تعمیرات لباسشویی

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست؟ | انواع پد ضد لرزش لباسشویی

✅ پد ضد لرزش ماشین لباسشویی | انواع پد ضد لرزش ماشین لباسشویی | مزایای استفاده از پد ضد لرزش لباسشویی ✅

اگر ماشین لباسشویی شما دچار لرزش می شود، می توانید از محصولی به نام پد ضد لرزش ماشین لباسشویی استفاده کنید. در این مطلب شما را با انواع پد ضد لرزش ماشین لباسشویی و جنس های مختلف آن آشنا می کنیم. همچنین در مورد دلایل لرزش ماشین لباسشویی صحبت خواهیم کرد و به راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن این مشکل و به نحوه نصب کردن پد ضد لرزش لباسشویی اشاره می‌کنیم.

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

در صورتی که ماشین لباسشویی دچار لرزش شده باشد، می توان با استفاده از محصولی به نام پد ضد لرزش ماشین لباسشویی این مشکل را برطرف کرد. پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی در دو نوع صنعتی و خانگی تولید و طراحی می گردند. این پدها در قسمت بالای خود دارای فیلتر می باشند، که سبب می‌شود گردش هوا در جریان باشد. در قسمت زیر، پد ضد لرزش چسبندگی خیلی قوی با زمین ایجاد کرده و سبب میشود، که لرزش و صدای ماشین لباسشویی کمتر شود.

جنس پد ضد لرزش ماشین لباسشویی از پلاستیک فشرده است. اگر ماشین لباسشویی شما بیش از اندازه لرزش داشته باشد، موجب می‌شود که صدای بیشتری تولید کند و با مشکلات بیشتری روبه‌رو شود. یکی از راهکارهای کاربردی برای از بین بردن صداها و لرزش های اضافه قرار دادن مانع میان سطح و دستگاه لباسشویی است. پدهای ضد لرزش موجب می‌شوند، که صوت به کف خانه نرسد آنها را جذب می‌کند و خنثی می‌کند. پد ضد لرزش لباسشویی دارای انواع مختلفی می باشند، که هر فرد باید با توجه به نیاز خود و شرایط دستگاه و منزل خود از آنها استفاده کند.

انواع پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

پیش از تهیه کردن پد ضد لرزش ماشین لباسشویی را تهیه کنید، باید به نوع محصول و نوع دستگاه خود دقت نمایید. پد ضد لرزش ماشین لباسشویی در دو نوع می باشند: پد ضد لرزش پای ثابت و پد ضد لرزش پیچ دار. در ادامه به صورت جداگانه هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:

حتما بخوانید:   رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی در منزل با روش های کاربردی

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی پایه ثابت

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی پایه ثابت، انعطاف پذیری ندارد. دستگاه ماشین لباسشویی به صورت مستقیم بر روی این پایه ها قرار می‌گیرد. برای نصب این پدها شما باید پد ضد لرزش را با پایه ماشین لباسشویی خود هماهنگ نمایید و به این ترتیب از لرزش ماشین لباسشویی خود جلوگیری خواهید کرد و دیگر دستگاه شما تکان نخواهد خورد.

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی پیچ‌دار

پد ضد لرزش پیچ‌دار پیچ‌هایی دارند، که با استفاده از آن ارتفاع واشر قابل تنظیم است. برای اینکه بتوانید این پد ضد لرزش را به دستگاه خود وصل کنید، باید پایه های لباسشویی را به صورت کامل باز نمایید و سپس با این پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی هماهنگ کنید.

جنس پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

جنس پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی بسیار حائز اهمیت می‌باشد و پیش از تهیه کردن آنها شما باید حتماً به جنس پد ضد لرزش و نوع ماشین لباسشویی خود توجه کنید. پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردد:

  •  پد ضد لرزش ماشین لباسشویی از جنس پلاستیک فشرده
  •  پد ضد لرزش ماشین لباسشویی از جنس فوم فشرده
  •  پد ضد لرزش ماشین لباسشویی از جنس پلاستیک سوربتان

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی از جنس پلاستیک فشرده

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی با جنس پلاستیک فشرده از انواع دیگر پدهای ضد لرزش ارزان‌تر است اما کارایی خوبی دارد. پلاستیک فشرده ارتعاشات را به خوبی جذب می‌کند و موجب می‌شود که لرزش‌های ماشین لباسشویی بسیار کاهش پیدا کند به همین دلیل اکثر کاربران از این محصول استفاده می‌کنند. مولکول‌های پد ضد لرزش با جنس پلاستیک فشرده انعطاف پذیری زیادی دارند و موجب می‌شود که نسبت به سایر مواد انرژی را برای زمان بیشتری ذخیره می‌کنند و به صورت آهسته آزاد نموده و ارتعاشات را به این ترتیب کمتر می‌کنند.

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی با جنس فوم فشرده

فوم‌های فشرده پلاستیک های اسفنجی و نرمی می باشند، که در زمان تولید از عبور گاز از لاستیک می‌سازند. هوا را با استفاده از پلاستیک بسته نگه داشته و موجب می‌شود که ضربه به صورت عالی جذب شود و لرزش ماشین لباسشویی بسیار کمتر شود این نوع از پدها، نسبت به انواع دیگر طول عمرشان کمتر است.

پد ضد لرزش با جنس سوربوتان

پد ضد لرزش که با جنس سوربوتان ساخته شد از نوع پلاستیک خاص است، که می‌تواند ارتعاشات را به خوبی جذب کند و در نتیجه انرژی بیشتری را نسبت به انواع دیگر پلاستیک جذب نماید، که این سبب می‌شود لرزش و تکان‌های ماشین لباسشویی به شدت کاهش یابد. سوربوتان از دیگر انواع پلاستیک‌ها گران تر هستند. اما جذب ارتعاش آنها بسیار بالاتر است. این پدها از بهترین پدهای ضد لرزش لباسشویی هستند و ماندگاری آنها بسیار طولانی می باشد. چون انعطاف پذیری و نرمی خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ می کنند.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی فیلکو philco

دلایل لرزش ماشین لباسشویی

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای هر ماشین لباسشویی پیش آید لرزش های شدید و صدای زیاد این دستگاه است. اگر ماشین لباسشویی لرزش شدیدی داشته باشد، عملکرد آن مختل خواهد شد و همچنین موجب می‌شود که آرامش افراد خانواده به هم بخورد و آلودگی صوتی ایجاد کند. از جمله مواردی که می‌تواند لرزش ماشین لباسشویی را کمتر کند، این است که شما باید لباس ها را به صورت درست در ماشین لباسشویی خود قرار دهید. همچنین باید به ظرفیت دستگاه خود توجه کافی داشته باشید و طبق استاندارد و به میزان مناسب لباس درون آن قرار دهید. در صورتی که ماشین لباسشویی شما مشکل فنی داشته باشد می تواند لرزش و صدای زیادی در دستگاه شما ایجاد کند. لرزش ماشین لباسشویی می تواند دلایل دیگری مانند موارد زیر داشته باشد:

  •  امکان دارد ماشین لباسشویی شما به خوبی تراز نشده باشد.
  •  امکان دارد به ظرفیت ماشین لباسشویی خود توجه نکرده باشید و حداقل و حداکثر ظرفیت آن را در نظر نگرفته باشید.
  •  ممکن است پایه های ماشین لباسشویی به خوبی تنظیم نشده باشند.
  •  احتمال دارد که لرزش و صدای لباسشویی به دلیل مشکلات فنی در این دستگاه رخ داده باشد.

ماشین لباسشویی تراز نیست

یکی از دلایل مهم لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی تراز نبودن و تنظیم نادرست این دستگاه است. در بیشتر موارد وقتی که ماشین لباسشویی با مشکل لرزش روبرو می شود، در موقع عیب‌یابی کردن متوجه می شوید، که دستگاه شما به خوبی تراز نیست. شما می‌توانید با استفاده از تراز سنج ماشین لباسشویی خود را تنظیم نمایید. باید این دستگاه را بر روی ماشین لباسشویی خود قرار دهید و لباسشویی را طوری تنظیم نمایید که محور عمودی و افقی آن در یک راستا باشند. در صورتی که این وسیله را در دسترس ندارید، می توانید از تخته های سه لایه استفاده نمایید. همچنین می توانید با استفاده از پدهای ضد لرزش تکان های ماشین لباسشویی را در حین کار کردن کاهش دهید. حتی اگر از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، باید اطمینان حاصل کنید، که ماشین لباسشویی شما به صورت تراز قرار دارد. این کار موجب می شود، که ماشین لباسشویی شما با مشکلات کمتری مواجه شود و نیاز به تعمیر و تعمیرکار دستگاه خود نخواهید داشت.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی

وقتی که می خواهید از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید، حتماً باید به ظرفیت آن توجه داشته باشید. اگر بیشتر از ظرفیت دستگاه خود در آن لباس قرار دهید، با گذشت زمان دستگاه ماشین لباسشویی شما با مشکلات زیادی رو به رو شده و عمر مفید آن کاهش خواهد یافت. باید وزن لباس های شما کمتر از ظرفیت نشان داده شده بر روی دستگاه باشد، تا در حین شستشو ماشین لباسشویی حرکت نکند. چنانچه وزن زیادی نسبت به ظرفیت لباسشویی لباس داخل آن قرار دهید، فنر های ماشین لباسشویی با گذشت زمان فرسوده خواهند شد و در نتیجه ماشین لباسشویی شما دچار لرزش شدید خواهد شد.

پایه‌های ماشین لباسشویی تنظیم نیست

از دلایل رایج دیگری که موجب می شود ماشین لباسشویی تکان‌های شدیدی بخورد، درست تنظیم نکردن پایه های ماشین لباسشویی می باشد. لباسشویی ها دارای پایه هایی می باشند، که ارتفاع را از کف تنظیم می نمایند. وقتی که پایه ها را تنظیم می کنید، اگر از پد ضد لرزش استفاده کنید، از لرزش و حرکت های شدید دستگاه خود جلوگیری خواهید کرد و به این ترتیب لباسشویی شما آسیب نخواهد دید.

ماشین لباسشویی دارای ایراد فنی است

اگر ماشین لباسشویی شما ایراد فنی پیدا کرده باشد، مانند مشکل در قطعه هایی مثل فنر دیگ، کمک فنر و تسمه ماشین لباسشویی، موجب خواهد شد، که دستگاه شما تکان ها و لرزش های بیشتری داشته باشد. بنابراین در صورتی که موارد قبلی را مورد بررسی قرار دادید و مشکل از آنها نبود، باید ماشین لباسشویی خود را از لحاظ فنی با دقت بررسی نمایید تا اگر دچار مشکلی شده باشد، آن را عیب یابی و تعمیر نمایید.

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی را چگونه نصب کنیم؟

برای اینکه بتوانید پد ضد لرزش ماشین لباسشویی را در زیر دستگاه قرار دهید باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • ماشین لباسشویی را بلند کنید.
  • پایه‌های دستگاه را با هماهنگ با پد ضد لرزش قرار دهید.
  • در آخر باید بررسی نمایید،  که واشرهای لاستیکی به صورت صحیح در پایه های ماشین لباسشویی قرار گرفته اند. با نصب پد ضد لرزش ماشین لباسشویی از لرزش‌ها و تکان های شدید ماشین لباسشویی می‌توانید جلوگیری کنید.

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مزایای استفاده از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا