تعمیراتتعمیرات جاروبرقی

علت گرد وخاک در جاروبرقی چیست ؟

چرا گرد و خاک در جاروبرقی جمع می شود و علت گرد خاک در جاروبرقی چیست

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

گرد و خاک در جاروبرقی یکی از مشکلاتی است که احتمالا برای بیشتر مصرف کنندگان پیش آمده است . علت گرد و خاک در جاروبرقی معمولا بوسیله ی اشخاص عادی قابل تشخیص نیست . همانطور که می دانید جاروبرقی وسیله ای است که بسیار پرمصرف بوده و تقریبا در بیشتر محیط های سربسته و منازل از آن استفاده می شود . این وسیله جهت نظافت مورد استفاده قرار گرفته و اهمیت بسیاری نیز دارد . اما باید دقت داشته باشید که جاروبرقی دستگاه بسیار حساسی می باشد و باید از آن درست استفاده کنید زیرا استفاده نادرست از آن و خراب شدن قطعات ، عملکرد آن را مختل خواهد کرد . به نظر شما خروج گرد و خاک از جاروبرقی چه دلیلی می تواند داشته باشد ؟ مسلما این مشکل دلایل زیادی دارد که ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما علت گرد و خاک در جاروبرقی و روش های حل این مشکل را توضیح خواهیم داد .برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما همراه باشید .

 

دلایل گرد و خاک در جاروبرقی

علت گرد وخاک در جاروبرقی

همانطور که گفتیم امروزه در بیشتر منازل و محیط های سربسته برای نظافت از جاروبرقی استفاده می شود و به دلیل استفاده ی مداوم از این وسیله احتمال آسیب دیدگی در جاروبرقی بسیار است . خاک دادن جاروبرقی یکی از مشکلاتی است که گاهی با آن مواجه خواهید شد . در ادامه ی مطالب دلایل این مشکل را برای شما بیان می کنیم :

 1. جمع کردن زباله های نسبتا بزرگ با جاروبرقی  مانند جمع کردن کاغذ
 2. تمیز کردن انواع کثیفی ها با جاروبرقی
 3. عوض نکردن به موقع کیسه جاروبرقی
 4. به وجود آمدن اختلال در تسمه جاروبرقی
 5. جمع شدن کثیفی در فیلتر جاروبرقی
 6. گیر کردن آشغال در داخل لوله خرطومی
 7. دهنک جاروبرقی با سطح مورد نظر تنظیم نباشد .
چرا جمع کردن زباله های بزرگ و زباله های کثیف باعث گرد و خاک در جارو برقی می شود ؟

یکی از دلایل مهمی که باعث خواهد شد که از موتور جاروبرقی خاک بیرون بیاید ، تمیز کردن زباله های بزرگ و کثیف است . حتی اگر شما بهترین برند جاروبرقی را هم استفاده کنید باز هم اگر از آن درست استفاده نکنید امکان دارد خراب شود . جمع کردن انواع کثیفی ها باعث خرابی دستگاه خواهد شد . بطور مثال اگر شما خرده های شیشه را با استفاده از جاروبرقی ، جارو کنید آنگاه شیشه به دلیل اینکه تیز است ، کیسه ی جاروبرقی را سوراخ می کند و باعث خارج شدن گرد و خاک از جاروبرقی می شود .

حتما بخوانید:   تعرفه تعمیرات یخچال و فریزر

یکی دیگر از دلایل گرد و خاک در جاروبرقی جمع کردن زباله های بزرگ می باشد . همان طور که می دانید جارو برقی از قطعات مختلفی تشکیل شده و اگر هر چیزی در درون لوله ی مکش گیر کند ، باعث می شود که جاروبرقی قدرت مکش نداشته باشد . اگر زباله های بزرگ در لوله خرطومی گیر کند باعث گرد و خاک در جاروبرقی خواهد شد . پس عامل دیگری که می تواند باعث خاک جاروبرقی باشد ، گیر کردن زباله های بزرگ در خرطومی است . البته گاهی اجسامی مثل کاغذ ، شیشه و یا دکمه در لوله خرطومی گیر می کند که این هم باعث کم شدن مکش جاروبرقی خواهد شد که در آن صورت برای تقویت مکش باید راهکارهایی انجام دهید . و البته دقت داشته باشید که اگر زباله داخل لوله خرطومی جمع شود باعث خواهد شد که گرد و غبار به داخل جاروبرقی برگردد .

 

آیا دیر عوض کردن کیسه ی جاروبرقی می تواند عامل گرد و خاک باشد ؟

علت گرد وخاک در جاروبرقی

 

می توان گفت دیر عوض کردن کیسه جارو برقی یکی از دلایل مهم خرابی جاروبرقی و وارد شدن گرد و خاک به درون جاروبرقی ، می باشد . دقت داشته باشید اگر کیسه جاروبرقی را دیر خالی کنید ، حجم کیسه زیاد شده و امکان دارد باعث ترکیدن کیسه شود . البته این را هم بگوییم که گاهی امکان دارد کیسه درست در جای خود قرار نگرفته باشد این باعث خواهد شد که کیسه ی جاروبرقی توانایی مکش گرد و خاک به داخل را نداشته باشد و این موضوع باعث بیرون آمدن گرد و خاک از جاروبرقی خواهد شد .

خراب شدن قطعات جاروبرقی و یا فیلتر چگونه باعث گرد و خاک در جارو برقی می شود ؟

همانگونه که می دانید در جاروبرقی فیلتر هایی وجود دارد که کار آن ها جذب برخی از ذرات از لوله می باشد . اگر عمر فیلتر جاروبرقی تمام شده باشد حتما باید آن را تعویض کنید زیرا فیلتر خراب توانایی جذب ذرات گرد و غبار را نخواهد داشت و باعث می شود گرد و خاک از جاروبرقی خارج شود و همچنین اگر قطعات دیگر جاروبرقی خراب شوند می تواند علت گرد و خاک در جاروبرقی باشد ، مثلا خراب شدن قطعاتی از جاروبرقی مثل دسته ، دهنک ، لوله ، کیسه و … باعث می شود که گرد و غبار از جارو برقی خارج شود.

حتما بخوانید:   دلیل یخ زدن میوه و سبزیجات در یخچال چیست؟
تنظیم نبودن دهنک جارو برقی چگونه باعث جمع شدن گرد و غبار در جارو برقی می شود ؟

در جارو برقی تنظیماتی وجود دارد که می توان به وسیله ی آن دهنک جارو برقی را مطابق با نوع فرش یا موکت و یا هر سطحی تنظیم کنیم . اگر تنظیمات دهنک جارو برقی با نوع سطح مطابقت نداشته باشد ، امکان دارد گرد و غبار به درستی از قطعات جارو برقی عبور نکند و این باعث به وجود آمدن گرد و خاک در جارو برقی می شود .

خراب شدن تسمه یکی دیگر از دلایل گرد و خاک در جارو برقی .

یکی از قسمت هایی که ممکن است با خراب شدن آن جاروبرقی تولید خاک و گرد و غبار کند تسمه است ، تسمه اگر دچار شکستگی شود یا ترک بر دارد ، دیگر نمی تواند درست کار کند و این باعث خارج شدن خاک از جارو برقی می شود ، ضمنا اگر تسمه در جارو برقی خراب شود امکان دارد باعث خرابی قسمت های دیگر هم بشود . بنابراین در صورت خرابی تسمه هرچه زود تر این خرابی را رفع کنید .

روش های رفع مشکل گرد و غبار در جاروبرقی

راه هایی را که برای رفع گرد و غبار در جارو برقی می توان گفت موارد زیر است :

تعمیر تسمه در جاروبرقی : 

 • همانگونه که برایتان توضیح دادیم خراب شدن تسمه و خروج گرد و خاک در جاروبرقی با هم مرتبط هستند . پس اگر می خواهید گرد و غبار در جاروبرقی را رفع کنید ، بهترین روش تعمیر تسمه است . اگر در جاروبرقی تسمه خراب شد و یا به تعمیر نیاز داشت بهتر آن است که برای تعمیر یا تعویض تسمه به مراکز معتبر مراجعه کنید .

تنظیم جاروبرقی مطابق با سطوح :

 • همانگونه که می دانید از جارو برقی برای تمیز کردن سطوح مختلف مانند سرامیک ، فرش ، مبل ، پرده ، موکت و … استفاده می کنیم یکی از راه هایی که می توانید گرد و غبار جارو برقی را بر طرف کنید ، تنظیم جاروبرقی مطابق با سطوح می باشد .
 • این کار باعث خواهد شد که دیگر از جاروبرقی گرد و خاک خارج نشود .
 • آنگاه شما می توانید با خیالی راحت با استفاده از جارو برقی محیط را تمیز کنید .

تمیز کردن خرطوم جاروبرقی راهی برای گرد و خاک در جاروبرقی .

 • علت گرد و خاک در جارو برقی می تواند به دلیل جمع شدن زباله در خرطوم جاروبرقی باشد .
 • برای رفع این مشکل بهتر این است که به وسیله ی میله ای باریک و دراز ، درون لوله خرطوم را تمیز کنید تا هوا بتواند در آن جریان پیدا کند .
حتما بخوانید:   دلیل خشک شدن لاستیک دور درب یخچال چیست ؟

تعمیر کردن قطعات جارو برقی

 • اگر قطعات جاروبرقی شما خراب شد حتما باید به وسیله ی یک تعمیر کار مجرب تعمیر شود تا هر دلیلی که باعث به وجود آمدن گرد و خاک جاروبرقی شده بر طرف شود .
 • یکی دیگر از راه های مهم برای رفع گرد و خاک جاروبرقی این است که کیسه ی آن را مرتب چک کنید .
 • اگر کیسه پر شده بود حتما آن را خالی کنید .
 • قبل از جارو کشیدن اتاق به وسیله ی جارو برقی ، حتما زباله های بزرگ و خیس را با دست جمع کنید تا هنگام جارو کشیدن وارد جارو برقی نشود .
خاک دادن موتور جاروبرقی چه مشکلاتی به وجود می آورد ؟

همان طور که گفتیم خارج شدن گرد و غبار از جاروبرقی یکی از مشکلاتی است که امکان دارد برای همه ی افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند ، پیش آمده باشد ، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر مشکل را بر طرف نکنید باعث به وجود آمدن مشکلات جدی در جارو برقی خواهد شد از جمله :

 • سوختن موتور جاروبرقی : اگر مشکل وجود گرد و غبار در جارو برقی حل نشود ، این گرد و غبار در درون جارو برقی به موتور آسیب خواهد رساند و باعث سوختن آن می شود ، پس بهتر این است که هرچه سریع تر برای رفع این مشکل به مرکز تعمیرات معتبر مراجعه کنید .
 • کاهش مکش جاروبرقی : خاک دادن جاروبرقی باعث کاهش کیفیت در کار کرد دستگاه خواهد شد . در واقع جمع شدن گرد و غبار در لوله ها باعث می شود که مکش کم شده و ذرات ریز به درستی از سطح زمین کنده نشود و همچنین باعث پایین آمدن کیفیت دستگاه و اختلال در عملکرد آن می شود .
نتیجه گیری در مورد گرد و غبار در جاروبرقی :

در مقاله بالا از ابیک امداد به بررسی گرد و خاک در جارو برقی و روش های رفع این مشکل پرداختیم . گرد و خاک در جاروبرقی مشکل مهمی به شمار می آید که می تواند باعث سوختن موتور جارو برقی و یا کاهش مکش آن شود . پس بهتر این است که علاوه بر توجه به نکاتی که برایتان ذکر کردیم ، در هنگام بروز این مشکل به یک تعمیر گاه معتبر و مجهز مراجعه کنید تا دلیل گرد و خاک در جاروبرقی را تشخیص داده و پس از آن به رفع این مشکل اقدام کنند .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید باشد .

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نوشته های مشابه

4 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x