خدمات پرستاری و مراقبتی

پرستار کودک کیست؟ | پرستار کودک چگونه کودک را آموزش میدهد؟

✅ وظایف پرستار کودک | ویژگی پرستار کودک در منزل | هزینه استخدام پرستار کودک | پرستار کودک در تهران ✅

استخدام پرستار کودک می ‌تواند کمک بزرگی به پدر و مادرهای شاغل باشد که وقت زیادی را در خانه نیستند. و از آنجایی که دوران کودکی یکی از حساس ترین دوران زندگی انسان محسوب می شود و بسیاری از شخصیت ها و رفتارهای انسان در زمان کودکی شکل می گیرد، باید حساسیت زیادی نسبت به این مسئله داشته باشید. بنابراین می توان با استخدام یک پرستار و اطلاع از وظایف پرستار کودک به طور دقیق این مسئله را مدیریت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی یکی از موسسات معتبر استخدام پرستار بپردازیم.

استخدام پرستار کودک

به جهت اینکه کودکان نیاز به مراقبت زیادی دارد، همواره باید در کنار آنها بود و تنهایشان نگذاشت. اما این شرایط برای پدر و مادرهای شاغل فراهم نیست و نمی توانند به صورت تمام وقت فقط در اختیار فرزندشان باشند.

در چنین موقعیت هایی استخدام پرستار کودک اهمیت ویژه ای می یابد. پرستاری که بتواند به خوبی تمام نیازهای عاطفی کودک را فراهم نماید و ارتباط خوبی با کودک در منزل برقرار کند، بسیار مهم است. و البته پیدا کردن چنین پرستاری کاری سخت نیز می باشد.

مرکز تخصصی ایبک امداد یکی از مراکز جامع جهت ارائه خدمات پرستاری کودک در منزل است و با در اختیار داشتن بهترین پرستاران مجرب و آموزش دیده می تواند محیطی امن برای فرزندان شما در خانه فراهم نماید.

وظایف پرستار کودک در منزل

پرستار کودک عموما وظیفه نگهداری و مراقبت از کودکان را در منزل متقاضیان انجام می دهد و هر یک از این پرستاران با توجه و در نظر گرفتن سن کودکان وظایف مختلفی دارند و معمولاً باید به صورت تخصصی پرستاری متناسب با سن کودک تان در نظر بگیرید.

مثلاً اگر کودک چند ماهه دارید، پرستار باید بتواند وظیفه تعویض پوشک، غذا دادن، حمام کردن و خواباندن کودک را به خوبی انجام دهد.

همچنین اگر کودک شما در سن آموزش قرار دارد، پرستار باید بتواند علاوه بر اینکه کمک به تخلیه انرژی فرزندتان نماید، آموزش های لازم را همراه با بازی به وی ارائه کند.

حتما بخوانید:   دلایل کاهش حس چشایی در سالمندان چیست | روش های درمان کاهش چشایی

در برخی شرایط نیز کودکان دارای بیماری های خاص و یا معلولیت هایی هستند که نیاز به مراقبت ویژه دارند. در این شرایط پرستاران باید اطلاعات پزشکی مربوط به بیماری آن کودک را داشته باشد تا بتواند پروسه درمان را در کنار آموزش و مراقبت بر عهده بگیرند. در چنین مواردی بهتر است مدرک تحصیلی پرستار را مد نظر قرار دهید.

استخدام پرستار آموزش دیده برای کودک

داشتن مهارت و تجربه لازم جهت نگهداری از کودک یکی از ویژگی‌ های پرستار کودک است. این مهارت ها به پرستار کمک می کند تا بتواند به صورت کامل آموزش های لازم را به فرزندتان ارائه نماید.

از آنجایی که منزل شما به عنوان محل کار پرستار است، باید موارد مهمی را در این خصوص در نظر داشته باشید. به طور مثال:

 • هنگام ورود به خانه و یا محل کار پرستار حتماً اجازه بگیرید.
 • توجه داشته باشید که پرستار کودکتان باید مهربان با حوصله و قابل اعتماد باشد.
 • تخصص و مهارت از دیگر ویژگی ‌های مثبت پرستار کودک است که اگر کودک شما در سن آموزش قرار دارد، حتما به این مورد توجه کنید.
 • برای استخدام پرستار کودک باید به صورت کامل با وظایف پرستار کودک آشنا باشید.
وظایف پرستار کودک
فواید استخدام پرستار کودک

برای استخدام پرستار کودک دو روش وجود دارد که عبارتند از:

معرفی توسط آشنایان و فامیل

به این صورت که می توانید از تجربه آشنایان و فامیل استفاده کنید و پرستاری مورد اعتماد استخدام کنید.

مراجعه به مراکز معتبر پرستاری

مراکز مختلفی جهت معرفی پرستار وجود دارند که یکی از آنها مجموعه تخصصی ایبک امداد می باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن پرستاران متخصص و آموزش دیده و مورد اعتماد می ‌تواند تمامی نیازها و خواسته های شما را در خصوص استخدام پرستار برآورده نماید.

مدت زمان فعالیت پرستار در خانه چگونه است؟

زمان حضور پرستار کودک در منزل شما بسته به شرایط کار شما دارد. اگر کار شما به صورت اداری است، می توانید پرستار را در ساعاتی که در منزل حضور ندارید، استخدام کنید.

اما اگر شغل شما به صورت دورکاری است و در خانه نیاز به تمرکز دارید و نمی توانید به کودکتان رسیدگی کنید، پرستاری باید استخدام کنید که به صورت تمام وقت در منزل شما حضور داشته باشد و مراقبت های لازم را به عمل آورد.

البته به صورت دوره ای و مقطعی نیز امکان استخدام پرستار برای شما وجود دارد. مثلاً در مواقعی که کودک بیمار است یا زمانی که خواب کافی ندارد می توانید از پرستار به صورت مقطعی کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   اتاق کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

معایب استخدام پرستار به صورت شخصی

برخی از افراد به جهت عدم آشنایی با مراکز تخصصی استخدام پرستار خودشان به صورت شخصی اقدام به آگهی زدن می کنند، که در این صورت ممکن است مشکلاتی برای افراد و کودک ایجاد شود. از جمله:

 • عدم نظارت مجموعه خاصی بر عملکرد پرستار
 • عدم اطلاع دقیق از سابقه و تجربه پرستار
 • نداشتن پشتیبانی و غیر قابل پیگیری بودن مشکلاتی که پرستار ایجاد می کند.
 • عدم اطلاع از اخلاق و روحیات پرستار
 • نداشتن تعهد معتبر برای انجام کار
 • نداشتن اصول و استاندارد خاصی جهت دریافت هزینه

ویژگی یک پرستار کودک در منزل

یکی از مهم ترین ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد بودن است. برای اینکه بتوانید به یک فرد غریبه اعتماد کنید، باید از مراکز معتبر که سابقه کار درخشانی دارند، برای مراقبت از کودکتان پرستار استخدام کنید.

ویژگی دیگر پرستار متعهد بودن است و این مسئله ربطی به سلیقه شخصی پرستار ندارد. تعهد داشتن پرستار صرفاً زمانی مشخص می شود که قبلاً توانسته باشد این ویژگی را به مراکز معتبر ثابت کند.

پرستار باید لطیف و مهربان باشد و از پس دردسرهای کودک بربیاید و نیازهای کودک را با حوصله رفع نماید. حسی مادرانه به کودک داشته باشد و به چشم یک کار به شغل پرستاری نگاه نکند.

مزایای استفاده از خدمات پرستاری مراکز معتبر

هنگامی که از از مراکز معتبر برای استخدام پرستار اقدام می کنید، خیالتان راحت است که یک مجموعه رسمی از دو طرف حمایت می کند. به این صورت که تمامی وظایف پرستار کودک و شرایط محل کار و وظایف شما به عنوان والدین در یک قرارداد تنظیم می شود. و در صورتی که یکی از طرفین از اجرای مفاد قرارداد سرباز زند، موسسه وارد عمل می شود.

همچنین با مراجعه به این مراکز امکان انتخاب پرستار از بین چند مورد را دارید. به این صورت که می توانید با توجه به سن کودکتان و مهارت های پرستار یکی از آنها را استخدام نمایید. به طور کلی مزایای استفاده از خدمات پرستاری مراکز معتبر عبارتند از:

 • گرفتن تست اعتیاد از پرستار
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گزینش اخلاقی پرستار
 • بررسی مهارت های آموزشی و تربیتی
 • جذب پرستار با تجربه
 • تعیین حقوق پرستار با توجه به مهارت وی
 • گرفتن آزمون های مختلف روانشناسی

توجه داشته باشید به جهت اینکه پرستار را با کودکتان در منزل ساعت ها تنها می گذارید، تمامی موارد احتیاطی را رعایت کنید و در این خصوص حساسیت زیاد خرج کنید. یک مجموعه تخصصی معتبر می تواند تا حد زیادی خیالتان را از بابت امنیت کودک فراهم نماید.

حتما بخوانید:   مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر به وسیله پرستار سالمند

هزینه استخدام پرستار کودک

به طور کلی نمی توان هزینه ای دقیق برای استخدام پرستار کودک در نظر گرفت. چرا که این مسئله به فاکتورهای مختلفی از جمله: ساعت کاری پرستار، سن فرزند، وظایف پرستار کودک و … بستگی دارد.

دستمزد پرستار با توجه به انتظارات شما از وی تعیین می شود. به این صورت که اگر صرفا حضور وی در منزل کافی است، هزینه آن با زمانی که نیاز به آموزش دروس و انجام تکالیف دارد، متفاوت است. یا اگر فرزندتان نیاز به تعویض پوشک، استحمام، غذا خوردن و … دارد، هزینه ای متفاوت با زمان های دیگر خواهد داشت.

مسئله مهم دیگر برای تعیین هزینه استخدام پرستار کودک این است که آیا به صورت شبانه روزی به پرستار نیاز دارید یا صرفاً در تایم کاری خودتان لازم به حضور پرستار در منزل شماست؟ اگر به ماموریت های کاری می روید که نیاز است پرستار به صورت شبانه روزی در منزل شما باشد، قطعاً دستمزد آن متفاوت است.

برای تعیین هزینه و اعلام آن به شما تمامی این موارد در نظر گرفته می شود و با هزینه ای به نسبت مناسب تر از مراکز دیگر پرستاری مجرب و متعهد در اختیار شما قرار می گیرد.

وظایف پرستار کودک

نتیجه گیری

همان گونه که در این مقاله بیان کردیم، استخدام پرستار کودک کاری سخت و حساس است. اما اگر وظایف پرستار کودک را از قبل بدانید و شناخت کافی نسبت به عملکردهای پرستار داشته باشید، راحت تر می توانید اقدام به استخدام پرستار کودک در منزل نمایید.

روش های زیادی برای پیدا کردن یک پرستار خوب و با تجربه وجود دارد که یکی از مطمئن ترین این روش ها، استخدام از طریق مرکز ایبک امداد است. این مجموعه با دارا بودن سابقه‌ درخشان و پرسنل متعهد و مجرب، اقدام به ارائه خدمات مربوط به مراقبت و نگهداری از کودک در منزل شما می نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و یا می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه های انتهای همین صفحه مطرح کنید.

00000000000999999

31

 

وظایف پرستار کودک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

وظایف پرستار کودک و راه های استخدام پرستار کودک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا