تعمیراتتعمیرات یخچال

سردخانه صنعتی چیست و تعمیر آن به چه صورت است؟

سردخانه‌‍‌های صنعتی مکانی هستند که می‌توان مواد غذایی و سبزیجات را در آنجا ذخیره سازی کرد. با ذخیره سازی مواد غذایی در سردخانه‌های صنعتی دیگر مشکل خرابی و فاسد شدن مواد را نخواهید داشت. ما در این مقاله از سایت ایبک می‌خواهیم در رابطه با سردخانه صنعتی و جزئیات آن بپردازیم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی و انواع آن

سردخانه صنعتی برای نگهداری محصولاتی که شرایط دمایی خاصی دارند برای جلوگیری از پوسیدگی یا آلودگی استفاده می‌شود. دلیل دیگر این است که اگر یک محصول غذایی کنترل دما نباشد، ممکن است خراب شود و منجر به دور ریختن موجودی انبوه به دلیل نگهداری نادرست شود.

همه محصولات غذایی دارای الزامات متمایز و تکنیک‌های نگهداری در سردخانه هستند. باید سردخانه مناسبی برای غذاهای مختلف وجود داشته باشد تا برای مدت طولانی تازه بمانند و همچنین با حداقل مصرف هزینه و ناچیزترین تلفات محصول ذخیره شوند. انجماد با کند کردن تغییرات فیزیکی و فعالیت شیمیایی و میکرو بیولوژیکی که باعث خرابی می‌شود، عمر انبار را افزایش می‌دهد.

بسته به نوع، مقدار محصول و مدت زمان نگهداری محصول از سردخانه‌های مختلفی استفاده می‌شود. یک تامین کننده عالی ذخیره سازی سرد می‌تواند تفاوت قابل توجهی در موفقیت یک کسب و کار ایجاد کند، زیرا کیفیت محصول باید درجه یک و مطابق با برند تجاری باشد. همچنین نقش مهمی در تنظیم هزینه‌های ذخیره سازی و توزیع مناسب و به نوبه خود، حفظ رضایت مشتری ایفا می‌کند. بر اساس اهداف امروزی، سردخانه‌ها به گروه‌های زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

سردخانه صنعتی فله

این فروشگاه‌ها عموماً برای ذخیره‌سازی یک کالای واحد که به صورت فصلی کار می‌کنند استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، فروشگاه‌های سیب‌زمینی، سیب، فلفل قرمز و غیره. انبار سرد فصلی یک تکنیک سازگار با محیط زیست و بسیار کارآمد است. از انرژی سرمای طبیعی ذخیره شده در زمستان برای خنک سازی رایگان در تابستان استفاده می‌کند.

انرژی سرد تولید شده به شکل یخ در یک مخزن عایق ذخیره می‌شود. این به عنوان آب سرد برای تامین خنک کننده در تابستان استخراج می‌شود که به کاهش زمان کار چیلر و کاهش قابل توجه مصرف برق مرتبط و انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کند.

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی چند منظوره

این سردخانه صنعتی برای نگهداری کالاها و محصولات مختلف مورد استفاده در طول سال طراحی شده‌اند و شامل انواع مختلف گوشت مانند گوشت بره و مرغ است. یک برنامه عملیاتی سردخانه (محصولات، ذخیره سازی سرد و انجماد) با پارامترهای خاصی طراحی شده است. این واحدها عمدتاً در نزدیکی مراکز مصرف قرار دارند.

حتما بخوانید:   چرا بدنه یخچال برق دارد ؟ برق گرفتگی بدنه یخچال فریزر

سردخانه صنعتی کوچک

این سردخانه‌ها با امکانات پیش خنک‌کننده برای محصولاتی که قرار است صادر شوند، مانند میوه‌های تازه مانند انگور و غیره طراحی شده‌اند. تولیدکنندگان در مقیاس کوچک می‌توانند از میان گزینه‌های مختلف در مورد سیستم‌های خنک‌کننده، از جمله سیستم‌هایی که از تبرید مکانیکی، الکتریکی استفاده می‌کنند، استفاده کنند. انتخاب باید بر اساس هزینه، کارایی و ایمنی سیستم پیش خنک کننده برای نوع محصولی که قرار است خنک شود و سود مالی، مورد انتظار باشد.

سردخانه صنعتی مواد غذایی منجمد

این سردخانه صنعتی با امکانات فرآوری و انجماد، اختیاری برای اقلام غذایی مانند ماهی، گوشت، مرغ، محصولات لبنی و مواد غذایی و سبزیجات فرآوری شده طراحی شده‌اند. غذاهای منجمد به طور کلی دارای سابقه ایمنی عالی هستند. آن‌ها معمولاً در دمای 18- درجه سانتی‌گراد نگهداری می‌شوند که استاندارد تجاری برای نگهداری مواد غذایی است.

برای اینکه مواد غذایی خشک و منجمد در طول مدت نگهداری طولانی آلوده نشوند، نباید هیچ‌گونه تغییر ساختاری یا شیمیایی در آن‌ها ایجاد شود. غذاهای منجمد قبل از پردازش بیشتر یا ذوب می‌شوند یا دم کرده می‌شوند. در دستکاری غذاهای منجمد، دمای آن‌ها به زیر صفر می‌رسد تا خرد کردن و جابجایی آن آسان‌تر شود.

یکی از مهم‌ترین مزایای نگهداری در انجماد، راحتی و سهولت حفاظت با تأثیر ناچیز بر کیفیت مواد غذایی در مقایسه با سایر تکنیک‌های حفاظتی مانند حرارتی یا خشک کردن است. اگرچه هر محصول دارای دمای ذخیره سازی منحصر به فردی برای محتویات آن است، اکثر محصولات غذایی منجمد بین 0 تا منفی 30 درجه فارنهایت نگهداری می‌شوند.

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی کوچک

این سردخانه در مراکز توزیع قرار دارند. سردخانه‌های متحرک را می‌توان برای کاربردهای متعدد در صنایع دارویی، آرایشی، غذا و نوشیدنی، لبنیات و سایر صنایع برای انواع محصولاتی که برای نگهداری در دماهای پایین در نظر گرفته شده‌اند، مورد استفاده قرار داد. فریزرهای متحرک که شبیه به اتاق‌های سردخانه هستند، می‌توانند در دمای بسیار پایین‌تری کار کنند و برای نگهداری مواد مصرفی برای ماه‌ها طراحی شده‌اند. آن‌ها دارای محدوده دمایی 18- تا 22- درجه سانتی‌گراد هستند.

سردخانه‌های کنترل شده (CA)

این سردخانه‌ها عمدتاً برای غذاها و سبزیجات خاص طراحی شده‌اند. این سیستمی است که در آن محصولات تازه و فاسد شدنی مانند میوه‌ها و سبزیجات در شرایط محیطی ذخیره می‌شوند که پس از برداشت محصول به ماندگاری آن‌ها اضافه می‌شود. در پنجاه سال گذشته، ذخیره سازی CA به یکی از جنبه‌های اساسی صنعت ذخیره‌سازی مواد غذایی تبدیل شده است و این امکان را فراهم می‌کند که حتی میوه‌ها و سبزیجات فصلی در تمام طول سال در دسترس باشند.

این فرآیند ذخیره‌سازی یک فناوری غیر شیمیایی است که از سطوح کم اکسیژن و سطوح بالای دی اکسید کربن در فضای ذخیره سازی و تبرید استفاده می‌کند. گاهی اوقات شامل حذف اتیلن و اضافه کردن مونوکسید کربن نیز می‌شود. از آنجایی که این نوع سردخانه سرمایه بر بوده و برای بهره برداری و نگهداری هزینه بر است.

برای آن دسته از مواد غذایی که مناسب نگهداری طولانی مدت هستند، مناسب‌تر است. مانند کیوی، سیب و گلابی. علاوه بر این، پتانسیل زیادی برای نگهداری سبزیجاتی که سرعت تنفس بالایی دارند، دارد. ذخیره سازی اتمسفر کنترل شده یک نوآوری اساسی است که به صنعت ذخیره سازی مواد غذایی معرفی شده است و دارای مزایای متعددی است.

حتما بخوانید:   چرا رله مشعل گازی ریست می‌شود؟ تعمیر رله مشعل گازی

خنک سازی یکی از جدایی ناپذیرترین مراحل در زنجیره حمل و نقل پس از برداشت در نظر گرفته می‌شود. کاهش دمای محصولات تازه پس از برداشت به طور قابل توجهی سرعت تنفس را کاهش می‌دهد، ماندگاری را افزایش می‌دهد و از کیفیت محافظت می‌کند.

خنک سازی با به حداقل رساندن اتلاف آب و کاهش سرعت پوسیدگی، تلفات حجمی را کاهش می‌دهد. سردخانه‌های صنعتی مخصوصاً برای نگهداری مقدار زیادی مواد غذایی ساخته شده‌اند. آن‌ها در درجه اول برای صنایع ساخته می‌شوند. همچنین به طور کلی، یک وسیله نقلیه برای حمل کالا از یک مکان به یخچال مورد نیاز است.

از آنجایی که محصولات زیادی در انبار ذخیره می‌شود، این اتاق‌ها با قفسه‌های پالت و درهای بزرگ ساخته می‌شوند. اتاق‌های سرد ضروری هستند. زیرا به طولانی‌تر شدن ماندگاری کالاهای تازه کمک می‌کنند. آن‌ها همچنین در کاهش ضایعات و طولانی شدن زمان برای بازاریابی این غذاها موثر هستند.

سردخانه صنعتی

مشکلات و تعمیر سردخانه صنعتی

متراکم شدن دیوارها

دلیل اینکه چگالش روی دیوارها اتفاق می‌افتد، هوای مرطوب است که متراکم شده و به صورت قطرات آب جمع می‌شود. برای رفع این مشکل، دیوارها باید به خوبی روی سطوح عایق‌بندی شوند که می‌تواند جریان هوا را در داخل اتاق سرد بهبود بخشد.

قالب روی دیوارها

تجمع رطوبت منجر به رشد کپک در اتاق‌های سرد می‌شود. این یکی از رایج‌ترین مشکلات سردخانه صنعتی است. خشک کردن و تمیز کردن سردخانه صنعتی می‌تواند به حل این مشکل کمک کند. باز هم نصب عایق مناسب می‌تواند این کار را انجام دهد.

پوسیدگی دیوارها 

عدم وجود مانع بخار یا نصب اشتباهی می‌تواند منجر به پوسیدگی دیوارها در سردخانه صنعتی شود. دلیل دیگر این امر نشت رطوبت به روکش چوب است. این مشکل را می‌توان با نصب نوع دیگری از عایق یا افزودن یک لایه عایق دیگر حل کرد.

سقف چکه‌ای

نتیجه دیگر عدم نصب نادرست مانع بخار، چکیدن سقف است. از آنجایی که فقدان عایق و مانع بخار از دلایل رایج این مشکل هستند، ساده‌ترین راه حل، تامین عایق کافی و همچنین قرار دادن یک مانع بخار با توجه به جهت حرکت فشار بخار است.

انتشار گاز

انتشار گازهایی مانند اتیلن و دی اکسید کربن معمولاً در اثر پوسیدگی است. اگر زیاد باشد، این گازها می‌توانند باعث ایجاد بوی بد در داخل سردخانه شما شوند. بنابراین توصیه می‌شود برای تهویه مناسب، یک فن اگزوز نصب کنید. هر محصولی که در حال پوسیدگی است باید فورا دور ریخته شود تا از شر بوی بد خلاص شود.

مزایای سردخانه صنعتی

غذاهای فاسد شدنی شامل گوشت تازه، سبزیجات، میوه ها، غذاهای موجود در کمدهای سرد پخته شده است که برای استفاده بعدی ذخیره می‌شوند. این نوع غذاها برای افزایش عمرشان در سردخانه یا یخچال نگهداری می‌شوند. برخی از سبزیجات و میوه‌ها تا زمانی که در یخچال یا جای خنک نگهداری شوند فاسد نمی‌شوند. برخی از مزایای سردخانه صنعتی به شرح زیر است:

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات یخچال آدمیرال Admiral

کاهش نرخ فاسد شدن غذاهای فاسد شدنی

یکی از مزایای بزرگ استفاده از سردخانه این است که دمای پایین به کاهش سرعت تغییرات شیمیایی و رشد آنزیم‌های میکروارگانیسم‌ها در غذاها کمک می‌کند. به عبارت ساده، میزان فاسد شدن غذا تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

کنترل‌های دما

قسمت‌های مختلفی در یخچال وجود دارد که در دماهای مختلف کار می‌کنند. در سردخانه‌های قدیمی‌تر، قفسه‌های بالایی در مقایسه با قفسه‌های پایین در دمای کمی سردتر کنترل می‌شدند. در یخچال‌های مدرن، دماها کاملاً یکنواخت هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنترل دما، می‌توانید دفترچه یا راهنماهای همراه یخچال‌ها را بررسی کنید.

سردخانه صنعتی

خطر مسمومیت غذایی را کاهش می‌دهد

خطر مسمومیت غذایی کاهش می‌یابد، زیرا نگهداری آن در جای خنک ممکن است باعث تغییرات شیمیایی مانند تغییر در تغییرات آنزیمی یا کپک شود. این عامل می‌تواند از غذاهای پخته شده به غذاهای نپخته یا از غذاهای پخته نشده به غذاهای پخته منتقل شود.

نکاتی در رابطه با نگهداری سردخانه صنعتی

از آن‌جایی که محصولات موجود در انبار سرد به تغییرات دما حساس می‌باشند، چنین تأسیساتی معمولاً دارای سنسورهایی هستند که دمای محیط را در داخل کنترل می‌کنند. از آن‌جایی که رطوبت یکی از ملاحظات اصلی است، رطوبت‌گیرها برای کنترل و کاهش تشکیل یخ استفاده می‌شوند.

انبارهای سردخانه باید همیشه در دماهای خاص نگهداری شوند.

با جابجایی مداوم کالاها، سیستم‌های قفل هوا برای کمک به حفظ ثبات دما نصب می‌شوند. این قفل هواها معمولاً از دو در با سرعت بالا تشکیل شده‌اند که یکی به داخل فضای سردخانه و دیگری به بیرون منتهی می‌شود که این دو هرگز به طور همزمان باز نمی‌شوند. این امر هرگونه تغییر ناگهانی دما را به حداقل می‌رساند. همچنین تراکم و از دست دادن سرما را کاهش می‌دهد.

راه حل‌های ذخیره‌سازی انبار سرد ممکن است شامل قفسه بندی پالت سیار نیز باشد. این سیستم با داشتن تنها یک راهرو عملیاتی، فضای کف را به حداکثر می‌رساند. این مزیت کاهش 40 درصدی فضای کف را در مقایسه با قفسه‌بندی پالت معمولی دارد و ظرفیت ذخیره سازی کلی را تا 80 درصد افزایش می‌دهد.

یکی دیگر از گزینه‌های ایده آل برای کالاهای سرد، قفسه بندی درایو است. این روش انبارداری امکان ذخیره سازی در مقادیر زیاد را فراهم می‌کند و دوباره همان فضای موجود را تا 90 درصد کارآمدتر می‌کند.

در نهایت، تمیز کردن یک انبار سردخانه به درستی از گسترش میکروارگانیسم‌هایی که به طور بالقوه می‌توانند به محصولات ذخیره شده آسیب برسانند، جلوگیری می‌کند.

همانند اتاق‌های تمیز، دو نوع فرآیند انجام می‌شود:

  • حذف کثیفی‌های قابل مشاهده و پاک‌سازی
  • میکروارگانیسم‌های مضر را از کالاها حذف می‌کند.

سردخانه صنعتی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار از ما حمایت کنید.

سردخانه صنعتی چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی سردخانه صنعتی چیست و تعمیر آن به چه صورت است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا