خدمات ساختمان

کدام نوع رنگ برای نقاشی منزل بهتر است | بهترین نوع رنگ برای خانه

راهنمای انتخاب بهترین رنگ ساختمان | بهترین رنگ برای دیوار گچی خانه کدام است

نقاشی ساختمان یکی از بهترین کارها برای زیبایی محیط داخلی منزل است که با استفاده از ترکیب رنگ های مختلف، نمایی زیبا را می توان ایجاد نمود. انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان یکی از عوامل موثر بر زیبایی ساختمان است که با توجه به محیط نقاشی باید رنگی مناسب را انتخاب نمود. با شناخت رنگ ها و ویژگی های آن در سریعترین زمان ممکن می توانید محیط داخلی و یا خارجی ساختمان خود را رنگ آمیزی نمایید. رنگ آمیزی ساختمان کمی پیچیده است. اما با دریافت کمی اطلاعات از رنگ ها و چگونگی کار به راحتی می توان از رنگی مناسب برای محیط استفاده کرد.

انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان

به دلیل تنوع زیاد در رنگ ها باید از رنگ های مناسب استفاده کرد تا زیبایی ساختمان دوچندان گردد. با شناخت انواع رنگ ها افراد به راحتی می توانند از رنگی مناسب برای نقاشی ساختمان خود استفاده کنند و از زیبایی آن لذت ببرند.

رنگ ها انواع مختلفی دارند که هرکدام با داشتن ویژگی های منحصر به فرد در محیط های خاصی استفاده می شوند. با انتخاب رنگی مناسب علاوه بر زیبایی می توان از مقاومت و مقرون به صرفه بودن آن لذت برد. با تنوع در رنگ های ساختمانی باید بهترین رنگ ها را انتخاب کرد و برای انتخابی مناسب کافی است رنگ ها را به طور کامل بشناسید. انواع رنگ های ساختمانی شامل گزینه های زیر هستند:

رنگ آستر

با وجود انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان ممکن است رنگ کیفیت خوبی را بر روی دیوارها ایجاد نکند که در این صورت نارضایتی را می تواند به وجود آورد. زمانی که با کیفیت ترین رنگ ها را انتخاب نمایید اما از رنگ آستر استفاده نکنید، ممکن است کیفیت رنگ به طور عجیبی کاهش پیدا کند.

قبل از اقدام به رنگ آمیزی باید دیوارها و سقف را به طور کامل رنگ آستر زد تا دیوار و سقف به طور یکدست و یکنواخت ایجاد گردد. رنگ آستر یک زیرسازی برای رنگ آمیزی است که با وجود این نوع رنگ، رنگ اصلی بهتر بر روی سطح قرار می گیرد و نمایی زیبا را به وجود می آورد. بنابراین برای با کیفیت شدن رنگ بر روی سطح حتما از رنگ آستر قبل از رنگ اصلی استفاده کنید تا زیرسازی مناسبی بر روی سطوح ایجاد گردد.

حتما بخوانید:   نحوه نصب روشویی | انواع مدل های روشویی

رنگ پلاستیک

استفاده از رنگ پلاستیک در بعضی موارد معایبی دارد که ممکن است چندان طرفداران نداشته باشد. یک از معایب این نوع رنگ ها جذب آلودگی و گردوغبار است که در صورت ایجاد لکه نمی توان آن را از روی سطح پاک کرد. این نوع رنگ قابلیت شستشو ندارد و برای محیط هایی همچون آشپزخانه به دلیل وجود چربی مناسب نیست.

از این رنگ معمولا برای سقف که دسترسی به آن کم بوده، استفاده می شود که آلودگی کمتری را به خود جذب می کند. رنگ پلاستیک در بین رنگ های دیگر از کیفیت کمی برخوردار است که در هنگام رنگ آمیزی رد قلمو را بر روی سطح بر جای می گذارد.

رنگ روغنی

یکی دیگر از رنگ های موجود برای رنگ آمیزی ساختمان، رنگ روغنی بوده که از ماندگاری و کیفیت بالایی نسبت به دیگر رنگ ها برخوردار است. این نوع رنگ با داشتن قابلیت شستشو بهترین گزینه برای محیط های آلوده به شمار می رود. رنگ های روغنی معمولا کمی دیرتر به دیگر رنگ ها خشک می شوند و خود نیز دارای سه دسته مات، براق و نیمه براق هستند.

رنگ روغنی براق

استفاده از این نوع رنگ برای افزایش نور در محیط بسیار کاربردی است که در نشان دادن فضایی زیبا و لوکس نقشی موثر دارد. این نوع رنگ ها برای سطوحی که دارای شکاف و یا ترک هستند، مناسب نیست زیرا در پوشاندن ترک ها نقش خوبی ندارد.

رنگ نیمه براق

نمونه ای دیگر از رنگ روغنی نیمه براق است که نور کمتری نسبت به رنگ براق در محیط منعکس می کند. بنابراین برای محیط هایی که نور کم است، استفاده از این رنگ مناسب نخواهد بود.

رنگ روغنی مات

رنگ روغنی مات قابلیت انعکاس نور ندارد و برای دیوارهایی که شکاف و ترک دارند گزینه ای مناسب است. این نوع رنگ به راحتی نقش و ایراد سطوح را می پوشاند، اما حواستان باشد رنگ روغنی مات قابلیت شستشو به هیچ عنوان ندارد.

رنگ اکریلیک ساختمان

رنگ اکریلیک در کمترین زمان بر روی سطوح خشک می شود و از تنوع رنگی بسیار زیادی برخوردار است. این نوع رنگ ها به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند برای تمامی سطوح با هر نوع برجستگی کاملا مناسب هستند.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع بازسازی ساختمان | فرق بازسازی و نوسازی بنا

استفاده از این نوع رنگ برای قسمت هایی از دیوار که شکاف و یا ترک وجود دارد کاملا مناسب بوده، زیرا به راحتی در پوشاندن نقص های دیوار نقشی موثر دارد. این نوع رنگ بهترین جایگزین برای رنگ روغنی محسوب می شود و از کیفیت فوق العاده ای نیز برخوردار است.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این نوع رنگ قابل شستشو بودن آن است که به راحتی می توان دیوار را با استفاده از آب از هر گونه آلودگی پاک کرد.

پوشش بلکا

به صورت کلی بلکا یک نوع پوشش محسوب می شود و با رنگ تفاوت زیادی دارد. این پوشش قابل شستشو بوده و از هزینه مقرون به صرفه تری نسبت به رنگ برخوردار است. پوشش بلکا دارای ضخامت بالایی است که به عنوان یک عایق حرارتی برای ساختمان ها محسوب می شود. این پوشش از نوع سلولزی بوده و کیفیت فوق العاده ای دارد.

رنگ کولتی کالر

یکی از رنگ ها که دارای ویژگی های مثبت زیادی است رنگ کولتی کالر بوده که جزء پرطرفدارترین رنگ ها به حساب می آید. این نوع رنگ برای تمامی سطوح مناسب بوده و خشک شدن این نوع رنگ به زمان کمتری نیاز دارد. رنگ کولتی کالر با داشتن قابلیت شستشو برای محیط های آلوده کاملا مناسب بوده و در برابر خراش و یا آسیب از مقاومت فوق العاده برخوردار است.

انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان

عوامل موثر بر انتخاب رنگ

برای اینکه رنگی مناسب با ویژگی منحصر به فرد را انتخاب نمایید، باید به یک سری فاکتورها توجه فرمایید تا در انجام این کار موفق باشید. یکی از عوامل موثر بر انتخاب رنگ نوع اتاق است که با در نظر داشتن عواملی مثل بزرگ و یا کوچک بودن، نورگیر یا  تاریک بودن، نوع استفاده از اتاق، وجود آرامش یا هیجان و … می توان از رنگی مناسب استفاده کرد.

با در نظر داشتن این ویژگی ها افراد می توانند رنگی مناسب را انتخاب کنند و از ایجاد فضایی مناسب برای خود بهره مند گردند. رنگ ها با داشتن ویژگی های فوق العاده برای بزرگ و یا کوچک کردن خانه نقشی موثر دارند.

ایجاد آرامش در اتاق

بعضی از رنگ ها در اتاق سبب آرامش افراد شده که با روحیه آنها سازگار خواهد بود. انتخاب رنگ های شاد برای اتاق های کودکان و یا بزرگسال که هیجان را به ارمغان می آورد، انتخابی موثر است.

درخشندگی اتاق

برخی از رنگ ها به صورت ویژه در درخشان شدن خانه و سرزنده شدن افراد نقش فعالی دارند. در این صورت کافی است از رنگی مناسب استفاده کنید. رنگ های قوی جزء رنگ هایی هستند که می توانند محیط داخلی را کوچک نشان داده و از زیبایی و درخشندگی منحصر به فردی برخوردار هستند.

حتما بخوانید:   انواع تأسیسات ساختمانی و نحوه عملکرد آنها

نوع سقف

زمانی که سقف منزل کوتاه است استفاده از رنگ های تند مناسب نیست. زیرا با پایین تر نشان دادن سقف از زیبایی محیط کم می کنند. با داشتن کمی اطلاعات در این زمینه بهترین رنگ ها را می توان انتخاب نمود و از زیبایی محیط لذت برد.

هرکدام از رنگ ها برای چه اتاقی مناسب هستند؟

معمولا رنگ های قوی و سرزنده برای اتاق هایی که جنب و جوش زیاد است، مناسب خواهد بود. زیرا در انرژی و هیجان افراد نقش ویژه ای دارد. رنگ هایی مثل قرمز، بنفش، نارنجی و صورتی پر رنگ جزء رنگ هایی هستند که در ایجاد هیجان افراد به خوبی ایفا نقش می کند.

مکان هایی همچون آشپزخانه، سالن پذیرایی و اتاق کودک می توانند از این رنگ ها استفاده نمایند تا حس شادابی و سرزندگی در زندگی آنها جریان پیدا کند. در بعضی موارد افراد به دنبال محیطی آرام و ساکت هستند که در این مواقع باید از رنگ هایی همچون آبی، خاکستری، کرم، سبز و یا سفید استفاده نمایند.

این نوع رنگ ها علاوه بر ایجاد آسایش و آرامش در محیط داخلی، می توانند فضای داخلی خانه را بزرگتر نشان دهند. رنگ هایی مثل خاکستری و سفید برای استفاده در سقف بهترین گزینه هستند. زیرا با جدا کردن سقف از فضای محیط، انعکاس نور فوق العاده ای را ایجاد می کند. استفاده از این رنگ ها برای اتاق خواب و اتاق مطالعه بهترین گزینه است.

انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان

نتیجه گیری

با وجود رنگ های متنوع برای ساختمان باید با داشتن اطلاعات بهترین رنگ را انتخاب نمود. با در نظر داشتن برخی عوامل به راحتی می توان رنگی مناسب را انتخاب کرد و از ویژگی های فوق العاده آن بهره برد.

انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان کمی دشوار است، که در این زمینه باید از افرادی که در راستای رنگ آمیزی تخصص کافی دارند، کمک بگیرید. شرکت ایبک امداد یکی از شرکت های معتبر در زمینه رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان است که بهترین خدمات را ارائه می دهد و همچنین در انتخاب نوع رنگ به شما مشاوره مناسبی خواهد داد. این شرکت با پشتیبانی فوق العاده ای که دارد بهترین خدمات را به کاربران ارائه می دهد.

31

انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه انتخاب بهترین رنگ برای ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x