خدمات شستشو

روش استفاده از توپ لباسشویی | توپ لباسشویی چیست

قبل از اینکه اقدام به استفاده از توپ لباسشویی نمایید باید با روش استفاده از توپ لباسشویی آشنا شوید. در این مقاله به نکاتی مانند انواع توپ های ماشین لباسشویی، مزیت های توپ های ماشین لباسشویی و روش استفاده از توپ ماشین لباسشویی اشاره کرده ایم.

خلاصه روش استفاده از توپ لباسشویی

اگر به اندازه ی کافی زمان برای خواندن تمامی این مقاله ندارید می توانید با مطالعه جدول زیر تاحدودی با توپ های ماشین لباسشویی آشنا شوید:

درباره ی توپ لباسشویی
 • می توانید از توپ ماشین لباسشویی به عنوان یک جایگزین به جای پودر و مایع لباسشویی استفاده نمایید.
 • برای شستشوی لباس ها از توپ ماشین لباسشویی استفاده می شود.
انواع مدل های توپ لباسشویی
 • مدل دیسک های ماشین لباسشویی
 • توپ های بیضی مانند ماشین لباسشویی
 • گوی های ماشین لباسشویی
روش استفاده از توپ های ماشین لباسشویی
 • ابتدا باید همراه لباس ها توپ های لباسشویی را هم درون دستگاه قرار دهید.
 • در مرحله بعد برنامه ی شستشوی مورد نظر را انتخاب نمایید.
مزیت های استفاده از توپ های ماشین لباسشویی
 • باعث بهتر تمیز شدن لباس ها می شود.
 • در هزینه ها صرفه جویی می کند.
 • در آب و برق صرفه جویی می کند.
 • برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب است.
 • برای کودکان و افراد با پوست حساس مناسب است.
 • از پوسیدگی لباس ها در اثر شستشوی طولانی مدت جلوگیری می کند.
 • دوست دار محیط زیست می باشد.

آشنایی با توپ ماشین لباسشویی

اگر جزو گروهی از افراد هستید که به بو های شوینده های موجود در بازار حساسیت دارید. یا به فکر محیط زیست می باشید و احساس می کنید که مواد شوینده پودری و مایع به محیط زیست آسیب وارد می کنند پیشنهاد می کنیم که از توپ های ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس های خود استفاده نمایید. زیرا این توپ ها هیچ گونه آسیبی را به محیط زیست وارد نمی کنند. توپ های شیمیایی امروزه با انواع مدل ها و اشکال مختلف تولید می کنند به بهترین جایگزین برای انواع شوینده های شیمیایی می باشند.

حتما بخوانید:   خوردن مایع لباسشویی چه خطراتی دارد ؟ | مضرات خوردن مایع لباسشویی

مواد شوینده ای که به صورت مایع و پودر می باشند به دلیل داشتن مواد شیمیایی برای محیط زیست و همچنین پوست های حساس بسیار مضر می باشد. همچنین استفاده ی همیشگی از این مواد باعث آسیب به پارچه لباس ها می شود. اما امروزه توپ های لباسشویی در بازار به وجود آمده اند که بدون هیچ گونه آسیبی به پارچه می توانید لباس های خود را هزاران بار در دستگاه لباسشویی بشویید و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نیز وارد نکنید. به همین دلایل است که برای شستشوی لباس های کودکان و افرادی که پوست حساسی دارند توپ های لباسشویی بهترین گزینه می باشند.

به دلیل اینکه توپ های لباسشویی هیچ گونه مواد شیمیایی ندارند هیچ اثری از خود بر روی پارچه لباس ها باقی نمی گذراند به همین دلیل حساسیتی نیز ایجاد نمی کنند. شما می توانید از توپ های لباسشویی بارها استفاده کنید و همیشه لباس های براق و تمیزی را داشته باشید.

روش استفاده از توپ لباسشویی

انواع مدل های توپ ماشین لباسشویی چیست

انواع مختلفی از توپ های لباسشویی در بازار وجود دارد که از جمله از آن های می توان به مدل های گوی های لباسشویی، دیسک شستشو و توپ بیضی اشاره کرد. این توپ ها دارای موادی مانند مواد مغناطیسی، ذرات سرامیکی و مایعات رنگی می باشند. تولید کنندگان این محصول می گویند که قسمت درونی این توپ ها اثری مثل پودر های شستشو را دارند. می توانید برخی از این توپ ها را با مواد مخصوص خود پر کنید. در ابتدای مقاله راجع به چیستی این توپ ها توضیحاتی دادیم ولی در این بخش مدل های توپ های ماشینی را گفتیم که دارای مدل هایی مانند: توپ بیضی، گوی و دیسک می باشند.

روش استفاده از توپ های ماشین لباسشویی چگونه است

همراه با لباس ها باید یک توپ لباسشویی را نیز درون دستگاه لباسشویی قرار دهید. و در مرحله ی بعد برنامه ی شستشوی خود را انتخاب کرده و لباسشویی را روشن کنید. بعد از اتمام کار دستگاه می توانید لباس ها را از لباسشویی خارج کرده و توپ را درون دستگاه برای شستشوی بعدی بگذارید. بهترین روش استفاده از توپ این است که هر روز آن را بشویید. به این ترتیب دیگر نیاز نیست از پودر استفاده کنید.

با استفاده از توپ های لباسشویی مصرف پودر لباسشویی را تا میزان قابل توجهی کاهش میدهید. این توپ ها با استفاده از قلیایی کردن آب و همچنین ساطع کردن اشعه های مادون قرمز اقدام به کوچک کردن پیوند های آب کرده و میزان حرکت مولکول های آب را افزایش می دهند و با استفاده از این روش اقدام به تمیز کردن لباس ها می نمایند. همچنین توپ های لباسشویی از خود یون نیز ایجاد می کنند که باعث نرم تر شدن و ضدعفونی شدن لباس های شما می شود و میکروب ها و کثیفی ها را از روی لباس ها از بین می برد.

حتما بخوانید:   نکات مهم و کلیدی در خصوص نحوه تمیز کردن برنز

همچنین توپ های جادویی ماشین لباسشویی باعث حفظ پی اچ آب به همان میزان پودر های شوینده می شود که این کار باعث از بین بردن لکه های سخت مانند لکه های روغنی و چرب از روی لباس ها می شود. همچنین با کاهش نرمی آب قدرت تمیزی و پاک کنندگی را تا میزان زیادی بالا می برد.

استفاده از توپ های لباسشویی چه مزیت هایی دارد

همانطور که از ابتدای مقاله به طور مداوم تکرار مرده ایم این توپ های جادویی برای محیط زیست هیچ گونه ضرری را ندارند و بسیار مفید می باشند. همچنین با خرید توپ های لباسشویی دیگر نیاز ندارید که از شوینده های گران قیمت استفاده نمایید. روش کار این توپ های لباسشویی به این شکل است که توپ ها از خود مادون قرمز ساطع می کنند که باعث شکستن پیوند های هیدروژنی مولکول های آب می شود که این کار باعث افزایش سرعت مولکول ها شده و قدرت پاک کنندگی آب خالی را تا میزان زیادی افزایش می دهد. در ادامه به برخی از مهم ترین نکات استفاده از توپ های ماشین لباسشویی اشاره خواهیم کرد:

 • لباس ها را بهتر تمیز می کند.
 • در هزینه ها صرفه جویی می کند.
 • در آب و برق صرفه جویی می کند.
 • برای افراد مبتلا به آلرژی بسیار مفید است.
 • برای کودکان و افراد با پوست حساس بسیار مفید است.
 • از پوسیدگی لباس ها در اثر شستشوی مداوم محافظت می کند.
 • به محیط زیست آسیب نمی زند.

آیا توپ لباسشویی لباس ها را بهتر تمیز می کند

به دلیل ایجاد یون توسط توپ های لباسشویی لباس ها نرم می شوند و دیگر لازم نیست که از نرم کننده ها استفاده نمایید. همچنین این محصول باعث از بین رفتن میکروب ها و آلودگی ها می شود. این توپ ها به دلیل متعادل نگه داشتن میزان پی اچ آب باعث بهتر پاک شدن لکه ها و کثیفی ها از روی لباس می شود. همچنین قدرت پاک کنندگی آب را بسیار بالا می برد.

آیا توپ لباسشویی باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود

شما می توانید به جای اینکه هر بار برای خرید پودر های لباسشویی هزینه کنید یکبار توپ ماشین لباسشویی را بخرید. از این توپ به مدت سه سال می توانید استفاده نمایید. با این روش در هزینه های خرید پودر ها و مایع های لباسشویی شما صرفه جویی می شود و همچنین با خرید یک توپ لباس شویی شما از خرید نرم کننده ها و پودر های لباسشویی راحت می شود چون کار هر دو را به بهترین شکل برای شما انجام می دهد. همچنین با استفاده از این توپ ها دیگر برای شستشوی لباس هایتان به آب گرم نیاز ندارید که همین عمر باعث صرفه جویی در میزان برق و آب نیز می شود. همچنین چون از پودر ها استفاده نمیکنید دیگر نیاز نیست که از آبکشی برای لباس ها استفاده کنید که همین امر نیز باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق می شود. و به اندازه ی ۴۰ لیتر در مصرف آب صرفه جویی می شود.

حتما بخوانید:   بهترین روش های تمیز کردن سرامیک و لکه گیری کاشی

روش استفاده از توپ لباسشویی

آیا توپ لباسشویی برای افراد مبتلا به آلرژی مفید می باشد

اگر شما نیز جزو گروهی از افراد می باشید که به بوی مواد شیمیایی حساسیت دارید و نمی توانید از پودر های شستشو به دلیل شیمیایی بودن استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم که برای شستشو از توپ های لباسشویی استفاده کنید که هیچگونه مواد شیمیایی در ساخت آن ها استفاده نشده است. همچنین این محصول الکتریسیته را از لباس های شما از بین می برد و دیگر نیاز نیست برای از بین بردن الکتریسیته لباس های خود از اسپری های گران استفاده کنید.

آیا توپ لباسشویی برای کودکان و پوست حساس مفید می باشد

برای افرادی که آلرژی دارند و همچنین برای کودکان توپ های لباس شویی بهترین انتخاب می باشد. زیرا بدون هیچ مواد شیمیایی لباس ها را تمیز کرده و بوی نامطبوع نمی دهد.

آیا توپ لباسشویی باعث جلوگیری از پوسیدگی لباس می شود

این توپ ها هیچ گونه آسیبی را به دستگاه لباسشویی شما وارد نمی کند. همچنین باعث حفظ رنگ و بافت لباس ها شده و لباس های شما را بدون هیچ گونه مواد شوینده شیمایی تمیز می کنند.

آیا توپ لباسشویی دوستدار محیط زیست می باشد

این توپ های جادویی بسیار با محیط زیست سازگار می باشند. این توپ ها هیچ گونه مواد شیمیایی و مضری را از خود تولید نمی کنند. همچنین می توانید از یک توپ به میزان ۱۰۰۰ بار استفاده نمایید. که اگر هر روز از لباسشویی خود استفاده نمایید این محصول به مدت سه سال برای شما قابل استفاده می باشد.

00000000000999999

31

 

روش استفاده از توپ لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش استفاده از توپ لباسشویی | توپ لباسشویی چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا