تعمیراتتعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی | ارور Fe لباسشویی LG

دانستن علت ارورهای ماشین لباسشویی می تواند در رفع مشکل دستگاه بسیار مفید باشد در این مقاله از ایبک امداد به رفع ارور fe ماشین لباسشویی ال جی و روش عیب یابی و برطرف کردن این عیب خواهیم پرداخت .

دلایل ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

امکان دارد شما در ماشین لباسشویی ال جی خود با ارور fe روبرو شوید این ارور بیشتر بدلیل آبگیری زیاد دستگاه است. آبگیری زیاد باعث خراب شدن ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد. در صورتی که با این کد خطا روبه رو شدید حتماً باید آن را برطرف کنید  دلایل این ارور عبارت است از:

 • خراب شدن شیر ورودی
 •  ایجاد مشکل در هیدروستات
 •  خراب شدن برد ماشین لباسشویی ال جی
 •  زیاد بودن کف در ماشین لباسشویی ال جی
 • خراب شدن سوییچ فشار
 •  ایجاد مشکل در سیم کشی و اتصالات

روش عیب یابی ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

در صورتی که شما روی نمایشگر ماشین لباسشویی خود ارور fe را مشاهده کردید جهت عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 • شیر ورودی را چک کنید احتمال دارد دچار گرفتگی شده باشد.
 • هیدروستات و برد ماشین لباسشویی ال جی خود را باید بررسی کنید ولی دقت داشته باشید بررسی سلامت این قطعات نیاز به تجربه و تخصص دارد حتماً برای این کار از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 • برای کف زیاد ماشین لباسشویی باید تا هنگامی که شستشو انجام می گیرد به کف تولید شده دقت کنید.

روش برطرف کردن ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه شما بتوانید ارور fe ماشین لباسشویی ال جی خود برطرف کنید باید موارد زیر را انجام دهید:

 • برطرف کردن کد خطای fe در ماشین لباسشویی ال جی بسیار ساده است.
 • اگر این مشکل به دلیل خرابی شیر ورودی باشد باید شیر ورودی را تمیز کنید.
 • اگر مشکل در برد ماشین لباسشویی بود لازم است که ماشین لباسشویی خود را ریست کنید.
 • در صورت خرابی برد ماشین لباسشویی باید به تعمیرکار مراجعه کرده تا این قطعه را تعمیر کند.
 • اگر کف زیادی در دستگاه شما تولید شده است بهتر است از شوینده مناسب تری استفاده کنید تا کف کمتری تولید کند.
 • خرابی سوییچ فشار یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل است در این صورت برای تعمیر سوییچ فشار باید با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • اگر سیم کشی و اتصالات با مشکل روبرو شده بود حتماً باید به وسیله یک متخصص مشکل برطرف شود.
حتما بخوانید:   ارور pe ماشین لباسشویی ال جی و دلایل بروز این ارور

ماشین لباسشویی ال جی

خراب شدن شیر ورودی دلیل ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

شیر ورودی آب طوری طراحی شده که می‌تواند آب ماشین لباسشویی را کنترل کند ورودی در قسمت پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته است جایی که شلنگ ورودی آب به دستگاه متصل می شود و می توان گفت همان نقطه که آب وارد ماشین لباسشویی خواهد شد شیر ورودی قرار گرفته است. وقتی که ماشین لباسشویی کار خود را شروع می کند به وسیله دریچه ورودی در محفظه جریان پیدا کرده سپس دریچه بسته می شود تا از وارد شدن آب اضافه جلوگیری کند.

شیر ورودی یک قطعه ی الکتریکی می باشد که مشکل بوجود آمده در آن هم مکانیکی یا الکتریکی است و در صورت بروز مشکل شیر ورودی باز نمی شود تا وقتی که آب جریان پیدا کند و آنگاه کد خطای fe  هم فعال خواهد شد.

وجود مشکل در هیدروستات دلیل ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

مهمترین دلیل این کد خطا اشکال در هیدروستات ماشین لباسشویی ال جی می باشد اگر با این مشکل روبرو شدید باید مقاومت هیدرواستاتیک را چک کنید یکی از آسیب پذیر ترین قطعات ماشین لباسشویی هیدروستات است که بیشتر لوله های آن مسدود می شود و باعث اختلال در کار ماشین لباسشویی خواهد شد توصیه می کنیم این قسمت را به طور مرتب بررسی کنید.

خراب شدن برد دلیل ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث نشان دادن کد خطای fe در ماشین لباسشویی ال جی باشد خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی است همانطور که می دانید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی مغز دستگاه بوده و در صورت خرابی باعث نشان دادن کد خطای fe خواهد شد یکی از پیچیده ترین تعمیرات ماشین لباسشویی تعمیرات برد دستگاه است و حتماً باید توسط متخصص انجام گیرد اگر برد ماشین لباسشویی شما آسیب دیده به نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی مراجعه کنید.

برای اینکه خطای fe را در ماشین لباسشویی ال جی خود برطرف کنید باید حدود ۲۰ دقیقه دستگاه را از برق بکشید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه دوباره آن را به برق بزنید زیرا احتمال دارد برد دستگاه شما دچار باگ شده باشد و این مشکل بسیار رایج و طبیعی است اگر برد الکترونیکی خراب شده باشد دستگاه پر از آب شده و یا متوقف خواهد شد. در این صورت کد خطای fe نمایش داده می شود امکان دارد این مشکل در هنگام شستشو انجام شود در این صورت شما باید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ال جی خود را کاملاً چک کنید در هنگام بروز این مشکل امکان دارد که دستگاه بسوزد. در صورت سوختن برد ماشین لباسشویی ال جی، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی پاکشوما | علت خرابی برد لباسشویی pakshoma

کف زیاد دلیل ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از دلایل نمایش کد خطای fe در ماشین لباسشویی ال جی، کف بیش از اندازه در هنگام شستشو می باشد اگر شما پارچه های توری و یا رومیزی را داخل دیگ لباسشویی بریزید و یا از پودر زیادی برای شستشو استفاده کنید می‌تواند باعث نمایش این کد خطا شود در موارد نادر هم احتمال دارد به دلیل شستشوی نامناسب و پوسیدگی این اتفاق بیفتد.

هیچگاه در ماشین لباسشویی ال جی از پودر دستی استفاده نکنید پودرهای دستی کف زیادی داشته و به دستگاه ماشین لباسشویی شما آسیب می رساند برای رفع این کد خطا باید از پودرهای مناسب برای شستشو استفاده کنید.

خراب شدن سوییچ فشار دلیل کد خطای fe ماشین لباسشویی ال جی

سوییچ فشار در ماشین لباسشویی نقش مهمی دارد سوییچ فشار به شما اطلاع می دهد که چه مقدار آب در محفظه وجود دارد. سوییچ فشار آب داخل لباسشویی را اندازه گرفته و از طریق شلنگ کار می کند وقتی که آب کافی در محفظه وجود دارد فشار، سوییچ را فعال می کند و این باعث متوقف شدن جریان آب می شود.

یکی از دلایلی که می تواند باعث خراب شدن سوییچ فشار شود سایش بیش از اندازه می باشد اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی باشد در اثر سایش سوییچ فشار، دستگاه با مشکل روبرو خواهد شد وقتی این مشکل پیش بیاید دیگر سوییچ فشار نمی تواند مقدار دقیق آب محفظه را مشخص کند به همین دلیل آب پر خواهد شد.

ایجاد مشکل در سیم کشی و اتصالات دلیل کد خطای fe ماشین لباسشویی ال جی

اگر به دلیل فرسودگی و یا استفاده نادرست، اتصالات سیم های ماشین لباسشویی از بین برود باعث می شود که قطعات داخلی و اتصال برد قطع شود بروز این مشکل می تواند بر عملکرد شیر برقی و هیدروستات اثر بگذارد. در این هنگام شما کد خطای fe را در روی ماشین لباسشویی ال جی مشاهده می کنید برای اینکه این کد خطا را برطرف کنید باید سیم هایی که خراب شده است را پیدا کنید و آنها را جدا کرده و سیم‌های جدیدی را به جای آنها نصب کنید.

حتما بخوانید:   کدهای ارور در ماشين لباسشویی فیلکو philco | راهنمای تعمیر ماشين لباسشویی فیلکو

روش عیب یابی ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

برای عیب یابی مشکل ارور fe ماشین لباسشویی ال جی کارهای زیر را انجام دهید:

 • خراب شدن شیر ورودی:  همانطور که گفتیم یکی از دلایل نمایش ارور fe،  خراب شدن شیر ورودی ماشین لباسشویی ال جی می باشد اگر شیر ورودی خراب شود باعث اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد. برای بررسی شیر ورودی باید آن را از جهت گرفتگی و سلامت چک کنید اگر در این زمینه مهارت ندارید حتماً با تعمیر کار تماس بگیرید.
 • مشکل در هیدروستات: هیدروستات در دستگاه لباسشویی بسیار حساس می باشد اگر با مشکل روبرو شود باعث نمایش کد خطای fe در ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد. برای بررسی سلامت هیدروستات حتماً باید از متخصص مجرب کمک بگیرید.
 • خراب شدن برد: برد یکی از حساس ترین قطعات در دستگاه لباسشویی است که خرابی آن می‌تواند باعث مشکلات زیادی شود برای بررسی سلامت برد حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • کف بیش از حد: کف زیاد در ماشین لباسشویی باعث ارور fe خواهد شد. اگر شما از پودر لباسشویی دستی و یا بی کیفیت استفاده کنید باعث بروز مشکل می شود سعی کنید از پودرهای با کیفیت و مخصوص دستگاه لباسشویی برای شستشو استفاده کنید.
 • خراب شدن سوییچ فشار: خراب شدن سوییچ فشار باعث نمایش کد خطای fe در ماشین لباسشویی ال جی می شود. سوییچ فشار وظیفه ی تنظیم آب داخل ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.
 • وجود اشکال در سیم کشی و اتصالات دستگاه لباسشویی: اگر سیم کشی و اتصالات دچار پوسیدگی شوند و یا درست وصل نشده باشند باعث نمایش کد خطای fe در ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد.

ماشین لباسشویی ال جی

سخن آخر

ماشین لباسشویی یک وسیله ضروری در منزل است که در صورت خرابی، مشکلات زیادی برای شما به وجود می آید کدهای خطا که در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود به شما هشدار داده و شما می توانید به وسیله این ارور ها مشکل ماشین لباسشویی را عیب یابی و برطرف کنید. در این مقاله برای شما ارور fe ماشین لباسشویی ال جی را به طور کامل توضیح دادیم و روش عیب یابی و برطرف کردن آن را هم بیان کردیم.

شما می توانید در صورت نیاز از طریق صفحه تماس با ما و یا با شماره های پشتیبانی ایبک امداد تماس گرفته تا متخصصین ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای کامل روش عیب یابی ارور fe ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز کاربر: 1.45 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا