خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

دستگاه واترجت چیست و چه کاربردی در لوله بازکنی دارد؟

دستگاه واترجت یکی از دستگاه های لوله بازکنی می باشد که با استفاده از آن می توان گرفتگی های لوله را برطرف کرد این دستگاه با دستگاه تراکم هوا شباهت زیادی دارد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با دستگاه واترجت و کاربرد آن در لوله بازکنی به طور کامل آشنا کنیم با ما همراه باشید.

دستگاه واترجت چه کاربردی در لوله بازکنی دارد؟

در زندگی امروزی بیشتر ساختمان ها به آپارتمان تبدیل شده و جمعیت زیاد آپارتمان ها هم باعث شده مشکلاتی مانند گرفتگی لوله بیشتر به وجود بیاید ولی استفاده از دستگاه واترجت کار را آسان کرده و می توان به راحتی گرفتگی در لوله های آپارتمان را برطرف کرد. این دستگاه به وسیله شرکت های لوله بازکنی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم.

اگر شما هم با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو شده اید حتماً می دانید که باید با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید. شرکت های خدمات فنی ساختمان که به آن اصطلاحاً شرکت های لوله بازکنی می گویند تخصص هایی در مورد خدمات فنی، برطرف کردن گرفتگی لوله و همچنین کارهای مربوط به فاضلاب را انجام می دهند. این شرکت ها برای رفع گرفتگی لوله از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند که یکی از این دستگاه ها، دستگاه لوله بازکنی واترجت می باشد.

دستگاه واترجت

 

دستگاه واترجت چیست و چه کارایی در لوله بازکنی دارد؟

همانطور که گفتیم واترجت یکی از دستگاه های مخصوص برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب است. شرکت های لوله بازکنی برای برطرف کردن گرفتگی لوله، از واترجت استفاده می‌کنند. واترجت یک دستگاه است که با فشار آب گرفتگی لوله را برطرف می کند. این دستگاه یک شلنگ فشار دارد که آب با فشار بسیار زیاد، از آن خارج می شود و در صورتی که این شلنگ در لوله قرار بگیرد گرفتگی را برطرف می کند.

این قابلیت در دستگاه واترجت باعث شده که در لوله بازکنی کاربرد زیادی داشته باشد. واتر جت به همراه دستگاه فشار هوا و همچنین دستگاه فنر لوله بازکنی توانسته‌اند مجموعه کاملی را از دستگاه های لوله بازکنی تشکیل دهند که با استفاده از این دستگاه ها می توان تمام گرفتگی های لوله را برطرف کرد.

حتما بخوانید:   طرز کار دستگاه لوله بازکنی | آموزش کار با دستگاه لوله بازکنی

در بین این دستگاه ها فنر برقی بیشترین کاربرد را دارد که بعد از آن دستگاه فشار هوا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در کنار این دو دستگاه از دستگاه واترجت هم استفاده می شود. دستگاه واترجت شباهت بسیاری با دستگاه تراکم هوا دارد زیرا هر دو دستگاه کار خود را به وسیله فشار انجام می دهند با این فرق که دستگاه تراکم هوا به کمک فشار هوا و دستگاه واترجت هم با فشار آب، گرفتگی های لوله فاضلاب را برطرف می کنند.

چگونه به وسیله دستگاه واترجت گرفتگی لوله را برطرف می کنند؟

دستگاه واترجت به روش خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و روش استفاده از آن به این شکل است که باید سر شلنگ دستگاه را، در لوله قرار داده تا دستگاه آب را با فشار زیاد به داخل شلنگ بفرستد و این فشار باعث برطرف شدن گرفتگی لوله فاضلاب خواهد شد. روش کار این دستگاه مانند دستگاه فشار هوا می باشد فقط توجه کنید که دهانه لوله را باید به وسیله پلاستیک یا پارچه بپوشانید و فقط سر شلنگ در داخل لوله باشد و باید تمام قسمت های باز را بپوشانید تا آب با فشار به سمت گرفتگی وارد شود.

استفاده از دستگاه واترجت برای برطرف کردن گرفتگی های سخت کاربرد زیادی دارد زیرا قدرت آن بسیار زیاد بوده و می‌تواند سخت ترین گرفتگی ها را هم برطرف کند دستگاه های واترجت جدید امکانات بیشتری داشته و قابلیت های آن افزایش یافته است هر چند که این دستگاه دارای قیمت بسیار بالایی می باشد ولی به دلیل کارایی زیاد آن، شرکت های لوله بازکنی از آن زیاد استفاده می کنند.

بنابراین می توانیم بگوییم که این دستگاه تمام گرفتگی ها را با ضمانت برطرف خواهد کرد. واترجت فقط برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده نمی‌شود بلکه چربی و جرم های داخل لوله را هم برطرف می کند. فشار زیاد آب در این دستگاه باعث می‌شود چربی و جرم در داخل لوله شسته شود به همین علت دستگاه واترجت در رستوران ها و تعمیرگاه ها هم کاربرد دارد و باعث می شود روغنی که در لوله ها موجود است شسته و از بین برود.

روش کار دستگاه واترجت چگونه است ؟

همانطور که گفتیم دستگاه واترجت یک شلنگ آب دارد که می تواند فشار زیادی را تحمل کند. این دستگاه به یک پمپ وصل است که آب را با فشار زیاد به بیرون هدایت می کند برای استفاده از دستگاه واترجت باید دهانه لوله را با پارچه و یا درپوش بپوشانید و دهانه شلنگ را هم داخل لوله مسدود شده، قرار دهید بعد از آن، فشار آب را به اندازه نیاز تنظیم کرده و اهرم را برای آزادسازی آب فشار داده و به صورت دایره وار در لوله حرکت دهید. فشار آب در این صورت می تواند مانند یک چاقوی تیز عمل کند و رسوبات و چربی هایی را که به لوله و دیواره فاضلاب چسبیده آزاد کند.

حتما بخوانید:   انواع دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله | نشت یابی لوله آب با دستگاه

از این دستگاه برای موارد زیر استفاده می شود:

  • برای رفع گرفتگی های شدید لوله فاضلاب مفید است.
  • برای برطرف کردن گرفتگی لوله های طولانی از این دستگاه استفاده می کنند.
  • دستگاه واترجت برای برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب در ساختمان های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • گاهی فشار خروجی این دستگاه آنقدر زیاد است که حتی می تواند فلزاتی مثل آلومینیوم را هم برش دهد.
  • گاهی اوقات ریشه درختان باعث ترکیدگی و شکستگی لوله فاضلاب می شوند در این صورت می توان از این دستگاه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کرد.
  • از این دستگاه برای برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب که در اثر چربی و جرم ایجاد شده است استفاده می کنند. مثلاً تعمیرگاه ها و یا رستوران ها، خواسته و یا ناخواسته مواد روغنی زیادی در داخل لوله می ریزند، که این مواد روغنی باعث ایجاد رسوب در لوله و همچنین گرفتگی آن می شود و دستگاه واترجت می تواند این چربی ها و جرم ها را شستشو داده و دیواره لوله فاضلاب را کاملاً بشوید.

واترجت شستشوی لوله چیست؟

شستن لوله های فاضلاب و همچنین لوله هایی که مسدود شده اند کار سخت و زمان‌بری است به همین دلیل شستشوی لوله ها با دستگاه های نظافت صنعتی و همچنین واترجت از محبوبیت زیادی بین مردم برخوردار است واترجت می تواند در زمان کم، به راحتی لوله ها را شستشو دهد و گرفتگی را در آنها برطرف کند.

آلودگی لوله ها و برطرف کردن آن به وسیله واترجت

لوله ها به منظور انتقال سیالات و مواد، مورد استفاده قرار می گیرند موادی که از آن عبور می کنند می توانند به دلایل مختلف مانند پوسیدگی، فرسایش و… باعث گرفتگی شوند. اگر آلودگی ها در داخل لوله انباشته شود و به موقع آن را تمیز نکنید باعث گرفتگی لوله خواهد شد. اگر لوله فلزی باشد دچار زنگ زدگی می شود و اگر لوله پلاستیک فشرده باشد پوسیده خواهد شد و به سختی می تواند سیالات را از خود عبور دهد. واترجت یک دستگاه صنعتی است که برای شستشوی لوله ها بوده و می تواند با سرعت زیاد کار نظافت را راحت کند.

حتما بخوانید:   رفع گرفتگی لوله فاضلاب رستوران ها، غذاخوری ها و آشپزخانه ها

اهمیت شستشوی لوله ها چیست؟

استفاده کردن از کارواش صنعتی می تواند لوله ها را شسته و از خرابی و آسیب به لوله ها جلوگیری می کند شستن لوله ها باعث رفع گرفتگی در لوله های فاضلاب و… می شود. کثیفی لوله ها در طولانی مدت می تواند در لوله ها باعث ایجاد رسوب شده و لوله را مسدود کند بنابراین در انتقال مواد اختلال به وجود می آید.

استفاده از واترجت شستشوی لوله، بهترین روش برای شستشوی سطح لوله می باشد و می توان به راحتی و در کمترین زمان با این دستگاه، لوله ها را شستشو داد.

کاربرد واترجت برای شستن لوله ها

واترجت شستشوی لوله، دستگاه نظافت صنعتی می باشد که با قدرت فشار آب می تواند رسوبات و آلودگی‌های سطح لوله را از بین ببرد پاشش آب در این دستگاه به صورت فشاری بوده و به یکباره رسوبات و آلودگی شسته خواهد شد و لوله باز می شود. بطور کلی می‌توان گفت واترجت شستشوی لوله، با آب پرفشار آلودگی‌های روی لوله و همچنین گرفتگی های داخل لوله را هم از بین می برد. استفاده کردن از نازل های متفاوت می تواند قدرت فشار آب را معین کند و برای آلودگی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مثلاً نازل هایی که به شکل نقطه، آب از آنها خارج می شوند قدرت بیشتری برای رفع رسوبات دارد به همین دلیل این دستگاه نظافت صنعتی با استفاده از فشار آب می تواند جرم، رسوب، آلودگی و لکه های روغن را هم به راحتی از بین ببرد.

دستگاه واترجت

 

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با دستگاه واترجت و کاربرد آن در لوله بازکنی به طور کامل آشنا کردیم همانطور که گفتیم به وسیله واترجت می توان بیرون لوله ها و همچنین داخل لوله را به راحتی شسته و رسوبات داخل لوله را از بین برد.

در صورتی که در زمینه دستگاه واترجت و کاربرد آن، سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید.

111111111111111111

31

دستگاه واترجت چیست و چه کاربردی در لوله بازکنی دارد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اهمیت شستشوی لوله ها چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا