تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخچال فریزر ویرپول Whirpool | خدمات تعمیر نمایندگی یخچال فریزر ویرپول

راهنمای تعمیر یخچال فریزر ویرپول Whirpool|خدمات تعمیر نمایندگی یخچال فریزر ویرپول، عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر ویرپول

در برخی مواقع امکان دارد یخچال فریزر ویرپول شما عملکرد صحیح و خوبی نداشته باشد و دچار ایراداتی شود. در این شرایط اگر اطلاعات کافی در زمینه عیب‌یابی یخچال فریزر داشته باشید، می‌توانید در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر ویرپول

در صورتی که یخچال شما دچار ایراداتی شده باشد، باید در کمترین زمان ممکن آن را عیب‌یابی و تعمیر کنید. در غیر این صورت امکان دارد مواد غذایی که در آن قرار دادید فاسد شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در ادامه به بررسی رایج‌ترین ایرادات و مشکلاتی که ممکن است، برای یخچال فریزر ویرپول پیش آید می‌پردازیم.

یخچال فریزر ویرپول سر و صدا دارد

یکی از ایرادات رایج یخچال فریزر ویرپول ایجاد سر و صدای غیر طبیعی است. صداهایی که از یخچال فریزر ویرپول شنیده می‌شود ممکن است، که صدا طبیعی و عادی باشد، ولی در برخی مواقع وجود داشتن مشکلات در قطعات و اجزای یخچال سبب می‌شود، که یخچال صدای بیشتری از خود تولید کرده و شما صداهای غیر طبیعی از آن بشنوید. قسمت‌های گوناگون یخچال فریزر ویرپول مثل پروانه، فن کمپرسور و موتور فن کندانسور می‌توانند، منبع صداهای غیر طبیعی یخچال فریزر ویرپول باشند. برای برطرف کردن ایراد و عیب‌یابی یخچال فریزر ویرپول باید این قطعات توسط فرد متخصص بررسی شود.

یخچال فریزر ویرپول روشن نمی‌شود

در برخی مواقع علت روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول ساده بوده و افرادی که مهارت و تجربه لازم را در این زمینه داشته باشند، می‌توانند مشکل به وجود آمده را خودشان برطرف کنند. اما به صورت کلی و به علت تخصصی بودن تعمیر یخچال فریزر ویرپول توصیه می‌شود، که از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

 •  یکی از دلایل روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول نرسیدن برق به یخچال می‌باشد، بنابراین شما باید سیم برق یخچال فریزر ویرپول و پریزی که یخچال را به آن متصل نمودید و همچنین کنتور برق و پریدن فیوز را مورد بررسی قرار دهید و از عملکرد درست آنها مطمئن شوید.
 •  اگر وقتی یخچال فریزر روشن می‌شود، صدای کلیک مانندی به گوش شما برسد، ولی یخچال روشن نشود، دلیل روشن نشدن موتور یخچال احتمالاً خازن یا رله استارت است. چنانچه یخچال فریزر ویرپول نتواند استارت بزند، باید خازن و رله آن را مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم آنها را عوض کنید.
 •  چنانچه یخچال استارت می‌زند، اما کمپرسور فوری خاموش می‌گردد ایراد و مشکل در موتور یخچال فریزر ویرپول است.
 •   اورلود که وظیفه خاموش کردن دستگاه در برابر گرمای زیاد را برعهده دارد، چنانچه موتور یخچال فریزر ویرپول به هر دلیلی داغ کند، موجب می‌شود، که اورلود یخچال شما را خاموش کند. بنابراین باید تا سرد شدن موتور صبر کنید و دوباره یخچال را روشن کنید. چنانچه اورلود خراب شده باشد، خاموش شدن یخچال را بدون گرم شدن موتور نیز انجام خواهد داد. بنابراین باید اورلود را هم مورد بررسی قرار دهید.
 •  تنظیم دما در یخچال فریزر ویرپول به عهده ترموستات است. اگر دمای یخچال از مقداری که تنظیم کردید بیشتر شود ترموستات به کمپرسور فرمان روشن شدن خواهد داد. پس در صورتی که ترموستات ایراد پیدا کند، می‌تواند سبب روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول شود. این قطعه بسیار حساس است و زود به زود خراب می‌شود.
 •  وظیفه‌ی کنترل قطعات و بخش‌های مختلف یخچال فریزر ویرپول بر عهده برد الکترونیکی است و برد الکترونیکی یخچال فریزر ویرپول به دلایل مختلف مثل ضربه خوردن، افزایش دما، نفوذ رطوبت و یا نوسان برق خراب می‌شود. امکان دارد فقط خازن یا فیوز روی برد الکترونیکی سوخته باشد و عوض کردن آن و تعمیر کردن برد، ایراد روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول را رفع کند. اما در بعضی مواقع تعمیر برد امکان پذیر نبوده و باید آن را تعویض کنید.
 •  یکی اگر از دلایل روشن نشدن یخچال فریزر ویرپول خراب بودن موتور یخچال است. اگر یخچال به صورت یکباره خاموش شده باشد و دیگر روشن نشود، احتمالا مشکل از جانب کمپرسور یخچال می‌باشد.
 • چنانچه در سیم کشی‌های داخلی یخچال فریزر ایرادی وجود داشته باشد، سبب روشن نشدن یخچال خواهد شد. در صورتی که دلیل کار نکردن یخچال ویرپول موارد ذکر شده نبود، به احتمال زیاد ایراد از سیم‌کشی آن خواهد بود.
حتما بخوانید:   برطرف کردن هشدار فیلتر یخچال و فریزر سامسونگ

یخچال فریزر ویرپول

یخچال‌ فریزر ویرپول خاموش می‌شود

 • اولین دلیل بروز این ایراد نرسیدن جریان برق به یخچال فریزر ویرپول است، که در این شرایط صفحه نمایش و لامپ یخچال هم خاموش خواهد بود. در برخی مواقع بر اثر نوسانات جریان برق امکان دارد، که فیوز پریده باشد. بنابراین باید جعبه فیوز را مورد بررسی قرار دهید.
 • یکی دیگر از دلایل خاموش شدن یخچال ویرپول ایراد و مشکل در ترموستات از که باید توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

یخچال فریزر ویرپول خاموش نمی‌شود

یکی از ایرادات رایج یخچال فریزر ویرپول کار کردن مداوم آن و خاموش نشدن یخچال است، که در این حالت گفته می‌شود یخچال فریزر اتومات نمی‌کند و یکسره کار می‌کند، که برای پیدا کردن علت مشکل به وجود آمده موارد زیر را باید کنترل کنید:

 •  یخچال فریزر ویرپول نباید در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دهید.
 • دمای اطراف یخچال ویرپول از حالت عادی نباید بیشتر باشد.
 • مواد غذایی خود را در حالی که گرم هستند درون یخچال قرار ندهید.
 •   یخچال فریزر ویرپول را زیاد باز و بسته نکنید.
 •  در حالت عادی یخچال فریزر ویرپول ۳۵ تا ۸۵ درصد اوقات در دمای نرمال مشغول به کار می‌باشد. چنانچه دمای محیط اطراف یخچال فریزر ویرپول گرمتر باشد، مجبور به کار کردن بیشتر خواهد بود. چنانچه یخچال خود را تازه خریداری نمودید و یا شارژ گاز آن را تازه انجام دادید، امکان دارد، که برای خنک شدن داخل یخچال، کار کردن آن ۲۴ ساعت طول بکشد.
 •  لاستیک دور درب یخچال فریزر ویرپول را چک کنید، که دچار پارگی و خرابی نشده باشد. در صورتی که ایرادی دارد باید آن را عوض کنید.
حتما بخوانید:   دلیل نوسانات دمای یخچال فریزر چیست؟

یخچال فریزر ویرپول برفک می‌زند

 •  یخچال فریزر ویرپول را باید در مکان مناسب قرار دهید. در صورتی که محل قرارگیری آن مناسب نباشد و محیطی که یخچال در آن قرار دارد، رطوبت بالایی داشته باشد، با باز و بسته شدن درب یخچال فریزر، رطوبت را جذب کرده و منجر به برفک زدن یخچال خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که یخچال خود را در نزدیکی اجاق گاز و سماور قرار ندهید.
 •  یکی دلایل مهم برفک زدن یخچال فریزر ویرپول خراب بودن لاستیک دور در یخچال است. بنابراین باید آن را بررسی کنید و در صورت داشتن سایش و پارگی حتما باید آن را عوض کنید. در غیر این صورت هوا به داخل آن وارد خواهد شد.
 •  خراب بودن ترموستات موجب برفک زدن یخچال فریزر ویرپول خواهد شد. برای تعویض و یا تعمیر ترموستات حتماً باید از فرد متخصص کمک بگیرید. چون این کار بسیار حساس است و خطر آسیب رسیدن به یخچال وجود دارد.
 •  اگر درب یخچال دچار افتادگی شده باشد می‌تواند، موجب برفک زدن یخچال باشد، که در این صورت باید بادامک و لولا مورد بررسی قرار بگیرند.

مواد غذایی درون یخچال فریزر ویرپول یخ می‌زند

 • چنانچه دمای یخچال فریزر ویرپول به درستی تنظیم نشده باشد، موجب بروز چنین مشکلی خواهد شد. اگر موادی که داخل یخچال قرار داده‌اید یخ زده باشند، احتمال دارد، که دمای یخچال را در حالت بسیار کم قرار داده‌اید، بنابراین بهتر است که دما را کمی افزایش دهید. دمای مناسب برای یخچال بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد است.
 •  یکی دیگر از دلایل مهم یخ زدن مواد غذایی درون یخچال فریزر ویرپول قرار دادن مواد غذایی در مقابل فن داخلی یخچال می‌باشد. پیشنهاد می‌شود، که مواد غذایی را در مقابل فن‌ها قرار ندهید.
 • در صورتی که بر روی کویل‌ها کثیفی و آلودگی وجود داشته باشد، موجب خواهد شد، که یخچال بیشتر کار کند و به همین دلیل موجب می‌شود، که مواد غذایی که درون یخچال هستند یخ بزنند.
 •  کنترل دمای یخچال فریزر ویرپول بر عهده ترموستات است. چنانچه ترموستات خراب شود موجب می‌شود، که مواد درون یخچال دچار یخ زدگی شوند. در این شرایط ترموستات را از کمترین درجه تا بیشترین درجه بچرخانید. اگر صدای کلیک شنیدید، احتمالاً ترموستات شما ایرادی ندارد. برای تست کردن ترموستات می‌توانید، از وسیله‌ای مثل مولتی متر استفاده نمایید.
 •  یکی دیگر از عواملی که موجب می‌شود مواد غذایی و وسایل دیگری که درون یخچال قرار دارد یخ بزنند این است، که برد الکترونیکی یخچال معیوب است و نمی‌تواند فرمان راه اندازی برای یخ زدایی را صادر کند. بنابراین باید برد الکترونیکی یا همان برد فرمان یخچال را مورد بررسی قرار دهید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر ساید بای ساید بوش BOSCH

یخچال فریزر ویرپول

بدنه یخچال فریزر ویرپول برق دارد

برق داشتن بدنه یخچال فریزر ویرپول دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد و عیب یابی کردن و یافتن دلیل آن ممکن است، که کمی سخت باشد و تجربه بیشتری نیاز داشته باشد همچنین به دلیل خطرات الکتریکی باید از تکنسین متخصص برای برطرف کردن ایراد به وجود آمده کمک بگیرید. دلایل برق داشتن بدنه یخچال ویرپول عبارتند از:

 •  مشکل داشتن اجزای الکتریکی و یا موتور یخچال ویرپول
 •  سیم کشی یخچال ایراد دارد و محیط اطراف دارای رطوبت زیاد است.
 •   المنت یخچال فریزر ویرپول دچار مشکل شده است.
 •   در ترموستات یخچال فریزر ویرپول اتصالی وجود دارد.

سخن تکمیلی

عیب‌یابی و تعمیر بی موقع یخچال فریزر ویرپول بسیار اهمیت دارد زیرا از کار افتادن و نداشتن عملکرد مناسب یخچال، می‌تواند دردسرساز باشد. در این مطلب راهکارهایی برای برطرف کردن ایرادات یخچال فریزر ویرپول آورده شد، تا با استفاده از آن بتوانید یخچال خود را عیب‌یابی و تعمیر کنید. اما در صورتی که فکر می‌کنید توانایی این کار را ندارید، حتما از تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید، تا دستگاه شما دچار مشکلات بیشتری شود.

راهنمای تعمیر یخچال فریزر ویرپول Whirpool

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخچال فریزر ویرپول

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا