تعمیرات لباسشویی

چگونگی شستن کیف در ماشین لباسشویی و نحوه خشک کردن آن

نکات مهم قبل از شستن کیف | شستن کیف چرمی را در ماشین لباسشویی

قبل از شستن کیف در لباسشویی و آموزش آن باید به چند نکته توجه نمایید همیشه نوع کیف را مد نظر قرار دهید زیرا نحوه شستن کیف در ماشین لباسشویی برای کیف های چرم با کیف مدرسه یا برزنتی یا … متفاوت است لذا باید نوع جنس را ابتدا مشخص نمایید. مثلا در صورتی که در شستن کیف چرم موارد را دقت ننمایید ممکن است کیف شما به کل نابود شود.

پیش از شروع مقاله توصیه می شود برای جلوگیری از خرابی کیف و در صورتی که اطمینان لازم را ندارید از تمامی موارد به خوبی بر بیایید با تیم پشتیبانی ایبک در هر ساعت از شبانه روز تماس گرفته تا ضمن مشاوره از تخصص تکنسین های خبره ایبک بهره ببرید.

نکات مهم قبل از شستن کیف در ماشین لباسشویی

پیش از شروع فرآیند شستن کیف خود در ماشین لباسشویی ابتدا نکات زیر را دقت نمایید تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

 • ابتدا از خالی بودن کیف مطمئن شوید.
 • تمامی زیپ را باز نمایید تا در هنگام شستن تمامی قسمت ها شسته شود.
 • در صورتی ماشین لباسشویی شما از بالا باز می شود و درب آن در بالای ماشین لباسشویی قرار دارد، کیف را در یک محفظه قرار دهید تا به  ماشین لباسشویی آسیبی وارد نشود.
 • در صورتی که ماشین لباسشویی معمولی است و درب از جلو دارد نیازی به این مورد نیست و می توانید به راحتی کیف را در محفظه قرار دهید.

برگزیدن برنامه و حالت شست و شوی مناسب در ماشین لباسشویی

برنامه شستن کیف در ماشین لباسشویی برای هر برند متفاوت است. انتخاب برنامه مناسب به تمیز تر شدن کیف و عدم وارد شدن فشار به ماشین بسیار تاثیر گذار است. مثلا در برند ماشین لباسشویی بوش، برنامه Sports Wash برای شستن کیف و کفش است و در لباسشویی ال جی برنامه Sports wear برای این مورد تعبیه شده است.

حتما بخوانید:   تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

توجه نمایید این موارد تنها برای مثال ذکر شده است و در برند های گوناگون این نام ها متفاوت است که می توانید علاوه بر مطالعه دفترچه راهنما و کاتالوگ محصول این موارد را با توجه به نوع برند در اینترنت جست و جو نمایید.

d7f857a2 backpack washing with sponge

شستن با دست یا ماشین لباسشویی

 • اگر روی تمیز شدن کیف وسواس دارید و می خواهید به طور کامل و صد در صد تمیز شود تمام قطعات را جداگانه تمیز کنید یا کیف را با دست بشویید
 • شستن با دست بسیار بهتر و مطمئن تر از ماشین لباسشویی است. در هر حال شستن با ماشین لباسشویی توسط ماشین و سیستم انجام می شود و همیشه احتمال خطا در آن وجود دارد.
 • در صورتی که سختی شستن با دست شما را اذیت کرده و این برای شما دغدغه شده است می توانید از ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

شستن کیف مدرسه در ماشین لباسشویی

شستن کیف مدرسه در ماشین لباسشویی همانند سایر کیف ها از یک روش و الگوریتم خاص پیروی می نماید و باید قبل از شروع  کار ماشین مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا کیف را خالی نمایید تمامی موارد ریز و درشت را از کیف خارج نموده و زیپ ها را باز نمایید.
 2. آویز ها را جدا نموده و از کیف جدا کرده و در ماشین قرار ندهید.
 3. بند ها و قطعات را ببندید.
 4.  برنامه شستشوی مد نظر خود را متناسب با کیف انتخاب کنید.
 5. عملیات شست و شو را آغاز نمایید.

بهترین زمان ممکن برای شستن کیف در ماشین لباسشویی

بهترین زمان‌ برای شستشوی کوله‌ پشتی‌، آخر تابستان است. در این صورت با توجه به اینکه با شروع فصل پاییز مجدد فرزندان به مدرسه می روند کیف تمیز و عاری از آلودگی خواهید داشت که حس تازگی را نیز به کودکان منتقل می کند. به همین منظور استفاده از کوله‌ پشتی های قدیمی جذاب تر و دوست داشتنی تر می‌ شود و نیازی به خرید هر ساله کیف مدرسه نیست. اما حتما داخل کیف را خوب بررسی نمایید تا کیف مشکل و آسیب دیدگی نداشته باشد و برای کودک و فرزند تان قابل استفاده باشد.

شستن کیف برزنتی در لباسشویی

 1. همیشه پیش از شستن کیف ها ابتدا کیف را خالی نمایید.
 2. در صورت وجود لکه آن را پاک نمایید و به این صورت داخل ماشین قرار ندهید.
 3. برای این منظور ابتدا با استفاده از مایع شست و شو به آرامی روی سطح مورد نظر مالش دهید تا لکه پاک شود.
 4. پس از این کار، رنگ ندادن کیف را بررسی و مطمئن شوید کیف شما رنگ پس نمی دهد.
 5. برای تست این مورد می توانید قسمتی از کیف را آب گرم قرار دهید و چند دقیقه منتظر بمانید و بررسی نمایید آیا رنگ آب تغییر کرده است.
حتما بخوانید:   راهنمای برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی LG

آیا می توان کیف چرمی را در ماشین لباسشویی شست؟

بسیاری از افراد این دغدغه را دارند که آب به جنس چرم آسیب می زند و ممکن است کیف چرمی را خراب کند. محصولات چرم قریب به اتفاق از خشکی رنج می برند و آب  آسیبی به آن ها نمی رساند. البته شست و شوی بیش از حد به کیف آسیب می زند و ممکن است کیف چرمی شما را خراب نماید. برای شستن کیف در ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه نمایید:

 • همه زیپ های کیف را ببندید.
 •  از مواد شوینده معمولی برای شست و شوی کیف چرم استفاده نکنید.
 •  بسته به رنگ لباس، از مواد شوینده مخصوص به آن جنس استفاده کنید.

شاخص 5 1

کیف چرم طبیعی را در ماشین لباسشویی می توان شست؟

زمانی که قصد دارید کیف چرم طبیعی را در ماشین لباسشویی شست و شو نمایید به نکات بسیار مهمی که در ادامه شرح داده شده است توجه نمایید. همانطور که پیش نیز نیز گفته شد بستن تمامی زیپ های کیف چرم را بررسی نمایید. این کار مقاومت کیف شما  را حفظ می کند. یکی دیگر از نکات مهم دمای آب می باشد که همیشه جز دلایل اصلی خراب شدن کیف می باشد و باید به آن بسیار توجه شود.

برای شستن کیف در ماشین لباسشویی در صورتی که دمای آب برای شستشو از 30 درجه بالاتر برود، آسیب جدی به کیف چرم شما وارد می کند. همچنین در پایان شست و شو مود(Mode) خشک کردن را فعال نکنید زیرا ممکن است با این کار کیف یا دستگاه ماشین لباسشویی شما آسیب ببیند. این مورد به علت چرخش سریع ماشین در حالت خشک کردن ممکن است اتفاق بیفتد.

رعایت نکات بهداشتی برای شست و شوی کیف زنانه

همه خانم ها از کیف استفاده می نمایند و به نوعی این در همه زنان مشترک است. آقایان از کیف بیشتر برای جنبه های کاربردی آن استفاده می نمایند، اما خانم‌ ها، کیف را بیشتر به‌ دلیل مد و زینت و عادت شدن آن  به‌ کار می‌ برند. برای همین یک کیف در طول مدت استفاده و قرار گیری در جاهای گوناگون میکروب های متفاوتی را به خود جذب می نماید و آلودگی زیادی خواهد داشت. این مورد برای کیف پول بسیار صدق می نماید و در طول روز چندین بار ممکن است به سراغ آن بروید. برای این منظور همیشه طی یک دوره خاص کیف خود را بشویید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه‌ی شستشوی ماشین‌های لباسشویی سامسونگ samsung

از بین بردن بوی نامطبوع داخل کوله پشتی

به طور میانگین ماهی یکبار جوش شیرین را به در کوله پشتی خود و به تمام نقاط آن بپاشید و اجازه دهید یک شب بماند. سپس پس از گذشت 24 ساعت کوله را بتکانید و با اسپری سرکه سفید را در داخل کیف پخش نمایید دقت نمایید پس از آن با پارچه یا هر چیز دیگری کیف را پاک ننمایید و اجاره به خودی خود و به صورت طبیعی خشک شود تا با این ترکیب بوی بد داخل کیف از بین برود.

خشک کردن کوله پشتی

 متداول ترین سوال ها در رابطه با شست و شوی کیف چرم

 1. آیا آب یا مواد شوینده می تواند به کیف چرمی آسیب برساند؟
 2. ماشین لباسشویی باعث خراب شدن چرم طبیعی خواهد شد؟
 3. استفاده از اتو به کیف چرم آسیب می رساند؟
 • آب به مواد چرمی آسیبی نمی رساند البته این مورد در همه موارد صادق نیست.
 • اما استفاده از شوینده های قوی، احتمالا به کیف چرم شما آسیب خواهد رساند.
 • برای این منظور حتما از شوینده با کیفیت و نام آشنا استفاده نمایید.
 • ماشین لباسشویی  به کیف چرمی آسیب نمی زند.
 • اما در صورت فعال کردن گزینه خشک کن ماشین لباسشویی ممکن است دستگاه یا کیف شما آسیب ببیند.
 • برای این منظور و اجتناب از خرابی کیف توصیه می شود برای خشک کردن از نور خورشید و به صورت طبیعی استفاده نمایید.

توجه نمایید در صورتی که از کیف خود برای حمل لپ تاپ استفاده می نمایید در شست و شو و به خصوص خشک شدن آن نهایت دقت را به عمل آورید زیرا در صورت استفاده از کیف به صورت خیس نه تنها کیف آسیب می بیند ممکن است لپ تاپ شما نیز خراب شود و صدمات جبران ناپذیری را متحمل شوید برای این منظور بر  حسب کارایی کیف و کوله باید نوع شست و شو را مشخص نمایید.

برای شستن کیف در ماشین لباسشویی در صورتی که تجربه ناگواری در این زمینه داشته اید از شما دعوت می شود در بخش دیدگاه تجربه خود را به اشتراک بگذارید تا باقی کاربران با این مورد رو به رو نشوند. همچنین در صورتی که برای شستن کیف اضطراب دارید پیشنهاد می شود با تیم پشتیبانی و متخصص ایبک تماس حاصل نمایید تا با شست و شوی مطمئن موارد مد نظر لذت یک خدمت خوب برای همیشه در ذهن شما ماندگار شود.

111111111111111111

31

چگونگی شستن کیف در ماشین لباسشویی و نحوه خشک کردن آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کیف چرم طبیعی را در ماشین لباسشویی می توان شست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا