تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول Whirpool | نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ویرپول

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول Whirpool|نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ویرپول، عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

ماشین لباسشویی ویرپول از لوازم خانگی ضروری در هر خانواده به حساب می‌آید و در صورتی که مشکلاتی برای آن به وجود آید، دردسرساز بوده و موجب اتلاف وقت افراد می‌شود. اگر اطلاعات لازم در مورد راهکارهای برطرف کردن این مشکلات داشته باشید می‌توانید، عیب‌یابی لباسشویی ویرپول را انجام دهید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

عیب ‌یابی لباسشویی و برطرف کردن ایرادات آن در زمان کم اهمیت زیادی دارد، لباسشویی ویرپول یکی از لباسشویی‌های با کیفیت است ولی در حین استفاده امکان دارد، که با ایراداتی مواجه شود. در این مقاله به بررسی مشکلات رایج این دستگاه می‌پردازیم.

با چرخاندن ولوم لباسشویی ویرپول روشن نمی‌شود

اگر ولوم تایمر لباسشویی ویرپول را می‌چرخانید، اما عکس العملی از لباسشویی نمی‌بینید، باید برای پیشگیری از دیدگی سایر قطعات دستگاه موارد زیر را در کمترین زمان ممکن مورد بررسی قرار دهید:

 •  در مرحله اول باید از وجود جریان برق در پریز اطمینان حاصل کنید و سپس دوشاخه و سیم کابل ماشین لباسشویی ویرپول را مورد بررسی قرار دهید، که آسیب ندیده باشند.
 • احتمال دارد که کلید معیوب باشد. شما باید با استفاده از اهم متر کلید را تست کنید و در صورت خرابی باید مشکل آن را برطرف کنید.
 •  چنانچه میکروسوئیچ درب خراب شده باشد موجب خواهد شد که ماشین لباسشویی ویرپول روشن نشود. بنابراین مورد دیگری که باید بررسی کنید میکروسوئیچ دستگاه است.
 •  اگر هیدروستات خراب باشد موجب می‌شود، که تایمر کار نکند و لباسشویی شما روشن نشود، که باید توسط تکنسین متخصص عیب یابی شود.
 •  اگر دلایل کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی ویرپول هیچ کدام از موارد بالا نبود، باید سوئیچ کنترل درجه حرارت آب، پمپ تخلیه آب، ولوم تایمر و شیر برقی را نیز با دقت بررسی نمایید. امکان دارد خراب بودن هر کدام از این قطعات موجب شود، که تایمر شما کار نکند.

ماشین لباسشویی ویرپول

آبگیری نکردن لباسشویی ویرپول

 • با استفاده از اهم متر باید کنتانت آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که ارتباط وجود نداشت، باید هیدروستات را عوض کنید، چون نشان دهنده خراب بودن هیدروستات است و هیدروستات قابل تعمیر نیست.
 • لباسشویی ویرپول با استفاده از شلنگ‌های لاستیکی که برای تامین کردن آب دستگاه به آب شهری وصل هستند، عمل آبگیری را انجام می‌دهد. در انتهای شلنگ و در مکان اتصال به شیر، صافی‌های کوچک دارند و موجب می‌شوند که رسوبات و موادی که در آب هستند، به درون دستگاه و شیر برقی وارد نشوند. چنانچه شلنگ تأمین آب دچار پیچ خوردگی شده باشد یا وسیله ای در آن گیر کرده باشد و آن را مسدود کرده باشد، آبگیری به خوبی انجام نخواهد شد. همچنین در صورتی که صافی‌ها و فیلترها به خاطر رسوبات دچار گرفتگی شده باشند، عمل آبگیری مختل خواهد شد.
 •  یکی از دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ویرپول ایراد داشتن شیر آب خانه شما است. ابتدا بررسی کنید، که شیر آب باز باشد و در صورتی که احساس می‌کنید شیر مسدود است، باید آن را عوض کنید.
 •  از قطعاتی که در مشکل آبگیری کردن لباسشویی ویرپول نقش اساسی دارد، شیر برقی یا همان شیر ورودی آب است. اگر شیر ورودی که در پشت دستگاه قرار دارد، خراب شده باشد، عمل آبگیری بسیار کند و یا اصلا انجام نمی‌شود. چنانچه فشار آب شیر مناسب باید مطمئن شوید، که برق به خوبی به شعر برقی می‌رسد.
 • سوئیچ آب، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می‌کند. وقتی که میزان آب لباسشویی مناسب باشد، سوئیچ فشاری جریان را از شیربرقی قطع خواهد کرد و عمل آبگیری به این صورت متوقف خواهد شد. اگر سوئیچ سطح آب ایراد داشته باشد، قبل از اینکه آب به اندازه مناسب برسد، شیر برقی را قطع خواهد کرد، که در این حالت باید سوئیچ سطح آب را عوض کنید.
 • هدایت جریان الکتریکی به قطعه‌های گوناگون مثل شیر برقی را برد الکترونیکی انجام می‌دهد، که این عمل در حین آبگیری انجام می‌شود. چنانچه مشکلی در برد الکترونیکی وجود داشته باشد، شیر برقی ولتاژ لازم را نخواهد داشت و عمل آبگیری انجام نخواهد شد. در این مورد باید برد الکترونیکی دستگاه خود را عوض کنید.
 •  اگر فشار آب آشپزخانه شما کم باشد و در صورتی که در آپارتمان زندگی می‌کنید و آب کافی به ماشین لباسشویی شما نمی‌رسد و لباسشویی نمی‌تواند، عمل آبگیری خود را به صورت خوب انجام دهد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخساز یخچال ویرپول Whirpool | نمایندگی تعمیرات یخساز یخچال ویرپول

لباسشویی ویرپول نشت آب دارد

اگر در اطراف ماشین لباسشویی ویرپول آبی مشاهده کردید، نشان دهنده این است، که دستگاه شما نشتی دارد. شما می‌توانید با انجام دادن چند تعمیر جزئی این مشکل را رفع کنید. اینکه متوجه نشتی ماشین لباسشویی ویرپول خود شوید باید دستگاه خود را راه اندازی کنید و با دقت به قسمت‌های زیر و پشت آن نگاه کنید و محل نشتی آب را شناسایی کنید.

 •  نشتی آب امکان دارد از جاپودری دستگاه باشد برای پیشگیری از این مشکل باید جاپودری خود را همیشه تمیز نگه دارید. باید دقت کنید، که از مواد شوینده بسیار قوی مثل سفید کننده، نباید استفاده کنید. چون سفید کننده بسیار خورنده می باشد و در گذشته زمان موجب می‌شود، که قطعه های پلاستیکی جاپودری ترک بخورند و یا دچار شکستگی شوند. همچنین در جای پودری نباید از پودر به میزان بیش از اندازه استفاده کنید. این عمل موجب آبریزش و خروج آب از جاپودری خواهد شد. همچنین در صورتی که جاپودری مسدود باشد، موجب نشتی آب می‌شود. جاپودری امکان دارد، به دلیل جرم و آشغال مسدود شود.
 • اگر لباسشویی ویرپول شما فقط در زمان چرخش دیگ نشتی دارد ممکن است، که این نشتی مربوط به شلنگ تخلیه باشد. در این صورت باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید، که ترک خورده و یا آسیب دیده نباشد. همچنین امکان دارد شلنگ تخلیه به وسیله جسم خارجی مسدود شده باشد. شلنگ تخلیه باید به درستی به ماشین لباسشویی متصل باشد. بنابراین باید در پروسه نصب دستگاه هم دقت داشته باشید، که اشتباهی رخ ندهد.
 •  اگر ایرادی در دریچه شیر ورودی آب وجود داشته باشد، می‌تواند منجر به نشتی آب از لباسشویی ویرپول شود. امکان دارد دریچه زنگ زده باشد و مواد معدنی در آن وجود داشته باشد. در این صورت دریچه شیر خراب باید عوض شود.
 •  نشت آب از لباسشویی ویرپول ممکن است در نتیجه استفاده بیش از حد از مواد نرم کننده باشد. وقتی که از آب غیر سخت و گرم استفاده می‌نمایید، مقدار شوینده‌ای که برای تمیز کردن لازم است، نسبت به آب سرد و سخت کمتر خواهد بود. وقتی مقدار آب و کف صابون زیاد باشد، امکان دارد که از لباسشویی ویرپول نشت پیدا کند. چون پودر شوینده و نرم کننده در جا پودری ریخته می‌شود، بنابراین نشتی و خروج آب از این قسمت خواهد بود.
 •  اگر متوجه شدید، که نشتی آب از درب لباسشویی است، باید لاستیک دور در لباسشویی ویرپول مورد بررسی قرار دهید. باید اطمینان حاصل کنید، که در لباسشویی به خوبی بسته شده است. اگر لاستیک دور درب لباسشویی ویرپول به دلایل مختلف سوراخ و یا پوسیده شده بود، باید حتماً آن را در کمترین زمان ممکن عوض کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال فریزر ویرپول Whirpool | خدمات تعمیر نمایندگی یخچال فریزر ویرپول

هیتر لباسشویی ویرپول آب را گرم نمی‌کند

برای اینکه ایراد لباسشویی ویرپول را پیدا کنید بهتر است، که سیم‌های رابط هیتر را جدا نموده و با استفاده از سیم مخصوص برق ۲۲۰ ولت را برای ۱۰ ثانیه به صورت مستقیم به آن وصل نمایید. پس از قطع کردن برق، چنانچه پایه‌های المنت گرم شوند، المنت سالم است، اما برق به آن نمی‌رسد. این ایراد احتمالا مربوط به تایمر خواهد بود، که در این حالت باید صفحه کلید‌های تایمر را باز نموده و عیب‌یابی کنید. سیم رابط بین تایمر ماشین لباسشویی ویرپول و هیتر قطع است، که سیم خراب را باید عوض کنید. در برخی مواقع هیتر سالم است و برق به آن می‌رسد، اما بر اثر جرم گرفتگی المنت آب بسیار دیر گرم می‌شود.

لباسشویی ویرپول صدای زیادی دارد

 •  احتمال دارد بلبرینگ های لباسشویی ویرپول دچار ایراد شده باشند. در این صورت باید آنها را عوض کنید.
 •  درام لباسشویی ویرپول نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 •  لاستیک دور در ماشین لباسشویی امکان دارد از محل خود خارج شده باشد و یا غیر استاندارد باشد.
 •  این امکان نیز وجود دارد، که تسمه خراب شده و موجب ایجاد سر و صدا در لباسشویی ویرپول شده باشد.
 •  اگر هیتر در محل مخصوص خود به خوبی قرار نگرفته باشد، می‌تواند منبع صدا در لباسشویی ویرپول شود. چنانچه پس از تعویض هیتر و یا رسوب‌زدایی صدای لباسشویی ویرپول شما بیشتر از قبل بود، این احتمال زیاد است، که هیتر در محل اصلی خود قرار نگرفته باشد.
 •  بلبرینگ موتور موتور شستشو را نیز مورد بررسی قرار دهید. احتمال خرابی آنها نیز وجود دارد.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سانی Sunny

مواد شوینده در لباسشویی ویرپول حل نمی‌شود

 •  یکی از دلایل مهم حل نشدن مواد شوینده در لباسشویی ویرپول کثیف بودن فیلتر دستگاه است. چنانچه فیلتر کثیف باشد. آب با فشار کم به جاپودری می‌رسد و نمی‌تواند همه پودر را حل کرده و منتقل کند. فیلتر را از شیر باید جدا کنید و پس از اینکه آن را به خوبی تمیز کردید، دوباره در محل خود قرار دهید.
 • یکی دیگر از مواردی که می‌تواند موجب حل نشدن مواد شوینده در لباسشویی ویرپول شود، کثیف بودن جا پودری است که برای برطرف کردن ایراد، باید جاپودری را شسته و تمیز کنید.

ماشین لباسشویی ویرپول

 •  به نوع مواد شوینده‌ای که در لباسشویی ویرپول استفاده می‌کنید باید توجه کافی داشته باشید. چون در صورتی که این پودرها مخصوص لباسشویی نباشند و یا کیفیت آنها خوب نباشد، به خوبی حل نخواهند شد. همچنین به اندازه‌ای از پودرهای شوینده استفاده کنید، که کف بیش از اندازه تولید نشود. در صورتی که احساس کردید مواد شوینده بیشتر شده است، باید از گزینه pre wash استفاده کنید. برای مواردی مثل پرده و توری باید از مواد شوینده کمتری استفاده کنید.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول Whirpool

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا