جهانگردی

انواع روش های مهاجرت به آمریکا | اقامت آمریکا

آسان ترین روش مهاجرت به امریکا | مزایای مهاجرت به آمریکا

یکی از پرطرفدار ترین کشورهای جهان که همه ساله مهاجران زیادی را پذیرش دارند، آمریکا می باشد. سیستم آموزشی فوق العاده پیشرفته، شرایط اقتصادی عالی و بالا بودن میزان رفاه حداکثری در این کشور باعث شده که ایرانیان زیادی علاقه مند به مهاجرت به آمریکا باشند. اما آیا مهاجرت به آمریکا کار آسانی است؟ آیا همه افراد امکان مهاجرت به این کشور را دارند؟ درست است که آمریکا از برترین کشورهای جهان محسوب می شود، اما روش های مهاجرت به آمریکا آسان نیست و شرایط خاص خود را می طلبد. در این مقاله در خصوص انواع شرایط و روش های مهاجرت به کشور آمریکا و معایب و مزایای آن می پردازیم تا با اطلاع دقیق از شرایط آن بتوانید تصمیم بهتر جهت مهاجرت بگیرید.

اقامت در آمریکا

قبل از اینکه به مبحث اقامت بپردازیم، بهتر است ابتدا واژگان و اصطلاحاتی که در این زمینه لازم است بدانید، را بیان می کنیم. این اصطلاحات عبارتند از:

ویزا

در واقع ویزا به مجوزی گفته می شود که افراد به واسطه آن می توانند وارد کشور دیگر شوند.

 اقامت

در صورتی که ویزا و گذرنامه شما مورد تایید مامور مرز قرار گرفت، به شما اجازه ورود به خاک کشور مورد نظر را می دهد. در واقع شما اجازه اقامت در آن کشور را دارید حال این اقامت می تواند کوتاه مدت باشد که به آن اقامت موقت می گویند و یا به مدت طولانی است که به آن اقامت دائم گفته می شود.

گرین کارت

به مجوزی که اجازه اقامت دائمی به خاک یک کشور را می دهد، گرین کارت آن کشور می گویند. البته گرین کارت کشور آمریکا ۱۰ ساله است و بعد از گذشت این مدت زمان باید آن را تمدید نمایید.

حق شهروندی

در صورتی که به مدت ۵ سال در یک کشور اقامت داشته باشید، می ‌توانید درخواست حق شهروندی نمایید. اگر در کشور آمریکا اقامت گزینید، به شما پاسپورت این کشور را اعطا می کنند. در صورتی که بتوانید از حق شهروندی کشور آمریکا برخوردار شوید، از تمامی حقوق یک شهروند نیز بهره مند خواهید شد. به طور مثال امکان مسافرت به کشورهای دیگر بدون اخذ ویزا را خواهید داشت.

حتما بخوانید:   روش های مهاجرت به آمریکا | شرایط اقامت در آمریکا

انواع روش های مهاجرت به آمریکا | اقامت در آمریکا

روش های مهاجرت به آمریکا

هدف و انگیزه شما از مهاجرت روش مهاجرت به آمریکا را تعیین می کند. مثلا اگر قصد ماندن دائمی در این کشور را دارید، روشی که باید با آن مهاجرت کنید، متفاوت است با زمانی که صرفاً برای مدت زمان محدودی قصد اقامت آمریکا را داشته باشید.

روش های زیادی برای مهاجرت به کشور آمریکا وجود دارد که یکی از راحت ترین آنها اقامت یکی از اعضای خانواده تان در این کشور است. ارزانترین روش مهاجرت به این کشور نیز استفاده از ویزای تحصیلی می باشد. در این بخش از مقاله به طور مفصل انواع روش های مهاجرت به آمریکا را بیان می کنیم.

 مهاجرت از طریق کار

برای این که بتوانید از گرین کارت کشور آمریکا استفاده کنید، می توانید  از طریق کار در این کشور اقدام کنید. برای این کار باید حداقل به اندازه ۵ تا ۷ سال در این کشور اقامت داشته و بعد از گذشت ۱۰ سال نیز امکان اخذ گرین کارت را خواهید داشت.

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی از بهترین روش های اقامت در کشور آمریکاست. البته با این شرایط زمانی می ‌توانید به این کشور مهاجرت کنید که ثابت کنید بعد از اتمام دوره تحصیل خود به کشور برمی گردید. یکی از مهمترین مسئله در جهت اقدام به گرفتن مهاجرت تحصیلی قبولی در آزمون های SAT یا ACT می باشد. ناگفته نماند که بعد از اتمام تحصیلات  تنها دو ماه به شما زمان داده می شود تا کار پیدا کنید.

سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری نیز از دیگر روش های رایج اقامت در آمریکا می باشد که این روش خود به انواع مختلفی تقسیم می شود.

از طریق لاتاری

 یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور آمریکا برنده شدن در لاتاری است. طرح لاتاری که همه ساله در آمریکا برگزار می شود، در جهت حفظ تنوع نژادی در این کشور می باشد که هر سال ۵۵ هزار نفر از توابع کشورهای مختلف در این قرعه کشی پذیرفته می شود.

ایران هم در لیست کشورهایی است که آمریکا اجازه شرکت به مردمان را در لاتاری می دهد. بعد از اینکه فرد در لاتاری پذیرفته شد، گرین کارت ورود به آمریکا را دریافت می کند و می ‌تواند به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشد.

حتما بخوانید:   چرا کانادا مهاجرپذیر است | دلایل مهاجرت به کانادا

اقامت از طریق تولد

یکی از سیستم های اخذ تابعیت کشور آمریکا سیستم خاک می باشد. به این صورت که افراد متولد شده در این کشور می توانند تابعیت آن را داشته باشند. به طور مثال اگر پدر و مادری فرزند خود را در کشور آمریکا به دنیا آورند، بدون در نظر داشتن ملیت پدر و مادر فرزند آن ها تبعه آمریکا محسوب می شود. البته در نظر داشته باشید که تبعیت فرزند هیچ آثاری برای پدر و مادر ندارد.

انواع روش های مهاجرت به آمریکا | اقامت در آمریکا

ازدواج

از دیگر روش های گرفتن اقامت آمریکا ازدواج با افراد تبعه آن کشور است که می ‌تواند منجر به دریافت گرین کارت نیز شود. ویزایی که تحت این عنوان ارائه می شود ویزای نامزدی و مدت آن سه ماه می باشد. کسانی که بخواهند همسر خود را به آمریکا بیاورند، یک روند یک تا یک سال و نیمه خواهند داشت.

بعد از اینکه شخص وارد خاک آمریکا شد، مراسم ازدواج خود را می تواند برگزار نماید. البته توجه داشته باشید که صرفاً ۹۰ روز مهلت برای ازدواج قانونی دارید. بعد از ازدواج اقامت سه ساله به فرد داده می شود که در همین مدت زمان امکان اخذ گرین کارت نیز برای وی وجود دارد. در صورتی که در این ۹۰ روز ازدواج قانونی صورت نگیرد، فرد مجبور به ترک خاک آمریکا می شود.

پناهندگی

پناهندگی روش دیگری برای گرفتن اقامت در آمریکا محسوب می شود. البته از قبل باید تعریفی از پناهندگی ارائه دهیم. مطابق با اصل کنوانسیون ژنو هر زمان شخصی به دلایل مختلف از جمله سیاسی، مذهبی، تبعیضات نژادی، ترس از شکنجه یا خطر جانی اعلام پناهندگی کند، می ‌تواند در کشور آمریکا اقامت بگیرد. البته پناهندگی روشی بسیار خطرناک است و گاها ضرر و زیان های غیر قابل جبرانی را با خود به همراه دارد.

آسان ترین روش مهاجرت به امریکا

همانطور که گفتیم روش های مهاجرت به آمریکا متنوع است که البته هر یک از این روش ها هزینه، زمان و پرسه خاصی را شامل می شود و طبیعتاً همه این راه ها برای افراد مختلف قابل انجام نیستند. بنابراین لازم است متقاضیان مهاجرت به این کشور ابتدا روش های دریافت اقامت را بدانند و با شناخت کامل آن و اطلاع از مزایا و معایب هر یک اقدام نمایند.

حتما بخوانید:   لوازم شخصی که برای سفر نیاز است | فهرستی از همه وسایلی که برای مسافرت لازم داریم

البته به طور کلی مهاجرت از طریق کار را می ‌توان یکی از آسان ترین روش های مهاجرت دانست و با توجه به اینکه هزینه چندانی جهت دریافت اقامت از این طریق انجام نمی شود، فرد متقاضی به محض شروع به کار، حقوق دریافت خواهد نمود و بعد از گذشت چند سال نیز می تواند اقامت دائم آن را اخذ نماید.

مزایای مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا مزایای زیادی با خود به همراه دارد یکی از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور دریافت اقامت دائم آن بعد از گذشت چند سال می باشد و بعد از دریافت اقامت دائم افراد می توانند برای شهروندی آمریکا اقدام کنند و از مزایای شهروندی نیز بهره مند گردند. در ادامه به طور کلی به مزایای مهاجرت به کشور آمریکا اشاره می کنیم:

  • داشتن زندگی با سطح رفاه بالا
  • داشتن اقتصادی پویا و ثابت
  • پیشرفته بودن سیستم اینترنت و مخابرات در آمریکا
  • امکان راه اندازی بیزینس و کسب و کار بدون ایجاد موانع بر سر راه
  • امکان خرید آسان مسکن و ماشین
  • قابلیت استفاده از سیستم آموزشی قوی و دارا بودن بهترین دانشگاه های جهان
  • پایین بودن میزان مالیات نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته
  • کیفیت درمانی و بهداشتی بسیار بالا و همچنین خدمات بیمه ‌ای فوق العاده
  • تنوع فرهنگی و نژادی
  • موقعیت های مختلف شغلی برای متخصصان

انواع روش های مهاجرت به آمریکا | اقامت در آمریکا

هزینه مهاجرت به آمریکا

قبل از مهاجرت به آمریکا ابتدا باید تمامی شرایط خود را بسنجید. یکی از مهم ترین شرایط نیز هزینه آن است. یعنی باید شرایط و بودجه مالی خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن کشور مقصد را جهت اقامت انتخاب کنید.

با توجه به روش های مهاجرت به آمریکا که در این مقاله بیان کردیم، می توان گفت که مهاجرانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند، ممکن است نیاز به پشتیبانی مالی بیشتری داشته باشند. چرا که دانشجویان و محصلین در کشور آمریکا مطابق با قوانین نمی‌ توانند همزمان با تحصیل مشغول کار نیز باشند. اما کسانی که برای کار به این کشور مهاجرت می ‌کنند، نیاز به هزینه چندانی ندارد. چرا که به محض ورود مشغول به کار می ‌شوند و همزمان حقوق دریافت می کنند.

31

روش های مهاجرت به آمریکا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع روش های مهاجرت به آمریکا و مزایای هر یک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x