تعمیراتتعمیرات یخچال
موضوعات داغ

یخچال چی بخریم ؟ آموزش خرید یخچال فریزر و ساید بای ساید خوب

بهترین و جامع ترین راهنمای خرید یخچال فریزر در ایران

با پیشرفت تکنولوژی و ورود مدل های جدید و در هر محصول انتخاب مدل مناسب بسیار سخت و سخت تر خواهد شد ، این روزها از هر محصول حداقل صدها مدل را پیش روی خود می بینید که وقتی زمان انتخاب یکی از آن ها برسد شرایط برای شما به شدت سخت خواهد شد ، چرا که اگر محدوده انتخاب کوچک بود به سادگی می توانستید با آنالیز چند پارامتر به محصول مناسب و مورد نیاز خود برسید اما خوب محدوده انتخاب به قدری بزرگ است که برای بررسی باید ماه ها وقت بزارید ، در مقاله یخچال چی بخرم با شما خواهیم بود تا با انواع یخچال آشنا شوید و سعی بر این داریم تا شما را در خرید یخچال یاری رسانیم و بتوانید محصولی مناسب با شرایط مالی و منطقه ای خود انتخاب کنید که خرابی کمتری نیز در مقابل دیگر محصولات داشته باشد.

امروزه در انتخاب یخچال فریزر شما مدل های بسیار متنوع و گوناگونی پیش روی خود دارید ، یخچال های ساید بای ساید ، یخچال فریزر دوقلو ، یخچال تک و یا فریزر تک و… که هر کدام برای شرایط مختلف می تواند مناسب شما باشد ، حتی ما یخچال های صنعتی و هتلی و … هم داریم که اگر شما در بیزینس خود بخواهید از آن ها استفاده کنید نیز دستتان باز خواهد بود.

خرید یخچال ساید بای ساید مناسب

اگر شما از آن دسته افراد هستید که یخچال ساید بای ساید را در مقابل محصولات دیگر برتر می دانید و از سمتی در آشپزخانه منزلتان فضای کافی دارید این یخچال ها می تواند برای شما بسیار مناسب باشد ، در ادامه برخی از ویژگی های این یخچال ها را برای شما شرح خواهم داد.

همانطور که از ظاهر این محصولات مشخص است از ظرفیت داخلی بالایی برخوردار هستند و از سمتی ظاهر عالی دارند و همانند خودروهای شاسی بلند که در میان مردم ایران محبوبیت دارند این یخچال ها نیز در میان مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفته و ارزش خاصی می تواند در آشپزخانه داشته باشد، باید بدانید که یخچال های ساید بای ساید از لحاظ مصرف بازده انرژی بسیار کمتری دارند اما با اوصاف محبوبیت آن ها بسیار بالاست ، در یخچال های ساید بای ساید آب سردکن و یخساز وجود دارد و این مورد می تواند بسیار کارآمد باشد ، باید بدانید که ابعاد این یخچال ها هم بر اساس فوت محاسبه شده و از ۲۵ فوت تا ۳۴ فوت محدوده سایز یخچال های ساید بای ساید است.

خرید یخچال فریزر دوقلو مناسب

یخچال فریزرهای دوقلو نیز همانند یخچال های ساید بسیار محبوب و با ارزش به شمار می روند در میان خانواده های ایرانی و از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با یخچال های ساید بای ساید ندارند ، اولین تفاوتی که در میان آن ها به چشم میخورد میزان فضای بیشتری است که در یخچال های دو قلو وجود دارد و البته سایز این محصولات در مقابل ساید بای ساید بزرگتر نیز است ، اگر شما منزل شخصی را در تملک خود ندارید و مستاجر هستید و تقریبا هر سال باید جابجایی داشته باشید شدیدا به شما پیشنهاد میکنم که از یخچال هایی مثل ساید بای ساید و دوقلو استفاده نکنید چرا که هم از نظر فضای آشپزخانه برای شما مشکل ساز خواهد بود و شاید مجبور باشید بخاطر فضای کم آشپزخانه یک خانه از ویژگی های مثبت دیگر خانه چشم پوشی کنید و خانه مورد نظر را اجاره نکنید و جدا از این مورد هنگام جابجایی و حمل و نقل بدون شک یخچال هایی که بزرگتر هستند با مشکل حمل و جابجایی روبرو خواهند شد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات بخارشوی جانتک | راهنمای تعمیرات بخارشوی جانتک

خرید یخچال فریزر با فریزر بالا

خوب یکی دیگر از مدل هایی که سال ها است بیشترین فروش را در دسته یخچال فریزر دارد یخچال فریزرهایی هستند که فریزر آن ها در بالا قرار دارد و حالا در سایزهای مختلف که معمولا یک سوم سایز یخچال را تشکیل می دهند، در این مدل یخچال فریزر سایز فریزر همانطور که گفتم کمتر از یخچال است و در قسمت بالای یخچال قرار دارد و محل قرارگیری تقریبا مناسب است ، مزیت این مدل در مقابل یخچال ساید بای ساید این است که از لحاظ پهنا فضای بیشتری به شما می دهد و مواد غذایی که دارای ظرف یا پهنای زیادی هستند به راحتی در آن جای می شوند و از سمتی میزان فضای خود یخچال نیز بسیار کمتر از دو مدل بالا است ، اما بدون شک فضای درونی این محصول نیز بسیار محدودتر خواهد بود.

اگر یخچال فریزر بوش را تهیه کردید پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش استفاده از یخساز یخچال فریزر بوش را مطالعه کنید

رفتن به مقاله

خرید یخچال فریزر با فریزر در پایین

مدل بعدی از یخچال فریزر ها مدلی هستند که فریزر در بخش پایینی قرار دارد ، خوب زمانی که فریزر در پایین قرار می گیرد فضا برای قرار دادن آبسردکن بر روی درب یخچال هم فراهم خواهد بود ، این مدل هنوز به صورت زیاد در میان مردم جای نیفتاده اما ظاهر خوب و مناسبی دارد و از سمتی میتواند فضای کمی در آشپزخانه اشغال کند و حمل و جابجایی آن بسیار آسان و راحت خواهد بود.

خرید یخچال فریزر توکار

یخچال فریزر توکار به یخچال فریزری گفته می شود که داخل دکوراسیون آشپزخانه شما کار می شود و ظاهر کاملا برابر و یکسانی با آشپزخانه شما خواهد داشت ، این نوع یخچال فریزرها اختصاصی هستند و معمولا بسیار باریک و نهایت سایز آن می تواند در سایز ساید بای ساید تولید شود ، معمولا این نوع محصول بخاطر هزینه بسیار بالا زیاد استفاده نمی شود و کمتر کسی این مدل را انتخاب می کند اما زمانی که قصد استفاده از این محصول را داشتید می توانید رابط کاربری آن را بر اساس رنگ و سایز کابینت ها و دکوراسیون آشپزخانه خود سفارش دهید.

خرید یخچال هتلی ( کامپکت)

حتما هنگام سفر و استراحت در هتل با یخچال های کوچک روبرو شده اید ، این یخچال های کوچک برای این تعریف شده اند که جای کمتری از محیط را اشغال کنند و از سمتی برای استفاده های فریزر و… تعریف نشده و فقط برای نگهداری مواد غذایی محدود و جلو دستی ساخته شده اند ، در این مدل ها نهایت شما می توانید مواد غذایی چند روز را نگهداری کنید چون جای زیادی در اون وجود ندارد ، در گذشته این مدل ها را فقط به شکل های مکعبی می دیدیم اما امروزه مدل های مختلف و جذاب فانتزی این مدل ها نیز روانه بازار شده که می تواند جذابیت بالایی به اتاق های هتل ها بدهد و با دکوراسیون و چیدمان هر اتاق ست شود.

حتما بخوانید:   رایج ترین مشکلات و ایرادات یخچال فریزر سامسونگ

انواع یخچال فریزر

چطور میتوانیم یخچال فریزر مناسب خریداری کنیم ؟

تا به اینجا در موضوع یخچال چی بخرم با انواع یخچال های مختلف آشنا شدید، حال زمان به این رسیده که یخچال جدید بخرید یا اینکه تازه ازدواج کرده اید و برای شروع زندگی شیرین متاهلی به دنبال خرید یخچال مناسب هستید ، در این حالت تفاوتی نمی کند و مواردی که شما باید آن دقت کنید برای هر دو حالت یکسان هستند ، مواردی مثل اینکه چقدر فضا در آشپزخانه و محل قرار گیری یخچال در دسترس شما وجود دارد ؟ دکوراسیون آشپزخانه و رنگ بندی لوازم آشپزخانه چگونه است ؟ چقدر مواد غذایی برای یک هفته نگهداری می کنید و فضای مورد نیازی که از یک یخچال انتظار دارید چقدر است ؟ چه مواردی از یک یخچال فریزر انتظار دارید ؟ آب سردکن و یخساز ؟ نمایشگر ؟ در نهایت به مهمترین مورد خواهیم رسید و آن هم اینکه چقدر بودجه برای خرید یک محصول در نظر گرفته اید ؟

انتخاب یخچال فریزر با سایز و ظاهر مناسب

همانطور که در بالاتر یادآوری کردم سایز یخچال بسیار مهم خواهد بود ، چرا که شما نمی توانید برای اینکه یخچال بزرگی دارید اجاق گاز را حذف کنید و یا سینک ظرفشویی را بردارید تا یخچالتان به راحتی جا شود ، پس در این مورد باید دقت کنید تا سایز مناسبی برای یخچال انتخاب کنید، پس قبل از اینکه حرکت کنید برای رفتن به فروشگاه متر را برداشته و دقیقا ارتفاع و عرض و طول مکانی که برای یخچالتان در دسترس است را اندازه گیری کنید. درست ترین و بهترین انتخاب در اندازه این است که شما سایزی را انتخاب کنید که بتوانید از تمام فضای آن استفاده کنید چرا که در غیر این صورت انرژی را هدر داده و هزینه اضافه برای خود رقم زده اید ، در هنگام اندازه گیری همیشه باز شدن درب یخچال را نیز محاسبه کنید که زمانی که درب یخچال باز شد با وسایل اطراف نظیر کابینت برخورد نکند.

حالا به سراغ رنگ یخچال خواهیم رفت ، رنگ یخچال باید مناسب با ست رنگی شما در لوازم آشپزخانه باشد ، برای مثال پیشنهاد همیشگی من رنگ های خنثی هست که می توانند با اکثریت ست ها هماهنگ شوند ، یا اگر ست فلزی برای لوازم خود انتخاب کرده اید از یخچال فریزرهای استیل نیز می توانید استفاده کنید ، اما دقت کنید استیل هم مقاوم است و هم ظاهر شکیل و دوست داشتنی دارد اما باید مراقبت بیشتری برای نگهداری از استیل داشته باشید و بیشتر نیاز به نظافت خواهد داشت.

گارانتی و تاثیر آن در انتخاب یخچال فریزر مناسب

گارانتی یکی از موارد بسیار مهم و طلایی در انتخاب یک محصول خواهد بود ، لازم است بدانید که اکثر یخچال فریزر ها یک سال گارانتی قطعه و ۵ سال هم برای تعمیر موتور ارائه می دهند اما خوب این برای همه یکسان نیست و بعضی برندها تا ۱۲ سال نیز گارانتی را برای شما انجام می دهند، فراموش نکنید گارانتی یکی از مهمترین و اصلی ترین موارد در انتخاب یک یخچال فریزر مناسب می باشد چرا که بعد از مدتی اگر خرابی به بار آید شما باید از گارانتی استفاده کنید و شرکت موظف است که هزینه را از شما کسر نکند ولی اگر گارانتی وجود نداشته باشد تمام هزینه بر عهده شما خواهد بود.

امکانات رفاهی و تاثیر آن در انتخاب یخچال فریزر

بدون شک هر محصولی چه یخچال و چه لوازم دیگر هرچقدر امکانات بیشتری داشته باشند ارزش و محبوبیت بیشتری خواهند داشت ، این مورد رو باز هم با خودرو مثال خواهم زد تصور کنید امکانات خودرو لکسوس این خودرو را به یک خودرو محبوب و با ارزش در بازار تبدیل کرده و البته این امکانات باعث افزایش قیمت شدید این خودرو نیز شده است ، در یخچال ها هم چنین موردی وجود دارد و یخچال های لوکس قیمت بسیار بالاتری را دارا هستند و البته این امکانات می توانند سبک زندگی مدرن را برای شما رقم زنند ، در بعضی از محصولات سیستم ضد برفک کاملا اتومات وجود دارد و این مورد می تواند بسیار کار را راحت کند و بعضی از یخچال ها هم بدون برفک هستند که عمر آن ها حداقل ۴۵ سال خواهد بود که همانطور که عرض کردم قیمت این محصولات بر اساس امتیازات و امکانات بالاتر خواهد رفت.

حتما بخوانید:   تعویض ژیگلور در اجاق گاز چگونه انجام می شود؟

برچسب مصرف انرژی یخچال

تاثیر مصرف انرژی در انتخاب یخچال فریزر

تا به این قسمت از مقاله یخچال چی بخرم با اکثریت مواردی که شما در انتخاب یک یخچال مناسب نیاز دارید آشنا شدید ، اما این موارد تمام نشده و هنوز برای رسیدن به پاسخ سوال یخچال چی بخرم باید پارامترهای دیگری هم مدنظر داشته باشید. همانطور که اطلاع دارید قیمت برق در نقاط مختلف دنیا کاملا متفاوت است و در کشورهایی هستند که قیمت برق آنقدری بالاست که می تواند مصرف یک یخچال پرمصرف در یک ماه بیشتر از قیمت آن شود ، به همین علت در بیشتر نقاط مختلف دنیا مصرف انرژی یک یخچال یکی از مهمترین و اصلی ترین علت های پایه انتخاب یخچال خواهد بود ، دقت کنید شما هر چقدر یخچال فریزر بزرگتری انتخاب کنید مصرف انرژی آن هم به مراتب بیشتر و بیشتر خواهد شد. یخچال هایی که محل قرار گیری فریزر آنها در پایین و یا بالاست مصرف انرژی بسیار بهتر و مناسب تری در مقابل مدل های دیگر خواهند داشت.

نتیجه گیری ایبک امداد

همانطور که در این مقاله خواندید پارامترهای بسیار زیادی وجود دارد که میتواند در انتخاب یک یخچال تاثیر داشته باشند ، البته تمام  این موارد میتواند ۸۰ درصد انتخاب شما باشند و ۲۰ درصد دیگر سلیقه شخصی شماست و اینکه نظر شخصی شما در رابطه با ظاهر محصولات چگونه خواهد بود و این می تواند انتخاب شما را تکمیل نماید اما چند مورد را همیشه دقت کنید که ابتدا یخچال با جمعیت شما همخوان باشد و برای خانواده شما مناسب باشد و نه بزرگ باشد و نه کوچک ، از سمتی برچسب مصرف انرژی مناسب را بر روی بدنه یخچال مشاهده کنید ، همانطور که در بالاتر چندبار تکرار کردم که قبل از خرید حتما فضای در دسترس برای قرارگیری یخچال را اندازه گیری کنید و سپس اقدام به خرید کنید تا مشکلی در جایگیری یخچال نداشته باشید.

سخن آخر

در مقاله یخچال چی بخرم از ایبک امداد سعی کردیم شما را برای خرید یک یخچال مناسب آماده کنیم ، اما همیشه باید یک مورد را به یاد داشته باشید که خدمات پس از فروش (گارانتی) یکی از اصولی ترین و مهمترین مواردی خواهد بود که شما در انتخاب لوازم خانگی باید به آن دقت کنید ، بعد از خواندن این مقاله ما را از نظرات شیرین و دلنشین خود محروم نکنید و در پایان همین صفحه سوالات ، نظرات و حتی انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

راهنمای خرید یخچال مناسب

کیفیت یخچال های داخلی
کیفیت یخچال های چین
کیفیت یخچال های اروپا

مجموع امتیاز

یخچال چی بخرم ؟ آموزش کامل و راهنمای قدم به قدم برای انتخاب یخچال مناسب

امتیاز کاربر: 4.44 ( 4 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا