تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه تعمیر کردن یخساز یخچال ویرپول

چگونه می توانیم یخساز یخچال ویرپول را تعمیر کنیم

نحوه تعمیر کردن یخساز یخچال ویرپول چگونه است؟ اگر یخساز یخچال ویرپول شما با مشکل روبرو شده باید هرچه سریعتر مشکل آن را برطرف کنید زیرا این خرابی می تواند باعث خرابی بخش‌های دیگر یخچال هم بشود ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر یخساز یخچال ویرپول را توضیح می دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه یخساز یخچال ویرپول را راه اندازی کنیم؟

یخساز یخچال

اگر شما به تازگی یخچال ویرپول را خریداری کردید برای اینکه از آن استفاده کنید باید یخساز یخچال را فعال کنید در ادامه برای شما روش راه اندازی یخساز یخچال ویرپول را توضیح می دهیم. در بعضی از مدل های این یخچال در روی نمایشگر درب یخچال ویرپول دکمه های ice on/ice off وجود دارد که شما باید این دکمه ها را لمس کنید و به وسیله این دکمه ها می توانید یخساز را خاموش یا روشن کنید البته در بعضی از مدل های یخچال ساید ویرپول هم برای روشن و خاموش کردن یخساز روی آن شاسی و اهرمی قرار داده اند که شما می توانید به وسیله این اهرم فلزی که در کنار محفظه قرار گرفته یخ ساز را فعال کنید برای فعال کردن یخساز اهرم را به طرف پایین بکشید.

چگونه یخساز یخچال را خاموش کنیم؟

اگر شما نمی خواهید که از یخساز یخچال استفاده کنید و نیازی به یخ ندارید بهتر است که آن را خاموش کنید زیرا اگر یخ زیاد در یخساز یخچال جمع شود باعث به هم چسبیدن یخ ها خواهد شد برای اینکه بتوانید یخساز یخچال را خاموش کنید می توانید از دکمه ی ice off استفاده کنید دکمه در روی پنل نمایشگر که روی یخچال قرار دارد تعبیه شده اگر شما هنگام نیاز نداشتن به یخساز آن را خاموش کنید هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده اید هم باعث می شوید که از انباشته شدن یخ زیاد در یخساز یخچال جلوگیری شود اگر خواستید دوباره یخساز را فعال کنید می توانید دوباره این دکمه را فشار دهید.

حتما بخوانید:   چگونه منبع دوجداره را راه اندازی و تعویض کنیم؟

چگونه یخساز یخچال ویرپول را ریست کنیم؟

ریست کردن یخساز یخچال ساید ویرپول بسیار راحت می باشد و خودتان می توانید به راحتی این کار را انجام دهید برای این کار شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • درب یخساز یخچال را باز کنید.
 •  بعد از آن، دکمه ریست را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید بعد از ۱۰ ثانیه آن را رها کنید.
 •  با این کار یخساز یخچال ویرپول شما ریست شده است.

چگونه یخساز یخچال ویرپول خود را تعمیر کنیم؟

در ادامه مطالب می خواهیم رایج ترین مشکلاتی را که امکان دارد برای یخساز ساید ویرپول شما رخ بدهد را برای شما توضیح دهیم بیشترین مشکلات را شما می توانید خودتان به راحتی برطرف کنید و اکثر ایرادات یخساز جزئی می باشند اگر شما در کارکرد یخساز خود با مشکلی روبرو شدید می توانید با مطالعه این مقاله آن را برطرف کنید ولی اگر با راهنمایی‌های ما باز هم نتوانستید مشکل را برطرف کنید بهتر است که به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

چرا از یخساز یخچال ویرپول یخ خارج نمی شود؟

اگر شما به هنگام استفاده از یخساز یخچال ویرپول خود متوجه این مشکل شدید که یخ بطور کامل از یخچال خارج نمی شود برای عیب یابی این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شما از یخساز برای مدت طولانی استفاده نکنید باعث می شود که مخزن یخ پر شده و یخ به راحتی از آن خارج نشود برای جلوگیری از این مشکل هرگاه به یخساز یخچال نیاز ندارید آن را خاموش کنید.
 • اگر بازوهای انتقال دهنده یخ و یا هر کدام از اجزای داخلی یخساز خراب شود باعث می شود که یخ از یخساز خارج نشود.
 • چسبیدن یخ ها به همدیگر درون یخساز، باعث خارج نشدن یخ از یخساز خواهد شد.

چرا یخساز یخچال ویرپول کم آبگیری می کند؟

آبگیری نکردن و یا حتی کم آبگیری کردن در یخساز یخچال ویرپول می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در بخش‌های دیگر یخچال شود بنابراین اگر با این مشکل روبرو شدید باید حتماً آن را عیب یابی کرده و عیب را هم برطرف کنید. برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر قالب یخساز شما زیاد پر شود یخچال نمی‌تواند به راحتی آبگیری کند و در نتیجه باید محفظه تخلیه شود.
 •  اگر شما فیلتر آب یخچال را برای مدت طولانی عوض نکرده باشید باعث بروز این مشکل خواهد شد. برای حل آن می توانید یک فیلتر نو خریده و جایگزین فیلتر قدیمی کنید.
 •  بعضی وقتها فشار آب ورودی به دلایل مختلف کم می شود و این باعث می شود که آب به درستی داخل قالب یخ ساز جمع نشود.
 •  مورد آخر که باید بررسی کنید خراب نبودن شیر ورودی آب می باشد و یا اینکه لوله مسدود نشده باشد.
حتما بخوانید:   فن در یخچال فریزر

دلیل چسبیدن یخ ها در یخچال ویرپول چیست؟

یکی از مواردی که بیشتر مصرف کنندگان از آن گله دارند چسبیدن یخ ها به همدیگر می باشد برای اینکه شما این مشکل را عیب یابی کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • یکی از دلایلی که می تواند باعث به هم چسبیدن یخ ها در یخساز شود دمای فریزر شما می باشد اگر دما زیادتر از حد معمول باشد باعث چسبیدن یخ ها به یکدیگر خواهد شد دمای فریزر همیشه باید از منفی ۱۲ درجه سانتیگراد کمتر باشد.
 •  اگر شما برای مدت طولانی از یخساز خود استفاده نکنید باعث می شود که یخ ها به یکدیگر بچسبد.
 • و آخرین موردی که باید بررسی کنید آبگیری زیاد یخ ساز است که باعث می‌شود که آب به مقدار زیاد جمع شده و یخ ها به یکدیگر بچسبد.

در یخساز یخچال ویرپول سنسور در کجا قرار گرفته است؟

همان طور که می دانید سنسور قطعه ای کاربردی و اصلی در یخساز یخچال ویرپول می باشد و اطلاع از محل قرار گرفتن آن می تواند برای برطرف کردن این مشکل به شما کمک کند سنسور فرمان لازم را برای تولید یخ صادر می کند و اگر خراب شود کارکرد یخساز مختل خواهد شد. سنسور در پنل پشتی یخچال قرار داده شده است و اگر شما پنل را باز کنید می توانید به سنسور دسترسی پیدا کنید.

ترمودیسک در یخساز یخچال ویرپول در کجا قرار گرفته است؟

یکی دیگر از قطعاتی که باید شما با آن آشنا شوید ترمودیسک می باشد وظیفه ترمودیسک  این است که از بالا رفتن دمای المنت جلوگیری می کند محل قرارگیری ترمودیسک در مدل های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما به طور معمول در کنار قطعاتی مثل ترموستات و یا المنت برفک زدایی قرار گرفته است.

شیر برقی یخساز ویرپول در کجا قرار گرفته است؟

تقریبا می توان گفت که مهمترین قطعه در همه یخسازها در یخچال ساید،  شیر برقی می باشد که به آن شیر ورودی هم می گویند شیر برقی در پنل پشتی یخچال قرار گرفته است و آبی را که یخ ساز برای تولید یخ نیاز دارد، به بخش یخساز یخچال می رساند. اگر شیر برقی خراب شود آبگیری لازم به وسیله یخساز انجام نمی‌شود و در نتیجه یخ هم تولید نخواهد شد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از جاروبرقی الکترولوکس electrolux | نگهداری

اگر شیر برقی یا همان شیر ورودی آب دچار گرفتگی و یا خرابی شود باعث می شود که آب به یخساز نرسیده و در نتیجه یخ تولید نشود اگر این قطعه خراب شد شما باید به کمک یک تعمیرکار آن را تعویض کنید زیرا تعمیر شیر برقی یک کار تخصصی می باشد.

چرا یخساز یخچال ویرپول از کار افتاده است؟

یخساز یخچال

 

 • امکان دارد که یخساز از کار بیفتد و یخ نسازد در این هنگام شما باید از روشن بودن دستگاه اطمینان پیدا کنید زیرا احتمال دارد که یخساز شما خاموش باشد.
 • بعضی از مدل های یخچال فریزر کلید پاور دارند که یا بر روی بدنه فریزر قرار دارد و یا روی یخساز قرار گرفته است و گاهی هم به جای کلید اهرمی در آن قرار داده شده که اگر آن اهرم به طرف پایین باشد نشان دهنده این است که دستگاه یخساز شما روشن است
 • اگر شما از روشن بودن یخساز یخچال ویرپول خود اطمینان پیدا کردید بعد از آن باید موارد زیر را بررسی کنید و دلیل از کار افتادن یخساز را پیدا کنید
 •  در مرحله اول ببینید آیا آب کاملاً وارد دستگاه می شود یا نه؟ احتمال دارد مانعی برای انتقال آب وجود داشته باشد.
 • لوله انتقال آب به دستگاه را بررسی کنید تا دچار یخ زدگی نشده باشد
 • فیلتر آب را بررسی کنید زیرا احتمال دارد فیلتر آب گرفته باشد و یا احتمال دارد که فیلتر نیاز به تعویض داشته باشد دقت داشته باشید باید برای جلوگیری از بروز این مشکل هر چند وقت یکبار فیلتر آب را تعویض کنید.
 • در مرحله آخر دمای فریزر را چک کنید دقت داشته باشید که دمای فریزر همیشه باید از منفی ۱۲ درجه سانتیگراد کمتر باشد پس بررسی دمای فریزر در این مرحله لازم است.

نتیجه گیری :

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر کردن یخساز یخچال ویرپول را توضیح دادیم و مواردی را برای حل مشکل و یا جلوگیری کردن از بروز این مشکل برای شما بیان کردیم اگر با راهنمایی های ما، شما موفق به حل مشکل یخساز یخچال خود نشدید بهتر است که برای بررسی بیشتر به تعمیرکار مجاز یخچال خود مراجعه کنید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

روش تعمیر کردن یخساز یخچال ویرپول

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا یخساز یخچال ویرپول از کار افتاده است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا