خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

پودر لوله بازکن چنته چیست و در لوله بازکنی چه کاربردی دارد؟

شاید شما هم نام پودر لوله بازکن چنته را شنیده باشید و بخواهید بدانید که چنته چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید؟ در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با این پودر لوله بازکن آشنا کرده و مزایا و معایب آن را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

محتوا پنهان

روش های مختلف رفع گرفتگی لوله فاضلاب

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب روش های زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها نوع خاصی از گرفتگی را برطرف می کنند. روش هایی مانند استفاده از دستگاه های مخصوص لوله بازکنی، دستگاه تراکم هوا، فنر لوله بازکن یا استفاده از سیخ برای رفع گرفتگی، استفاده از محلول های شیمیایی، روش های خانگی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و….

بعضی از گرفتگی های لوله فاضلاب نیاز به روش خاصی دارد و برای رفع آن نمی توان از روش های دیگر استفاده کرد مثلاً گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی را شما نمی توانید به وسیله فنر لوله بازکن برطرف کنید. در صورتی که از فنر لوله بازکنی برای فاضلاب ظرفشویی استفاده کنید ممکن است به اتصالات لوله آسیب برساند یا استفاده از محلول های لوله بازکنی هم نباید برای رفع گرفتگی توالت استفاده کرد زیرا گرفتگی توالت به دلیل باقی ماندن فضولات در داخل لوله فاضلاب است و ریختن محلول لوله باز کنی هم نمی تواند مشکل را برطرف کند در این هنگام باید از فنر برای برطرف کردن گرفتگی استفاده کنید.
یا برای رفع گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی نمی توان از فنر برقی استفاده کرد و باید از دستگاه های دیگر برای این منظور استفاده کنید.

پودر لوله بازکن چنته چه کاربردی در لوله بازکنی دارد؟

همانطور که گفتیم هر گرفتگی به روش مخصوصی برطرف می شود که در این مقاله نمی توانیم تمام موارد را برایتان توضیح دهیم؛ ولی قصد داریم شما را با پودر لوله باز کن چنته آشنا کنیم.

گرفتگی هایی که در سینک ظرفشویی ایجاد می شود معمولاً به دلیل چربی ها و مواد غذایی است و این گرفتگی ها را می توان بدون مراجعه به لوله بازکن برطرف کرد.
استفاده از محلول های شیمیایی برای رفع گرفتگی های سینک ظرفشویی بسیار کارساز است ولی می تواند در حین مؤثر بودن، بسیار مضر باشد.
استفاده از این محلول ها هم برای شما مضر است و هم به اتصالات لوله آسیب می رساند. محلول های شیمیایی می توانند به ریه های شما آسیب بزنند و همچنین باعث آسیب دیدگی لوله ها و گاهی سوراخ شدن لوله خواهند شد.
پس نمی توان از این محلول ها به راحتی استفاده کرد. پودر لوله بازکن چنته مخصوص رفع گرفتگی های لوله فاضلاب است که از سالیان گذشته از آن استفاده می شد. در گذشته که محلول های شیمیایی وجود نداشت برای برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب از چنته که یک پودر لوله بازکنی است، استفاده می شد.

حتما بخوانید:   تفاوت دستگاه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی | روش لوله بازکنی توالت ایرانی با فنر

استفاده از چنته بسیار راحت بوده و برای باز کردن گرفتگی های سطحی در فاضلاب حیاط و یا سینک ظرفشویی می توانید از آن استفاده کنید. البته چنته برای گرفتگی های شدید مؤثر نیست ولی برای گرفتگی هایی که به دلیل تجمع چربی در لوله های سینک ظرفشویی ایجاد می شود مؤثر می باشد و با چنته می توانید مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی را برطرف کنید.

پودر لوله بازکن چنته

روش استفاده از پودر لوله باز کن چنته

استفاده از چنته دستور عمل خاصی نداشته و بسیار راحت انجام می شود ابتدا باید محلی را که مسدود شده است مشخص کنید و مقداری از این پودر را در داخل لوله بریزید چند دقیقه صبر کرده و بعد از گذشته زمان معین، پودر چنته اثر کرده و لوله فاضلاب باز خواهد شد بعد از باز شدن لوله فاضلاب، آب را باز کرده و مقداری آب در لوله بریزید تا باقی مانده جرم از لوله پاک شود و لوله شسته شود.

با پودر لوله باز کن چنته می توان به راحتی گرفتگی هایی را که ناشی از آشغال های کوچک و جزئی و همچنین چربی می باشد از بین برد؛ ولی فراموش نکنید استفاده زیاد از چنته هم مانند محلول های شیمیایی، به لوله های فاضلاب آسیب رسانده و باعث پوسیدگی آن ها می شود.

مزایای باز کردن لوله ی فاضلاب با پودر لوله بازکن چنته

همان طور که گفتیم یکی از بهترین روش ها برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و همچنین سینک ظرفشویی که با پسماند های غذایی و چربی مسدود شده باشند، استفاده از پودر لوله بازکن چنته می باشد. در این قسمت می خواهیم مزایای استفاده از این پودر را برایتان به طور کامل توضیح دهیم.

همانطور که گفتیم پودر لوله بازکن چنته قدرت زیادی در پاک کردن و از بین بردن مواد باقی مانده و ضایعات در لوله فاضلاب دارد بعد از اینکه مواد را در داخل لوله ها ریختید تمام مواد از لوله خارج خواهد شد و به همین دلیل است که چنته را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها، جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی می دانند.

معایب استفاده از پودر لوله بازکن چنته

برای رفع گرفتگی لوله و در مورد کاربردهای چنته توضیحاتی برایتان بیان کردیم و همچنین ماهیت این ماده شیمیایی و پودر لوله بازکن را همراه با مزیت های آن، برایتان توضیح دادیم؛ حالا می خواهیم شما را با معایب استفاده زیاد از این پودر لوله بازکنی آشنا کنیم.

استفاده زیاد از پودر لوله بازکن چنته می‌تواند به مرور باعث پوسیدگی لوله شود. استفاده مداوم از این پودر نه تنها برای رفع گرفتگی مؤثر نیست بلکه این ماده شیمیایی در لوله باقی مانده و در طولانی مدت باعث شکستگی و سوراخ شدن سطح لوله ها می شود و در اثر این سوراخ شدن لوله، آب به هدر رفته و رطوبت و نم وارد ساختمان خواهد شد و خطرات جدی را به دنبال دارد. باید برای استفاده از چنته به این موضوع مهم توجه کنید و در هنگامی که با چنته مشکل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه برطرف نشد؛ دوباره از آن استفاده نکنید و روش‌های دیگر را برای رفع گرفتگی امتحان کنید.

حتما بخوانید:   انواع چسب لوله فاضلاب و بهترین چسب نشتی لوله سبز و لوله فاضلاب

روش های دیگر برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

علاوه بر استفاده از پودر لوله بازکن چنته، برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی از وسایل دیگری هم می توان استفاده کرد. روش های خانگی نه تنها به لوله ها آسیب نمی رسانند بلکه هزینه کمتری هم نسبت به محلول ها و پودر های شیمیایی برای رفع گرفتگی فاضلاب دارند در ادامه می خواهیم شما را با چند روش مؤثر برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه آشنا کنیم:

۱- استفاده از آب جوش برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها برای برطرف کردن گرفتگی فاضلاب آشپزخانه، آب جوش است. برای این منظور یک کتری آب جوش را در سینک ظرفشویی کم کم بریزید و منتظر بمانید اگر آب پایین نرفت دوباره این کار را تکرار کنید تا نتیجه بدهد. دقت داشته باشید آب خیلی جوش می تواند به اتصالات لوله آسیب برساند پس سعی کنید آب جوشیده شده را بگذارید تا کمی ولرم شود سپس از آن استفاده کنید.

۲- تمیز کردن سیفون زیر سینک ظرفشویی

همانطور که می دانید سیفونی که در زیر ظرفشویی قرار دارد مانند یک تله عمل کرده و ممکن است پس مانده های غذا، تفاله چای، روغن، چربی و…. در آنجا تجمع کرده و باعث مسدود شدن لوله شود. در صورتی که متوجه شدید آب داخل سینک ظرفشویی تجمع کرده است و پایین نمی رود، سیفون زیر سینک را باز کرده و در صورتی که دچار گرفتگی شده بود آن را تمیز کرده و دوباره در جای خود نصب کنید.

۳- استفاده از نمک و آب جوش برای رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه

ابتدا آبی را که در داخل سینک ظرفشویی جمع شده است خالی کنید و نصف لیوان نمک را در داخل سینک ریخته و چند دقیقه صبر کنید؛ سپس یک کتری آب جوش را در داخل سینک بریزید و منتظر بمانید تا گرفتگی رفع شود اگر مشکل برطرف نشد می توانید این کار را دوباره تکرار کنید.

۴- استفاده از جوش شیرین و سرکه برای رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه

آب داخل سینک را خالی کنید و یک لیوان جوش شیرین را درون لوله سینک ظرفشویی ریخته و دو لیوان سرکه را هم در داخل لوله بریزید. درپوش سینک را گذاشته و بعد از ۱۵ دقیقه، درپوش را برداشته و آب گرم را باز کنید. در صورتی که لوله باز نشده بود دوباره این کار را تکرار کنید. ترکیب جوش شیرین و سرکه باعث واکنش شیمیایی شده و می‌تواند به راحتی گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را برطرف کند؛ در صورتی که مشکل برطرف نشد از روش‌های دیگر استفاده کنید.

۵- استفاده از نمک و جوش شیرین برای رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه

ترکیب جوش شیرین و نمک می تواند گرفتگی های سینک ظرفشویی را برطرف کند. برای این منظور باید یک لیوان جوش شیرین را همراه یک لیوان نمک مخلوط کرده و داخل لوله فاضلاب ظرفشویی بریزید و یک ساعت صبر کنید و سپس لوله را با آب جوش شستشو دهید. اگر گرفتگی برطرف نشده بود دوباره این کار را تکرار کنید.

۶- استفاده از تلمبه لاستیکی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

اگر روش هایی را که در بالا گفتیم انجام دادید و مشکل برطرف نشد می توانید از یک تلمبه لاستیکی استفاده کنید. استفاده از تلمبه دستی، یک روش قدیمی بوده و بسیار کارساز است. اگر سینک ظرفشویی شما دو قلو می باشد یکی از لگن ها را ببندید و تلمبه را در لگن دیگر قرار داد و داخل سینک را آب بریزید. ریختن آب از ورود و خروج هوا جلوگیری می کند. چند بار تلمبه را بالا پایین کنید تا مشکل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه برطرف شود؛ سپس تلمبه را بردارید و آب گرم را باز کنید تا لوله شسته شود. اگر لوله باز نشده بود می توانید این کار را بارها انجام دهید.

حتما بخوانید:   نحوه فنر زدن لوله فاضلاب | مراحل فنر زدن لوله های فاضلاب

۷- استفاده از قلاب یا فنر دستی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

برای رفع گرفتگی های لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده از فنر دستی بسیار کاربردی می باشد. به وسیله فنر می توان به راحتی گرفتگی های لوله را رفع کرد. برای این کار فنر را داخل لوله کرده تا به عامل مسدود کننده برخورد کند؛ سپس آن را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و وقتی مطمئن شدید فنر گرفتگی را باز کرده آن را بیرون بکشید. بعد از آن، لوله را با آب داغ بشویید. می توانید مقداری هم تاید و یا مایع ظرفشویی در داخل لوله بریزید تا لوله تمیز شود.

اگر فنر دستی در منزل ندارید می توانید از یک آویز لباس استفاده کرده و خودتان یک قلاب بسازید. به این ترتیب که یک آویز لباس را برداشته و تمام خمیدگی های آن را صاف کنید. سر آن را به شکل قلاب در آورده و در داخل لوله فرو کند و فضولات داخل لوله را بیرون بکشید تا گرفتگی ها برطرف شود.

۸- استفاده از فنر برقی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

در صورتی که گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شدید نباشد با روش های خانگی به راحتی می توان آن را رفع کرد؛ ولی در صورتی که با این روش ها موفق به باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه نشدید باید با شرکت های معتبر لوله بازکنی تماس بگیرید تا به وسیله فنر های برقی گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنند. استفاده از فنر برقی یک روش تضمینی بوده و می تواند هر نوع گرفتگی را به راحتی برطرف کند.

پودر لوله بازکن چنته

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با پودر لوله بازکن چنته آشنا کردیم و مزایا و معایب آن را برایتان توضیح دادیم هر چند که پودر لوله بازکن چنته می تواند گرفتگی های سطحی را در لوله فاضلاب آشپزخانه، به راحتی برطرف کند؛ ولی دقت داشته باشید در صورتی که از این پودر زیاد استفاده کنید باعث سوراخ شدن لوله خواهد شد؛ پس توصیه می کنیم هنگامی که با گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه روبرو شدید، ابتدا از روش های بی خطر خانگی برای رفع گرفتگی استفاده کنید در صورتی که مشکل برطرف نشد می توانید از پودر لوله بازکن چنته کمک بگیرید.

در آخرین مرحله اگر با روش های گفته شده در این مقاله، موفق به رفع گرفتگی لوله نشدید باید با شرکت های معتبر لوله بازکنی تماس بگیرید تا به وسیله فنر برقی مشکل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شما برطرف شود.

اگر در مورد پودر لوله بازکن چنته سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ما در ایبک امداد پاسخگوی شما عزیزان باشند. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد.

111111111111111111

31

پودر لوله بازکن چنته چیست و در لوله بازکنی چه کاربردی دارد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای باز کردن لوله ی فاضلاب با پودر لوله بازکن چنته

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا