دکوراسیون داخلی

کلوزت روم چیست؟ | مزایا و کاربرد کلوزت روم

چنانچه به مباحث دکوراسیون داخلی و طراحی ساختمان علاقه داشته باشید قطعاً با واژه‌ ای به نام کلوزت روم آشنا می باشید. کلوزت روم یک اتاق با چند کمد دیواری بزرگ، آینه و دیگر لوازم جهت نگهداری و همچنین تعویض لباس می‌ باشد. شما می‌ توانید همه لباس‌ ها، کیف‌ ها، کفش‌ ها، کمربندها، روسری‌ ها و همه اکسسوری‌ هایی را که می‌ خواهید با لباس‌ های مختلف ست کنید، با نظم و ترتیب داخل این اتاق بچینید. یکی از مهمترین اصول و قوانین چیدمان منزل کاربردی بودن و دسترسی آسان به لوازم می‌ باشد. در طراحی کلوزت روم حتماً این نکته را مد نظر قرار دهید. یکی از مهمترین نکات در طراحی کلوزت روم توجه به نورپردازی و قرار دادن آینه‌ های قدی مناسب در اتاق می‌ باشد تا به شما کمک کند راحت‌ تر بتوانید لباس‌ ها را انتخاب کنید.

کلوزت روم کوچک

طراحی ابعاد و اندازه کلوزت روم دقیقاً با فضایی که شما در اختیار دارید مطابق می‌ باشد و بر اساس سلیقه شما انجام خواهد شد. به عنوان مثال چنانچه متراژ خانه کم است شما می‌ توانید کلوزت روم کوچکی داشته باشید تا از مزایای آن نیز بهره‌ مند شوید. از مهمترین مزایای کلوزت روم این است که علاوه بر آنکه فضای مشخصی جهت نگهداری از لباس‌ ها دارید از چروک شدن آنها نیز جلوگیری شده و کفش‌ ها و کیف‌ های شما تحت فشار قرار نمی‌ گیرند و هیچ آسیبی نمی‌ بینند. در طراحی کلوزت روم علاوه بر نصب کمد دیواری، کشوها، آینه‌ ها، قفسه‌ ها از آویز، پاف و یا حتی مبلمان و میز آرایش هم استفاده می‌ شود. چنانچه فضا خیلی کوچک باشد باید بر اساس اولویت‌ ها فضا را تقسیم بندی کرده و برخی از تجهیزات را حذف نمود.

کلوزت روم بزرگ

تا اینجا متوجه شدید که کلوزت روم چیست؟ ممکن است شما دوست داشته باشید که کلوزت روم بزرگی در خانه خود داشته باشید. کلوزت روم چیست؟ | مزایا و کاربرد کلوزت رومطراحی کردن و چیدمان کلوزت روم بزرگ به مواردی مانند فضای موجود، نوع لباس‌ ها و تعداد آنها و سلیقه شما بستگی خواهد داشت. برای طراحی و چیدمان کلوزت روم بزرگ شما می‌ توانید راهکارهای زیر را مورد استفاده قرار دهید.

 • کمد دیواری را طبقه بندی کنید

اگر فضای بزرگی دارید و کمد دیواری های شما بزرگ است می‌ توانید آنها را طبقه بندی کرده و لباس‌ های خود را با نظم داخل هر طبقه از آن قرار دهید تا بتوانید به راحتی دسترسی به لباس‌ های خود داشته باشید.

 • از قفسه‌ های مختلف استفاده کنید

اگر قفسه‌ هایی را با ارتفاع مختلف داخل کلوزت روم داشته باشید می‌ توانید لباس‌ های خود را که قد کوتاهی دارند در قسمت پایینی و لباس‌ های بلند را در قسمت بالایی آن قرار دهید. این کار کمک می‌ کند که فضای بیشتری جهت نگهداری از لباس‌ های خودتان داشته باشید.

 • از کمدهایی با درب‌ های شیشه‌ ای استفاده کنید

قرار دادن کمدهایی با درب‌ های شیشه‌ ای داخل کلوزت روم این امکان را به شما می‌ دهد که به راحتی لباس‌ هایی را که داخل آن قرار داده‌ اید مشاهده نمایید و بر اساس همان انتخاب راحت‌ تری نیز داشته باشید.

