تعمیراتتعمیرات یخچال

چشمک زدن درجه یخچال چه علتی دارد ؟

بررسی علت های چشمک زدن درجه یخچال و راه حل آن

انسان همواره در طول تاریخ به دنبال به دست آوردن رفاه و آرامش برای خود بوده است . و همیشه سعی کرده تا با ساخت وسایل گوناگون امکانات زندگی را بیشتر کند . با اختراع برق زندگی انسان ها دست خوش تغییرات زیادی شد و بسیار پیشرفته گشت . با پیشرفت علم و تکنولوژی هر روزه زندگی برای انسان ها راحت تر شده است . در طول روز ما با وسایل برقی زیادی سرو کار داریم . یکی از پر کاربرد ترین وسایل برقی در منزل یخچال فریزر است . یخچال وظیفه ی نگه داری از مواد غذایی فاسد شدنی را دارد ، تا مدت طولانی تری تازه و سالم بمانند . همه اعضای خانواده با یخچال در ارتباطند . و زندگی بدون وجود یخچال برای ما خیلی سخت است . بنا بر این باید مراقبت بیشتری از آن شود . یخچال به دلیل کارکرد بیشتری نسبت به سایر وسایل خانه، بیشتر دچار مشکل می شود . بنا بر این باید مراقبت از آن هم بیشتر باشد . یکی از اشکالاتی که در یخچال ممکن است به وجود بیاید چشمک زدن درجه آن است .

اگر صفحه نمایش یخچالتان از کار افتاده و دنبال راهی برای تعمیر آن هستید حتما به مقاله زیر سر بزنید.

رفتن به حل مشکل نمایشگر

چشمک زدن درجه یخچال

چشمک زدن درجه یخچال به چه علت است؟

گاهی از مواقع مشاهده می کنیم که درجه یخچال چشمک می زند . قبل از هر کاری باید به دنبال علت چشمک زدن باشیم . البته در این مواقع خطاها و ارورهایی از سمت یخچال مشاهده می شود ، که به کمک آن ها می توانیم زود تر به علت چشمک زدن پی ببریم . خوشبختانه بر روی درب یخچال های امروزی و جدید ، صفحه نمایشی تعبیه شده است که در آن درجه و خطاهای به وجود آمده در یخچال نشان داده می شود . که امکان تشخیص سریع تر عیب به وجود آمده در یخچال را ایجاد می کند . با دیدن علت خطا در صفحه نمایش و کمک گرفتن از دفترچه راهنمای یخچال می توانیم در صدد بر طرف کردن عیب آن براییم .

دلایل چشمک زدن درجه یخچال ؛

اولین دلیل و یکی ار مهم ترین دلیل چشمک زدن درجه یخچال ، تنظیم نبودن دمای آن است . تنظیم نبودن دمای یخچال چیز بی اهمیتی نیست باید دنبال علت آن باشیم . از دلایل تنظیم نبودن دما در یخچال می توانیم به باز بودن طولانی مدت در یخچال ، گذاشتن مقدار زیادی غذای نیمه گرم در یخچال ، خراب بودن لاستیک دور درب ، بازو بسته کردن زیاد و یا باز نگه داشتن طولانی درب یخچال ، که در هر کدام از این موارد دمای یخچال بالا می رود و علامت چشمک دیده می شود این یعنی که یخچال در حال پایین آوردن دمای خود است که اصلا جای نگرانی نیست و بعد از تنظیم دما خود به خود خاموش می شود .

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر و استفاده جاروشارژی کنوود KENWOOD

دومین دلیل چشمک زدن یخچال ریست کردن ( راه اندازی دوباره ) آن است . اگر به تازگی یخچالتان را نصب کرده اید یا به دلایلی دستگاه را ریست کرده اید ، باید کمی منتظر بمانید تا دمای یخچال متعادل شود ، زیرا در این مواقع به کل دمای یخچال به هم می ریزد و تا زمانی که دمای یخچال تنظیم شود ، چراغ آن چشمک می زند .

سومین دلیل برای چشمک زدن یخچال خرابی یخ ساز فریزر است . یخ ساز می تواند در زمان کم و در اشکال مختلف ، یخ های درشت یا ریز به شما تحویل بدهد . یخ ساز بخش مهمی از یخچال است اما گاهی دست خوش خرابی قرار می گیرد . در این مواقع باید پی به مشکل آن ببریم و در صدد بر طرف کردن آن مشکل بر آییم . زمانی که یخ ساز خراب شود یخچال با چشمک زدن ما را از وجود مشکل با خبر می کند . در صورت خرابی یخ ساز باید از یک متخصص برای تعمیر آن کمک بگیریم .

چهارمین دلیل چشمک زدن یخچال خرابی فن آن است . فن در یخچال یکی از مهم ترین قطعاتی است که از داغ شدن و سوختن موتور جلوگیری می کند. کار این قطعه خنک کردن دستگاه است ، اما اگر مشکلی در کار فن پیش بیاید ، تنظیم دمای یخچال به هم می خورد ، در این زمان است که یخچال برای خبر دادن از خرابی فن چراغ چشمک زن را روشن می کند . از صدای فن می توانیم به خرابی آن پی ببریم . علت خرابی فن ممکن است از قطع شدن سیم های آن ، اتصال کوتاه ، خرابی پره های فن ، برفک زدن بدنه ی آن و یا خرابی موتور باشد . در این صورت باید پی به مشکل برده و آن را رفع کنیم .

پنجمین دلیل چشمک زدن یخچال می تواند خرابی سنسور فریزر آن باشد . سنسور یکی از مهمترین قطعات یخچال است . کار سنسور اندازه گیری دمای یخچال است . سنسور دمای هوا را اندازه گیری کرده و آن را به برد اصلی خبر می دهد ، برد اصلی یخچال آن دما را با دمای تنظیم شده توسط شما مقایسه کرده و اگر دمایی که شما تنظیم کرده اید با دمایی که سنسور خبر داده است پایین تر باشد در این هنگام برد اصلی موتور یخچال را روشن کرده و دما را تنظیم می کند . از دلایل خرابی سنسور می توان به اتصال کوتاه ، خرابی سوکت سنسور فریزر ، قطع شدن مدار برق و یا خرابی اتصال آن اشاره کرد . برای جلوگیری از مشکلات بیشتر ذر یخچال و به بار آمدن هزینه ی بیشتری برای یخچال ،بهتر است هر چه زودتر سنسور تعمیر شود .

حتما بخوانید:   آموزش کامل تمیز کردن کندانسور یخچال

چشمک زدن یخچال

ششمین دلیل چشمک زدن یخچال ممکن است خرابی سنسور یخ ساز باشد . سنسور یخ ساز عمل یخ سازی را انجام می دهد . علت معیوب بودن سنسور یخ ساز می تواند کوتاه بودن اتصال آن ، خرابی سوکت سنسور ، قطع بودن سیم های برق و یا خرابی اتصالات باشد . اگر هر کدام از این موارد اتفاق بیفتد یخچال برای هشدار چشمک می زند .

هفتمین دلیل چشمک زدن یخچال خراب شدن سنسور برفک زداست . زمانی که سنسور برفک زدا دمای کمتر از منفی ( پنجاه ) و بالاتر از( شصت و پنج ) درجه را حس کند باعث چشمک زدن یخچال می شود . علت این خرابی می تواند به دلیل کوتاه بودن اتصال سنسور ، خرابی سوکت سنسور ، به وجود آمدن اختلال در برد الکترونیکی ، خرابی ترمودیسک و یا قطعی سیم ها باشد . خرابی این سنسور باعث به هم ریخته شدن دمای یخچال می شود و وقتی دمای یخچال تنظیم نباشد یخچال شروع به چشمک زدن می کند .

هشتمین دلیل چشمک زدن یخچال به وجود آمدن اختلال در سنسور خروجی هوا می باشد . علت این خرابی می تواند از خرابی سوکت سنسور هوا ، به وجود آمدن مشکل در سنسور خروجی هوا ، قطع شدن اتصالات و یا اختلال در مدار برق باشد ، که باید در اسرع وقت این مشکل بر طرف شود .

نهمین دلیل چشمک زدن یخچال اختلال در برد الکترونیکی آن است . برد الکترونیکی مغز یخچال به حساب می آید . برد الکترونیکی اجزای مهم یخچال مانند موتور و فن داخل آن را کنترل می کند . به طور کلی هر چیزی که روی یخچال تاثیر می گذارد به برد ارتباط دارد . اگر برد الکترونیکی یخچال کار نکند یخچال به درستی نمی تواند عمل خنک کردن را انجام دهد ، بنا بر این در اسرع وقت باید تعمیر شود و از آن جایی که تعویض برد الکترونیکی کار تخصصی می باشد ، بنابر این باید از یک متخصص کمک بگیریم .

دهمین دلیل چشمک زدن یخچال خرابی در سیستم برفک زداست . سیستم برفک زدا با سنسور برفک زدا با هم فرق دارند . اگر این سیستم زمانی بیشتر از ( هشتاد ) ساعت عمل یخ سازی را انجام ندهد یخچال شروع به چشمک زدن می کند .

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال سامسونگ Samsung

یازدهمین دلیل چشمک زدن یخچال می تواند از خرابی محفظه ی جادویی باشد . محفظه ی جادویی یکی دیگر از سنسور هایی است که که دمای یخچال را به صورت اتوماتیک تنظیم می کند . کارایی آن در مواردی مثل ؛ برفک زدایی در چند ساعت ، میوه و سبزیجات را برای مدت طولانی تری در دمای 3 درجه نگه می دارد و …. می باشد . علت چشمک زدن به علت مشکل در محفظه جادویی یخچال می تواند این باشه که دما در محفظه از 58 – درجه کمتر و از 150 درجه بیشتر ، کوتاه بودن اتصال ، قطع بودن سیم ها ، خرابی سوکت محفظه جادویی و یا خرابی سوکت سنسور می باشند که باید در این مواقع سنسور تعمیر یا در صورت نیاز تعویض شود .

بنابراین متوجه شدیم که هر گاه یخچال چشمک می زند حتما خطایی در آن به وجود آمده و باید به دنبال پیدا کردن عیب آن باشیم و نباید به سادگی از کنار آن رد شویم . با توجه به این که مدل های مختلفی از برند ها در یخچال وجود دارد معانی پیام ها ممکن است با هم فرق داشته باشند، بنا بر این به دفتر چه راهنمای آن ها نگاه کنیم تا با کمک آن معانی پیام ها را بفهمیم و حتما در اسرع وقت در صدد رفع مشکل به وجود آمده بر آییم تا صدمه جدی تری به یخچال وارد نشود . صد البته که بهتر است با یک متخصص مشورت کنیم .

سخن آخر

در این مقاله از تیم ایبک امداد نیز با شما بودیم تا یکی دیگر از مشکلات عمومی یخچال فریزرها یعنی چشمک زدن درجه را بررسی کنیم ، با بررسی این موضوع بصورت خلاصه وار که بخواهیم صحبت کنیم به این رسیدیم که این اتفاق نشانه یک ایراد یا خرابی در بخشی از یخچال شما خواهد بود ، موردی که همیشه ذکر کردم و بدون شک همیشه از شما می خواهم که فراموش نکنید این است که هنگام شروع تعمیر یخچال و یا هر وسیله برقی دیگر ابتدا آن را از برق جدا کنید و سپس اقدام به شروع تعمیر نمایید ، چرا که جریان برق می تواند بسیار خطرناک و حادثه آفرین باشد ، بعد از خواندن این مقاله از شما دعوت می کنم تا نظرات شیرین خود را در بخش دیدگاه ها در انتهای همین صفحه مطرح کنید تا با نظرات شیرینتان ما را در پیش برد این مسیر یاری رسانید.

چشمک زدن یخچال

امتیاز نویسنده

مجموع پست

آموزش کامل حل مشکل چشمک زدن درجه یخچال و بررسی علت های آن

امتیاز کاربر: 2.53 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا