تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول Whirlpool

خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول می تواند همواره یکی از دلایل نگرانی کاربران آن باشد. یخچال فریزر ویرپول یکی از بهترین مدلهای ساید بای ساید در بین دیگر مدلهای موجود در بازار می باشد. بنابراین چنانچه دچار مشکل و یا خرابی شود باید نسبت به تعمیر آن اقدام گردد. به علت آنکه قیمت این ساید بای ساید امروز در بازار بسیار گران است در نتیجه تعمیر آن به صرفه خواهد بود.

علت خراب شدن برد الکترونیکی ساید بای ساید ویرپول چیست؟

عواملی که باعث خراب شدن برد الکترونیکی ساید بای ساید ویرپول می شوند عبارتند از:

 • کارکرد طولانی مدت
 • نوسانات برق
 • تعمیر خودسرانه ساید بای ساید
 • اتصالات داخلی دستگاه

نوسانات برق

توصیه تکنسین ها به کاربران همیشه این بوده که جهت جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسانات برق حتما از محافظ برق استفاده کنند. این صدمات می‌تواند به شدیدترین و بدترین حالت ممکن به برد الکترونیکی یخچال فریزر شما آسیب وارد کند.

کارکرد طولانی مدت

چنانچه عمر کارکرد یخچال فریزر شما از ۱۰ تا ۱۵ سال بیشتر باشد، آی سی ها و خازن های آن به مرور دچار خرابی و اتصال کوتاه خواهند شد.روش تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول

تعمیر خودسرانه یخچال فریزر

چنانچه مهارت و تخصصی در زمینه تعمیر یخچال نداشته باشید با دستکاری کردن آن می توانید به برد الکترونیکی ساید بای ساید آسیب وارد کنید.

اتصالات داخلی

ممکن است سیم کشی یخچال دچار اتصالی شود و برد الکترونیکی ساید بای ساید بسوزد. مخصوصا زمانی که لازم است یک سنسور در ساید بای ساید تعویض شود حتماً باید این نکته را مورد توجه قرار دهید و قبل از اقدام به تعویض، یخچال فریزر را از برق بکشید.

تعمیر برد الکترونیکی در یخچال معمولی ویرپول

یخچال معمولی در واقع به همه مدلهای یخچال فریزر بالا و پایین و تک درب ها گفته می شود. این مدلهای یخچال هم ممکن است گاهی با خراب شدن برد الکترونیکی مواجه شوند. عواملی که موجب خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر می‌شود بر روی همه مدلهای آن تاثیر گذار خواهد بود.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال جنرال الکتریک General Electric

چگونه متوجه خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول شویم؟

برای آنکه علت خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول را پیدا کنید و همچنین مطمئن شوید که دلیل عدم کارکرد یخچال فریزر خرابی برد الکترونیکی می باشد، می توانید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

 • تشخیص خراب شدن برد الکترونیکی توسط تکنسین تعمیر یخچال
 • روشن نشدن یخچال فریزر به صورت کلی
 • عدم بروز هیچ واکنشی توسط یخچال فریزر
 • عدم شناسایی قطعات تعویض شده در یخچال فریزر توسط دستگاه

تشخیص خراب شدن برد الکترونیکی توسط تکنسین تعمیر یخچال

مطمئن ترین روش جهت اطمینان از خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر و تشخیص آن این است که تعمیر کار و یا تکنسین به بررسی دستگاه بپردازد و این مورد را تایید کند. چنانچه متوجه شدید که یخچال فریزر شما دچار مشکل شده و روشن نمی شود و یا هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد، بهتر است با تعمیرکاران مجاز ایبک امداد تماس بگیرید تا در محل مورد نظر شما حضور پیدا کرده و به بررسی مشکل یخچال بپردازند.

روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول

یکی دیگر از روش هایی که می توانید تشخیص دهید برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول خراب شده است، روشن نشدن دستگاه می باشد. چنانچه جریان برق را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شدید و همچنین از سالم بودن کمپرسور هم مطمئن بودید، در این شرایط ممکن است ایراد در سیم کشی داخلی یخچال فریزر باشد و یا اینکه برد الکترونیکی آن خراب شده باشد.

عدم بروز هیچگونه واکنشی توسط یخچال فریزر

چنانچه یخچال فریزر فرایندهای عادی خود را انجام ندهد و هیچ واکنشی نداشته باشد در واقع دچار مشکل شده است. به عنوان مثال ممکن است عملیات دیفراست یا یخ زدایی به طور کامل انجام نشود. در این شرایط باید به سالم بودن برد الکترونیکی شک کنید. علاوه بر آن ممکن است سنسور یخچال شناسایی نشود و یا اینکه تنظیم دما به صورت صحیح انجام نشود. همه این مشکلات می‌تواند ناشی از خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول باشد.

عدم شناسایی قطعات تعویض شده توسط یخچال ویرپول

ممکن است یک قطعه را در یخچال ویرپول تعویض کنید به عنوان مثال سنسور یخچال دچار مشکل شده باشد و قصد داشته باشید که آن را تعویض کنید اما پس از انجام این کار متوجه می شوید که یخچال فریزر این قطعه را شناسایی نمی کند. ممکن است لازم باشد یکی از قطعات سیستم دیفراست تعویض شود ولی توسط یخچال شناسایی نگردد. اگر برد الکترونیکی خراب شده باشد می تواند باعث ایجاد این مشکل شود. در این شرایط ممکن است که سوکت مربوط به قطعه تعویض شده روی برد الکترونیکی یخچال خراب شده باشد. عدم شناسایی قطعات مختلف یخچال در همه مدلهای یخچال ممکن است پیش آید و بسیار متداول است.

