تعمیرات لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی | وزن مناسب لباس ها برای شست و شو

ماشین لباسشویی دارای ظرفیت های مختلف است و هر فرد در هنگام خرید باید دقت کند که ظرفیت ماشین لباسشویی که خریداری می کنید ؛ چقدر است. ظرفیت هر دستگاه با اندازه‌گیری وزن لباس هایی که در آن دستگاه قرار می گیرد تعیین می شود. در ادامه این مقاله شما را با ظرفیت های مختلف ماشین لباسشویی ۷،۸،۱۰،۱۲ کیلوگرمی و نحوه انتخاب لباسشویی با ظرفیت مناسب ؛ آشنا می کنیم.

ظرفیت ماشین لباسشویی به چه گفته می شود؟

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که ظرفیت ماشین لباسشویی به چه گفته می شود؟ وزن لباس های خشکی که در یک دور چرخه ماشین لباسشویی می توان قرار داد را ظرفیت ماشین لباسشویی می گویند.

ماشین لباسشویی با چه ظرفیتی مناسب خانواده من است ؟

یک لباسشویی با ظرفیت ۵ یا ۶ کیلوگرم می تواند برای یک خانواده متوسط مناسب باشد. اگر خانواده شما کوچک است و در هفته تعداد کمی شست و شو انجام می دهید؛ بهتر است از لباسشویی با ظرفیت کمتر استفاده کنید. و در هزینه ها صرفه جویی کنید. اما اگر در خانواده ای بزرگ زندگی می کنید و هفته ای چند بار لباس های چرک را شست و شو می کنید ، باید از لباسشویی با ظرفیت بالاتر استفاده کنید.

ظرفیت های ماشین لباسشویی های مختلف :

  • ماشین لباسشویی ۷ کیلوگرمی در یک چرخه شست و شو می تواند ۳۵ تیشرت را بشوید.
  • ماشین لباسشویی ۸ کیلو گرمی در یک چرخه شست و شو می تواند ۴۰ تیشرت را بشوید.
  • ماشین لباسشویی ۱۰ کیلو گرمی ، در یک چرخه شست و شو می تواند ۵۰ تیشرت را بشوید.
  • ماشین لباسشویی ۱۲ کیلو گرمی ، در یک چرخه شست و شو می تواند ۶۰ تیشرت را بشوید.

ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا بخرم یا پایین ؟

اگر قصد دارید که حوله ، پتو ، پرده و لباس حجیم مانند پالتو را در لباسشویی بشویید ؛ بهتر است از ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا استفاده کنید. این دستگاه برنامه های بیشتری برای شست و شوی چیز های بزرگ تر را دارد. از طرفی هم ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا ، آب و برق بیشتری استفاده می کند که این از نظر اقتصادی؛ مقرون به صرفه نیست.

حتما بخوانید:   نکاتی در شستن پتو با استفاده از ماشین لباسشویی

اگر در خانواده کوچک زندگی می کنید بهتر است از ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا استفاده نکنید. ماشین لباسشویی با ظرفیت کم باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود؛ همچنین فضای کمتری را اشغال می کند. هرچه ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر شود ، اندازه آن هم بیشتر می شود. اما دقت کنید که اگر البسه زیادی را در یک هفته می شویید ، ماشین لباسشویی با ظرفیت کم ، کار شما را دو چندان می کند و شما باید به زحمت بیافتید و در چند مرحله شست و شو را انجام دهید.

ما نباید لباسشویی را بیش از ظرفیت آن پر کنیم ؛ اگر این کار را انجام دهیم، حین انجام شست و شو در ماشین لباسشویی، لباس ها بهم می چسبند و این مانع از رسیدن آب و مواد شوینده به برخی از لباس های کثیف می شوند. نتیجه این کار ، بیرون آمدن لباس های چرک و کثیف پس از انجام چرخه شست و شو می باشد.

ظرفیت ماشین لباسشویی

چگونه وزن مناسب لباس ها برای شست و شو را اندازه‌گیری کنیم ؟

می توان کل لباس ها را درون یک پلاستیک یا سبد قرار داده و با استفاده از یک ترازو وزن کنیم و یا هر لباس را به طور جداگانه وزن کرده و مجموع وزن ها را حساب کنید. یک راه حل جالب این است که، خودتان را وزن کنید ، و به همراه سبد رخت که در دستتان است باز هم خودتان را وزن کنید ، و اینگونه با کم کردم وزن خودتان ، می توانید وزن لباس ها را به دست آورید.

ظرفیت ماشین های لباسشویی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چطور می توان ظرفیت لباسشویی را با نگاه کردن به حجم لباس هایی که در آن قرار داده می شود اندازه گرفت ؟

  • ظرفیت ماشین لباسشویی یعنی مقدار کل لباس هایی که می توان در یک چرخه شست و شو ؛ شست.

معمولا لباسشویی های موجود در بازار ظرفیتی بین ٦ تا ١٢ کیلو گرم دارند. این لباسشویی ها سایز متوسط هستند، و ماشین لباسشویی با ظرفیت های کمتر  و بیشتر نیز موجود هستند. لباسشویی های مخصوص کهنه بچه ها که به آن ها کهنه شور می گویند. کهنه شور ها ظرفیت کمتری دارند و لباسشویی های صنعتی موجود در خشک شویی ها ظرفیت بیشتری دارند.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

بهتر است که از کدام یک از ظرفیت های ماشین لباسشویی در خانه استفاده کنیم ؟

برای بر طرف کردن نیاز یک خانواده متوسط ، استفاده از ماشین لباسشویی ٥ یا ٦ کیلوگرمی مطلوب است. برخی مدل های خاص از ماشین لباسشویی وجود دارد که می توان علاوه بر ظرفیت کامل ؛ از نصف ظرفیت آنها هم استفاده کرد. اگر ظرفیت لباس های چرک شما به یک حد خاصی نرسد، می توانید از نصف ظرفیت ماشین لباسشویی خود استفاده کنید و اینگونه در مصرف آب صرفه جویی خواهید کرد.

آیا با لباس های خیس ظرفیت ماشین های لباسشویی را اندازه می گیریم و یا خشک ؟

باید بدانید که ظرفیت ماشین های لباسشویی با لباس های خشک اندازه گیری می شود. لباس ها با خیس شدن ، وزنشان سنگین تر می شوند . شاید روزهای بارانی یا برفی این را متوجه شده باشید. با یک آزمایش ساده می توانید صحت این مطلب را امتحان کنید. اگر شما یک تیشرت خیس و یک تیشرت خشک را وزن کنید ، می بینید که وزن تیشرت خیس تقریباً دو برابر وزن تیشرت خشک است. به همین دلیل برای تعیین ظرفیت لباسشویی باید لباس های خشک را در نظر بگیریم. اگر ماشین لباسشویی شما ظرفیتش ۶ باشد به این معنی است که توانایی شست و شوی ۶ کیلوگرم لباس خشک را دارد. همین لباس ها وقتی که خیس می شوند وزنشان تقریباً دو برابر می شود و حتی ممکن است از ۱۲ کیلو گرم هم بیشتر شود. این عدد یعنی ۱۲ معیاری برای اندازه گیری ظرفیت شست و شوی ماشین لباسشویی نیست. پس در نتیجه بدانید که ظرفیت ماشین لباسشویی بر اساس لباس های خشک محاسبه می شود. در این حالت در هنگام خیس شدن لباس ها ، مشکلی برای لباسشویی ایجاد نمی شود.

نحوه اندازه گیری وزن لباس ها با توجه به ظرفیت لباسشویی شما

مقدار دقیق لباسی که می توانید در لباسشویی قرار دهید بسته به جنس پارچه متفاوت خواهد بود. با این حال، به عنوان یک قاعده کلی:

حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی جنرال General

منظور از ماشین لباسشویی 7 کیلویی ظرفیت زیر است:

  • معادل 35 تیشرت در یک مرحله شستشو

لباسشویی 8 کیلوگرمی می تواند ظرفیت لباس زیر را در خود جا دهد:

  • معادل 40 تی‌شرت در یک مرحله شستشو

منظور از ماشین لباسشویی 10 کیلویی ظرفیت زیر است:

  • معادل 50 تی‌شرت در یک مرحله شستشو

لباسشویی 12 کیلوگرمی می تواند ظرفیت لباس زیر را در خود جا دهد:

معادل 60 تی شرت در یک مرحله شستشو

ما باید فقط ۸۰ درصد از ظرفیت ماشین لباسشویی خود را پر کنیم.

راه های وزن کردن لباس ها :

یکی از راه های وزن کردن لباس ها ، قرار دادن همه آنها در یک سبد و وزن کردن کل سبد با محتوای آن است. این روش راحت ترین راه موجود است. راه دیگر این است که خودتان را وزن کنید و سپس سبد پر از لباس را به دست بگیرید و بار دیگر خود را وزن کنید. حالا وزن خود را از وزن لباس ها کم کنید و وزن لباس ها و سبد به دست می آید. اگر در هر چرخه شست و شو تقریباً به تعداد ٢٥ پیراهن را در لباسشویی بیاندازید ؛ ظرفیت مناسب برای شما ٥ کیلو گرم است. اگر در هر چرخه شست و شو تقریباً به تعداد ٥٠ پیراهن ، در لباسشویی بیاندازید ؛ ظرفیت مناسب برای شما ١٠ کیلو گرم است.

وزن تقریبی هر لباس را در ادامه مقاله برایتان بیان کردیم:

وزن یک رو تختی ساز بزرگ به صورت تقریبی ٠.۵۹ کیلو گرم است .

وزن تیشرت سایز  XL به صورت تقریبی ٠.٢٣ کیلو گرم است .

وزن شلوار جین آبی متوسط به صورت تقریبی٠.٧٣  کیلو گرم است .

وزن سویشرت با وزن متوسط به صورت تقریبی ٠.٤١ کیلو گرم است .

وزن یک حوله سایز بزرگ به صورت تقریبی ٠.۷۳ کیلو گرم است .

ظرفیت ماشین لباسشویی

نتیجه گیری :

در این مقاله از ایبک امداد توضیحاتی در باره ظرفیت ماشین لباسشویی را برایتان توضیح دادیم، اکنون با مطالعه این مقاله می دانید که ظرفیت هر ماشین لباسشویی چطور تعیین می شود و همچنین می دانید که چطور با انتخاب ظرفیت مناسب ماشین لباسشویی ، در وقت ‌و هزینه ها صرفه جویی کنید . همچنین اگر سؤالی در مورد ظرفیت ماشین لباسشویی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

31

ظرفیت ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه وزن مناسب لباس ها برای شست و شو را اندازه‌گیری کنیم ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x