی که انتخاب می کنید باید بتواند در صورت نیاز به تعویض قطعه، قطعات فابریک و با کیفیت برای دستگاه شما تهیه کند. آشنایی با سیستم داخلی دستگاه جارو شارژی و ملزومات آن برای یک تکنسین ماهر ضرورت دارد.

سخن آخر

در این مقاله شما را با وسیله کاربردی و مهمی از یک برند خوش نام آشنا کردیم. توصیه ما به شما این است که چنانچه دستگاه شما دچار مشکلی شده است خودسرانه اقدام به تعمیر آن نکنید و از تکنسین های تعمیر متخصص در زمینه تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید علاوه بر این شما می توانید از طریق سایت ایبک امداد مشکل جارو شارژی خود را مطرح کنید و از کارشناسان راهنمایی بگیرید. هدف ایبک امداد رضایت مشتریان و کسب اعتبار از طریق ارائه بهترین کیفیت کار است. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

راهنمای تعمیر جارو شارژی یونیک Unique

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر جارو شارژی یونیک Unique

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا