تعمیرات ظرفشویی

راهنمای ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از مهمترین مواردی که شما باید برای استفاده کردن از ماشین ظرفشویی باید بلد باشید ریست کردن ماشین ظرفشویی می باشد تا بتوانید در صورت به وجود آمدن مشکل با ریست کردن دستگاه آن را برطرف کنید.

ماشین ظرفشویی سامسونگ را چه زمانی باید ریست کنیم؟

هنگامی که ظروف کثیف را در داخل دستگاه قرار داده اید و دکمه شروع را زدید و مطمئن شدید که برق به دستگاه متصل است اما ماشین ظرفشویی پاسخ نمی دهد،  به احتمال زیاد اولین فکری که به ذهنتان می‌رسد این است که برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی متخصص پیدا کنید اما باید بدانید که در اکثر اوقات می توانید بدون نیاز به تعمیر کار و به راحتی این مشکل دستگاه را حل کنید.

یکی از راه هایی که در دفترچه راهنمای دستگاه برای حذف کردن هشدار های مختلف نوشته شده است، ریست کردن دستگاه می باشد. با این روش ساده شما می توانید بدون نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای مشکل دستگاه را رفع کنید و در هزینه ها صرفه جویی نمایید. در بعضی از مواقع دستگاه مشکلی ندارد اما باید برنامه شستشوی دستگاه را تغییر بدهید یا ظروف بیشتری را در داخل ماشین ظرفشویی بگذارید، در این حالت می توانید به راحتی دستگاه خود را ریست کنید و بعد از انجام تغییرات دلخواه، دوباره از دستگاه استفاده کنید. در ادامه مقاله چند مورد از مشکلاتی که بعد از ریست کردن ماشین ظرفشویی برطرف می شوند را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • قطع شدن برق در هنگام کار کردن ماشین ظرفشویی
 • جمع شدن آب ماشین ظرفشویی هنگام شستشوی ظروف
 • کار نکردن دستگاه هنگام انتخاب برنامه و زدن دکمه ها
 • کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی
 • قفل شدن پنل کاربری ماشین ظرفشویی
حتما بخوانید:   راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر سامسونگ samsung

ماشین ظرفشویی سامسونگ

روش ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

وقتی که ماشین ظرفشویی با مشکلی مثل نمایش کد خطا و تخلیه نکردن مناسب، مواجه می شود، ریست کردن دستگاه می تواند مشکل دستگاه را برطرف کند در ادامه مقاله دو روش ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • ریست ماشین ظرفشویی با استفاده کردن از دکمه ریست
 • ریست ماشین ظرفشویی بدون استفاده از دکمه ریست

روش ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ با استفاده کردن از دکمه ریست

اکثر برندها مانند سامسونگ و ال جی روی پنل کاربری ماشین ظرفشویی خود دکمه ریست را قرار داده اند. شما می‌توانید با فشار دادن و یا نگه داشتن آن، ماشین ظرفشویی را ریست نمایید، به این نکته توجه داشته باشید که ریست کردن ماشین ظرفشویی امکان دارد چند دقیقه طول بکشد. در صورتی که دکمه ریست روی پنل دستگاه وجود نداشت و یا اگر که دکمه را فشار دادید و اتفاقی نیفتاد ابتدا به سراغ دفترچه راهنما بروید و در صورتی که نتوانستید مشکل را برطرف کنید با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله چگونگی ریست کردن دستگاه بدون دکمه ریست را برایتان بیان می کنیم.

روش ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ بدون استفاده از دکمه ریست

تمامی مدل های ماشین ظرفشویی مخصوصاً مدل های قدیمی تر، دکمه ریست ندارد. اگر که ماشین ظرفشویی شما هم دکمه ریست را ندارد دو گزینه برای شما وجود دارد راه اول خاموش کردن دستگاه می باشد. راه دوم هم فشردن دکمه های ترکیبی که بر روی ماشین ظرفشویی است. یکی از آسان ترین و ساده ترین راه های ریست کردن ماشین ظرفشویی، جدا کردن دستگاه از برق می باشد که نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی با جدا کردن آن از برق را برایتان بیان می کنیم.

اول از همه دکمه روشن و خاموش را فشار دهید و دستگاه را خاموش کنید. دوشاخه برق ماشین ظرفشویی را از پریز جدا کنید. حالا شما باید ۱ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید و دوباره سیم برق دستگاه را به پریز متصل کنید و بعد از ۳۰ ثانیه دکمه دستگاه را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.

حتما بخوانید:   راهنمای ارورe1 لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

معانی کلمات روی ماشین ظرفشویی سامسونگ

در ادامه مقاله معانی کلماتی که روی ماشین ظرفشویی سامسونگ قرار دارند را برایتان بیان می کنیم:

 • Multi tab  : شما می‌توانید با استفاده کردن از این دکمه، ماشین ظرفشویی را برای کودکان قفل کنید، برای انجام این کار کافی است که فقط به مدت ۳ ثانیه این دکمه را فشار دهید. عملکرد دکمه Multi tab در شرایط مختلف متفاوت می باشد مثلاً با فشردن دکمه Multi tab در حین کار کردن ماشین ظرفشویی، دستگاه ریست می شود و اگر که تنها یک مرتبه سریع دکمه را فشار دهید عملکرد دستگاه متوقف می شود. اگر که می خواهید از قرص های شوینده چند کاره استفاده کنید فقط کافیست که در دکمه Multi tab عملکرد Multi in 1 را انتخاب کنید.
 • Quick wash : معنی کلمه که بر روی دستگاه قرار دارد شروع سریع است. در اصل از این دکمه هنگامی استفاده می شود که ظرف ها از درجه کثیفی کمی برخوردار باشند. در این برنامه شستشوی کامل در دمای ۵۰ درجه سانتیگراد و مرحله پیش شستشو در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد انجام می شود.
 • Express: برای شستن ظرف ها با درجه کثیفی متوسط در زمان یک ساعت، می توانید از این برنامه استفاده کنید، در این برنامه ظروف در دمای ۵۰ درجه و آبکشی ۶۰ درجه شستشو داده می شوند.
 • Delicate: برای شستن بعضی از ظرف ها مانند ظروف شیشه ای و کریستالی که امکان شکستن در آنها زیاد می باشد می توانید از این دکمه در ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 • Normal: از این برنامه برای شستن ظرف ها در حالت عادی استفاده می شود. اول مرحله شستشو انجام می شود و پس از آن ظروف در دمای ۴۶ درجه قرار می‌گیرند و در نهایت با آب در دمای ۵۵ درجه سانتیگراد شستشوی کامل انجام خواهد شد.
 • Zome : معنی این کلمه که بر روی پنل ماشین ظرفشویی قرار گرفته شده است شستشوی ناحیه ای می باشد.
 • Prog : با استفاده از این دکمه می توانید برنامه شستشو را با توجه به میزان کثیفی ظروف و نوع ظروف را انتخاب و تنظیم کنید.
 • Lock: معنی کلمه Lock روی دستگاه فعال سازی سریع قفل کودک است.
 • Upper : معنی این دکمه ظرفیت سبد بالایی دستگاه است.
 • Lower: معنی این دکمه ظرفیت سبد پایینی دستگاه است.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال سامسونگ Samsung

نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه مقاله چند مورد از این نکات را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • تمیز کردن ظرف ها قبل از چیدمان
 • چیدمان درست ظرف ها
 • چک کردن نمک ماشین ظرفشویی
 • دمای مناسب آب در ماشین ظرفشویی
 • تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
 • شستن داخل دستگاه ماشین ظرفشویی
 • ضدعفونی خودکار ماشین ظرفشویی
 • ظروف را در دستگاه بیش از اندازه نچینید
 • انتخاب برنامه شستشوی مناسب در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی سامسونگ

نتیجه گیری

در این مقاله نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را برایتان توضیح دادیم همچنین نکاتی در مورد نگهداری و استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی برایتان بیان کردیم همانطور که گفتیم استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی می تواند به افزایش طول عمر دستگاه کمک کند، حتماً قبل از چیدمان ظروف در داخل دستگاه، آنها را تمیز کنید تا باقیمانده غذا باعث مسدود شدن فیلتر دستگاه نشود.

چیدمان درست در ماشین ظرفشویی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر ظرف ها به درستی چیده نشود امکان گیر کردن بازوهای آبپاش به ظروف وجود دارد. یکی از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه کنید نمک ظرفشویی می باشد که سختی آب را پایین می آورد اگر به آن توجه نشود ممکن است ظروف دچار خط و خش شوند.

فیلتر در دستگاه ماشین ظرفشویی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید به طور مرتب تمیز شود زیرا تکه های غذا در فیلتر انباشته شده و مانع خروج آب خواهد شد.

اگر در زمینه ریست کردن و همچنین نگهداری ماشین ظرفشویی سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید متخصصین ما در ایبک امداد پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

111111111111111111

31

راهنمای ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا