تعمیرات یخچال

راهنمای استفاده از یخچال ویرپول Whirlpool

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تکنولوژی روز در جهت راحتی خریداران محصولات الکترونیکی خانگی امکانات قابل توجهی را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار داده است. شرکت های گوناگون لوازم خانگی در دنیا در این راستا در رقابتی تنگاتنگ با هم هستند. یکی از این شرکت های خوش نام ویرپول است که با تولید محصولات متنوع و پیشرفته از جمله یخچال، فریزر و ساید بای ساید ویرپول نظر بسیاری را به سوی تولیدات خود جلب کرده است. ما در این مطلب راهنمایی برای شناخت یخچال ویرپول و موارد مهم مربوط به این دستگاه را در اختیار شما قرار می دهیم. استفاده از هر محصولی نیازمند آگاهی از طرز استفاده از آن است. این موضوع در مورد محصولات الکترونیکی پیشرفته مهم‌تر است. با مطالعه دفترچه راهنمای یخچال ویرپول می توانید طرز استفاده از آن و برنامه هایی را که در اختیارتان گذاشته است بشناسید.

معرفی یخچال ویرپول

شرکت ویرپول در سال 1991 در آمریکا و در چند ایالت آن آغاز به کار کرد. این شرکت چند ملیتی خیلی زود در تمام جهان پایگاه هایی برای تولید و عرضه محصولات خود داشت. محصولات ویرپول در همه جای جهان آشناست و از نظر کیفیت خوش نام است. این شرکت تاکنون بیش از 70 مرکز تولید و تحقیقات در جهان دارد.  انواع یخچال ویرپول در بازار ایران هم وجود دارد و همین امر باعث شده که ما اقدام به شرحی از ویژگی های یخچال ویرپول ارائه دهیم.

ویژگی های یخچال ویرپول

یخچال ویرپول دارای قابلیت تنظیمات گوناگون و از جمله تنظیم اتوماتیک دما است. بر روی بدنه یخچال ویرپول صفحه نمایشگری تعبیه شده که نحوه تنظیم برنامه ها یا علایم هشدار را نشان می دهد. این یخچال به ویژه در مدل های پیشرفته اش بسیار با کیفیت و در طرح های زیبایی تولید شده است. در ساخت یخچال ویرپول استانداردهای بین المللی رعایت شده است و طول عمر این یخچال قابل توجه است. قفسه بندی داخل یخچال ویرپول بسیار مناسب است و در بعضی مدل ها محفظه ویژه میوه و سبزیجات آن با قابلیت تنظیم رطوبت است که سبب بهتر ماندن این مواد می شود. کیفیت بدنه یخچال و طبقات آن سبب شده که در مقابل گرما یا ضربه حساس نباشد. از نظر مقدار مصرف انرژی انواع مدل های یخچال ویرپول دارای رده بندی A است که نشان از کیفیت بالا در عین مصرف بهینه می باشد. یخدان یا فریزر ویرپول با وجود سرما و انجماد سریع برفک نمی گیرد. در صورت نیاز می توان آن را جوری تنظیم کرد که عمل فریز را خیلی سریع انجام دهد. امکان کنترل دما از دیگر ویژگی های یخچال ویرپول است. این یخچال مجهز به فیلتر هوا و اینورتر است که میزان فشار و مقدار گاز مبرد مورد نیاز برای ورود به محفظه را کنترل می کند. بعضی از مدل های این یخچال دارای پنل لمسی است. همچنین بر روی بدنه شیر آب سرد و گرم وجود دارد. یخچال ویرپول در انواع یخچال تکی ویرپول، یخچال فریزر، یخچال دوقلوی ویرپول، یخچال ساید بای ساید ویرپول، یخچال سه درب و… در بازار موجود است. بر روی نمایشگر یخچال ویرپول در صورت وجود مشکل و عیبی کدهای خطایی نشان داده می شود. آشنایی با این کدها سبب می شود که بدانیم دستگاه چه ایرادی دارد و در صورتی که مشکل جدی باشد خیلی زود به متخصص تعمیرات مراجعه کنیم.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مایکروفر ویرپول Whirpool

یخچال ویرپول

کاربرد دکمه های نمایشگر یخچال ویرپول

دکمه Refrigerator: اگر بخواهید دمای یخچال را تغییر دهید با نگه داشتن این دکمه می توانید دمای ان را به حد مورد نظر خود برسانید.

Freezer: در صورتی که بخواهید دمای فریزر یخچال را تغییر دهید باید از این دکمه استفاده کنید.

فیلتر هوای تازه ( Fresh air Filter): این دکمه دو حالت auto و power دارد. در حالت اوتو فیلتر ده دقیقه روشن و صد و ده دقیقه خاموش می شود و در حالت پاور چهار ساعت تمام روشن می ماند.

Ice plus: با فشار دادن این دکمه یخ بیشتری تولید می شود و مقدار تولید هوای سرد در یخساز افزایش پیدا می کند. برای لغو این حالت دوباره روی دکمه Ice plus بزنید.

Door alarm/Lock: وقتی درب یخچال باز باشد با صدا به شما هشدار می دهد و برای خاموش شدنش باید چند ثانیه این دکمه را نگهدارید.

برخی نکات مهم در استفاده از یخچال ویرپول

 • در هنگام جابه جایی یخچال ویرپول نباید آن را از کناره یا پشت جا به کرد زیرا امکان آسیب دیدن کمپرسور آن وجود دارد. یخچال باید به گونه ای جا به جا شود که در زاویه رو به بالا قرار داشته باشد.
 • پس از جا به جایی یخچال ویرپول سریع آن را روشن نکنید و بگذارید مدتی در حالت ساکن بماند، زیرا در جا به جایی گاز مبرد آن هم حرکت می کند و برای قرار گرفتن در حالت عادی مدتی باید صبر کرد.
 • یخچال را در محلی بدون رطوبت و با فاصله مناسب از دیوار ( حدود 10 سانت) قرار دهید.
 • یخچال ویرپول را نزدیک گاز یا سایر وسایل گرمایشی قرار ندهید.
 • داخل یخچال را هر از چند گاه کاملا تمیز کنید و سپس مواد غذایی در آن بگذارید.
 • اجزای یخچال را پس از خاموش کردن یخچال با آب نسبتا گرم بشویید و پس از خشک شدن کامل یخچال آن را روشن کنید.
 • غذاهای خیلی گرم و آب داغ را در یخچال نگذارید و بگذارید به دمای معتدلی برسند زیرا فشار زیادی به کمپرسور یخچال وارد می شود.
 • به دلیل نوسانات برق و پرهیز از سوختن موتور توصیه ما این است که حتما از محافظ برق استفاده کنید.
 • یخچال ویرپول پس از روشن شدن برای رسیدن به دمای تنظیم شده مقداری زمان لازم دارد. چراغی که بر بدنه یخچال است اگر سبز شود یعنی یخچال به دمای مناسب خود رسیده است.
 • هرگز منافذ تهویه یخچال را نپوشانید زیرا باید هوا به راحتی در اطراف یخچال در حرکت باشد.
 • درب یخچال در حالت روشن نباید زمان طولانی باز بماند زیرا فشار زیادی به آن وارد می شود، همچنین از باز و بسته کردن پی در پی درب یخچال خودداری کنید.
 • مواد غذایی و یخ را با ظروف شیشه ای در فریزر قرار ندهید زیرا ممکن است بشکند.
 • یخچال را بیش از ظرفیت پر نکنید و مواد غذایی فاسد شده را از آن خارج کنید.
 • اگر خواستید به سفر چند روزه بروید محتویات یخچال را کاملا خالی کنید و آن را تمیز نمایید و سپس یخچال را خاموش کنید. خالی کردن آب موجود در آب سردکن یخچال هم فراموش نکنید.
 • به تنظیم درجه دمای یخچال در تابستان و زمستان توجه کنید. یخچال ویرپول قابلیت تنظیم دما دارد. اگر یخچال شما ترموستاتی است بهتر است درجه آن را در تابستان روی 4 الی 5 بگذارید و اگر اتوماتیک است درجه یخچال را روی +3 یا +4 و دمای فریزر را روی -18 یا -20 بگذارید. همچنین یخچال های ترموستانی را در زمستان روی 2 و 3 قرار دهید و در صورت اتوماتیک بودن یخچال را روی +4 یا +5 و فریزر را روی -16 و -19 بگذارید.
حتما بخوانید:   لوازم خانگی برند ویرپول Whirlpool ساخت کدام کشور می باشد؟

نصب یخچال ویرپول

نصب یخچال ویرپول مرحله بسیار مهمی است که باید با دقت و حساسیت انجام شود. پیشنهاد می کنیم برای نصب یخچال ویرپول از متخصص کمک بگیرید. از نکات مهم هنگام نصب توجه به تراز بودن یخچال است. یخچال اصلا نباید لق بزند و زیر یخچال نباید برآمده و ناصاف باشد. اگر یخچال دارای پایه تراز است باید به حالت چپگرد چرخانده شود. اینکار به نیرو و بهره برده از آچار مناسب نیاز دارد. نصب غیر اصولی یخچال ممکن است به آن خسارت بزند و یا مصرف انرژی آن را بالا ببرد. نباید پریز یخچال به سه راهه وصل شود و برای بالا بردن امنیت یخچال و جلوگیری از سوختن ناگهانی موتور یخچال در نوسانات برق بهتر است از یک محافظ یخچال با کیفیت استفاده کنید.

یخچال ویرپول

تعمیرات یخچال ویرپول

یخچال ویرپول سیستمی پیشرفته دارد. بنابراین در هنگام خرابی آن و یا دریافت ارورهای هشدار لازم است که به تکنسین های ماهر و آموزش دیده مراجعه کنید. شاید نیاز باشد قطعه ای از دستگاه شما تعویض شود و تعمیرکارانی که به آن ها رجوع می کنید باید بتوانند قطعات فابریک و با کیفیت را تهیه کنند. برخی از مشکلات رایج یخچال ویرپول سوختن لامپ یخچال، خرابی درب یخچال، نقص سنسور دمای یخچال، وجود مشکلی در کمپرسور یخچال، کم شدن گاز مبرد یخچال ویرپول و… است. پیشنهاد ما این است که هر ساله یخچال ویرپول را توسط تکنسین های متخصص سرویس کنید تا طول عمر دستگاه سرمایشی خود را ارتقا دهید. یخچال ویرپول در صورت نگهداری صحیح و سرویس منظم عمر بسیار طولانی ای دارد.

حتما بخوانید:   راهنمای رفع ارور‌های یخچال فریزر ال جی LG | بررسی و رفع آنها

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم نکات مهم در رابطه با ویژگی های یخچال ویرپول و نحوه نگهداری و تعمیرات آن را در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که گفته شد برای نصب یخچال ویرپول، سرویس دستگاه و تعمیرات آن باید به تکنسین های ماهر و مجرب و آموزش دیده مراجعه کنید. متخصصان تعمیرات پس از درخواست و تماس شما در محل منزلتان حاضر می شوند و در همان جا اقدام به تعمیر یخچال ویرپول شما می کنند. در صورتی هم که نیاز به تعویض قطعه باشد این کارشناسان بهترین قطعات فابریک را برای یخچال شما تأمین می کنند و به شکل کاملا حرفه ای کار تعویض قطعه را انجام می دهند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای استفاده از یخچال ویرپول

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از یخچال ویرپول Whirlpool

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x