 • از آینه‌ های بزرگ استفاده کنید
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ایده های کاربردی برای استفاده از رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

قرار دادن نصب آینه‌ های بزرگ داخل کلوزت روم این امکان را به شما می‌ دهد که بتوانید لباس‌ هایی را که می‌ پوشید در تن خود مورد بررسی قرار دهید و بهترین ترکیب رنگ را برای خودتان انتخاب کنید.

 • از قفسه‌ ها استفاده کنید

با قرار دادن قفسه‌ های مختلف داخل کلوزت روم وسایلی مانند کفش، کیف، لوازم جانبی را نیز می‌ توانید به صورت منظم در جای خودش قرار دهید.

 • از چراغ مناسب استفاده کنید

به کار بردن چراغ‌ های مناسب داخل کلوزت روم این امکان را به شما می‌ دهد که بتوانید به راحتی لباس‌ ها را مشاهده کرده و بهترین ست را برای خود انتخاب کنید.

کلوزت روم داخل اتاق خواب

وجود یک کلوزت روم داخل اتاق خواب مخصوصاً برای افرادی که به استایل خود اهمیت زیادی می‌ دهند و دارای لباس‌ های زیادی هم هستند بسیار کاربردی و مفید است. در فضای کلوزت روم به راحتی می‌ توانید لباس‌ های خود را انتخاب کرده و آنها را پرو کنید. شما می‌توانید کلوزت روم را در بخشی از اتاق خواب خود قرار دهید. یکی از مزایای داشتن کلوزت روم در اتاق خواب این است که بعد از حمام کردن به راحتی می‌ توانید داخل کلوزت روم شده و به راحتی لباس‌ های خود را انتخاب کنید. Cali closet partner content 1 1068x712 1 برای ساختن کلوزت روم داخل اتاق خواب حتی می‌ توانید فضای داخلی یک کمد را مورد استفاده قرار داده و به کلوزت روم زیبایی تبدیل کنید. می‌ توانید داخل کمد قفسه‌ های مختلفی نصب کنید و از آن جهت نگهداری کردن از لباس‌ ها بهره‌مند شوید. با استفاده نمودن از چراغ ال ای دی با نور روشن و سفید می‌ توانید نورپردازی کلوزت روم را در اتاق خواب بهبود بخشیده و برای انتخاب لباس‌ ها خیلی راحت‌ تر باشید.

کلوزت روم مدرن

یکی از فضاهای جذاب و شیک جهت سازماندهی و نگهداری از لباس‌ ها کلوزت روم مدرن می‌ باشد. این فضا به طور معمول از رنگ‌ های تیره در آن به کار گرفته شده است و با دکوراسیون منزل متناسب می‌ باشد. این فضا به شما کمک می‌ کند تا لوازم و لباس‌ های خود را داخل کلوزت روم قرار دهید و همچنین ظاهر زیبا و مدرن آن می‌ تواند به زیباتر شدن فضای منزل شما کمک کند. برای یک کلوزت روم مدرن می‌ توانید از رنگ‌ های سفید، مشکی، طوسی استفاده کنید و فضای ساده‌ ای را به آن ببخشید.

 • از قفسه‌ ها و کمدها با طراحی مدرن استفاده کنید

استفاده نمودن از قفسه‌ ها و کمدها با طراحی شیک و مدرن این امکان را به شما می‌ دهد لباس‌ های خودتان را منظم و مرتب نگهداری کرده و به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. این قفسه‌ ها و کمدها به طور معمول از موادی مانند فلز، شیشه و چوب ساخته شده‌ اند و به راحتی می‌ توانند با دکوراسیون منزل شما هماهنگ شوند.

از آینه‌ های شیک و بزرگ استفاده کنید

آینه‌ هایی که داخل کلوزت روم مدرن قرار داده می‌ شوند معمولاً فریم‌ های تیره و شیکی دارند و جذابیت زیادی به کلوزت روم می‌ بخشند.

 • روشنایی مناسبی در کلوزت روم قرار دهید

به کار بردن چراغ ال ای دی جهت زیباتر کردن کلوزت روم و همچنین مشاهده بهتر لباس‌ ها بسیار کاربردی می‌ باشد و علاوه بر آن جلوه مدرن به کلوزت روم شما می‌ دهد.

 • جزئیات شیک به کار ببرید
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای انتخاب فرش مناسب دکوراسیون

به کار بردن جزئیات مدرن و شیک مانند دستگیره‌ ها و همچنین پایه‌ های فلزی در قفسه‌ ها و کمدها می‌ تواند به زیباتر شدن و مدرن تر شدن فضا کمک کند.

مزایای کلوزت روم

مهمترین مزیتی که به کار بردن کلوزت روم در هر خانه‌ ای دارد این است که همه کفش‌ ها، لباس‌ ها و سایر لوازمی که جهت رفتن به بیرون از منزل و یا میهمانی به آنها نیاز خواهید داشت در یک اتاق قرار داده می‌ شوند و هر وقت بخواهید می‌ توانید به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید و همچنین وجود آینه باعث می‌ شود که همان جا خودتان را مورد بررسی قرار دهید و اگر نیاز بود لباستان را تعویض کنید.

 • همه وسایل و لباس‌ های شما به صورت منظم و مرتب داخل کلوزت روم نگهداری می‌ شود و دسترسی به آنها آسان می‌ باشد.
 • استفاده از نیمکت نرم و یا پاف در بخش میانی کلوزت روم باعث می‌ شود که برای آماده شدن و پوشیدن کفش روی آن نشسته و کمتر خسته شوید.

متریال مصرفی برای ساخت کلوزت روم

کمدهایی که داخل کلوزت روم قرار داده می‌ شود را می‌ توانید با متریال‌ های مختلفی از جمله ام دی اف، های گلاس براق، چوب، وکیوم، ممبران، رنگ پولیشی و یا پلی استر انتخاب نمایید. انتخاب هر کدام از این موارد به سلیقه شما بستگی دارد و همچنین مقدار هزینه‌ ای که می‌ خواهید برای آن در نظر بگیرید و در نهایت این شما هستید که دکوراسیون خانه خود را انتخاب می‌ کنید.

چه نوع کمد دیواری برای کلوزت روم مناسب است؟

کمدها با در نظر گرفتن نوع باز شدن آنها به دو دسته ریلی و لولایی تقسیم می‌ شوند. کمد لولایی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه‌ تر می‌ باشد ولی برای استفاده در فضاهای کوچکی مثل کلوزت روم خیلی مناسب نیست اما درب کمدهایی که به صورت لولایی باز می‌ شوند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد به همین خاطر کمد ریلی انتخاب بهتری برای کلوزت روم می‌ باشد. کلوزت روم چیست؟ | مزایا و کاربرد کلوزت رومدرب کمد دیواری که به صورت ریلی می‌باشد طوری طراحی می‌ گردد که با باز شدن آن فضای زیادی اشغال نخواهد شد. اگر می‌ خواهید درب ریلی برای کمد دیواری انتخاب کنید حتماً هزینه بیشتری برای آن انجام دهید و ریل با کیفیت‌ تری خریداری کنید. در مجموع درب ریلی علاوه بر ظاهر لوکسی که دارد کارایی بسیار زیادی داشته و برای کلوزت روم مناسب می‌ باشد.

نتیجه‌ گیری

در این نوشته از مجله آی بک تلاش کردیم تا به پرسش شما در مورد کلوزت روم پاسخ دهیم. همانطور که گفتیم قوانین و نکات مهمی در طراحی کلوزت روم وجود دارد که رعایت آنها این امکان را به شما می‌ دهد علاوه بر داشتن یک فضای زیبا جهت نگهداری از لباس‌ های خود بتوانید محیطی کاربردی و مجزا جهت سازماندهی کردن لباس‌ ها و همچنین تعویض لباس برای خود داشته باشید. در کلوزت روم کمد دیواری، کشوهای متعدد و قفسه‌ های مختلفی قرار داده می‌ شود که به راحتی بتوانید همه اکسسوری‌ ها و لباس‌ های خود را در آنجا بر اساس جنس، کاربرد، رنگ و حتی موارد دیگری طبقه بندی کنید.

کلوزت روم چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کلوزت روم چیست؟ مزایا و کاربرد کلوزت روم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا