تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول Whirpool | نمایندگی تعمیرات ویرپول در کرج

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول Whirpool|نمایندگی تعمیرات ویرپول در کرج، عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

وقتی برای ماشین ظرفشویی ویرپول مشکلاتی پیش می‌آید، نباید نگران باشید. چون بسیاری از ایرادات آن جزئی بوده و شما می‌توانید با انجام دادن چند اقدام کوچک، آنها را برطرف کنید. در ادامه به ایرادات رایج ماشین ظرفشویی ویرپول می‌پردازیم.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

چنانچه با ایرادات و مشکلات ماشین ظرفشویی ویرپول خود آشنا باشید، می‌توانید در زمان بروز آنها اقدامات مناسب را انجام دهید. برای انجام دادن تعمیرات و برطرف کردن مشکل باید در مرحله اول دستگاه خود را به درستی عیب‌یابی کنید.

ماشین ظرفشویی ویرپول روشن نمی‌شود

 • امکان دارد قفل درب و سوئیچ قفل درب خراب باشد و موجب شود، که ماشین ظرفشویی ویرپول کار نکند، اگر درب ماشین ظرفشویی ویرپول به خوبی بسته نشود، یا سوئیچ قفل در ایرادی داشته باشد برق به کنترل های دستگاه نمی‌رسد و ظرفشویی ویرپول نمی‌تواند روشن شود.
 • اگر قفل درب ماشین ظرفشویی ویرپول به خوبی بسته می‌شود و ایراد ندارد ولی دستگاه شما روشن نمی‌گردد، باید تایمر و یا برد الکترونیکی ظرفشویی خود را چک کنید.
 •  ممکن است که سلکتور ظرفشویی ویرپول که برای انتخاب کردن حالت‌های مختلف شستشو استفاده می‌گردد، خراب شده باشد و دکمه‌های آن گیر داشته باشند. بنابراین قبل از آنکه اقدامی انجام دهید، باید اطمینان حاصل کنید، که دکمه‌ها گیر نکرده و آزاد هستند. پایانه‌های سلکتور را باید با استفاده از مولتی متر تست کنید.
 •  چنانچه به موتور شما برق کافی می‌رسد امکان دارد، که مشکل از رله استارت باشد استارت در کنار موتور ظرفشویی قرار دارد. برای اینکه از سلامت آن اطمینان حاصل کنید، می‌توانید آن را با استفاده از مولتی متر آزمایش کنید و در صورت نیاز آن را عوض کنید. توجه داشته باشید قبل از انجام دادن هر اقدام باید دستگاه ظرفشویی ویرپول را از برق جدا کنید و در صورتی که توانایی و دانش کافی در این زمینه ندارید بهتر است، که از اقدامات خودسرانه بپرهیزید.
 •  اگر فیوز حرارتی به خوبی عمل نکند، برد کنترل، برق لازم دریافت نخواهد کرد و در نتیجه ظرفشویی ویرپول روشن نمی‌شود. اگر برق فقط به قسمتی از برد برسد ماشین ظرفشویی روشن خواهد شد، اما توانایی کار کردن نخواهد داشت. برای اینکه به فیوز دسترسی داشته باشید، باید صفحه محافظ داخلی در را باز کنید و پس از اینکه سیم‌های فیوز را قطع نمودید، با استفاده از مولتی‌متر از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.
 • امکان دارد، که موتور محرک خراب باشد. سیم پیچ‌های موتور را با مولتی‌متر تست کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر صدای بلند از موتور می‌شنوید نشان دهنده قفل شدن موتور و خراب بودن آن است، که در این صورت به تعمیر و تعویض نیاز خواهد داشت.
حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی هاردستون | نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی هاردستون

ماشین ظرفشویی ویرپول

ماشین ظرفشویی ویرپول بوی نامطبوعی می‌دهد

 •  اگر فیلتر تخلیه ظرفشویی ویرپول توسط ضربه ها و پسماندهای مواد غذایی دچار مسدودی شده باشد، موجب ایجاد بوی بد و نامطبوع داخل ماشین ظرفشویی می‌شود.
 •  در برخی مواقع ذرات مواد غذایی در سوراخ‌های بازوهای آبپاش ظرفشویی ویرپول قرار می‌گیرند و علاوه بر ایجاد گرفتگی در آنها موجب ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی ویرپول می‌شوند.
 •  تمیز کردن دوره‌ای ماشین ظرفشویی ویرپول از ایجاد بوی نامطبوع در این دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

ماشین ظرفشویی ویرپول نشتی دارد

باید توجه داشته باشید، که اگرچه پیدا کردن منبع نشتی کار آسانی می‌تواند باشد، اما تعمیر کردن قسمت‌هایی که مربوط به این مشکل هستند، نیاز به مهارت و تخصص دارد. در صورت نداشتن آن می‌تواند خسارت بیشتری به ماشین ظرفشویی شما وارد شود.

 •  در اولین مرحله باید از سالم بودن واشر لاستیکی و بست درب ظرفشویی ویرپول اطمینان حاصل کنید. امکان دارد به مرور زمان پوسیده و دچار ایراد شده باشد، که در این صورت باید آن را عوض کنید.
 •  مورد دیگری که در هنگام این مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد، شلنگ تخلیه ظرفشویی ویرپول است. اگر این شلنگ دچار پارگی و یا مسدودی شده باشد، موجب نشتی ظرفشویی ویرپول خواهد شد.
 •  اگر پمپ یا بست پمپی خراب شده باشد، می‌تواند عامل نشتی ماشین ظرفشویی ویرپول شوند.

ماشین ظرفشویی ویرپول ظرف‌ها را تمیز نمی‌شوید

 •  علت اصلی و مهم تمیز نشستن ظرفشویی ویرپول استفاده کردن از شوینده نامناسب است. هر کدام از مواد شوینده کارهایی بر کاربرد متفاوتی دارند. باید دقت داشته باشید، که از مواد شوینده‌ای که تاریخ گذشته هستند و یا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند نباید استفاده کنید.
 •  اگر تنظیمات ماشین ظرفشویی ویرپول شما به درستی انجام نشده باشد، در کیفیت شستشو تاثیر خواهد گذاشت. با توجه به میزان سختی آب محل شما، باید برنامه شستشوی مناسب را برای شستشوی ظروف کثیف خود انتخاب کنید و دمای مناسب آب را نیز برای از بین بردن لکه‌ها و چربی‌ها تعیین کنید. برای آموزش انواع برنامه‌ها و تنظیمات درست ظرفشویی ویرپول می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.
 •  یکی از دلایل درست نشستن ظروف نامناسب و نادرست ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی ویرپول است. چون در این صورت آب و مواد شوینده به خوبی و به همه قسمت ‌های مختلف آنها نمی رسد و قسمتی از آن ها شسته نشده و کثیف می‌ماند. اگر ظروف را به صورت نادرست در دستگاه قرار دهید موجب می‌شود، که در مسیر حرکت بازوی آبپاش مانع ایجاد شود و در نتیجه عملکرد بازوها مختل شود.
 •  انسداد و گرفتگی نازل‌ها و یا همان سوراخ‌های بازوهای آبپاش از دلایل مهم تمیز نشستن ظرفشویی ویرپول است. در این صورت آب خوبی به ظروف نمی‌پاشد و موجب کدر شدن ظرف‌ها و تمیز نشدن آنها خواهد شد. اگر فشار آب در دستگاه کافی نباشد، باید بازوهای شستشو را مورد بررسی قرار دهید و سوراخ‌های آن را تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از جاروبرقی نیز استفاده کنید.
 •  اگر مسیر خروجی آب‌های کثیف مسدود شده باشند، موجب تمیز نشستن ظروف خواهد شد. فیلتر تخلیه ظرفشویی ویرپول که در کف ظرفشویی ویرپول قرار دارد. باید به صورت دوره‌ای تمیز شود. برای تمیز کردن آنها می‌توانید فیلترها را درآورده و با استفاده از صابون و آب شستشو دهید.
 •  اگر در جاپودری ماشین ظرفشویی ایرادی وجود داشته باشد، مواد شوینده به همراه آب داخل ظرفشویی نخواهند شد و ظروف نمی‌توانند به خوبی شسته و تمیز شوند. در این صورت باید جاپودری را عوض کنید.
حتما بخوانید:   آموزش سرویس کردن ماشین ظرفشویی 

ماشین ظرفشویی ویرپول آب را تخلیه نمی‌کند

 •  اولین دلیل تخلیه نشدن آب ظرفشویی ویرپول انسداد و یا خراب بودن پمپ تخلیه می باشد امکان دارد که پروانه های پمپ مسدود شده باشند و یا پمپ معلول و نیاز به عوض کردن، داشته باشد.
 •  از دلایل دیگر تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ویرپول، گرفته بودن فیلتر تخلیه و فاضلاب خروجی است.
 •  اگر فرمان تخلیه از برد الکترونیکی به پمپ تخلیه ارسال نشود و یا تسمه شل باشد می‌تواند موجب تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ویرپول شود.

ماشین ظرفشویی ویرپول

ظروف در ماشین ظرفشویی ویرپول خشک نمی‌شوند

 •  مهمترین دلیل خشک نشدن ظرف‌ها درون ماشین ظرفشویی ویرپول خراب بودن المنت یا هیتر ظرفشویی است.
 •  دلیل دیگری که می‌تواند موجب خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ویرپول شود، مربوط به ترموستات است ترموستات دمای ظرفشویی ویرپول را کنترل می‌کند و در صورتی که خراب شده باشد، ممکن است که ظرف‌ها به خوبی خشک نشوند.

دکمه‌های ماشین ظرفشویی ویرپول کار نمی‌کنند

 •  در برخی مواقع امکان دارد، که قفل کودک ماشین ظرفشویی ویرپول فعال باشد. در این صورت دکمه‌های ماشین ظرفشویی ویرپول برای پیشگیری از تغییر تنظیمات قفل خواهد بود و کار نخواهد کرد.
 •  گاهی اوقات نیز خراب بودن برد الکترونیکی و یا کنترل پنل موجب می‌شود که دکمه‌های روی ماشین ظرفشویی ویرپول کار نکند، که بررسی و تعمیر آن باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

نگهداری و استفاده درست از ماشین ظرفشویی ویرپول

باید توجه داشته باشید، که ماشین ظرفشویی ویرپول نیاز به سرویس و استفاده درست دارد تا بتواند سالها برای شما بدون هیچ مشکلی کار کند و آسیبی نبیند. در ادامه به بررسی نکات نگهداری ظرفشویی ویرپول می‌پردازیم:

 •  برای اینکه از رشد کردن قارچ‌ها و باکتری‌ها پیشگیری کنید، باید سطوح داخلی و بیرونی ماشین ظرفشویی ویرپول را تمیز نگه دارید. برای اینکه بتوانید داخل دستگاه ظرفشویی ویرپول را به خوبی تمیز کنید، می‌توانید سبدهای آن را خارج کرده و با استفاده از شوینده مناسب شستشو دهید و برای تمیز کردن بیرون ظرفشویی ویرپول باید از دستمال مرطوب استفاده کنید.
 •  برای آنکه شستشوی ظروف با کیفیت خوبی انجام شود، باید در انتخاب برنامه ماشین ظرفشویی ویرپول باید نهایت دقت را داشته باشید.
 •  برای شستن وسایلی مثل چاقوها بهتر است، که از ماشین ظرفشویی ویرپول استفاده نکنید. چون هم چاقوی شما کند خواهد شد و هم به دستگاه شما آسیب خواهد رسید.
 • به صداهای غیر طبیعی که در حین شستشو از ماشین ظرفشویی ویرپول می‌آید، نباید بی توجهی کنید. چون امکان دارد که ظرفی درون دستگاه شکسته باشد و یا وسایلی دیگری در داخل ظرفشویی وجود داشته باشد، که موجب بروز مشکلات جدی و آسیب‌های جبران ناپذیری به ظرفشویی ویرپول شما شود. بنابراین توصیه می‌شود، که بلافاصله دستگاه ظرفشویی خود را خاموش کنید و برای عیب یابی با کارشناسان متخصص تماس بگیرید.
 • چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی ویرپول باید به درستی انجام شود. در غیر این صورت آب و مواد شوینده به برخی از قسمت‌های ظروف نرسیده و بنابراین کیفیت شستشو پایین خواهد بود. همچنین به ظرفیت دستگاه خود توجه کنید و بیشتر از ظرفیت از آن استفاده نکنید. این کار موجب تمیز نشدن ظرف‌های شما خواهد شد. ظرف‌ها را در ماشین ظرفشویی ویرپول طوری قرار دهید، که مانعی برای چرخش آبپاش‌های دستگاه وجود نداشته باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول Whirpool | نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ویرپول

 

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول Whirpool

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا