مجله لوازم خانگی

عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت ویکنز Vicenz|راهنمای تعمیر چرخ گوشت ویکنز

عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت ویکنز Vicenz|راهنمای تعمیر چرخ گوشت ویکنز، مشکلات رایج چرخ گوشت ویکنز

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در آشپزخانه چرخ گوشت می باشد. از جمله چرخ گوشت های با کیفیت در بازار چرخ گوشت ویکنز است. چرخ گوشت ویکنز مانند دیگر لوازم خانگی آشپزخانه ممکن است در حین استفاده با مشکلات گوناگونی مواجه شود. در این مطلب ایرادات و مشکلات چرخ گوشت ویکنز را مورد بررسی قرار داده و شما را با علت های خرابی های به وجود آمده و نحوه عیب یابی و تعمیر چرخ گوشت ویکنز آشنا خواهیم کرد.

بررسی دلایل خرابی و عیب‌یابی چرخ گوشت ویکنز

در برخی مواقع ممکن است، که مشکلات ساده برای چرخ گوشت ویکنز به وجود آید و موجب از کار افتادن این دستگاه شود. شما می توانید با مطالعه این مطلب با تکنیک های گوناگون عیب یابی و رفع ایراد چرخ گوشت ویکنز آشنا شده و آنها را یاد بگیرید. با نگهداری مناسب موجب افزایش طول عمر مفید چرخ گوشت ویکنز می‌شوید. همچنین در این صورت در هزینه تعمیرات چرخ گوشت نیز صرفه جویی خواهد شد. برخی از ایرادات و خرابی هایی که چرخ گوشت ویکنز امکان دارد به آن دچار شود عبارت هستند از:

 • ممکن است چرخ گوشت ویکنز کند شده باشد و گوشت ها را به خوبی چرخ نکند.
 • چرخ گوشت ویکنز روشن نمی شود.
 • چرخ گوشت ویکنز صدای زیادی دارد.
 •   گوشت ها از داخل چرخ گوشت ویکنز بیرون نمی‌آیند.
 • کلید چرخ گوشت روشن می‌شود، ولی کار نمی کند.
 •  موتور چرخ گوشت ویکنز جرقه می‌زند.
 • گوشت هایی که در چرخ گوشت ویکنز چرخ می‌شوند خشک هستند.

چرخ گوشت ویکنز کند شده است

از جمله ایراداتی که ممکن است برای چرخ گوشت ویکنز به وجود آید، کند شدن این دستگاه می باشد. کند شدن تیغه های چرخ گوشت ویکنز موجب خواهد شد، که گوشت ها به میزان لازم و دلخواه شما چرخ نشوند. این مشکل امکان دارد به دلایل زیر رخ داده باشد:

چرخ گوشت ویکنز

تیغه چرخ گوشت ویکنز اشتباه نصب شده است

وقتی که از چرخ گوشت ویکنز استفاده می‌کنید پس از تمام شدن کار خود پیشنهاد می شود، که همه اجزایی که از دستگاه جدا می شوند را جدا کرده و با دقت بشویید و خشک نمایید. سپس فضای داخلی چرخ گوشت ویکنز را با استفاده از دستمال نرم و تمیز پاک کنید. وقتی که اجزای شسته شده به صورت کامل خشک شدند، با دقت در محل خودشان قرار دهید. اگر اجزای مختلف چرخ گوشت ویکنز مثل تیغه چرخ گوشت را به صورت اشتباه نصب کنید، کارایی لازم را نخواهد داشت و گوشت ها خوب چرخ نخواهند شد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده و عیب یابی مخلوط کن ویکنز | آموزش تعمیر میکسر Vicenz

تیغه چرخ گوشت ویکنز کند شده است

احتمال دارد که با مرور زمان و استفاده مکرر از چرخ گوشت ویکنز تیغه های دستگاه کند شده باشند و این موجب خواهد شد، که کیفیت و سرعت چرخ شدن گوشت ها کاهش پیدا کند. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید تیغه های چرخ گوشت را تیز کنید و یا در صورت لزوم آنها را عوض کنید. اگر تیز کردن تیغه ها به درستی انجام شود، مجددا مثل روز اولش خواهد شد و هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت.

استفاده طولانی از چرخ گوشت ویکنز

در برخی مواقع وقتی گوشت های زیادی برای چرخ کردن دارید، نباید همه آنها را در یک نوبت چرخ کنید. این کار موجب خواهد شد، که فشار زیادی به موتور چرخ گوشت ویکنز وارد شده و در نتیجه دستگاه عملکرد خوبی نخواهد داشت. در این حالت چرخ کردن گوشت ها توسط چرخ گوشت ویکنز به خوبی انجام نمی‌شود و کیفیت خوبی نخواهد داشت. استفاده طولانی مدت از چرخ گوشت ویکنز موجب کاهش عمر مفید این دستگاه نیز خواهد شد. برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کنید باید گوشت های خود را در چند نوبت چرخ نمایید و به چرخ گوشت ویکنز استراحت دهید، که خنک شود. به طور کلی پیشنهاد می شود، که چرخ گوشت ویکنز را هر نیم ساعت خاموش کنید و پس از اینکه دستگاه خنک شد، می توانید دوباره از آن استفاده کنید.

استفاده از تکه گوشت‌های بزرگ در چرخ گوشت ویکنز

وقتی می خواهید گوشت های خود را در چرخ گوشت ویکنز چرخ کنید بهتر است، که گوشت های بزرگ گوشت را به تکه‌های کوچکتر برش دهید. با این کار گوشت های شما با کیفیت بالاتری چرخ شده و فشار زیادی به چرخ گوشت ویکنز وارد نمی شود.

چرخ گوشت ویکنز روشن نمی‌شود

چرخ گوشت ویکنز دستگاهی است، که مصرف برق بسیار بالایی دارد. اگر از این دستگاه برای مدت طولانی استفاده شود، به جریان برق فشار وارد خواهد شد و سیم های برق دچار خرابی و سوختگی خواهند شد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن ویکنز Vicenz|عیب‌یابی مخلوط کن ویکنز

در اولین مرحله برای بررسی این مشکل باید پریز برق را از نظر جریان برق چک کنید و سپس دوشاخه و سیم خود چرخ گوشت ویکنز را بررسی نمایید، که قطعی نداشته باشد.

چنانچه از سالم بودن پریز برق، سیم و دوشاخه اطمینان حاصل کردید، در این مرحله کلید روشن و خاموش چرخ گوشت ویکنز را مورد بررسی قرار دهید. در صورت خراب بودن باید این دکمه را تعمیر و یا در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

اگر با بررسی موارد بالا دلیل روشن نشدن چرخ گوشت ویکنز را پیدا نکردید باید علت را در دستگاه جویا شوید. از جمله دلایل روشن نشدن چرخ گوشت ویکنز ایراد داشتن موتور دستگاه می باشد. قسمت های گوناگون موتور چرخ گوشت مانند، آرمیچر، زغال، قطب های هسته و… از جمله عواملی هستند، که در صورت خراب بودن موجب خواهد شد، که چرخ گوشت ویکنز روشن نشود.

باید توجه داشته باشید، که بررسی کردن این عوامل به دانش تخصصی نیاز خواهد داشت. بنابراین باید تعمیر چرخ گوشت ویکنز را در این شرایط بهتر است به تکنسین متخصص بسپارید.

چرخ گوشت ویکنز

کلید چرخ گوشت ویکنز روشن می‌شود اما دستگاه کار نمی‌کند

از کار افتادن چرخ گوشت ویکنز دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. وقتی که کلید چرخ گوشت کار می کند، یعنی دستگاه برق دارد و کار نکردن دستگاه به علت دیگری اتفاق افتاده است. معمولاً این ایراد مربوط به قسمت موتور چرخ گوشت ویکنز است.

اگر ذغال موتور چرخ گوشت ویکنز تمام شده باشد، موجب بروز این مشکل می شود. در این صورت بدنه چرخ گوشت خود را باز کرده و زغال خراب را از دستگاه خارج کنید و زغال جدید را جایگزین آن کنید. این کار راحت است. اما اگر مطمئن نیستید، که بتوانید این کار را انجام دهید، ریسک نکنید و تعویض زغال چرخ گوشت را به تعمیرکار مجرب بسپارید. این کار هزینه و زمان زیادی نیاز نخواهد داشت.

صدای زیاد چرخ گوشت ویکنز

بسیاری از مصرف کنندگان از صدای زیاد این دستگاه در حین کار شکایت می کنند. باید بدانید، که چرخ گوشت به صورت طبیعی نیز از جمله لوازم پر سروصدای آشپزخانه محسوب می شود. اما اگر در حین کار صدای غیر طبیعی شنیدید یا احساس می کنید صدای چرخ گوشت ویکنز از حالت همیشگی بیشتر شده است، باید دستگاه خود را عیب یابی کنید.

این مشکل ممکن است به دلیل فاسد شدن گریس در چرخ دنده ها رخ داده باشد. همچنین با گذشت زمان احتمال دارد، که گریس موجود در چرخ دنده آن نشت کرده و جعبه دنده گریس نداشته باشد. در این حالت باید گریس را عوض کرده و مشکل را برطرف کنید. قبل از اینکه گریس را عوض کنید، چرخ دنده های چرخ گوشت ویکنز را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه چرخ دنده دچار شکستگی شده باشد یا بیش از اندازه ساییده شده باشد لازم است، که چرخ دنده را عوض کنید. این کار در کاهش صدای چرخ گوشت ویکنز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

حتما بخوانید:   تلویزیون چی بخریم | تلویزیون ایرانی یا خارجی

اگر با عوض کردن گریس و چرخ دنده های چرخ گوشت ویکنز همچنان صدای دستگاه غیر عادی است، باید موتور چرخ گوشت ویکنز را بررسی نمایید. اگر یاتاقان‌ها معیوب شده باشند می تواند موجب ایجاد صدای زیاد در چرخ گوشت ویکنز شود. در این حالت برای بررسی و عوض کردن این قطعات باید از تعمیرکاران با تجربه کمک بگیرید.

گوشت چرخ شده در چرخ گوشت ویکنز خشک است

در برخی مواقع امکان دارد، که وقتی گوشت ها را در چرخ گوشت ویکنز چرخ می کنید متوجه شوید، که گوشت ها بیش از اندازه خشک هستند. در این حالت حتما دستگاه شما ایرادی پیدا کرده است. خشک شدن گوشت می‌‌تواند به علت وجود اصطکاک در دستگاه باشد. برای رفع مشکل این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

 • مقدار گوشتی که در چرخ گوشت ویکنز می ریزید را کاهش دهید.
 •  گوشت منجمد را با استفاده از چرخ گوشت ویکنز چرخ نکنید.
 •   بهتر است که در زمان چرخ کردن گوشت مقدار خیلی کم روغن خوراکی به گوشت اضافه کنید تا گوشت ها راحت تر بتوانند چرخ شوند.

موتور چرخ گوشت ویکنز جرقه می‌زند

جرقه زدن موتور چرخ گوشت ویکنز احتمال دارد به دلیل اتصالی در یکی از قسمت‌های دستگاه اتفاق افتاده باشد. در این حالت دستگاه خود را به تعمیر کار ببرید، تا او قسمت های گوناگون چرخ گوشت ویکنز را بررسی کرده و ایراد به وجود آمده را برطرف کند. موارد مختلفی که موجب جرقه زدن موتور چرخ گوشت ویکنز می شود عبارتند از:

 •  اتصالی سیم ها در چرخ گوشت ویکنز
 •   وجود اصطکاک در دستگاه
 •   وجود داشتن رطوبت در چرخ گوشت ویکنز
 •   وجود جرم و کثیفی زیاد درون دستگاه چرخ گوشت ویکنز

برای عیب یابی و تعمیر چرخ گوشت ویکنز حتماً به مراکز و نمایندگی های معتبر مراجعه کنید، تا تعمیرات دستگاه شما به صورت صحیح و اصولی انجام شود و از قطعات اورجینال استفاده شود. با این کار طول عمر مفید چرخ گوشت ویکنز بیشتر شده و از هدر رفتن هزینه ها جلوگیری می شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت ویکنز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت ویکنز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x