تعمیراتتعمیرات یخچال

فریزر صنعتی چیست و نحوه تعمیر آن به چه صورتی است؟

فریزر صنعتی، فریزری می‌باشد که برای صنعت‌های بزرگ بسیار مورد استفاده قرا می‌گیرد. شما با استفاده از فریزرهای صنعتی می‌توانید موادی که به نگهداری در دمای زیر صفر نیاز دارند را ذخیره کنید. این فریزرها در ابعاد و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارد. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با فریزر صنعتی و نحوه تعمیر آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

فریزر صنعتی

فریزر صنعتی و انواع آن

یخچال‌های صنعتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اقلام ذخیره شده را زیر دمای اتاق، اما بالاتر از نقطه انجماد آب نگهداری می‌کنند. فریزرهای صنعتی طوری طراحی شده‌اند که محتویات خود را زیر نقطه انجماد آب (32 درجه فارنهایت) نگه دارند.

اکثر فریزرهای صنعتی دمای داخلی را بین 36 درجه فارنهایت و 40 درجه فارنهایت حفظ می‌کنند. بیشتر فریزرهای صنعتی دمای بین -2 درجه فارنهایت و +2 درجه فارنهایت را حفظ می‌کنند. فریزر صنعتی معمولاً دارای نمای بیرونی از جنس استیل برای مقاومت در برابر خراش و فرورفتگی هستند.

کف آن می‌تواند تا 600 پوند در هر فوت مربع را تحمل کند. در درب‌ها از لولاهای صنعتی، قفل‌ها و واشرهای دوتایی برای آب بندی محکم استفاده می‌شود. چرخ‌ها می‌توانند برای جلوگیری از اصطکاک، ترمز داشته باشند. انواع فریزر صنعتی به شرح زیر است:

فریزر صنعتی کابینت

فریزرهای کابینتی دارای اندازه‌ها و قفسه‌بندی‌های متنوعی هستند که متناسب با همه نیازها است. این‌ فریزرها می‌توانند کابینت‌های ایستاده یا زیر پیشخوان باشند. در صورت در دسترس بودن، همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید درب را به سمت چپ یا راست برای سهولت دسترسی بیشتر نصب کنید.

کابینت‌ها یکی از رایج‌ترین گزینه‌های موجود در فریزر هستند که به دلیل سادگی استفاده از آن‌ها است . کابینت‌هایی مانند EcoPro G2 برای متخصصان خدمات غذایی بسیار مقرون به صرفه هستند. این کابینت‌ها قابل بازیافت هستند و هزینه‌های اجرا و نگهداری پایینی دارند. از سوی دیگر، کابینت‌های زیر پیشخوان می‌توانند فضای کوچک آشپزخانه را بهینه کنند. ظرفیت این کابینت‌ها می‌تواند از 150 لیتر تا 360 لیتر شروع شود.

فریزر صنعتی

فریزر صنعتی شمارنده

پیشخوان‌ها قوی و همه کاره هستند و بیشتر در ایستگاه‌های آماده سازی رستوران استفاده می‌شوند. اغلب شما انتخابی از اندازه و مبرد دارید. اگر یک آشپزخانه تجاری دارید، در حین آماده کردن موادهایی که باید سرد شوند، می‌توانند بسیار مفید باشند. شمارنده‌های آماده سازی اغلب قابل تنظیم هستند و در صورت نیاز امکان تکمیل سفارشی را فراهم می‌کنند. معمولاً در صورت لزوم، این فریزر صنعتی می‌تواند با کشوها همراه باشند.

حتما بخوانید:   کمپرسور معمولی یخچال و اینورتر چه فرقی دارد

فریزر انفجاری

چیلرها و فریزرهای بلاست در اشکال و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. این فریزرها شامل کابینت‌های برفک کنترل شده، فریزرهای انفجاری، واحدهای رول و چیلرهای مدولار می‌باشد. اغلب، در دما و ظرفیت ذخیره سازی متفاوت هستند و بسیار کارآمد انرژی هستند. فریزرهای صنعتی می‌توانند از ظرفیت 15 کیلوگرم تا 52 کیلوگرم متغیر باشند.

کابینت‌های نمایشگر فریزر

کابینت‌های نمایشی که بیشتر در مغازه‌ها، سوپرمارکت‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها یافت می‌شوند. آن‌ها فوق‌العاده قابل اعتماد، کارآمد انرژی و بی صدا هستند. اگر به دنبال چیزی برای نمایش کالاهای یخ زده بدون شکستن هستید، این نوع فریزرهای صنعتی می‌توانند مفید باشند.

نشانه‌هایی که نیاز به تعمیر فریزر تجاری دارید

نشانه‌های مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد مشکلی در فریزر صنعتی شما وجود دارد. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر یا مشکوک به هر مشکلی، مهم است که در اسرع وقت با یک شرکت تعمیرات فریزر صنعتی حرفه‌ای تماس بگیرید:

  • فریزر دمای خود را حفظ نمی‌کند. این یک راه واضح و مطمئن برای تشخیص این است که فریزر کار نمی‌کند و موجودی شما ممکن است در خطر باشد.
  • فریزر روشن نمی‌شود. ممکن است مشکل از خود فریزر یا منبع تغذیه باشد.
  • از فریزر آب نشت می‌کند. این می‌تواند نشانه‌ای از مشکل در مهر و موم درب باشد یا می‌تواند نشان دهد که فریزر به درستی یخ زدایی نمی‌کند.
  • فریزر صداهای عجیبی می‌دهد. مشکلات مکانیکی می‌تواند منجر به ایجاد صدای جدیدی در فریزر شما شود.
  • یخ یا یخ زدگی در داخل فریزر وجود دارد. این می‌تواند نشانه‌ای باشد که فریزر به درستی کار نمی‌کند یا ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد.
  • بوی غیر معمول یا نامطبوع ایجاد شده است. این می‌تواند نشانه‌ای از رشد باکتری باشد، و قطعا چیزی است که باید در اسرع وقت به آن نگاه می‌کردید.

فریزر صنعتی

تراکم یا یخ زدگی بیش از حد

همه فریزرهای صنعتی کارآمد برای حفظ تعادل عالی بین فضای گرم و سرد یخچال کارآمد هستند. اما اگر متوجه یخ زدگی یا تراکم بیش از حد در داخل یخچال خود شدید، به این معنی است که یخچال شما به خوبی کار نمی‌کند و به خوبی خنک نمی‌شود.

در صورت خرابی، احتمالاً کپک بیش از حد روی درزگیر لاستیکی درب یخچال خود پیدا خواهید کرد. در صورت متراکم شدن خفیف روی درزگیر لاستیکی، می‌توانید لاستیک درب یخچال را به تنهایی تعویض کنید.

با این حال، اگر تراکم بیش از حد در داخل یخچال وجود داشته باشد، ممکن است به دلیل تنظیمات و نگهداری ضعیف دما باشد. باز هم، ممکن است سعی کنید دما را به تنهایی تنظیم کنید. با این حال، اگر مشکلات دما ادامه یابد و تشدید شود، ممکن است غذا و نوشیدنی‌های ذخیره شده در یخچال شما فاسد شود.

خطرات از دست دادن کسب و کار ممکن است حتی با یک روز خرابی یخچال تجاری شما چند برابر شود. در چک لیست تعمیر و نگهداری فریزر خود مراقب تراکم و یخ زدگی بیش از حد باشید.

نقص شدید موتور در فریزر صنعتی

یکی دیگر از نشانه‌های قابل توجه که شما نیاز به تعویض سریع فریزر صنعتی خود دارید خرابی موتور است. بیشتر مشکلات یخچال با خرابی موتور شروع می‌شود. هنگامی که دست خود را در پشت فریزر خود قرار می‌دهید، این یک تجربه معمول می‌یاشد، که ممکن است یک تغییر دمای معمولی گرم را احساس کنید. با این حال، اگر فریزر شما مقدار زیادی گرما را منتقل می‌کند، ظاهراً مشکلی در فریزر شما وجود دارد.

حتما بخوانید:   دلیل کار نکردن پنکه چیست ؟

گرمای بیش از حد یخچال‌ها به دلیل کثیف بودن کویل‌ها اتفاق می‌افتد. کویل‌های ثابت در پشت یخچال شما عایق هستند. بنابراین، باید گرما را ذخیره کند. در این حالت یخچال شما ایراد دارد. به عنوان بخشی از چک لیست نگهداری فریزر، می‌توانید کویل‌ها را با مسواک زدن یا جاروبرقی تمیز کنید.

علاوه بر این، سایر مشکلات موتور شامل کارکرد مداوم موتور فریزر با حداکثر سرعت و ایجاد صدای بلند است. این نوع نقص موتور به دلیل خرابی برد کنترل دما رخ می‌دهد. انتقال انرژی ثابت به موتورهای فن و کمپرسور نیز یخچال را بیش از حد سرد می‌کند و انرژی اضافی را آزاد می‌کند که منجر به قبض انرژی هولناک می‌شود. برای کمک به یک تکنسین مراجعه کنید، اما اگر صدای موتور همچنان ادامه دارد، برای صرفه جویی در هزینه‌های سرسام آور انرژی، روی یک فریزر جدید سرمایه‌گذاری کنید.

فریزر صنعتی

انقضای بیش از حد غذا

فساد و انقضای مواد غذایی نشانه‌هایی برای صاحبان صنعتی است که فریزرهای صنعتی آن‌ها در شرف خراب شدن هستند. گاهی اوقات، سرد شدن غذا بیشتر طول می‌کشد یا سریع‌تر از تاریخ انقضای مورد انتظار منقضی می‌شود. برای اطمینان از اینکه یخچال شما به خوبی کار می‌کند، فورا واشر روی درب را بررسی کنید. واشرهای کثیف یا فرسوده هوای خنک را به دام نمی‌اندازند و هوای گرم را همان‌طور که باید در بیرون نگه می‌دارند.

ممکن است به فکر تعویض واشر خود باشید که امکان‌پذیر و ارزان است. با این حال، اگر مشکل همچنان ادامه داشته باشد و غذای شما همچنان بیشتر طول بکشد تا خنک شود، نمی‌تواند دمای مورد نیاز را تنظیم کند. از انرژی غیر ضروری استفاده می‌کند که منجر به نیاز بیش از حد به خدمات فریزر اضطراری می‌شود.

تنظیمات دمای شما پاسخ نمی‌دهد

فریزر صنعتی شما با توجه به تنظیم دمای ایده آل در صفر درجه کارآمد است. با این حال، اگر دمای هوا سردتر شود یا شروع به مشاهده تشکیل یخ روی هر جسمی در فریزر کنید، ممکن است منجر به مشکلات شدید شود. یکی از اولین نکات نگهداری فریزر در این شرایط، یخ زدایی آن و بررسی عملکرد آن است. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است زمان سرمایه‌گذاری در نصب فریزر صنعتی جدید فرا رسیده باشد.

قبوض بالای برق

آخرین اما نه کم اهمیت، اگر حتی پس از استفاده از دستگاه برای مدت مشابه، قبض انرژی به طور غیرعادی بالاتری دریافت می‌کنید، ممکن است به دلیل نقص فریزر شما باشد. یک تکنسین را برای بررسی و رفع مشکل استخدام کنید. با این حال، بهتر است به جای تعمیرات متوالی و هزینه‌های انرژی بالاتر، روی یک یخچال جدید سرمایه‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید با یک تکنسین تعمیر تماس بگیرید تا سیم‌پیچ‌ها و موتور را بررسی و تعمیر کند. در صورت خرابی خفیف، تعویض کویل‌ها می‌تواند یک گزینه عالی باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای موتور یخچال کنوود Kenwood | چگونگی عملکرد

نحوه نگهداری فریزر صنعتی

مراقب کپک‌ها باشید

این هاگ‌های میکروسکوپی کوچک تند و زننده آخرین چیزی هستند که می‌خواهید در یخچال خود رشد کنند. بنابراین باید از توانایی رشد آن‌ها جلوگیری کنید. محلول یک فنجان سرکه سفید با دو فنجان آب، کپک را در مسیر خود متوقف می‌کند. از این فرمول برای پاک کردن فریزر خود در طول روزهای برنامه ریزی شده خود استفاده کنید.

 سیم پیچ متراکم خود را تمیز کنید

اگر این دستگاه ضروری بیش از حد کثیفی را جمع‌آوری کند، باعث افزایش دمای داخل فریزر می‌شود که باعث فاسد شدن مواد غذایی شما و آسیب احتمالی به سایر قسمت‌های دستگاه می‌شود.

سیم پیچ را در نزدیکی کندانسور پیدا خواهید کرد، بنابراین برای مشخص کردن مکان دقیق به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید. حتما دستگاه را خاموش کنید، سپس سیم پیچ را با یک برس سفت بشویید و از جاروبرقی برای مکیدن گرد و غبار باقی‌مانده استفاده کنید. این کار باید هر سه ماه یا بیشتر انجام شود.

غذاهای اسیدی را در فریزر صنعتی مخفی نگه دارید

اسیدهای موجود در غذاهایی مانند میوه‌های خشک می‌توانند به مرور زمان باعث خوردگی شوند. بنابراین پوشاندن آن‌ها ضروری است. یک ظرف پلاستیکی که به خوبی مهر و موم شده باشد این کار را انجام می‌دهد. به طور مشابه، فورا هرگونه نشت را تمیز کنید زیرا تجمع رطوبت می‌تواند باعث یخ زدن دستگاه شما شود.

فریزر صنعتی

کویل اواپراتور فریزر صنعتی را تمیز نگه دارید

کویل اواپراتور بخش مهمی از فریزر صنعتی است که هوای گرم را هنگام ورود به کابین جذب می‌کند. بنابراین محتویات را خنک نگه می‌دارد و بسیار شبیه سیم پیچ متراکم، اگر آن را تمیز نگه ندارید، شروع به خرابی می‌کند.

دریچه‌های تبخیر را صاف نگه دارید

اواپراتور دارای یک سری دریچه است که هوای سرد را به داخل دستگاه پمپ می‌کند. اگر این دریچه‌ها مسدود شوند، سیم پیچ ممکن است یخ بزند که می‌تواند باعث افزایش دمای داخلی و همچنین نشت آب ناخواسته شود. از بسته بندی بیش از حد فریزر خودداری کنید و کارکنان را آموزش دهید که محصولات را مستقیماً در مقابل دریچه‌ها قرار ندهند. همه باید به خصوص مراقب باشند که غذای داغ را در فریزر نگذارند.

رژیم تعمیر و نگهداری حرفه‌ای توصیه شده توسط سازنده را رعایت کنید

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که از تعمیر و نگهداری حرفه‌ای برای صرفه‌جویی در هزینه خودداری کنید، اما خرابی فریزر  در دراز مدت هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. برخی از کارهای تعمیر و نگهداری را نمی‌توان در خانه انجام داد. بنابراین حتما از یک متخصص برای بررسی فریزر خود استفاده کنید.

فریزر صنعتی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

فریزر صنعتی چیست و چگونه تعمیر می شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای شناخت فریزر های صنعتی و چگونگی تعمیر آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا