مجله سلامت پوست

تاثیر پیاده روی ، روی سلامت پوست چیست ؟

حتما همه شما عزیزان درباره فواید پیاده روی و تاثیر آن بر سلامت بدن چیزهایی شنیده اید. اگر پیاده روی صحیح انجام شود ، می تواند حتی بر چین و چروک پوست تاثیر بگذارد. پیاده‌روی ، روی عضلات ، مشکلات و امراض ، کلسترول و داشتن پوستی صاف و جوان تاثیر بسیاری خوبی می گذارد. پیاده‌روی روی به قدری بر سلامتی جسم و روح تاثیر می گذارد ،  که ما را وادار کرده ، که در این مقاله تا جایی که می توانید از فواید پیاده‌روی برایتان مطالبی را بیان کنیم. امیدوارم که با مجله موسسه زیبایی آرانیک در کنار ما باشید ، تا بیشتر در مورد پیاده‌روی بر سلامت بدن آگاهی پیدا کنید.

فواید پیاده‌روی صبحگاهی

پیاده‌روی در صبح ، فواید بی شماری بر روی پوست دارد. وقتی شما صبح زود به پیاده‌روی می روید ، بخصوص زمانی که هوا پاکیزه می باشد باعث می شود ویتامین D به خوبی جذب بدن شود و هوای آفتابی و تمیز صبحگاهی باعث می‌شود ، پوست شما جوان و شفاف شود. پیاده‌روی صبحگاهی به تنظیم سطح خون کمک کرده و باعث می شود عضلات بدن گلوکز بیشتری بسوزاند که این مسئله باعث می شود که خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. پیاده‌روی صبحگاهی برای افراد مسن بسیار مناسب است ، چون هم از هوای پاک نهایت بهره را می برند و هم اینکه در صبح انرژی و نشاط افراد مسن بیشتر از بقیه ساعات روز می باشد. زمان پیاده‌روی ، به خود شما بستگی دارد. ولی متخصصان پیشنهاد کرده اند که حداقل روزی یک ساعت پیاده‌روی داشته باشید. شما بهتر است با یک برنامه ریزی مناسب ساعاتی را به پیاده‌روی در روز بپردازید تا بتوانید از فواید آن استفاده نمایید.

فواید پیاده‌روی در شب

همان‌طور که می‌دانید پیاده‌روی در بعضی از ساعات تاثیر بسیار خوبی ، بخصوص در کاهش وزن و تناسب اندام دارد. پیاده‌روی در شب برای سلامتی پوست و بدن بسیار مفید می باشد. پیاده‌روی در شب باعث می شد که چربی بدن ، تراکم ، استخوان ، تقویت نیروی عضلانی ، درمان افسردگی ، افزایش گردش خون و هضم غذا بسیار کمک کننده باشد. وقتی شما در شب پیاده‌روی می کنید ، باعث می شوید که سطح کلسترول خون بدن کنترل شود و کلسترول خوب را در بدن افزایش می دهید.

حتما بخوانید:   هایفوتراپی پوست|مزایا و معایب جوانسازی و لیفت صورت!

بنر آرانیک

تاثیر پیاده روی فواید پیاده‌روی برای زنان

پیاده‌روی بر زندگی زنان بسیار تأثیرگذار می باشد. طی تحقیقات به عمل آمده ، نشان می دهد خانم هایی که تقریبا هفته ای یک و نیم ساعت پیاده‌روی داشته اند ، عملکرد ذهنی آن ها  خیلی بهتر از خانم هایی بوده که کمتر از 40 دقیق در هفته پیاده‌روی داشته اند. پیاده‌روی برای خانم های باردار هم بسیار مفید می باشد. پیاده‌روی در دوران بارداری باعث سوزاندن کالری اضافه می شود که خواب شبانه را بهبود می بخشد.و همچنین پیاده‌روی در این دوران باعث می شود که ویار صبحگاهی و گرفتگی عضلات ، واریس و یبوست را به شدت کاهش می دهد. پیاده‌روی بعد از زایمان هم برای خانم ها بسیار مفید است چون خانم ها بعد از زایمان به خاطر افتادگی شکم بسیار ناراحت هستند. این خانم ها با پیاده‌روی می توانند افتادگی پوست شکم را بهبود ببخشند و به اندام ایده آل خود دست یابند. همچنین پیاده‌روی باعث جلوگیری از افسردگی در خانم ها می شود.
بنر آرانیک

پیاده‌روی و کلسترول

در بدن دو نوع کلسترول وجود دارد ،  کلسترول خوب و کلسترول بد. زمانی که کلسترول   بد در بدن افزایش یابد باعث ایجاد حمله قلبی شده و امراض قلبی را افزایش می دهد. برای اینکه به این مشکلات برخورد نکنیم بهتر است حتما پیاده‌روی را روزانه انجام دهیم. باید دقت داشته باشید که فقط رژیم غذایی باعث بهبود و کاهش حمله های قلبی و کلسترول بد نخواهد بود ، بلکه باید با پیاده‌روی هم می توانید پوستی سالم داشته باشید ، و هم بدن را از امراض دور نگه دارید.

تاثیر پیاده‌روی ، روی لاغری شکم

یکی دیگر از فایده های پیاده‌روی این است که ، شکم را لاغر می کند. کسانی که افزایش وزن دارند می توانند با پیاده‌روی وزن بدن خود را کاهش داده و همچنین چربی ها و بافت های اضافی و شکم خود را لاغر نمایند. اگر پیاده‌روی تند باشد و به مدت 30 دقیقه طول بکشد ، می تواند 100 تا 300 کالری بدن را بسوزاند. و همچنین چربیهای ذخیره شده در بدن ، با پیاده‌روی سوزانده می شود. شما با پیاده‌روی مناسب خیلی راحت بدون اینکه فعالیت های سخت و دشوار انجام دهید ، شاهد لاغر شدن شکم  ، کاهش وزن و همچنین جوانی و زیبایی پوست خواهید شد. پس بهتر است برای تناسب اندام و سلامتی خود روزانه پیاده‌روی را انجام دهید. در حین پیاده‌روی بهتر است سر خود را بالا نگه دارید و مستقیما به جلوی خود نگاه کنید. برای اینکه بعد از پیاده‌روی دچار بدن درد نشوید ، بهتر است شانه ها و پشت تان منقبض نشود. در هنگام پیاده‌روی بهتر است نفس عمیقی بکشید و دست هایتان را به طور طبیعی در کنار بدنتان تاب بدهید.

حتما بخوانید:   اکسفولیشن یا اسکراب چیست؟ | آرانیک

نکات مهمی که در پیاده‌روی باید رعایت کنید

برای اینکه پوستی جوان و زیبا داشته باشید و به تناسب اندام برسید ، بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید و یا فعالیت های بسیاری سختی را انجام دهید ، بهتر است روزانه پیاده‌روی کنید. البته برای پیاده‌روی باید به نکاتی توجه کنید که عبارتنداز :

  • حمل بار
  • شدت ورزش و فعالیت
  • سرعت پیاده‌روی
  • استفاده از چوب دستی
  • مکان پیاده‌روی
  • حرکت دست ها
  • کفش مناسب
  • دستگاه قدم شمار
  • نحوه گام برداشتن

برای اینکه از پیاده‌روی روی نهایت بهره را ببرید باید به نکات گفته شده توجه کنید. شما در زمان پیاده‌روی بهتر است مرتب نبض خود را اندازه بگیرید البته اگر در هنگام پیاده‌روی نفستان کم شود. دقت داشته باشید که همه نکات گفته شده را رعایت کنید تا به تناسب اندام برسید. پس حتما پیاده‌روی روزانه را در برنامه خود داشته باشید.

عضلاتی که در پیاده‌روی درگیر می شوند

هر چقدر عضلات زیادی در پیاده‌روی درگیر باشد تاثیر به سزایی در جوانی پوست دارد. پیاده‌روی باعث می شود شما شکمی صاف و سفت داشته باشید و این مسئله سبب می شود که اندامی ایده‌آل و قشنگ داشته باشید. در پیاده‌روی سعی کنید که بازوها خود را کمی بیشتر بالا و پایین ببرید. چون این کار باعث می شود هم کالری زیادی بسوزانید و هم اینکه بالا تنه و پایین تنه خود را هم درگیر کنید. همچنین می توانید عضلات ران خود را هم در گیر کنید که ،  همه اینها چربی های زیادی را از شکم شما آب می کند. پیاده‌روی و فعالیت های مخصوص می تواند کالری سوزی خوبی را برای شما در پی داشته باشد و باعث شود توده عضلانی بدون چربی در بدن زیاد شود. پس برای پیاده‌روی بهتر است از مسیرهایی که سربالایی دارند را ، انتخاب کنید.البته دقت داشته باشید که در حین حرکت حتما کمر خود را هم حرکت دهید چون این کار باعث می‌شود کمر شما تقویت شد.

فایده پیاده‌روی برای پوست چیست؟

وقتی شما روزانه پیاده‌روی داشته باشید و به درستی این کار را انجام دهید ، باعث می شود خون در سطح پوست افزایش یابد و به سلول های پوستی مواد مغذی برسد. پس پیاده‌روی برای کاهش جوش های پوستی بسیار مناسب می باشد و همچنین علائم پیری را از بین می برد. متخصصان اعتقاد دارند که پیاده‌روی می تواند در پاکسازی پوست بسیار موثر می باشد.

حتما بخوانید:   بخور پوست چیست؟ | آرا نیک

تاثیر پیاده روی فواید پیاده‌روی چیست؟

1- بهبود هضم و گوارش

2- کاهش خطر دیابت

3- تقویت قلب

4- مبارزه با سرطان

5- تنظیم فشار خون

6- کمک کننده در کاهش وزن
بنر آرانیک

پیاده‌روی روزانه باعث می شود که سلامت قلب شما بهبود یابد.

مطالعات فراوانی صورت گرفته است که نشان می دهد پیاده‌روی روزانه ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد. طی تحقیقات به عمل آمده ، خانم هایی که به طور منظم ،  بعد از یائسگی پیاده‌روی می کنند 82 درصد ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش داده اند. برخی از افراد که از  دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند ، اگر هر روز تعداد گام های خود را بشمارند و ده هزار قدم باشد ، تاثیر بسیار خوبی بر قلب وارد می کند. اگر می توانید ، از پله به جای آسانسور استفاده کنید تا قلبی سالم داشته باشید.

استرس را از بین می برد

همان‌طور که می دانید افرادی که دچار استرس می شوند ، این استرس روی پوست تاثیر بسیار بدی می گذارد و باعث می شود جوش و آکنه های پوستی افزایش یابد. همچنین استرس پوست را تخریب کرده و سبب ایجاد پیری زودرس می شود. همچنین پیاده‌روی باعث می شود که شما آرامش داشته باشید و این آرامش برای پوست بدن هم مفید می باشد. پیاده‌روی روزانه بر خلق و خوی افراد تاثیر گذاشته و  وقتی خلق و خو افراد خوب باشد پوست سالم و شفافی هم خواهید داشت. پس پیاده‌روی روزانه و منظم باعث می شود پوستی که شل شده  سفت شود و عضلات قوی شده و احساس خوبی داشته باشید.

در نهایت باید گفت که برای اینکه بدنی سالم داشته باشید بهتر است پیاده‌روی کنید. پیاده‌روی روزانه و مرتب باعث می شود ، اگر افزایش وزن دارید به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و به تناسب اندام برسید. شما با پیاده‌روی چهره‌ای بانشاط و شفاف خواهید داشت ، چون وقتی با سرعت راه می روید جریان خون در پوست افزایش یافته و چهره شما جوان تر به نظر خواهد رسید. پس پیاده‌روی صحیح و منظم می تواند هر بر جسم و روح تاثیر بگذارد و هم پوست شما را جوان و سالم نگه دارد.

31

تاثیر پیاده روی ، روی پوست چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تاثیر پیاده روی ، روی پوست چیست ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x