خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

وال هنگ چیست و نکات سرویس بهداشتی و کاسه توالت توکار

یکی از مهمترین اجزای سرویس های بهداشتی توالت است در این مقاله از مجله ایبک در مورد این مطلب برای شما صحبت می کنیم که وال هنگ چیست و نکات سرویس بهداشتی و کاسه توالت توکار چه می باشد؟

به دلیل فواید زیادی که توالت فرنگی برای سلامت انسان دارد بیشتر ایرانیان امروزه از توالت فرنگی استفاده می کنند اگر شما انواع توالت فرنگی را بشناسید مسلماً بهتر می توانید آن را انتخاب کنید در ادامه می خواهیم شما را با انواع مختلف وال هنگ توالت فرنگی آشنا می کنیم.

وال هنگ چیست؟

وال هنگ یعنی آویزان از دیوار، به طور کلی برای همه تجهیزاتی که پایه ندارند و بر روی دیوار آویزان می‌شوند این اصطلاح به کار برده می شود استفاده از این لغت در مورد وسایلی که مربوط به سرویس های بهداشتی و شیرآلات می باشد بیشتر رایج است وال هنگ فضای کمی را اشغال می کند و ظاهر بسیار لوکسی دارد و به سرویس بهداشتی شما زیبایی خاصی می بخشد.

همان‌طور که می‌دانید در قدیم توالت فرنگی را روی زمین نصب می کردند و تخلیه فاضلاب هم به زمین وصل بود توالت فرنگی وال هنگ که به آن توالت فرنگی توکار و یا دیواری هم می گویند به شکلی نصب می شود که فلاش تانک آن در داخل دیوار قرار می گیرد و فقط قسمت نشیمنگاه توالت را از بیرون می بینید. بقیه قسمت های سرویس بهداشتی وال هنگ هم به همین گونه است مانند روشویی

در روشویی به جای اینکه از پایه استفاده کرده باشند از تجهیزات و لوله کشی های توکار استفاده می شود وال هنگ علاوه بر اینکه به سرویس بهداشتی شما زیبایی خاصی می‌دهد باعث می‌شود که در مصرف آب مصرف جویی شود.

مزایای استفاده از وال هنگ چیست ؟

در این مقاله از مجله ایبک شما را با سرویس‌های بهداشتی نوع وال هنگ آشنا کردیم حالا شما می توانید مزیت های استفاده از این روش اتصال سرویس بهداشتی را یاد بگیرید تا بهتر بتوانید از این تجهیزات، نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید با ما همراه باشید تا مزیت های استفاده از وال هنگ را برایتان توضیح دهیم:

حتما بخوانید:   چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم | روش های لوله بازکنی

وال هنگ چیست

۱- مقاومت زیاد

تجهیزات و لوله کشی در پایه های معمولی نسبت به تجهیزات و لوله کشی در وال هنگ بسیار ضعیف تر است تکیه گاهی که وال هنگ دارد فقط یک پایه نیست بلکه کل دیوار تکیه گاه وال هنگ می باشد و همین باعث شده تا مقاومت و استحکام بیشتری در مقابل ضربه داشته باشد.

۲- فضای کمتری اشغال می کند

همانگونه که گفتیم وال هنگ نسبت به تجهیزات سرویس بهداشتی های معمولی فضای کمتری را اشغال می کند برای اینکه بهتر این موضوع را متوجه شوید یک توالت فرنگی معمولی و یک توالت فرنگی وال هنگ را در ذهن خود تصور کنید. توالت فرنگی معمولی فلاش تانک و پایه توالت دارد که فضایی را به خود اختصاص می دهد ولی در مورد توالت فرنگی وال هنگ فقط شما کاسه توالت را می‌بینید حالا سرویس بهداشتی و حمام را تصور کنید تمام اجزای یک روشویی و یا دوش حمام که به صورت وال هنگ به کار برده شده است، چقدر جای کمتری را می گیرد تا حالت دوش و روشویی معمولی؟ در صورت استفاده از تجهیزات وال هنگ شما می توانید فضای محیط را کاملاً مدیریت کنید.

۳- کم شدن صدا

یکی از مزیت‌های دیگر وال هنگ کم شدن صدا می باشد صدای تولید شده در هنگامی که شما از سرویس بهداشتی استفاده می کنید مخصوصاً صدای سیفون توالت فرنگی، گاهی بسیار آزاد دهنده می باشد یکی از مزیت‌های تجهیزات وال هنگ این است که به دلیل توکار بودن لوله های آب و فلاش تانک، سر و صدای مربوط به آب بسیار کم می شود.

۴- نظافت آسان در وال هنگ

سرویس های بهداشتی و توالت یکی از مکان هایی هستند که نیاز به شستشو و نظافت زیادی دارند شستشوی توالت فرنگی های معمولی به دلیل داشتن فلاش تانک و پایه کمی دشوار است ولی توالت های وال هنگ شستشوی راحت تری دارند و البته این در مورد در تمام تجهیزات وال هنگ صدق می‌کند زیرا هیچکدام پایه و قسمت های اضافه ندارند و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را نظافت کنید.

۵- امکان تنظیم ارتفاع

در توالت های فرنگی شما امکان تنظیم ارتفاع را ندارید و پایه آن ثابت است و نمی توانید آن را تغییر دهید ولی در تجهیزات وال هنگ شما می‌توانید ارتفاع روشویی، توالت فرنگی و یا دوش حمام را هر طور که خودتان می خواهید و راحت هستید تنظیم کنید.

حتما بخوانید:   آموزش برطرف کردن گرفتگی سینک ظرفشویی با روش های خانگی
۶- صرفه جویی در مصرف آب

در سرویس های بهداشتی وال هنگ از تجهیزات خاص استفاده شده که با تکنولوژی جدید میزان مصرف آب را تا حدود ۳۰ درصد کم می کند البته این مورد ارتباطی با سرویس بال هنگ ندارد ولی کلاً شیرهای آب و سیفون هایی که در آن به کار برده اند از این تکنولوژی بهره مند هستند.

استفاده از وال هنگ چه معایبی دارد؟

به طور کلی هر نوع از تجهیزات سرویس بهداشتی ویژگی خاص خود را دارد نصب کردن این سرویس های بهداشتی وال هنگ هم از این مسئله استثنا نیستند با وجود ساختار زیبا و مزایای زیاد آن، معایبی هم دارند که ما می‌خواهیم در ادامه شما را با آن آشنا کنیم.

۱- هزینه زیاد تعمیر

اگر خرابی تجهیزات وال هنگ به قسمت های داخلی دیوار مربوط شود آنگاه برای شما مشکل ساز خواهد شد برای تعمیر قسمت خراب شده مجبور هستید دیوار را خراب کنید و بعد از تعمیر، دوباره دیوار را بازسازی کنید و این برای شما هزینه زیادی به همراه دارد و علاوه بر هزینه، زمان بر هم می باشد ولی رفع مشکلات رایج تجهیزات وال هنگ و توالت فرنگی مثل گرفتگی لوله مانند تجهیزات دیگر قابل انجام است و نیازی به کندن دیوار نیست.

۲- نیاز فضای خالی داخل دیوار

این نکته که برای تجهیزات سرویس بهداشتی وال هنگ شما به فضای کمتری نیاز دارید درست است ولی توجه داشته باشید که داخل دیوار به فضای کافی نیاز دارید بعضی از تجهیزات سرویس بهداشتی وال هنگ مانند سیفون دارای ابعاد بزرگ هستند و فضای بیشتری را داخل دیوار اشغال می کنند پس اگر دیوار سرویس بهداشتی شما کم قطر و نازک است احتمالاً استفاده از تجهیزات وال هنگ برای شما مناسب نیست.

۳- نصب سخت و دشوار

شما برای اینکه از تجهیزات وال هنگ در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید نیاز به شخص متخصص دارید البته این موضوع برای تعمیر این نوع سرویس بهداشتی هم صادق است و شما خودتان نمی توانید این سرویس تجهیزات را نصب و یا تعمیر کنید در سرویس بهداشتی های معمولی شما می توانید خودتان به راحتی شیرآلات را نصب و یا تعمیر کنید ولی در تجهیزات وال هنگ به دلیل توکار بودن تجهیزات حتماً باید از شخص متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

۴- قیمت بالای وال هنگ

یکی از معیارهای مهم برای خریداران هزینه و قیمت است همانطور که می دانید وال هنگ از قیمت بالاتری نسبت به سرویس‌های بهداشتی معمولی برخوردار است و این هم می تواند یکی از معایب آن باشد البته قیمت بالاتر وال هنگ فقط به دلیل تجهیزات آن نیست بلکه به دلیل تعمیر، تعویض و نصب این سری از تجهیزات هم می باشد زیرا تعویض یا تعمیر و نصب آن باید همیشه به وسیله یک متخصص انجام شود و این هزینه زیادی دارد.

حتما بخوانید:   چگونه با مایع نشتی گیر لوله فاضلاب میتوان نشتی را برطرف کرد؟

وال هنگ چیست

نکاتی در مورد تجهیزات وال هنگ

  • بر اساس طراحی محل سرویس بهداشتی خود، تجهیزات بهداشتی وال هنگ را انتخاب کنید زیرا امکان دارد محل سرویس بهداشتی شما طوری باشد که مناسب برای تجهیزات وال هنگ نباشد مثلاً اگر قطر دیوار شما کم و یا دیوار نازک باشد نمی توانید از این تجهیزات استفاده کنید.
  • برای اینکه توالت فرنگی وال هنگ و یا سایر تجهیزات آن را نصب کنید باید لوله کشی مناسبی انجام دهید و این کار باید از قبل انجام شده باشد.
  • اگر از تجهیزات وال هنگ استفاده کنید قبل از اینکه طراحی این تجهیزات را انجام دهید حتما با یک متخصص و یا یک لوله‌کش تاسیسات مشورت کنید.
  •  توالت فرنگی وال هنگ می‌تواند وزنی را تا حدود ۴۵۰ کیلوگرم تحمل کند پس به هیچ وجه در مورد تحمل وزن در آن نگران نباشید.
  • ضخامت فلاش تانک در سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در اندازه های ۱۲ و ۸ سانتی متری می باشد.
  • اگر خواستید تجهیزات بهداشتی وال هنگ را نصب کنید حتما باید این کار توسط متخصص مربوطه انجام شود وگرنه این سرویس بهداشتی شامل گارانتی نخواهند شد.

سخن آخر

به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم اگر می خواهید سرویس بهداشتی خود را تغییر دهید و یا این که در حال ساخت خانه جدید هستید از تجهیزات وال هنگ در خانه خود استفاده کنید، درست است که این تجهیزات معایبی دارد ولی محاسن آن بیشتر از معایب آن است تجهیزات بهداشتی وال هنگ ایده های حرفه ای و خلاقانه ای هستند که باعث خواهد شد شما در محل زندگی خود از سرویس بهداشتی حرفه ای و لوکس بهره مند شوید.

دقت داشته باشید که برای نصب تجهیزات وال هنگ، فقط استقرار آن کافی نیست بلکه باید یک گروه تاسیساتی حرفه ای منزل شما را بررسی کنند و ببینند آیا این تجهیزات مناسب منزل شما می باشد یا خیر؟ و در نهایت هم نصب آن را باید توسط شخص متخصص انجام دهید زیرا نصب این تجهیزات احتیاج به دانش به روز و تعهد شخص نصب کننده دارد زیرا اگر کوچکترین غفلتی در نصب آن انجام دهد باعث می شود که ساختار سرویس بهداشتی منزل شما کلاً به هم بریزد.

وال هنگ چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

وال هنگ چیست و نکات سرویس بهداشتی و کاسه توالت توکار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا