تعمیراتتعمیرات مایکروفر

عملکرد دکمه‌های مایکروفر و معانی آن به چه صورت است؟

بررسی کامل عملکرد دکمه های مایکروفر و معنی هر کدام از دکمه ها

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برخی‌­ها معنی و عملکرد دکمه‌های مایکروفر برایشان مبهم است، مایکروفر یکی از وسایلی است که بسیار در آشپزخانه‌­های خانواده‌ها پیدا می‌شود. از این رو  ما در این مقاله به بررسی، عملکرد و معانی روی مایکروفر می‌­پردازیم. اگر می‌­خواهید بدانید که عملکرد هر یک از نوشته‌های روی مایکروفر به چه صورت است، ما را تا پایان مقاله دنبال کنید.

Microwave 2022

تاریخچه عملکرد دکمه‌های مایکروفر 

یک اجاق مایکروفر از انرژی رادیویی برای تولید گرما در موادی مانند غذا استفاده می‌کند. اجاق‌های مایکروفر خانگی امروزی از یک دستگاه الکترونیکی به نام مگنترون حفره‌ای تشکیل شده‌اند که انرژی مایکروفر را تولید می‌کند، یک راهنمای موجی که انرژی را در جهت درست هدایت می‌کند و یک محفظه فلزی که این انرژی را تا زمانی که توسط غذا یا مواد دیگری جذب شود، به دام می‌اندازد.

اولین اجاق‌های مایکروفر در حدود سال 1946 ساخته شدند، زمانی که مهندس پرسی لبارون اسپنسر با کمی آرامش متوجه شد که می‌توان از تجهیزات ارتباطی مایکروفر برای گرم کردن غذاها استفاده کرد. اسپنسر یک تخته شکلات در جیبش داشت و متوجه شد (بدون شک به طرز آشفته‌ای) که وقتی نزدیک تجهیزات مایکروفر بود، آب نبات آب می‌شد.

شرکت ریتون، کارفرمای اسپنسر، به سرعت به این نتیجه رسید که انواع دیگر مواد غذایی را می‌توان به این روش گرم کرد، اولین پتنت را برای اجاق مایکروفر در اواخر همان سال به ثبت رساند.

اجاق‌های مایکروفر اولیه بسیار بزرگ‌تر از اجاق‌های امروزی بودند. تقریباً به اندازه یک یخچال. این مایکروفرها به تعداد محدود به رستوران‌ها فروخته می‌شد همچنین عملکرد دکمه­‌های مایکروفر به مایکروفرهای امروزی شباهت نداشت. تقریباً در سال 1965، پس از اینکه Raytheon شرکت Amana Refrigeration  را خریداری کرد، کوچک‌تر و ارزان‌تر شدند. در اواسط دهه 1970، آن‌ها میلیون‌­ها دلار فروختند.

اجاق‌های مایکروفر از نسخه مدرن مگنترون حفره­ای استفاده می­‌کنند که از دهه 1940 در مجموعه‌های رادار مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع اولین اجاق‌های مایکروفر نام تجاری Radarange را داشتند.

عملکرد دکمه‌های مایکروفر

نحوه عملکرد دکمه‌های مایکروفر از دیرباز

تمام اجاق‌های مایکروفر مورد استفاده برای گرم کردن غذا با فرکانس 2450 مگاهرتز کار می‌کنند. این فرکانس امواج رادیویی است .با مولکول‌های آب موجود در غذا به شدت تعامل می‌کند، در حالی که از چیزهای دیگر (مانند پلاستیک و ظروف) بدون حرارت دادن عبور می‌کند. عملکرد دکمه‌­های مایکروفر در این نوع مایکروفرها روز به روز پیشرفته‌­تر می‌­شد.

حتما بخوانید:   سرویس کولر گازی از چه نظر اهمیت دارد؟

در اکثر غذاها به اندازه کافی آب وجود دارد که به مایکروفر اجازه می‌دهد کار خود را انجام دهد. حتی دانه‌های ذرت بو داده نیز به اندازه‌ای رطوبت دارند که جذب انرژی مایکروفر باعث می‌شود که آب درون دانه به بخار تبدیل شود و فشار داخلی آن تا ترکیدن افزایش یابد.

بسیاری از فلزات امواج مایکروفر را منعکس می‌کنند و ظروف، فویل آلومینیومی یا سایر اشیاء فلزی قرار داده شده در مایکروفر ممکن است باعث اختلال در مایکروفر شده و باعث ایجاد قوس الکتریکی بین فلز و دیواره فر شود. این می‌تواند غذا را آتش بزند یا به فر آسیب برساند.

با این وجود، فلز می‌تواند به پخت و گرم کردن غذا توسط مایکروفر کمک کند. فویل‌های فلزی با دقت طراحی شده به نام «سوسپتور» که امواج مایکروفر را جذب کرده و داغ می‌شوند. عملکرد دکمه­‌های مایکروفر نیز می‌­توانند تحت شعاع دما تحت تأثیر قرار گیرند.

از زمان استفاده گسترده، مایکروفر تأثیر زیادی بر طرز تهیه غذاها و انواع غذاهایی که خورده می‌شود، داشته است، اگرچه امروزه بیشتر برای گرم کردن غذا به جای پختن آن استفاده می‌شود. استفاده از اجاق مایکروفر عملاً تقاضا برای غذاهای آماده (“شام تلویزیونی”) در سینی‌های آلومینیومی را که به طور گسترده در دهه‌های 1950 و 1960 استفاده می‌شد، حذف کرده است.

بسیاری از غذاهایی که پختن یا گرم شدن آن‌ها در فر معمولی (برقی یا گازی) زمان زیادی طول می‌کشد، مانند سیب زمینی کامل، امروزه در چند دقیقه آماده می‌شوند. با این حال، اجاق مایکروفر محدودیت‌های شناخته شده‌ای دارد.

عملکرد دکمه‌های مایکروفر

مایکروفرها چقدر ایمن هستند؟

آیا نگران ایستادن بیش از حد نزدیک مایکروفر خود هستید که زمزمه می‌کند و می‌چرخد ​​و آن بلوک یخ زده را به یک شام بخارپز و خوشمزه تبدیل می‌کند. به طور معمول از مایکروفر استفاده کنید زیرا امواج نمی‌­توانند به بیرون نشت کنند. اگر به داخل در شیشه‌ای دقت کنید، متوجه خواهید شد که شبکه‌ای از فلز در پشت آن چسبانده شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های ایمنی (به نام اینترلاک) شما را ایمن و سالم نگه می‌دارد. اگر بخواهید در را باز کنید، عملکرد دکمه­‌های مایکروفر را در نظر داشته باشید زیرا برخی از دکمه‌­ها برای ایمن­تر ساختن محیط ساخته شده‌­اند. اکثر مایکروفرها در واقع دو قفل مستقل دارند. البته هنوز هم انجام اقدامات احتیاطی مفید است. شما نمی‌خواهید مایکروفر از فر شما نشت کند، بنابراین اگر درب به درستی بسته نشود (شاید به این دلیل که حتی اگر مایکروفر شما نشتی داشته باشد، بعید است که آسیبی به شما وارد کند.

قدرت و استاندارد جهانی مایکروفر

اگرچه اجاق‌های مایکروفر می‌توانند قدرت بسیار بالایی در داخل تولید کنند (تا 1000 وات در یک اجاق معمولی بزرگ)، اما هر چه دورتر می‌شوید، قدرت بسیار سریع کاهش می‌یابد. در خارج از حفره پخت و پز و در فاصله‌ای دورتر، حتی یک مایکروفر نشتی فقط مقادیر بسیار کمی تابش الکترومغناطیسی تولید می‌کند. کمتر از آن چیزی که شما از تلفن همراه می‌گیرید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس

طبق گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا در فاصله حدود 5 سانتی متر میزان قدرتی که یک مایکروفر نشت می‌کند حدود 5 میلی وات بر سانتی متر مربع است. که بسیار کمتر از سطح شناخته شده برای آسیب رساندن به مردم است. در حالی که در فاصله حدود 50 سانتی متر باز هم حدود 1 درصد همین مقدار است.

حتی اگر درست نزدیک یک مایکروفر نشت کننده بایستید، باید برای مدت طولانی‌تری در معرض سطوح بسیار بالاتر تشعشع باشید تا خطر واقعی برای سلامتی شما وجود داشته باشد. سازمان بهداشت جهانی در این مورد اطمینان می‌دهد که آسیب حرارتی تنها در اثر قرار گرفتن در معرض طولانی مدت تا سطوح توان بسیار بالا، بسیار بیشتر از آنچه در اطراف اجاق‌های مایکروفر اندازه‌گیری می‌شود، رخ می‌دهد. در ادامه به معانی و عملکرد دکمه‌­های مایکروفر می­‌پردازیم.

عملکرد دکمه‌های مایکروفر

معنی و عملکرد دکمه‌های مایکروفر

عملکرد دکمه‌­های مایکروفر و معنی هرکدام به شرح زیر است:

عملکرد دکمه‌های مایکروفر در حالت Defrost

با عملکرد یخ زدایی، محصولات را بدون گرم کردن یخ زدایی می‌کنید. می­‌توانید به سرعت یک تکه نان را برای صبحانه یا گوشت چرخ کرده را برای سس پاستا خود یخ زدایی کنید. تنظیم یخ زدایی برای اجاق‌ها و مایکروفرهای ترکیبی متفاوت عمل می‌کند.

هنگامی که از تنظیم یخ زدایی در مایکروفر استفاده می­‌کنید، وزن را انتخاب کنید.

Crisp

شما فقط می‌توانید یک عملکرد واضح را در مایکروفرهای ترکیبی پیدا کنید. با این عملکرد می‌توانید سیب زمینی سرخ شده در فر درست کنید، به پیتزای خود پوسته ترد بدهید یا مرغ خود را یک لایه ترد آماده کنید. عملکرد ترد فقط در ترکیب با یک ظرف ترد یا بشقاب ترد کار می‌کند. این ظرف بسیار داغ کف آن را گرم می‌کند، در حالی که گریل روی ظرف شما متمرکز است. می‌­توانید از عملکرد ترد برای سرعت بخشیدن به فرآیند پخت استفاده کنید، بنابراین می‌توانید به سرعت یک غذای ترد سرو کنید.

Fan function

عملکرد دکمه‌­های مایکروفر در گزینه Fan function در بسیاری از مایکروفرها متفاوت است. در این بخش فن نماد عملکرد فن می‌­باشد. در این حالت، مایکروفر از یک فن استفاده می‌کند تا گرما را به طور یکنواخت در کل فضا پخش کند. مزیت این کار این است که می‌توانید نسبتاً سریع پخت کنید. این عملکرد کمتر برای پخت کیک مناسب است، اما می‌توانید به عنوان مثال به راحتی یک ظرف فر تهیه کنید.

Steam

با عملکرد بخار در مایکروفر، می‌توانید سبزیجات را در یک ظرف بخارپز کنید. این ظرف را با آب پر می‌کنید و در مایکروفر قرار می‌دهید. به ‌این ‌ترتیب، سبزیجات شما طعم، ویتامین‌ها و ساختار خود را در حین تهیه آن‌ها از دست نمی‌دهند. عملکرد دکمه‌­های مایکروفر به اینجا محدود نمی­شود و در ادامه گزینه‌­های دیگری نیز مطرح شده است.

حتما بخوانید:   علت خاموش شدن مایکروفر و سولاردام

Full grill

با این تنظیم از کل گریل فر استفاده می‌کنید. با گریل، می‌­توانید یک ظرف را گراتین کنید یا به یک تکه مرغ یا ماهی پوسته ترد بدهید. همچنین می‌­توانید سبزیجات خوش طعمی مانند فلفل دلمه‌ای، کدوسبز یا بادمجان درست کنید.

به لطف تنظیمات گریل، غذا طعم معمولی و شیرین گریل را می‌گیرد. گریل برای تهیه تکه‌های ضخیم گوشت مناسب نیست. اگر یک تکه گوشت خیلی ضخیم را کباب کنید، پختن کامل داخل آن بدون سوزاندن قسمت بیرونی آن دشوار است.

Partial grill

با برخی از مایکروفرها، می‌­توانید به راحتی فقط از بخشی از گریل استفاده کنید. مطمئن شوید که از کدام قسمت گریل استفاده می‌کنید، تا بتوانید ظرف خود را در جای مناسب قرار دهید. معمولاً این مرکز کباب پز است.

Pizza setting

تنظیم پیتزا اغلب از ترکیبی از فر فن دار و عنصر حرارتی در پایین مایکروفر استفاده می‌کند. حرارت اضافی از زیر به پیتزای شما پوسته ترد می‌دهد. همچنین می‌توانید از تنظیم پیتزا برای غذاهای دیگری که باید به درستی در ته آن پخته شوند، مانند کیش استفاده کنید.

Lower heat

با حرارت کمتر، تمام گرما توسط یک عنصر گرم کننده در پایین فر تولید می‌شود. شما می‌توانید از این تنظیم برای au bain-marie یا برای اتمام پخت یک غذا استفاده کنید. اگر یک ظرف فر، کیش یا پای درست می‌کنید، این تنظیم قسمت پایینی آن را بدون سوختن روی آن می‌پزد.

Upper heat

با گرمای بالا، مایکروفر شما فقط عنصر گرمایش بالایی را فعال می‌کند. شما می‌توانید از این عملکرد برای پخت کیک‌هایی با کف از قبل پخته استفاده کنید. به‌ این‌ ترتیب از سوختن ته پای خود جلوگیری می‌کنید. اگر می‌خواهید غذایتان را گراتین کنید، می‌توانید از حرارت بالا مانند لازانیا یا کاسنی با ژامبون و پنیر استفاده کنید.

عملکرد دکمه‌های مایکروفر در حالت Fan grill mode

اگر تنظیم گریل فن را انتخاب کنید، مایکروفر شما به طور متناوب بین گریل و پنکه تغییر می‌کند. به‌ این‌ ترتیب، مایکروفر هر از چند گاهی هوای گرم را به اطراف ظرف شما می‌دمد. می‌توانید آن را با تهیه یک تکه گوشت روی تف ​​مقایسه کنید.

عملکرد دکمه‌های مایکروفر

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله در رابطه با معانی و عملکرد دکمه‌های مایکروفر لذت کافی را برده باشید. معانی و عملکرد دکمه‌­های مایکروفر جزء آن دسته‌­ای است که برای خیلی از عزیزان مبهم به شمار می‌­رود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

عملکرد دکمه‌های مایکروفر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش معنای هر دکمه در مایکروفر چیست و چه کاربردی دارد؟

امتیاز کاربر: 2.43 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x