حتما بخوانید:   خدمات پس از فروش لوازم‌ خانگی ویرپول | نمایندگی لوازم خانگی ویرپول

روش تعمیر برد نمایشگر یخچال فریزر ویرپول

گاهی اوقات ممکن است که برد الکترونیکی اصلی یخچال فریزر هیچ مشکلی نداشته باشد ولی برد نمایشگر آن دچار خرابی شود. مواردی که می تواند نشان دهد که برد دیسپلی و یا برد نمایشگر یخچال فریزر ویرپول خراب شده است عبارتند از:

 • روشن نشدن نمایشگر و یا دیسپلی یخچال فریزر
 • کمرنگ شدن و یا نیمه تاریک بودن صفحه نمایشگر
 • عدم کارکرد دکمه های روی پنل صفحه نمایشگر
 • آب ریختن و یا سوختن برد صفحه نمایشگر
 • آسیب فیزیکی به صفحه نمایشگر و برد آن

علائمی که نشان می دهد برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول خراب شده است

خراب شدن هر قطعه ای در یخچال فریزر با نشانه ها و هشدارهایی همراه می باشد. خراب شدن برد الکترونیکی نیز با علامت هایی همراه است.

نمایش کد ارور و یا کد خطا روی صفحه نمایشگر

در ساید بای سایدهای ویرپول یک صفحه نمایشگر وجود دارد که اگر قطعات یخچال دچار خرابی شوند کد ارور مربوط به آن خطا را نمایش می دهد. چنانچه کدهایE6 ،CF و 08 را روی نمایشگر مشاهده کردید، نشان دهنده خراب شدن برد الکترونیکی آن می باشد. پس از مشاهده این کدهای ارور نگران نشوید و با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید تا با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان مشکل یخچال شما را برطرف کند.

روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول

یکی دیگر از علامت های خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول روشن نشدن آن می باشد. در این شرایط برد الکترونیکی فرمان روشن شدن را به موتور نمی دهد. پس چنانچه متوجه شدید که هیچ یک از قطعات داخلی یخچال خراب نیست اما دستگاه شما روشن نمی شود، این مشکل می تواند بیانگر آسیب در برد الکترونیکی آن باشد.

قطع و وصل شدن چند باره یخچال فریزر ویرپول

چنانچه یخچال فریزر ویرپول شما مدام قطع و وصل می گردد ممکن است برد الکترونیکی آن خراب شده باشد. در این شرایط برد نمی تواند دستور روشن شدن را به موتور بدهد. به محض اینکه این مشکل را مشاهده کردید یخچال فریزر را از برق جدا کنید تا موتور آن نسوزد و سریعاً با نمایندگی تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت یخچال آرچلیک | مشخصات یخچال Arcelik

عدم کارکرد عادی یخچال فریزر ویرپول

چنانچه فرایند مرحله یخچال که هر روز انجام می شده است به صورت نیمه صورت گیرد و یا کلاً انجام نشود، در این حالت ممکن است برد الکترونیکی دستگاه خراب شده باشد. روش تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول refrigerator repair freon appliance repair itisfixed 1 Prototype for the DC input modification of a refrigerator The blue box on the left side Q640 1زیرا دستورات صحیح جهت انجام عملکرد های مربوطه صادر نخواهد شد. ممکن است یخ زدایی و یا عملیات دیفراست در یخچال فریزر انجام نشود. در این شرایط باید به سالم بودن برد الکترونیکی اصلی در یخچال فریزر ویرپول شک کنید.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول در محل

پس از آنکه متوجه شدید برد الکترونیکی یخچال فریزر شما خراب شده است نگران جابجا کردن آن می شوید. از آنجایی که یخچال فریزر یک وسیله بسیار سنگین است و حمل و نقل آن نیز کار دشواری خواهد بود با این حال چطور می توان تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر را بدون نیاز به جابجا کردن دستگاه انجام داد؟ مرکز خدماتی ایبک امداد با در اختیار داشتن تکنسین های حرفه ای این امکان را به شما کاربران عزیز می دهد تا بتوانید تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر خود را در محل مورد نظرتان انجام دهید. به علت گران بودن لوازم الکترونیکی از جمله یخچال فریزر بیشتر مردم ترجیح می دهند که چنانچه دستگاه آنها با مشکلی مواجه شد اقدام به تعمیر آن کنند. بعضی از برندها مانند ویرپول دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و کمتر دچار مشکل می شوند. اما این به آن معنی نیست که هرگز نیاز به تعمیر پیدا نخواهند کرد. ممکن است بعضی از قطعات آن مثل یخساز، برد الکترونیکی و … دچار مشکل شوند. تعمیر یخچال ها با مدلهای گوناگون با یکدیگر متفاوت است و فقط افرادی که در این زمینه تخصص دارند می توانند آن را تعمیر کنند. سرویس دوره ای و منظم یخچال فریزر توسط تعمیرکاران مجرب می تواند از هزینه های گزاف دیگر آن جلوگیری کند.

سخن پایانی

یخچال فریزر از قطعات مختلفی تشکیل شده که از آن جمله می توانیم به کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، برد الکترونیکی و … اشاره کنیم. هر کدام از این قطعات وظیفه مخصوص به خود را دارد و چنانچه خراب شوند عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه می کنند. در این مقاله به روش های تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول پرداختیم و نشانه‌های هشدار دهنده خراب شدن آن را بیان کردیم. چنانچه با هر کدام از این علامت ها در یخچال فریزر خود مواجه شدید، سریعا از نمایندگی های مجاز تعمیرات یخچال فریزر ویرپول درخواست کمک کنید.

31

یخچال فریزر ویرپول Whirlpool

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول Whirlpool

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x