تعمیراتتعمیرات کولر گازی

روش استفاده از کولر گازی در زمستان

استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان چگونه امکان پذیر است؟

روش استفاده از کولر گازی در زمستان چگونه است ؟دلیل گرم نکردن اسپلیت و مصرف برق آن چگونه می باشد ؟

همانطور که می دانید ما در فصل‌های مختلف سال هم نیاز به سرما داریم و هم نیاز به گرما داریم . و این یکی از ضروریات های زندگی ماست یکی از بهترین و بهینه ترین سیستم های سرمایش و گرمایش می توانیم از کولر گازی  نام ببریم . در سال‌های اخیر کولر گازی پیشرفت بسیار زیادی داشته و قابلیت های بسیاری نیز دارد و باعث شده که استفاده از این دستگاه در بین مردم رواج پیدا کند یکی از این قابلیت ها که در کولرهای گازی وجود دارد این است که آنها علاوه بر سیستم سرمایش دارای سیستم گرمایش هم می باشند در این مقاله از ایبک امداد با ما همراه باشید تا روش راه اندازی گرمایش کولر گازی و همچنین تنظیم کردن گرمایش اسپیلت را برای شما توضیح دهیم و همچنین بگوییم که سیستم گرمایی در کولر گازی به چه نحوه راه اندازی می شود ؟ و چرا گاهی اوقات اسپلیت گرم نمی کند ؟ دلیل آن چیست ؟ و همچنین مصرف برق کولر گازی را در حالت گرم کردن در فصل زمستان برای شما توضیح خواهیم داد .

البته دقت داشته باشید استفاده از گرمایش در کولر گازی در برندهای مختلف با هم فرق زیادی ندارند و اگر شما این روش را یاد بگیرید می توانید برای استفاده از نحوه تنظیم گرمایش در تمام کولرهای گازی مثل : جنرال ، سامسونگ ، ال جی ، گری ، اجنرال و …استفاده کنید و اگر در سیستم گرمایش اشکالی وجود داشته باشد می توانید به دنبال دلایل گرم نکردن دستگاه خود باشید . در این مقاله برای شما توضیح می دهیم که به چه صورت کولر گازی را برای گرم کردن تنظیم کنید و همچنین در چه دمایی مناسب است که آن را تنظیم کنید لطفاً با ما همراه باشید .

 

آیا کولر گازی شما گرمایش هم دارد؟

کولرگازی در زمستان

قبل از اینکه شما آموزش گرمایش اسپلیت را یاد بگیرید باید از این موضوع اطمینان پیدا کنید که آیا در دستگاه شما حالت گرمایش هم وجود دارد یا خیر ؟ بسیاری از برندهای خارجی و ایرانی که کولرهای گازی تولید می کنند طوری طراحی شده اند  که هر دو سیستم گرمایش و سرمایش را دارا هستند این یعنی دستگاه می‌تواند در فصول گرم ، سرما و در فصول سرد سال ، گرما ایجاد کند.  ولی باز هم نمی توانیم مطمئن شویم که دستگاه ما دو فصل هستند باید حتماً از طریقی که برای شما بیان می کنیم از دو فصل بودن آن مطمئن شوید.

 • در مرحله اول می توانید به دفترچه راهنمایی کولر گازی خود مراجعه کنید
 •  می توانید با نمایندگی یا مرکزی که کولر گازی را از آن خریدید تماس گرفته و از آنها سوال کنید
 •  می توانید در سایت های مختلف مدل دستگاه خود را جستجو کرده و از دوکاره بودن آن مطمئن شوید
 •  قبلا از حالت گرمایش کولر گازی استفاده کرده باشید
 • با بررسی کردن برچسب فنی دستگاه می توانید به دو کاره و یا دو فصل بودن آن پی ببرید
حتما بخوانید:   برد الکترونیکی یخچال

اگر شما قبل از این ، حالت گرمایش دستگاه را استفاده کرده اید و یا اینکه صاحب منزلی که ساکن شدید ، به شما گفته باشد که دستگاه حالت گرمایش دارد می توانید مطمئن شوید که دستگاه شما دو فصل است ، ولی اگر دستگاه را جدیداً خریدید یا اینکه به خانه جدیدی که آمده اید اطلاعی از دو کاره بودن دستگاه ندارید ، می توانید دفترچه راهنمای کولر گازی را مطالعه کنید یا اینکه از نمایندگان فروش و فروشگاه هایی که دستگاه را خریداری کردید سوال کنید و اگر این امکانات برای شما وجود نداشت می توانید  برچسب فنی دستگاه را بررسی کرده و مطمئن شوید که آیا دستگاه شما سیستم گرمایش هم دارد یا خیر ؟

روی تمام کولر های گازی برچسبی وجود دارد که معروف است به پلاک دستگاه یا برچسب فنی ، در روی این پلاک ، شما می توانید همه مشخصات دستگاه را مطالعه کنید تقریباً می‌شود گفت که جوابگوی تمام سوالات شما خواهد بود .

 

نحوه ی راه اندازی سیستم گرمایشی کولر گازی در زمستان

اگر شما از اینکه حالت گرمایش در کولر گازی تان وجود دارد مطمئن شدید حالا نوبت  آن رسیده است که سیستم گرمایش کولر خود را جهت استفاده در زمستان ، راه اندازی کنید البته این کار بسیار ساده است برای استفاده از سیستم گرمایش در کولر خود تنها کافی است که از ریموت کنترل کولر گازی استفاده کنید . به این صورت که ریموت را روی حالت گرمایش قرار دهید . البته دقت داشته باشید که قبل از راه اندازی سیستم گرمایش ، شستن پنل داخلی کولر ، شستن پنل خارجی دستگاه و همچنین تمیز کردن فیلتر کولر گازی بسیار با اهمیت می باشد باید قبل از اینکه سیستم گرمایش را استفاده کنید برای بازدهی بیشتر دستگاه کارهای گفته شده را انجام دهید .

حتما بخوانید:   راهنمای رفع ارور‌های یخچال فریزر ال جی LG | بررسی و رفع آنها
نکته مهم :

نکته مهمی را که باید توجه داشته باشید این است که سعی کنید قبل از اینکه از گرمایش کولر گازی خود استفاده کنید ، در ابتدای فصل زمستان حتما دستگاه خود را سرویس کنید زیرا کولر گازی باید سالانه به طور مرتب سرویس شود این کار باعث خواهد شد که اگر کولر شما ایراداتی داشته باشد سریع برطرف کنید و همچنین باعث عمر بیشتر ، افزایش راندمان و بازدهی بهتر کولر شما خواهد شد .

 

روش تنظیم سیستم گرمایش اسپلیت با استفاده از ریموت

برای اینکه سیستم گرمایش کولر گازی خود را راه اندازی کنید و از آن استفاده کنید در وهله ی اول باید تنظیمات دستگاه خود را از حالت سرمایش به حالت گرمایش تغییر دهید . این کار را می توانید با فشار دادن دکمه MODE یا دکمه منو  MENU انجام دهید .به این ترتیب می توانید حالت های مختلف در کولر گازی را انتخاب کنید . این حالت ها به طور کلی شامل سرما COOL ,  گرما HEAT , خودکار AUTO و خشک DRY هستند که به صورت شکل های دانه برف ، پنکه ، چند فلش دایره ای ، خورشید ، و یا به شکل قطره آب روی نمایشگر ریموت شما ظاهر خواهد شد .

 نحوه تنظیم کولر گازی را روی حالت گرمایش

حالا می خواهیم برای شما نحوه تنظیم کولر گازی روی حالت گرمایش برای فصل زمستان توضیح دهیم . بعد از اینکه کولر گازی را روشن کردید گزینه mode را انتخاب کرده و پس از آن گزینه HEAT را انتخاب کنید زیرا این گزینه حالت گرمایش در کولر گازی می باشد . سپس دکمه دما TEMP  را بزنید ، با دکمه دما می توانید درجه گرمایش کولر گازی را انتخاب کنید در بیشتر مدل های کولر گازی ، درجه گرمایش کولر گازی به طور معمول ۳۰ درجه سانتیگراد می‌باشد ولی دمای طبیعی و بهترین دما و مناسب ترین دما برای بدن انسان حدوداً ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است ما به شما توصیه می کنیم که دما را در محدوده ۲۵ تا ۲۶ درجه تنظیم کنید زیرا برای شما مناسبتر است .

نکته مهم :

دقت داشته باشید حدوداً بعد از تنظیم دستگاه ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می کشد که تنظیمات گرمایش در کولر گازی شما اعمال شود و کمپرسور در این حالت ، یعنی حالت گرمایش  کار خود را شروع کند . اگر این زمان بیشتر از مقداری که گفتیم طول کشید نشان دهنده این است که در دستگاه شما مشکلی به وجود آمده در این صورت دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید دقت داشته باشید که برای تعمیر کولر گازی هیچگاه به افراد ناوارد مراجعه نکنید و خودتان هم از دستکاری کردن آن جداً خودداری کنید و این کار را به اشخاص با تجربه بسپارید .

حتما بخوانید:   حل مشکل سخت باز شدن درب یخچال

 

دلایل گرم نکردن اسپلیت چیست ؟

کولرگازی در زمستان

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا اسپلیت گرم نمی کند ؟ در این مواقع امکان دارد کولر گازی هوا را گرم نکند و یا اینکه باد ولرم داشته باشد . در هر صورت گرم نکردن دستگاه به دلیل یکی از موارد زیر می تواند باشد :

 • کم بودن ظرفیت کولر گازی نسبت به متراژ منزل شما
 •  کم شدن گاز کولر گازی
 • به وجود آمدن اشکال فنی در قسمت گرمایش کولر گازی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم و برایتان توضیح دادیم بعد از اینکه کولر گازی را روی حالت گرمایش قرار دادیم و تغییرات را انجام دادیم حدود پنج دقیقه طول خواهد کشید که کولر گازی شروع به کار کند در این حالت دیفراست روی پنل خارجی مشغول به کار است امکان دارد ۱۵ دقیقه طول بکشد تا دستگاه باد گرم  تولید کند و بنابراین گاهی اوقات ، دلیل کار نکردن سیستم گرمایش در کولر گازی ، وجود مشکل نیست و به خاطر فرایند جزئی آن می باشد اما اگر متوجه شدید که اشکال فنی باعث گرم نشدن اسپلیت شده است باید موارد زیر به وسیله تعمیرکار متخصص بررسی شود

 1.  فیلترهای پنل داخلی
 2.  مشکل در فن پنل داخلی
 3. مشکل در فن پنل خارجی
 4. خرابی کمپرسور
 5. خرابی کنسول خارجی

 

نتیجه گیری:

در مقاله بالا از ایبک امداد برای شما روش راه اندازی و استفاده از گرمایش در کولر گازی در فصل زمستان را ، بیان کردیم در ادامه توضیح دادیم دلایل اینکه کولر گازی گرمایش ندارد چه چیزهایی می تواند باشد و همچنین گفتیم که از کجا متوجه شوید که آیا کولر گازی شما حالت گرمایش هم دارد یا خیر ؟

به این نکته مهم حتما توجه داشته باشید اگر دستگاه شما دچار مشکل شد و یا خرابی پیدا کرد هیچگاه خودتان آن را دستکاری نکنید و تعمیر آن را به افراد ناوارد نسپارید برای تعمیر کولر گازی حتما به متخصصین ماهر و مجرب مراجعه کنید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

 

کولر گازی در زمستان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آموزش استفاده از کولر گازی در زمستان

امتیاز کاربر: 4.35 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا