تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس

یخساز یخچال وایت هاوس را چگونه می توانیم تعمیر کنیم

در این مقاله از ایبک امداد  می خواهیم برای شما نحوه تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس را توضیح بدهیم همانگونه که می دانید تعمیر یخساز در یخچال بسیار مهم می باشد و بیشتر اشخاصی که از این یخچال استفاده می کنند تمایل دارند که با این مورد آشنایی پیدا کنند تا در صورت لزوم بتوانند خودشان مشکل یخساز وایت هاوس خود را حل کنند پس لطفاً با ما همراه باشید تا شما را با نحوه کارکردن و تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس آشنا کنیم.

چگونه یخساز یخچال وایت هاوس را راه اندازی کنیم؟

 یخساز یخچال

برای اینکه شما بتوانید خودتان یخساز یخچال ساید وایت هاوس را فعال کنید باید به روش زیر عمل کنید:

 • در یخچال وایت هاوس، یخساز یخچال در داخل کابین فریزر قرار داده شده است شما باید کاوری را که در قسمت بالای مخزن یخ قرار  دارد، بیرون آورده و سپس کلید ON را بزنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال وایت هاوس را خاموش کنیم؟

روش خاموش کردن یخساز یخچال وایت هاوس در مدل های مختلف یخچال با هم فرق می کند ولی به طور معمول از این روش استفاده می کنند که ما برای شما آن  را توضیح می‌دهیم:

 • در بعضی از مدل های این یخچال دکمه off قرار داده شده که در روی یخساز قرار دارد و برای خاموش کردن یخساز می توانید دکمه را فشار دهید
 •  در بعضی از مدلهای این یخچال ها دکمه ice maker off روی نمایشگر قرار گرفته شده است که شما می توانید برای خاموش کردن یخساز از آن استفاده کنید.

چگونه میتوانیم یخساز یخچال وایت هاوس را ریست کنیم ؟

برای اینکه شما بتوانید یخساز یخچال وایت هاوس را ریست کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

 •  در مرحله اول باید وقتی که یخساز شما فعال است دکمه Reset را که بر روی یخساز داخل فریزر قرار داده شده، فشار دهید
 •  بعد از آن دکمه Reset ice را نگه دارید تا به این وسیله یخساز یخچال ریست شود.
حتما بخوانید:   دلایل روشن نشدن جارو برقی چیست؟

نحوه تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس

در ادامه می خواهیم برای شما متداول ترین و رایج ترین مشکلات مربوط به یخساز یخچال وایت هاوس را توضیح دهیم تا در صورت نیاز خودتان بتوانید آن را عیب یابی و مشکل را برطرف کنید.

دلیل یخ نساختن یخساز یخچال وایت هاوس چیست؟

اگر یخساز یخچال شما یخ نمی سازد شما باید نکات زیر را بررسی کنید:

 • در صورت خراب شدن شیر آب یا انسداد در آن باعث می شود که آب وارد مخزن یخساز نشود و این مشکل باعث خواهد شد که یخساز یخ نسازد.
 • اگر فیلتر دچار گرفتگی شده باشد باعث یخ نساختن یخساز می شود.
 • در صورت خرابی ترموستات یخچال، امکان دارد که یخ ایجاد نشود در این صورت باید ترموستات را بررسی کنید
 •  اگر لوله انتقال آب، یخ بزند می تواند باعث جمع نشدن آب و در نتیجه نساختن یخ در یخساز شود.

چرا یخساز یخ درست نمی کند؟

 یخساز یخچال
Repairing-the-bay-side-of-GE

به طور کلی در همه یخساز ها دو دلیل برای تولید نشدن یخ وجود دارد و همین دو دلیل باعث موارد جزئی تر هم خواهد شد اگر شما یخچال فریزر برند ال جی، وایت هاوس، سامسونگ و یا هر برند دیگری دارید می‌توانید از مواردی که برای شما می گوییم استفاده کنید و مشکل یخ نساختن یخچال خود را برطرف کنید:

۱- آب وارد یخساز نمی شود

 • اگر خط انتقال آب به سمت یخساز مسدود شود آب به دستگاه نرسیده و یخ هم تولید نمی شود.
 •  گرفته شدن خط انتقال آب باعث بروز مشکل خواهد شد.
 • برای اینکه مشکل را بررسی کنید بهتر است که به شیر برقی دسترسی پیدا کنید.
 • ابتدا یخچال را خاموش کرده و آن را کمی جلو بکشید
 • بعد از آن لوله انتقال آب را از شیر برقی جدا کنید
 • سپس بررسی کنید و ببینید که چه مانعی باعث نرسیدن آب به یخساز شده است آیا پیچ خوردگی در آن وجود دارد و یا امکان دارد که تکه های یخ باعث این مشکل شده باشد.

۲- خراب شدن سیستم یخساز

 • اگر مدول معیوب شود قالب یخ ساز از آب پر نمی شود و باعث خواهد شد که دستگاه شما یخ نسازد
 • احتمال دارد که تولید نشدن یخ از یخساز به دلیل خرابی موتور مدول باشد
 •  همانگونه که می دانید ترموستات قالب یخ ساز می تواند دمای فرایند درست کردن یخ را کنترل کند
 • وقتی که دمای قالب یخ به مقدار مشخصی رسید آنگاه دستور می دهد تا یخ ها به داخل سطل بریزند و سپس قالب دوباره از آب پر خواهد شد.
 • اگر ترموستات دچار خرابی شود باعث خواهد شد که یخ درست نشود
 •  برای اینکه از سالم بودن ترموستات یخچال مطمئن شوید می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید و اگر متوجه شده که ترموستات خراب شده باید آن را تعویض کنید
حتما بخوانید:   علت روشن نشدن لامپ یخچال ال جی چیست؟

ما برای شما دلایل تولید نشدن یخ در یخساز یخچال وایت هاوس را توضیح دادیم اگر شما خودتان را در این مورد مهارت کافی دارید می توانید بدون نگرانی، مشکل ساخته نشدن یخ در یخچال را حل کنید ولی اگر حتی با راهنمایی‌های ما هم نتوانستید عیب را یافته و برطرف کنید، بهتر است که برای حل مشکل یخچال فریزر خود، حتماً به تعمیرگاه مجاز یخچال وایت هاوس مراجعه کنید.

چرا در یخساز وایت هاوس یخ ها به هم می چسبد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای یخساز یخچال وایت هاوس به وجود بیاید این است که یخ ها در یخساز به همدیگر بچسبد. برای که این مشکل را برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شما از یخ یخساز یخچال خود کم استفاده کنید باعث می شود که مخزن پر از یخ شده و یخ ها به هم بچسبد.
 • در صورت استفاده نکردن از یخساز بهتر است که آن را خاموش کنید.
 •  اگر سرمای یخساز شما کافی نباشد می تواند باعث چسبیدن یخ ها به همدیگر شود زیرا در صورت کافی نبودن سرما یخ ها ذوب شده و به همدیگر می چسبند.

چرا یخساز یخچال وایت هاوس شما کار نمی کند؟

یکی از بیشترین مشکلاتی که احتمال دارد برای یخساز یخچال ها به وجود بیاید کار نکردن یخساز می باشد دلایل زیادی باعث بروز این مشکل خواهد شد که می‌خواهیم آنها را برای شما توضیح دهیم:

 • ساده ترین دلیل برای بروز این مشکل این است که یخساز یخچال شما خاموش باشد ابتدا از روشن بودن یخساز مطمئن شوید
 •  اگر بررسی کردید و متوجه شدید که یخساز یخچال خاموش نیست باید در مرحله اول ورودی آب یخساز را بررسی کرده تا مطمئن شوید که مسدود نباشد
 •  احتمال دارد سرمای لازم برای یخساز ایجاد نشده باشد و این باعث کار نکردن یخساز خواهد شد.

در یخساز یخچال وایت هاوس سنسور در کجا قرار دارد؟

همانطور که می دانید سنسور در یخچال جزو قطعات کاربردی می باشد که باید فرمان لازم را برای صدور یخ صادر کند، اگر سنسور در یخچال خراب شود باعث می شود که یخساز کارکرد درستی نداشته باشد سنسور در پنل مخصوص یخساز قرار داده شده است و شما باید سنسور را بررسی کرده و مورد عیب یابی قرار بدهید و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   بررسی کامل دلایل سوت نزدن زودپز و راه حل آن

در یخچال وایت هاوس ترمودیسک یخچال در کجا قرار دارد؟

وقتی که اواپراتور سرد می شود ترمودیسک خنک شده و به این ترتیب جریان الکتریکی را عبور خواهد داد ترمودیسک می‌تواند دمای اواپراتور را تشخیص بدهد و از رسیدن جریان الکتریکی به طرف المنت جلوگیری کند. باید بگوییم که ترمودیسک در کنار اواپراتور یخچال نصب شده است.

در یخساز یخچال وایت هاوس شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

همانگونه که می دانید شیر برقی یکی از مهم ترین قطعات در یخساز یخچال می باشد معمولاً این قطعه در پشت یخچال و در روی لوله های ورودی آب یخچال قرار داده شده و این امکان را می دهد که آب به راحتی درون لوله آب یخچال جریان پیدا کند و وارد قالب یخ شده تا یخساز بتواند یخ درست کند.

در صورت نیاز از کجا باید قطعات یخساز وایت هاوس را تهیه کنیم؟

اگر شما از بازار قطعات لوازم خانگی اطلاع کافی دارید حتماً می دانید که پیدا کردن قطعات اورجینال و اصلی یخچال فریزر وایت هاوس کار بسیار مشکلی است. به طور کلی می توانیم بگوییم که یخساز های یخچال وایت هاوس بسیار قدرتمند می باشند و احتمال خرابی آن هم کم است ولی امکان این هم وجود دارد که گاهی دچار خرابی شوند و نیاز باشد که قطعات آن را تعویض کنید به شما توصیه می کنیم که در صورت نیاز حتماً از قطعات فابریک و اصلی یخساز یخچال استفاده کنید و از قطعات تقلبی و فیک آن استفاده نکنید.

نتیجه گیری:

همانگونه که گفتیم یخساز یخچال وایت هاوس کیفیت بسیار بالایی دارد و احتمال خرابی آن هم بسیار کم می باشد ولی اگر به دلایلی یخساز یخچال شما خراب شد و نیاز به تعمیر پیدا کرد می توانید با مراجعه به مراکز مجاز تعمیرات یخساز وایت هاوس مشکل را برطرف کنید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل یخ نساختن یخساز یخچال وایت هاوس را توضیح دادیم و همچنین روش راه اندازی و خاموش کردن آن را هم برای شما بیان کردیم در این مقاله ریست کردن یخساز ساید وایت هاوس و همچنین تعمیر یخ زدن یخچال را هم بیان کردیم اگر با بررسی موارد گفته شده خودتان موفق به حل مشکل نشدید حتماً برای تعمیر یخساز یخچال خود به تعمیرکار مجاز مراجعه کنید

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

روش تعمیر یخساز یخچال وایت هاوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

در یخچال وایت هاوس ترمودیسک یخچال در کجا قرار دارد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا