مجله لوازم خانگی

مدل های مختلف اکسسوری سینک ظرفشویی | راهنمای خرید اکسسوری سینک

همانطور که می‌دانید آشپزخانه نقطه عطف و کانون خانه است اگر آشپزخانه دارای اکسسوری مناسب و طراحی و چیدمان خوبی باشد، کاربردی بوده و به گرم تر شدن فضای آشپزخانه هم کمک می کند. از انواع مختلف اکسسوری آشپزخانه می توانیم اکسسوری سینک ظرفشویی، سوپر آبچکان، آویز آشپزخانه، گردگیر، ضربه گیر، کشوی کنج کابینت، کشوهای توکار، صداگیر و.. را نام برد. برای داشتن دکوراسیون زیبای آشپزخانه باید با این اکسسوری ها آشنا باشید.

اکسسوری آشپزخانه یعنی چه؟

قبل از اینکه انواع اکسسوری های سینک ظرفشویی را برایتان شرح دهیم باید بدانید که اکسسوری آشپزخانه یعنی چه و چه کاربردی می تواند در طراحی آشپزخانه داشته باشد؟ اکسسوری یعنی لوازم جانبی.

انواع مختلف اکسسوری آشپزخانه باعث می شود فضای آشپزخانه مرتب شده به همین دلیل به آن نظم دهنده آشپزخانه هم می گویند. این روزها اکسسوری ها تنوع زیادی داشته تا شما بتوانید به راحتی وسایل مورد نیاز را پیدا کنید و بدون داشتن دردسر، آن را در آشپزخانه خود جابجا کنید. اکسسوری سینک ظرفشویی می تواند برای نگهداری ابزارها و یا مواد غذایی خشک و مرتب کردن وسایل، مورد استفاده قرار بگیرد. در اصل می توان گفت در آشپزخانه مدرن، ترتیب و نظم چیدمان وسایل، بسیار اهمیت دارد. بنابراین اگر شما حتی از یک اکسسوری هم در آشپزخانه خود استفاده کنید، باعث می شود دکوراسیون آشپزخانه تان زیبا و منظم جلوه دهد.

اکسسوری سینک ظرفشویی

دکوراسیون متفاوت و زیبا با اکسسوری سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یکی از جاهایی است که در آشپزخانه زیاد از آن استفاده می کنیم. با لوازم کاربردی در کنار سینک، می توانید آن را منظم و مدرن کنید . اکسسوری ها می توانند به آشپزخانه شما نظم داده و همچنین کارایی، زیبایی و دوام سینک را هم بالا ببرد. شما می توانید با انواع مختلف اکسسوری سینک ظرفشویی، با شلوغی و بهم ریختگی سینک برای همیشه خداحافظی کنید. با خریدن اکسسوری، آشپزخانه تبدیل به محیطی خوشایند و متفاوت برای شما و اطرافیانتان خواهد شد.

مدل های مختلف اکسسوری سینک ظرفشویی

اکسسوری سینک ظرفشویی انواع مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین اکسسوری های منزل بوده و بسیار هم پر کاربرد است. اکسسوری های سینک ظرفشویی عبارتند از:

 1. آبچکان
 2. تخته برش در روی سینک ظرفشویی
 3. سینی مناسب
 4. آبکش استیل
 5. انواع گیره
 6. سطل زباله ریلی
 7. سبد کشویی
 8. کشو های یو شکل
 9. فرچه سینک
 10. جای اسکاجی
 11. جای مایع ظرفشویی
 12. آبکش تفاله گیر
 13. آبگیر سینک ظرفشویی
 14. جای قاشقی در کنار سینک
 15. جای قرار گیری چاقو
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن دلمونتی Delmonti | نمایندگی تعمیرات دلمونتی

۱- آبچکان

آبچکان جزو ضروری ترین اکسسوری سینک ظرفشویی محسوب می شود. از انواع آبچکان، می توانیم به آبچکان دیواری، ایستاده، کنار پنجره و آبچکان بالای سینک اشاره کنیم. به آبچکان، اکسسوری بالای سینک هم می گویند. از انواع آبچکان ها، توری های استیل هستند که فضای زیبایی را در بالای ظرفشویی ایجاد می کنند. علاوه برای اینکه از سینک محافظت می کنند، می توانید ظرف ها را هم در روی آن قرار بدهید.

آبچکان استیل یا همان توری استیل در اصل برای محافظت سینک ظرفشویی در مقابل لوازم آشپزخانه دیگر مانند: چاقو، چنگال، قاشق، ظروف و… طراحی شده است. علاوه بر آن شما می توانید بعد از شستن میوه ها، آن را در آب چکان سینک بگذارید و یا می توانید برای خشک کردن ظروف و همچنین مواد غذایی هم از آن استفاده کنید.

۲- تخته برش در روی سینک ظرفشویی

یکی دیگر از اکسسوری های سینک ظرفشویی، تخته برش است که می‌توان از آن برای برش دادن گوشت، سبزیجات و میوه ها استفاده کرد. تخته برش چوبی را باید در روی سینک قرار داد تا علاوه بر زیبایی که به آشپزخانه می بخشد، به شما کمک کند تا راحت تر غذا را آماده کنید. تخته برش یکی از اکسسوری هایی می باشد که مناسب برای سینک ظرفشویی بوده و همیشه دم دست شماست.

۳- سینی مناسب

یکی دیگر از اکسسوری های سینک ظرفشویی، سینی سینک است که دوام زیادی داشته و بسیار هم کاربردی است و شما می توانید تمام اقلام و یا و مواد غذایی را که خریداری می کنید، در روی آن قرار بدهید.

۴- آبکش استیل

از انواع اکسسوری های سینک، آبکش های استیل هستند که به شما امکان می دهند تا تمام سبزیجات و میوه ها را در روی سینک ظرفشویی و داخل آن آبکشی کنید. این آبکش ها، انواع مختلفی دارند که می‌توان آنها را هم به شکل ثابت در روی سینک قرار داد و هم به حالت متغیر در روی سینک ظرفشویی بگذارید.

۵- انواع گیره ها

گیره ها هم یکی از انواع اکسسوری هستند که در بالای سینک ظرفشویی قرار می گیرند. می توانید لوازمی مانند مایع ظرفشویی، لیوان، اسکاچ، چنگال، قاشق و… را در روی این اکسسوری قرار دهید، آن را در کنار سینک ظرفشویی بگذارید.

۶- سطل زباله ریلی

در زیر کابینت سینک، سطل زباله را قرار می دهند. سطل های زباله ریلی داخل کابینتی می‌تواند به شما این امکان را بدهد که به راحتی وسایل دور ریز داخل سینک را در هنگام شستن ظروف، از آنها جدا کرده و داخل سطل ریلی بریزید.

۷- سبد کشویی

یکی دیگر از اکسسوری های کاربردی در سینک ظرفشویی، سبد کشویی است که محل مناسبی برای ذخیره بوده و فضای کافی را هم برای شستشو دارا است. از قابلیت های مهم این سبد این است که زمانی که به آن نیاز ندارید، می توانید آن را جمع کنید. آویزان کردن راحت و تخلیه سریع، باعث می شود آبکشی ظروف برای شما لذت بخش شود. علاوه بر آن، دستگیره‌های این سبد هم فضایی را در سینک اشغال نمی‌کند؛ بنابراین شما می توانید به راحتی آن را در بالای سینک قرار داده تا به سادگی آن را تخلیه کنید. این اکسسوری که بسیار هم پرطرفدار است برای خشک کردن، شستشوی ظروف، شستن میوه سبزیجات و حتی نگهداری لیوان هم مناسب است. باید به این نکته اشاره کنیم که از سبد کشویی که قابل حمل باشد، علاوه بر اکسسوری آشپزخانه، در کافه ها و رستوران ها هم استفاده می شود. سبد کشویی سینک از کیفیت کاملاً عالی برخوردار بوده و به دلیل طراحی توخالی، باعث تهویه مناسب و همچنین تمیز کردن سبزیجات و میوه ها می شود.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات محصولات برند دوو DAEWOO | نمایندگی دوو تهران

۸- کشو های یو شکل

یکی دیگر از اکسسوری های جالب و کاربردی در سینک ظرفشویی، کشوهای یو شکل هستند که با استفاده از فضایی که در زیر سینک ظرفشویی قرار دارد، می توان از آنها استفاده کرد.

۹- فرچه سینک

فرچه یکی از اکسسوری های مفید در سینک ظرفشویی می باشد که انواع مختلفی دارد. فرچه در اندازه های بزرگ و کوچک، برای تمیز کردن و شستن لیوان ها و ظروف و همچنین لوازم دیگر آشپزخانه، که به راحتی نمی توان آنها را شست، از آن استفاده می شود.

۱۰- جای اسکاجی

اگر شما دنبال وسیله مناسبی هستید تا سیم ظرفشویی و اسکاچ خود را در روی آن قرار دهید، این وسیله می تواند بسیار برای آشپزخانه تان مناسب باشد.

۱۱- جای مایع ظرفشویی سینک

آشپزخانه بدون، جای مایع ظرفشویی زیبایی ندارد. این وسیله بسیار کاربردی بوده و شما می توانید آن را در بالای سینک قرار دهید و یا برای آسان شدن کار خود، آن را به در روی دیوار نصب کنید.

۱۲-  آبکش تفاله گیر

آبکش تفاله گیر به شما کمک می کند تا دور ریز های داخل سینک را، در آبکش بریزید و از آلوده شدن و به هم ریختگی داخل سینک ظرفشویی شما هم جلوگیری می کند.

۱۳- آبگیر سینک ظرفشویی

آبگیر سینک ظرفشویی یکی از اکسسوری های جدید آشپزخانه است. بعضی از افراد در هنگام شستن ظروف، تمام لباس هایشان خیس می شود. اگر شما هم جزو این افراد هستید، پیشنهاد می کنیم حتماً از آبگیر سینک ظرفشویی استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی آشپزخانه، مشکل خیس شدن لباس هایتان هم برطرف شود. البته این اکسسوری باعث می‌شود که فضای اطراف سینک ظرفشویی هم مرطوب و خیس نشود. آبگیر سینک ظرفشویی دارای انواع مختلفی هست که قبل از خرید آن، باید حتماً بدانید که سینک ظرفشویی شما چگونه نصب شده است، زیرا بعضی از این آبگیر ها فقط مخصوص سینک های جدید بوده و بعضی ها هم مخصوص سینک های کلاسیک می باشند و بعضی از این آبگیر ها هم برای هردو سینک مناسب هستند.

۱۴- جای قاشقی

یکی از لوازم پر مصرف و کاربردی جای قاشقی است که در کنار سینک ظرفشویی قرار می دهند. توصیه می‌کنیم حتماً از آن خریداری کنید. این جای قاشقی می تواند به آشپزخانه شما جلوه خاصی بدهد. این جای قاشقی را می توانید به راحتی با اکسسوری های دیگر سینک ظرفشویی و آشپزخانه ست کنید و این یکی از مزیت های این جا قاشقی به حساب می آید.

۱۵- استند قرارگیری کارد و چاقو

استند قرارگیری کارد و چاقو، طوری طراحی شده که در آن می توانید قیچی مرغ و ماهی و همچنین چاقو را قرار بدهید و به شما کمک می کند که لبه تیز چاقو با ابزارهای دیگر برخورد نکند و این باعث ایمنی سینک ظرفشویی خواهد شد و علاوه بر آن دستان شما هم دچار بریدگی و زخم نشده و چاقو هم کند نمی شود.

حتما بخوانید:   تفاوت چرخ گوشت صنعتی با چرخ گوشت خانگی در چیست؟

نکات مهمی که برای نگهداری از اکسسوری سینک ظرفشویی باید به آن توجه کنیم:

همانطور که می‌دانید بیشتر موادی که در سینک های ظرفشویی به کار رفته، قابل شستشو می باشد. شما می توانید با کمک محلول های ضدعفونی کننده و یا سرکه، چند روز یکبار، اکسسوری و سینک ظرفشویی را ضدعفونی کنید تا از وارد شدن میکروب به مواد غذایی و ظروف و در نتیجه از وارد شدن آن، به بدن افراد خانواده جلوگیری کنید.

یکی از راه هایی که می توانید به راحتی اکسسوری ها را تمیز کنید، استفاده از مسواک و یا فرچه است. باید با مسواک و یا فرچه شکاف های کوچک سینک ظرفشویی و همچنین اکسسوری های سینک ظرفشویی را تمیز کنید. البته دقت داشته باشید که برای رعایت بهداشت بهتر است که از مسواک نو برای اینکار استفاده کنید.

اکسسوری سینک ظرفشویی

مدل های مختلف سینک ظرفشویی

از انواع مختلف مدل های سینک ظرفشویی می توان به سینک ظرفشویی گرانیتی اشاره کرد. این سینک ظرفشویی دارای رنگ بندی های فوق العاده ای بوده و به راحتی می‌توان آن را تمیز کرده و حتی با وسایل آشپزخانه ست کنید. سینک های گرانتی، مقاومت بالایی هم در مقابل جذب و گرما دارد. این سینک ها علاوه بر این که بسیار زیبا هستند بسیار هم گران می باشند.

از انواع مختلف سینک ظرفشویی می توانیم به سینک های ظرفشویی سرامیکی، استیلی و مسی اشاره کنیم. هر کدام از این سینک ها را می توانید با اکسسوری مناسب و کارآمد و همچنین با رنگبندی مورد علاقه خود، تزئین کنید.

در مورد نگهداری صحیح از سینک ظرفشویی باید به موارد زیر توجه کنید:

 • سینک ظرفشویی خود را مرتب آبکشی کنید تا همیشه تمیز و براق باشد.
 • برای اینکه سینک ظرفشویی شما دوام بیشتری داشته باشد، مدام آن را خشک کنید.
 • هیچ گاه مایعات شستشو را برای طولانی مدت در سینک قرار ندهید و آنها را هم هرگز با هم مخلوط نکنید.
 • پسماند های مواد غذایی را داخل سطل زباله سینک بریزید.
 • در صورتی که از صابون برای شستشوی دست استفاده می کنید، حتماً بعد از شستشوی دست ها، سینک ظرفشویی را تمیز شسته و خشک کنید زیرا صابون به سینک ظرفشویی آسیب می زند.
 • به طور مرتب سطح سینک را به وسیله یک پارچه تمیز خشک کنید.
 • برای طولانی مدت محصولات چدنی را در داخل سینک ظرفشویی قرار ندهید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله ایبک با هم اکسسوری سینک ظرفشویی را به طور کامل بررسی کرده و انواع مختلف آن را به شما معرفی کردیم. همانطور که گفتیم اکسسوری سینک آشپزخانه می تواند به آشپزخانه شما نظم داده و طراحی و دکوراسیون آن را زیبا کند.

 

31

مدل های مختلف اکسسوری سینک ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید اکسسوری سینک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x